Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Po svim 🙂 kriterijumima - fond reci, emocija koja je utkana, bukvalno slikanje pejzaza recima... Uz to i muzicari sa kojima je radio su bili toliko dobri da to isprate adekvatno. 

 

Jasno mi je da ti voliš Đolete, ali kakav je to poseban fond reči koji njega izdvaja u odnosu na recimo Milana Mladenovića ili Mileta Anđelića? "Emocija koja je utkana" ne govori o kvalitetu napisanog već o tome šta izaziva u tebi kao slušaocu, što je ok, ali ne zavisi samo od kvaliteta teksta. 

 

"Slikanje pejzaža rečima" molim te probaj da definišeš ovaj kriterijum, pošto je i Sajsi MC u svom tekstu Ringe jaja (ili kako već) takođe naslikala neki pejzaž? :)) 

 

3 minutes ago, Kooineeperk said:

Meni je pomalo sumanuto da neko treba to da ti objasnjava. Ne znam kakvo je skolstvo danas ali tome se ucilo bukvalno jos u osnovnoj skoli. Da ne pominjemo gimnaziju. 

 

Ne znam u koju si ti gimnaziju išao, ali ja sam u gimnaziji analizirala Dučića, Branka Miljkovića, Crnjanskog, a na muzičkom Deep purple ili od domaćih grupu Bolero. Kakav Đorđe Balašević... 

Link to comment
Share on other sites

Objasnjavati o jacini ove izuzetne antiratne pesme, opisu kontrasta idilicnog zivota ne selu i ratnog pakla, o snazi stiha da su spaseni oni koji su prvi pogodjeni a da ostali postaju vecni taoci košmara... Objasnjavati o emocijama koje ta pesma nosi jer smo preziveli pakao rata, izgubili nekoga... Mozemo sada da analiziramo i Odlazi cirkus. Obicni stihovi, reci ce pojedini. Sta tu ima. Ali, taj osecaj nostalgije za detinjstvom, ta tuga koja se provlaci dok sa cirkusom odlazi bezbriznost odrastanja...

Ma jace emocije valjda budi drljavljenje Sajsi o slikama polnog organa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da je Balaševićev forte uopšte bila bilo kakva tehnika (pa da sad govorimo npr. o rimi), ono gde je on bio dobar je sam izbor reči koje uspevaju da aktiviraju nostalgiju preko nekih asocijacija, na to dodaš melanholični ton i to, kad pogodi nečiju žicu, ume da bude baš rezonantno, iako je sam recept maltene jeftin.

 

S druge strane, ako ne pogodi baš tu žicu, ostavlja te potpuno ravnodušnim, recimo ovaj čovek sa mesecom ni da me takne.

 

Ali kako da ne voliš provincijalku. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nema više, dobri svete, one lepe še'set pete
kad smo bili na svečari kod kumova naših starih.
Klizio je voz k'o sanke, al' smo stigli do Palanke.
Severac je duv'o 'ladan, pa ko ne bi bio gladan?

I čim smo stigli viknu kum svoju ženu:
"Sido! Postavljaj, bog te vid'o!"

Spremila nam kuma naša za užinu paprikaša,
pa kolače, krmenadle i par sarmi svakom.
Mesto leba mesa bela, princes krofne - vangla cela,
suvih šljiva i koljiva i rezance s makom.
E, kad se samo setim, al' se nekad dobro jelo, baš.

Do večere vreme kratko za kitnikes i za slatko.
Da odbiješ, to ne vredi, da se kuma ne uvredi.
Naš kum Pera, dipl. agronom, reč o ovom, reč o onom,
sve uz vino, porto-gizer, 'di gutljaji sami klize.

Taman smo bili gladni kada se začu:
"Sido! Večeru, bog te vid'o!"

Odjedared - astal šaren, sos paradajz, krompir baren,
suve šnicle, ko promincle, kara-batak svakom.
Na podvarku ćurka, zna se. Gdi je ćurka, tu je prase.
Onda torte, razne sorte i rezanci s makom.
Ej, kad se samo setim, al' se nekad dobro jelo, baš!

