Jump to content

Evrovizija / Eurosong


Drug Crni

Recommended Posts

51 minutes ago, Stiletto said:

 

Pa sad, Aleksandar Sedlar je diplomirao FMU u Beogradu kao student generacije i to u dve klase, komponovanje i dirigovanje. Master odradio u SAD, sad je na doktorskim studijama. Nije baš da "nije školovan".

 

https://www.bgf.rs/lt/dirigent_cp/aleksandar-sedlar/

eto jedan stručan ali je taj najviše bodova dao Hristini, nije pravio neke kalkulacije 

Link to comment
Share on other sites

Dan treči

 

Naravno uz kafu prelistavam clanke.

Danas saznajem za najjacu teoriju zavere.

-Breskvica nije prosla zbog "sisaj Zvezdo"😄

-Muz Sajsi neki debeljko koji peva Partizanove pesme ima i grupu svoju.

-Tejadora je pobedila zahvaljujuci LGBT lobiju.

-U pesmi kaze "a nema ko da vodi me do svetle Zvezde Danice(Lucifer).

 

Dakle zakljucak je da Orlic nije prosao jer se zamerio delijama koje su zaboravile na srsptvo i udruzile se sa satanistima i lgbt kumom, koja je odlican paravan jer joj je muz grobar.

 

Sad je sve jasno...

 

  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Crni said:

Dan treči

 

Naravno uz kafu prelistavam clanke.

Danas saznajem za najjacu teoriju zavere.

-Breskvica nije prosla zbog "sisaj Zvezdo"😄

-Muz Sajsi neki debeljko koji peva Partizanove pesme ima i grupu svoju.

-Tejadora je pobedila zahvaljujuci LGBT lobiju.

-U pesmi kaze "a nema ko da vodi me do svetle Zvezde Danice(Lucifer).

 

Dakle zakljucak je da Orlic nije prosao jer se zamerio delijama koje su zaboravile na srsptvo i udruzile se sa satanistima i lgbt kumom, koja je odlican paravan jer joj je muz grobar.

 

Sad je sve jasno...

 

200w.gif?cid=6c09b952rmkbj37tqls6kz7su66

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Opet, kakva je muzika koju pravi Sajsi moze eventualno da bude reper da u ziriju nije bilo jos dve osobe koje su nerelevantnije od nje u tom pogledu, jer Zika Zana i Dejan Petrovic (koji je btw. dao Breskvici 12) apsolutno nemaju sta da traze u tom ziriju, striktno muzicki gledano.

 

Jer muzika koju pravi Sajsi, svidjalo se to nekome ili ne, je bar moderna i razume tokove muzicke industrije danas (sto je, jelte, bitno za uspeh na Evroviziji), dok su ova dvojica dinosaurusi koji guraju muzicke narative koji su i potpuno prevazidjeni i neodgovarajuci za Evroviziju.

 

Tako da, kada se postavi pitanje o podobnosti Sajsi MC, namece se isto u vezi ove dvojice.

 

Dejan Petrovic je vrsni muzicar, vise puta bio prva truba Srbije, a Zika Zana je napravio legendaran bend cije su pesme hitovi i dan danas. Samo da spominjes Sajsi u kontekstu ove dvojice je smesno, a kamoli neko muzicko poredjenje, pesme koja je ova "muzicarka" napravila su zaboravljene preko noci, a to sto je mladja od ovih i novija na sceni je nikakav argument.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

 

Dejan Petrovic je vrsni muzicar, vise puta bio prva truba Srbije, a Zika Zana je napravio legendaran bend cije su pesme hitovi i dan danas. Samo da spominjes Sajsi u kontekstu ove dvojice je smesno, a kamoli neko muzicko poredjenje, pesme koja je ova "muzicarka" napravila su zaboravljene preko noci, a to sto je mladja od ovih i novija na sceni je nikakav argument.

Moz da bude i prva truba sveta, u Evroviziju se razume k'o Marica. A tek Zika Zana... jedan od razloga sto je drzava i dtustvo ovako je sto, naravno samo kad nam to odgovara, "postujemo" nekakva dostignuca, a lik poslednju dobru pesmu napisao pre 30 i kusur godina. Ta Sajsi, ma koliko da je danasnja muzicka scena I njena muzika tresina teska, bar je contemporary i moze lakse i bolje da proceni trend i sta je bolje za TAKMICENJE na koje se prijavljujemo jer sta je poenta da ti selektujes pesme koje se tebi svidjaju po tvom licnom ukusu i senzibilitetu, a ako niko ne glasa za tebe oni su glupi, mi Srbi znamo najbolje. Sere mi se od toga. Dalje, ako pricamo o kvalifikacijama za strucni ziri od pevaca prvo Serifovicka, pa par mesta prazno, pa Joksimovic, pa opet prazno, a Sajsi, pa i taj pomenuti Devito kojeg znam jos dok je "nastupao" na paletama u Bresnici jos dok je isao u osnovnu skolu i slicni "mumlaci" su mnogo pozvaniji da selektuju predstavnika za Evroviziju od dinosaurusa i "prve trube". Kad si cuo trubu poslednji put na Evroviziji? Kakav appeal za prosecnog gledaoca Evrovizije imaju beskonacne varijacije na temu djurdjevdana i kalasnjikova koje su 80% opusa tog neverovatnog umetnika i koga uopste zabole za to? Kakav autoritet za muzicku scenu, takva i muzicka scena i ocenjivanje iste.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, diego said:

Brate, vrati se na tenis, pre ces da me ubedis da je Fric bolji teniser od Djokovica nego da Sajsi ima mesto u ziriju. 

Sajsi nema mesta u žiriju zato šti je Breskvici dala 0 bodova 🤣.

Istina je da zovu muzičare iz raznih žanrova da bi se dobio što precizniji izbor. Zato su i glasovi različiti. 

Svaki član žirija glasa po svom ubeđenju, i glupo je uopšte pričati zašto je ko dobio bodove ili nije. A i da je dala nešto bodova, opet bi sve bilo isto. Međutim, ovde je cilj upravo ovo, da se napravi konflikt, da se baci svetlost reflektora na nešto drugo, a ne na izbore koji dolaze ili izveštaje, ili nešto treće. Zbog toga se Sajsi razapinje, zato što treba usmeriti bes na nekoga. Zato je i Milica Zavetnica stručni konsultant po ovom pitanju. Iskreno, sa jedne strane mi je mnogo, ali mnogo drago, da ovi što su uzurpirali svaki pedalj ove države sada dobiju muški polni organ, pa neka plaču slobodno.

 

Elem 09. marta mitinge imaju i fanovi Breskvice i Teya Dore....Šta bih dao za jedan fajt, ali ono baš fajt, da osvanemo na svim medijima u svetu u rubrici verovali ili ne. Fucking, trećerazredno takmičenje Evrovizija i Srbi. Neprocenjivo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni je najineteresantnije da ti koji su najglasniji u "odbrani" Breskvice oni koji apsolutnog pojma nemaju o samom izboru. Razlika je toliko velika bila da čak i daje Sajsi dala Breskvici 12 a Teju spustila na drugo mesto Teja bi opet pobedila 42-40. Razlika je nebo i zemlja a pobedu publike je dobila na populizam a ne na kvalitet pesme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Klotzen said:

Meni je najineteresantnije da ti koji su najglasniji u "odbrani" Breskvice oni koji apsolutnog pojma nemaju o samom izboru. Razlika je toliko velika bila da čak i daje Sajsi dala Breskvici 12 a Teju spustila na drugo mesto Teja bi opet pobedila 42-40. Razlika je nebo i zemlja a pobedu publike je dobila na populizam a ne na kvalitet pesme.

Svakako. Samo je ovo targetiranje nje pre svega jer je bas 0 bodeva sto bi se reklo.

 

A i da se malo skrene paznja sto kaze @Don Juan.

Link to comment
Share on other sites

Njoj je za pobedu trebalo drugo mesto kod žirija a to je mogla do dobije tako što bi joj Sajsi dala maksimalnih 12 poena što je ekstremno nerealno da se desi. Zato je i ogromna glupost cela ova halabuka oko toga. Ako neko treba da kuka na žiri to je jedino Zorja, ostali su dobili prilično realno. Zorja je izgubila jer joj je Žika dao 4 poena. Da joj je dao 7 ili više bila bi prva a definitivno je zaslužila da bude kod svih iz žirija na 4. mestu ili više.

 

Breskvica se odlučila na populizam, žiri je to dobro uočio i kaznio. Šerifovićka joj je dala 4 poena jel i nju pljuju ?

Link to comment
Share on other sites

Odjednom je i RTS postao prepošten i objektivan. A odbrana glasanja žirija je kao kad navijači Zvezde pravdaju svaki penal koji se za njihov klub dosudi izjavom" nema veze pobedili bi i bez tog penala".

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jebe mi se za Breskvicu, to nema nikakve veze sa Sajsi, vec cisto muzicki nije joj tu mesto. Nadam se samo za ove sto brane Sajsi da ste motivisani time sto ste navijali protiv Breskvice, sto je ok, pa vam je sada drago iako verovatno ne znate da navedete ni pola pesme od Sajsi. U suprotnom, ako vi stvarno smatrate da Sajsi zasluzuje muzicki tu da se nadje pre npr. Zike Zane koji ima jedno 50 pesama koje slusamo svaki dan poslednjih 40 godina, u klubovima, na TV-u, na radiju, uz koje su generacije odrastale i odrastaju, onda jbg - tako nam je kako nam je.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diego said:

Brate, vrati se na tenis, pre ces da me ubedis da je Fric bolji teniser od Djokovica nego da Sajsi ima mesto u ziriju. 