Vejao je sneg po šoru, sedeli smo do pred zoru.
Baba reče: "Deder kaput! Radni dan je, 'ajmo na put!"
Al' kum Pera odma' skoči: "Šta to vide moje oči?
Sido, ne daj nikom kaput! Prvo fruštuk, e, ondak na put!"

Ne drema vredna kuma, ne sluša prve petle,
brža je od raketle.

Nosi vruće 'leba kriške, fafarone, čvarke friške,
začas sprema šunke, rena, i pihtije svakom.
Pitamo ih: "Ljudi, dokle?!", "Čekaj", kažu, "još šnenokle,
i šufnudle i griz-štrudle i rezance s makom!"
Hej, kad se samo setim, al' se nekad dobro jelo, baš!

I ondak, sat i frtalj, kol'ko je iš'o šinobus, nismo ništa jeli,
i kad smo stigli na stanicu odma' kupimo burek, lep, frišak,
mastan, sve nam, onako, mast curila niz bradu.

Pa ondak opalimo preko toga jednu tepsiju šampita i gajbu piva.

Mlakog.
Crnog.

 

Dobro, ova pesma budi nešto u meni... Nagon da odem i opustošim frižider. 

5 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne bih rekao da je Balaševićev forte uopšte bila bilo kakva tehnika (pa da sad govorimo npr. o rimi), ono gde je on bio dobar je sam izbor reči koje uspevaju da aktiviraju nostalgiju preko nekih asocijacija, na to dodaš melanholični ton i to, kad pogodi nečiju žicu, ume da bude baš rezonantno, iako je sam recept maltene jeftin.

 

S druge strane, ako ne pogodi baš tu žicu, ostavlja te potpuno ravnodušnim, recimo ovaj čovek sa mesecom ni da me takne.

 

Ali kako da ne voliš provincijalku. :classic_smile:

 

Upravo tako, a za vrhunskog tekstopisca ipak treba mnogo više od toga. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Smrtokapa said:

Ne bih rekao da je Balaševićev forte uopšte bila bilo kakva tehnika (pa da sad govorimo npr. o rimi), ono gde je on bio dobar je sam izbor reči koje uspevaju da aktiviraju nostalgiju preko nekih asocijacija, na to dodaš melanholični ton i to, kad pogodi nečiju žicu, ume da bude baš rezonantno, iako je sam recept maltene jeftin.

 

S druge strane, ako ne pogodi baš tu žicu, ostavlja te potpuno ravnodušnim, recimo ovaj čovek sa mesecom ni da me takne.

 

Ali kako da ne voliš provincijalku. :classic_smile:

 

Ja b' još samo nešto pit'o i neću više daviti.

Kako to, da za ovih cca pet banki kolko se zna za gorepomenutog, niko nije primenio isti jeftin recept?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Jasno mi je da ti voliš Đolete, ali kakav je to poseban fond reči koji njega izdvaja u odnosu na recimo Milana Mladenovića ili Mileta Anđelića? "Emocija koja je utkana" ne govori o kvalitetu napisanog već o tome šta izaziva u tebi kao slušaocu, što je ok, ali ne zavisi samo od kvaliteta teksta. 

 

"Slikanje pejzaža rečima" molim te probaj da definišeš ovaj kriterijum, pošto je i Sajsi MC u svom tekstu Ringe jaja (ili kako već) takođe naslikala neki pejzaž? :)) 

 

Da se ne ponavljam, samocitiracu se:

  

15 minutes ago, Kooineeperk said:

Meni je pomalo sumanuto da neko treba to da ti objasnjava. Ne znam kakvo je skolstvo danas ali tome se ucilo bukvalno jos u osnovnoj skoli. Da ne pominjemo gimnaziju. 

 

 

A na

 

7 minutes ago, DameTime said:

Ne znam u koju si ti gimnaziju išao, ali ja sam u gimnaziji analizirala Dučića, Branka Miljkovića, Crnjanskog, a na muzičkom Deep purple ili od domaćih grupu Bolero. Kakav Đorđe Balašević... 

 

Nemam sta mnogo da ti odgovorim, nije poenta sta si analizirala, nego da li si naucila da analiziras. Da li si stekla te neke osnove. Ne bih rekao da nisi, samo izgleda da iz nekih razloga, meni neznanih, ne zelis da to upotrebis i budes barem malo objektivna. 

 

 

Uostalom, sta o samom Balasevicu kaze jedan Zdravko Colic (a na konto one tvoje, nadasve pogresne izjave, da mu nije napisao ni jedan hit):

 

Quote

Novinar: Kada bi u pripremi novog albuma sastavio autorski Dream Team, kako bi on izgledao?

Zdravko Colic: Bili bi tu Bregović, Marina Tucaković, Kornelije Kovač… Voleo bih da imam Balaševićeve tekstove; Bajaga i Bora Čorba bili bi u ekipi, naravno…

 

A sto se tice hitova koje mu nije napisao Balasevic, pre svega, Colicev glavni stil nisu toliko bile balade, ali mu je Balasevic recimo napisao Madjaricu i Svadbarskim sokakom. Ako ovo nisu hitovi onda verovatno razmisljas samo o top5 pesama iz prebogate Coliceve karijere. Svakako bi se ove dve, a mozda jos neka Balaseviceva, nasle na kompilaciji Greatest hits by Zdravko Colic. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Besni lala said:

 

Ja b' još samo nešto pit'o i neću više daviti.

Kako to, da za ovih cca pet banki kolko se zna za gorepomenutog, niko nije primenio isti jeftin recept?

 

Možda su probali ali nisu uspeli jer nemaju tu specifičnu intuiciju i dar.

 

Kao što ne može baš svako da se namesti kao Pipo Inzagi baš tamo gde će lopta da se odbije.

 

Ne znam, možda je mistifikacija, ali ja bolje objašnjenje nemam.

Link to comment
Share on other sites

Ivana Sajsi MC je legenda sa IQ i talentom većim od celog žirija zajedno.  Pri tom ne vređam nikoga u žiriju, samo je ona drugi nivo igrice u odnosu na sve njih.

 

Đole, o kome vidim da se piše, al da ne vraćam unazad šta sve i u kom svetlu je pominjan, može nekom prijati nekom ne, ali ono što je uradio u pesmi "Čovek sa mesecom u očima" (kao i na skoro celom tom albumu "Jedan od onih života") je takođe potpuno drugi i  nedostižni nivo u odnosu na celokupnu pop/kantautorsku muziku s ovih prostora zadnjih 50 godina.

Ne pominjem Rock muziku, tu takođe ima strašno velikih ljudi i fenomenalne muzike i stihova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

Ivana Sajsi MC je legenda sa IQ i talentom većim od celog žirija zajedno.  Pri tom ne vređam nikoga u žiriju, samo je ona drugi nivo igrice u odnosu na sve njih.

 

Đole, o kome vidim da se piše, al da ne vraćam unazad šta sve i u kom svetlu je pominjan, može nekom prijati nekom ne, ali ono što je uradio u pesmi "Čovek sa mesecom u očima" (kao i na skoro celom tom albumu "Jedan od onih života") je takođe potpuno drugi i  nedostižni nivo u odnosu na celokupnu pop/kantautorsku muziku s ovih prostora zadnjih 50 godina.

Ne pominjem Rock muziku, tu takođe ima strašno velikih ljudi i fenomenalne muzike i stihova.

Ok, gde se manifestovala ta njena genijalnost, čisto pitam. U pesmama, izjavama?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

Šta da ti kažem osim da si verovatno antisluhista. O tome kakav je stil pevanja i da li se to nekome sviđa može da se raspravlja ali sve je otpevano u ton, u strofi je muzika minimalistička pa glas itekako dolazi do izražaja, u refrenu imamo dizanje glasa, a u poslednjem refrenu kad dodatno gruvaju atmo momenti ima i vokalni twist koji je baš lep. 

 

Mislim da sam samo onaj koji je rekao da je "car go", a sto mnogi misle. Ti, osim sto si verovatno antisluhista verovatno si jako povodljiva osoba, pa izmisljas objasnjenje negde gde je jasno kao dan da nema ni p od pevanja. Ne radi se uopste o intonaciji nego o izrazaju, dinamici i izlasku vokala u konacnom miksu, sve je to ovde u debelom minusu.

Edited by diego
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

A sto se tice hitova koje mu nije napisao Balasevic, pre svega, Colicev glavni stil nisu toliko bile balade, ali mu je Balasevic recimo napisao Madjaricu i Svadbarskim sokakom. Ako ovo nisu hitovi onda verovatno razmisljas samo o top5 pesama iz prebogate Coliceve karijere. Svakako bi se ove dve, a mozda jos neka Balaseviceva, nasle na kompilaciji Greatest hits by Zdravko Colic. 

 

Da se dopunim jer mi palo na pamet da pogledam da li je Cola izbacio neku zvanicnu kompilaciju... i zaista evo neceg sto je izaslo kao zvanicka kompilacija:

https://zdravkocolic-cola.com/diskografija/kompilacije/zdravko-colic-38-hitova-2008/

 

(sam sajt nije zvanicno Colin ali jeste izasla ova kompilacija) 

 

 

36 minutes ago, DameTime said:

Čola nije kantautor, njemu su drugi pisali pesme, a najbolje mu sigurno nije napisao Balašević.

 

Dakle zvanicna kolekcija hitova - 38 pesama, 4 napisao Balasevic, za 2 je potpisao cak i muziku. Od desetak pesama koje mu je Balasevic ukupno napisao, 4 su zavrsile kao najveci hitovi i sam Cola ih je tu svrstao. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, nunilo said:

Primer Madone koja nikada nije bila pevacica najviseg ranga ali je i uprkos tome bila a i sada je zvezda kakvih malo ima, vise tu faktora utice, ne samo pevacko umece.

 

Ako bi smo po tome gledali Zorji niko nije ni blizu pevackom umecu i onda ne bi trebalo ni da se glasa? (iako necu da lazem za mene je bila prvi izbor jer volim tehnikalije).

 

 

Nije to vise bitno. Nedavno smo imali primer Konstrakte koja ide na koncept a pevacko umece nije bitno ili je barem mnogo manje bitno i sasvim dobro da ne kazem odlicno prosla na esc-u.

 

 

1. Madona je bila "dovoljno dobra" pevacica. Ne mozes da imas astronomsku karijeru, a da falsiras. Kao sto je i Balasevic i Bora Corba, dovoljno dobri, naravno ne vrhunski pevaci, ali pevanje je u grupo 30% uspeha u show biznisu. Ostalo je kombinacija mnogih stvari - smek i izrazaj u glasu, harizma, scenski nastup, marketing, kako se osoba nosi sa uspehom...

 

2. Zorja je tehnicki odlicna, verovatno i najbolja, ali boja glasa je vraca blizu konkurencije - suvise piskavo pevanje i "tanko", u odnosu na neki "jaci" vokal sa interesantnom bojom. Opet, tehnika i intonacija je samo delic konacnog utiska.

 

3. Postoji razlika izmedju "odlicno prosla" i "osvojiti", i to je upravo poenta - ne mozes da pobedis bez dobrog pevanja.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

 

Ispod većine ovih pesama potpisan je Kornelije Kovač, koji je Čoli napisao neke od najlepših pesama na ovim prostorima. 

 

Naravno da ja umem da analiziram tekst, pre svega jer se i sama bavim pisanjem poezije već više od 10 godina. I vrlo dobro znam da to što nešto u nekom izazove emociju ne znači automatski kako je taj tekst tj. pesma dobro napisana po književnim kriterijumima.

 

Meni se X puta desilo da me pogode tekstovi i pesme za koje znam da objektivno nisu toliko dobro napisani. Ali sam u specifičnom emotivnom raspoloženju, što isto tako utiče na doživljaj, onda energija izvođača, način na koji interpretira i donosi tekst itd. 

@Kooineeperk

Link to comment
Share on other sites

@DameTime da, Kornelije mu je napisao mnoge pesme, dosta vise od Balasevica, pa opet 4 od 38 na kompilaciji su Balaseviceve. I upravo Cola, kao sto sam citirao, kaze da bi u drim timu imao Balasevica za tekstove, medju Kornelijem, Bregovicem, Tucakovickom...

 

Ne znam kakve dokaze i objasnjenja vise treba da postavim da bi ti nekada promenila misljenje 😄 sto meni zapravo i nije cilj, jer mozes da imas stav koji nije realan, tvoj problem... ali nemoj da ocekujes da drugi moraju da imaju isto misljenje.

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry not sorry, ali nisi imao nijedan argument a da se ne zasniva na tvom subjektivnom doživljaju Balaševićevih pesama. Zapravo je ova diskusija pokazatelj koliko se teško meri kvalitet u bilo kojoj umetnosti, pošto se na kraju uvek svede na nečiji doživljaj dela.

 

Ne očekujem da imamo isto mišljenje, ali očekujem da kad tvrdiš kako je neko "vrhunski tekstopisac" znaš da to podržiš nekom argumentacijom. 

 

Evo nazvala sam kevu da je pitam za mišljenje, pošto je ona bila deo te SFRJ i često je nostalgična. Kaže, citiram: Balašević je bio ne vrhunski, ali veoma dobar tekstopisac, jer je pisao pesme iz duše sa kojima ljudi mogu da se povežu. I tekstovi su mu pitki.

 

Mislim ne bi me ovo ni upola zanimalo, da ovo nije drugi ili treći put na forumu kako se prozivaju neki tekstovi, a onda se kao kontra primer navede jbn Balašević. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

Sorry not sorry, ali nisi imao nijedan argument a da se ne zasniva na tvom subjektivnom doživljaju Balaševićevih pesama. Zapravo je ova diskusija pokazatelj koliko se teško meri kvalitet u bilo kojoj umetnosti, pošto se na kraju uvek svede na nečiji doživljaj dela.

 

Ne očekujem da imamo isto mišljenje, ali očekujem da kad tvrdiš kako je neko "vrhunski tekstopisac" znaš da to podržiš nekom argumentacijom. 

Nista ovde nije subjektivno, ili ja barem imam mnogo vece pravo da to kazem za tvoje upise. Ja sam se maksimalno vodio argumentima i izneo neke cinjenice, poklopio neke tvoje "izjave" istim.

 

 Definisao sta je to kvalitetno u Balasevicevim tekstovima, a i to je samo delic ali rekoh ajde dovoljno je valjda da se shvati

  Dao neke merljive kategorije kako bi mogao da se potencijalno oceni kvalitet (ali ne iskljucivo na taj nacin)

  Opovrgnuo tvoju teoriju da Balasevic nije napisao ni jedan hit za Colu i to dokumentovao

...

Ne znam sta je jos potrebno ali od mene mislim da je dosta. 

 

S druge strane, ti si ponudila, opet, nista. Samo animozitet ka Balasevicu i (neispunjenu) pretnju da ces se samopovrediti 😄(nemoj!)

 

 

7 minutes ago, DameTime said:

 

Evo nazvala sam kevu da je pitam za mišljenje, pošto je ona bila deo te SFRJ i često je nostalgična. Kaže, citiram: Balašević je bio ne vrhunski, ali veoma dobar tekstopisac, jer je pisao pesme iz duše sa kojima ljudi mogu da se povežu. I tekstovi su mu pitki.

Kazi kevi da je mnogo realnija od tebe. Pozovi je na forum. 😉 🌹 🥂

 

 

7 minutes ago, DameTime said:

Mislim ne bi me ovo ni upola zanimalo, da ovo nije drugi ili treći put na forumu kako se prozivaju neki tekstovi, a onda se kao kontra primer navede jbn Balašević. 

Zapravo, istina je da su drugi Balasevica (odnosno njegovu saljivu Sugar rap) pomenuli cisto kao sprdnju na temu SajsiMC teksta a ti si se onda ponovo uhvatila te stare price koju si i ranije vrtela oko Balasevicevog kvaliteta. Nemoj da ocekujes da ce ljudi takav tvoj stav da prihvate kao aksiom. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

 

1. Madona je bila "dovoljno dobra" pevacica. Ne mozes da imas astronomsku karijeru, a da falsiras. Kao sto je i Balasevic i Bora Corba, dovoljno dobri, naravno ne vrhunski pevaci, ali pevanje je u grupo 30% uspeha u show biznisu. Ostalo je kombinacija mnogih stvari - smek i izrazaj u glasu, harizma, scenski nastup, marketing, kako se osoba nosi sa uspehom...

 

2. Zorja je tehnicki odlicna, verovatno i najbolja, ali boja glasa je vraca blizu konkurencije - suvise piskavo pevanje i "tanko", u odnosu na neki "jaci" vokal sa interesantnom bojom. Opet, tehnika i intonacija je samo delic konacnog utiska.

 

3. Postoji razlika izmedju "odlicno prosla" i "osvojiti", i to je upravo poenta - ne mozes da pobedis bez dobrog pevanja.

 

1. Paaa ... slicno smo napisali.

 

2. Nije verovatno nego je mnogo ispred ostalih, njena boja/farba je takva kakva je, sa tim se rodila, od toga se ne moze pobeci.

Intonacija samo po sebi ne znaci nista kad tako napises. Intonacija je tonalitet ili root/kljucni ton pesme ili barem nekog njenog dela.

"Tanko i jaci" ..., danasnje vrhunske pevacice za primer Ariana Grande a ne mozes kazes da ima neki masivan vokal, slicnih koliko god hoces, pod tim jaci si verovatno mislio domaci primer Ivana Peters jakog/masivnog glasa/vokala - lako ces naci na yt kako je Zorja otpevala na jednom muzickom takmicenju (radje ne bih napisao ko je je) pa usporedi ali farba je cisto stvar ukusa.

Mozda te je povuklo kod Zorje kako vole da ih zovu whistle tonovi. Ne mogu mnogo njih to da izvuku iako se pevaju samo falsetom, to je komparativna prednost koju bi svako iskoristio.

Zorja je sopran a ima i odlicne dubine i njen raspon je verovatno ogroman, mogao bih i da analiziram, ako bas treba uzecu instrument u ruke pa cu da jurim.

Na kraju se svodi kako sam rekao na ukus a moj je uvek na strani onih koji su tehnicki potkovani.

 

3. Za osvajanje, to je pitanje raznih stvari a cesto i politike i esc ne bih uzeo kao neku relavatnu stvar za bilo sta a pogotovu ne za pevanje.

 

Edited by nunilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kooineeperk said:

Nista ovde nije subjektivno, ili ja barem imam mnogo vece pravo da to kazem za tvoje upise. Ja sam se maksimalno vodio argumentima i izneo neke cinjenice, poklopio neke tvoje "izjave" istim.

 

 Definisao sta je to kvalitetno u Balasevicevim tekstovima, a i to je samo delic ali rekoh ajde dovoljno je valjda da se shvati

  Dao neke merljive kategorije kako bi mogao da se potencijalno oceni kvalitet (ali ne iskljucivo na taj nacin)

  Opovrgnuo tvoju teoriju da Balasevic nije napisao ni jedan hit za Colu i to dokumentovao

...

Ne znam sta je jos potrebno ali od mene mislim da je dosta. 

 

Verujem da ti misliš da si definisao, ali nisi. Pošto "širok fond reči" ima i Sajsi MC, ona je isto tako kanalisala određenu "emociju" u pesmu koju je napisala (samo je drugačija od Balaševićeve) i svojim opisima je "naslikala određen pejzaž" (samo drugačiji od Balaševićevog).

 

Dakle, i dalje nemamo definiciju toga što Đoleta čini vrhunskim tekstopiscem a nju ne. Dodatno, ja nisam rekla da Balašević nije napisao nijedan hit za Čolu. Već da mu nije napisao najveće hitove - bukvalno niko neće prvo pomisliti na Balaševića kao autora Čolinih najvećih hitova, već Kornelija Kovača. 

 

12 minutes ago, Kooineeperk said:

S druge strane, ti si ponudila, opet, nista. Samo animozitet ka Balasevicu i (neispunjenu) pretnju da ces se samopovrediti 😄(nemoj!)

 

Nemam animozitet prema Balaševiću, već prema pljuvanju određenih tekstova jer su u neskladu sa nečijim senzibilitetom, pa se kao kontra primer nudi ono što nije nužno kvalitetnije nego je samo bliže ličnom senzibilitetu. 

 

Ima dost primera iz njenog žanra kojim se Sajsi MC mogla "opovrgnuti", na ovim prostorima je to prvo Mimi Mercedes. Tako da malo pažljivije čitaj, jer ti ovo nije prvi put da pokušavaš da "poklopiš" pa promašiš poentu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

 

"Slikanje pejzaža rečima" molim te probaj da definišeš ovaj kriterijum, pošto je i Sajsi MC u svom tekstu Ringe jaja (ili kako već) takođe naslikala neki pejzaž? :)) 

 

Od mraza ringlov pred kucom napuce.

 

Ringlov je samo u Vojvodini. Dakle imamo ovo: kuca, neki salas u Vojvodiini, sa vockama ispred. 
Drvo puca samo na jakom mrazu.

Znaci zima nenormalna, sve zaledjeno.

Bonus je zvucna kulisa pucanja drveta koje je resko i glasno kao pucanj iz pistolja.

Kompletna postavka scene sa svim detaljima u samo sest reci.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Holanđanin skočio sa 24. mesta na 6. Moram priznati da mi je na prvo slušanje bio prosek ali mi se podvukla pesma pod kožu posle par slušanja. Ako prenese tu atmosferu na binu ovo može i da pobedi.

Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, DameTime said:

Dodatno, ja nisam rekla da Balašević nije napisao nijedan hit za Čolu. Već da mu nije napisao najveće hitove - bukvalno niko neće prvo pomisliti na Balaševića kao autora Čolinih najvećih hitova, već Kornelija Kovača. 

 

Doslovce si napisala:

  

3 hours ago, DameTime said:

Čola nije kantautor, njemu su drugi pisali pesme, a najbolje mu sigurno nije napisao Balašević.

 

Najbolje = Hitovi => Hitove mu sigurno nije napisao Balasevic. 

 

Ja ti podelim info o zvanicnoj kompilaciji, 38 svojih pesama koje je Cola izabrao, medju kojima su 4 od ukupno 10 koje mu je napisao Balasevic (uz to na 2 od 4 mu je i muziku odradio). Od tih 4 mozemo sigurno 2 da svrstamo u top10. Plus ti citiram samu Colinu izjacu, ko bi mu bio drim tim za kreiranje pesama i on bukvalno kaze "Balaseviceve tekstove". Nema pojma Cola. 

 

Ako to sve nije opovrgavanje tvoje izjave, evo, onda ne znam sta je. Osim ako pod "najbolje" ne mislis top5 pesama, sto bi bilo izrazito glupo za diskografiju koju ima Cola.

 

 

Nije strasno nekada priznati da si nesto lupila, nespretno formulisala, lose mislila - ljudski je. Strasno je kada se slepo drzis toga cak i onda kada ti neko ukaze, dokaze, da nisi u pravu. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, diego said:

 

Mislim da sam samo onaj koji je rekao da je "car go", a sto mnogi misle. Ti, osim sto si verovatno antisluhista verovatno si jako povodljiva osoba, pa izmisljas objasnjenje negde gde je jasno kao dan da nema ni p od pevanja. Ne radi se uopste o intonaciji nego o izrazaju, dinamici i izlasku vokala u konacnom miksu, sve je to ovde u debelom minusu.

 

Teodora ima dobar vokal, kod nje je problem sto namerno i vestacki fura ovaj stil zbog trendova (Senida + Bili Ajlis) da nadoknadi to sto ima harizmu prosecne kristalne vaze koja babi stoji na nocnom stocicu pedeset godina.

 

Konkretno ovu pesmu nije otpevala nista specijalno, ali nije ni lose. Stilski bezvezno svakako.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...