 

Ako Sajsi nije mesto u ziriju nije mesto ni Dejanu Petrovicu. Jer ako je on najbolja truba Srbije (stagod, nerelevantno za Evroviziju) i Sajsi je najbolja reperka Srbije u konkurenciji druge dve i po zene koje se time bave. Isto stagod.

 

Ali je Sajsi debelo iznad doticnog jer se krece u krugovima relevantnijim za Evroviziju od nekog tamo trubaca.

 

Nije Sajsi bila u ziriju Guce pa da se poteze njena relevantnost.

 

Kako tebi bode oci ona, a ne Dejan Petrovic, je pitanje na koje ne postoji logican odgovor van tvojih personalnih neobjektivnih i ovde nerelevantnih ukusa.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, diego said:

Jebe mi se za Breskvicu, to nema nikakve veze sa Sajsi, vec cisto muzicki nije joj tu mesto. Nadam se samo za ove sto brane Sajsi da ste motivisani time sto ste navijali protiv Breskvice, sto je ok, pa vam je sada drago iako verovatno ne znate da navedete ni pola pesme od Sajsi. U suprotnom, ako vi stvarno smatrate da Sajsi zasluzuje muzicki tu da se nadje pre npr. Zike Zane koji ima jedno 50 pesama koje slusamo svaki dan poslednjih 40 godina, u klubovima, na TV-u, na radiju, uz koje su generacije odrastale i odrastaju, onda jbg - tako nam je kako nam je.

 

Ja branim Sajsi samo od potpuno neverovatnih napada, jer ne moze da se poteze njena podobnost da sedi u ziriju, a da se ne postavi pitanje podobnosti Zike Zane i Dejana Petrovica.

 

Zika Zana plodonosan tekstopisac, clan popularne grupe... ajde! Kad je poslednji hit izbacio? Po cemu je on relevantan u 2024?

 

Daj da dovedemo Boru Corbu onda, on je jos plodonosniji i bio frontmen jos bolje grupe od Zane.

 

Ili Zeleta Lipovacu, taman da dobijemo i ex-yu momenat i sirinu. To sto je prvi trebalo da ode u legendu 1989. godine, a drugi posle Vatre nije izbacio tri dobre pesme (Vatra bila 1984.) kakve veze ima, oni su ipak neko ime, a ko je ova Sajsi???

 

Ili zamisli prva truba Srbije u ziriju za takmicenje koje trubu nije videlo, niti se ta vrsta muzike koju on slusa i komponuje ikad nasla tamo osim kao kuriozitet i anahronizam, eventualno.

 

I on i Zika su relevantniji od reperke, pa neka bude i krs i losa, koja se krece po LGBT i queer krugovima i PRATI Evroviziju.

 

Sigurno.

 

A inace me boli dupe i za Ivanu Rasic osim sto joj svaka cast na aktivizmu i kako izgleda u 40 i kusur godina. Tu se moje zanimanje za nju zavrsava. Nit slusam nju nit Zanu nit Petrovica nit Serifovicku.

 

Ali svakako imam dovoljno znanja o njima da bih mogao da ispravno procenim ko "zasluzuje" da sedi u tom ziriju, ako se vec povlaci to pitanje. Odgovor je -

 

1. Serifovicka

2.Sajsi MC

3. Zika Zana

4. Dejan Petrovic

 

Umesto poslednjih dvojice mogu bukvalno dve random babe sa pijace. Isto bi glasali. Ako vec hocemo verno da predstavimo demografiju.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Breskvica je samo počela da kuri atmosferu izjavom da peva srpsku pesmu.

I da, recimo ja ne bih glasala za Tyd, bilo bi mi svejedno.

Ciljano je išla na "srpske glasove".

Nije mi žao, pogrešno je kocka i izgubila.

Sajsi stoički podnosi udarce, premda je istina što ste pisali, i drugi su žirirali.

A komentari su jezivi upućeni Mariji- ne znam ko je Ana Dragović, ali je pisala na tviteru "Lezbačo, pobedila si zato što si leszbejka i kupila si dete".

Msm, ne znam jel ta radi na Pinku, zvuči mi poznato 

I čonoviču, Neda Konstrakti nije dala niti jedan bod.

Posle ovoga, ne znam ko će se prihvatiti žiriranja, a ja bih volela da i stranci učestvuju.

Inače, šta reći za stručnjake sa HRT-a koji su RTTD stavili ispod crte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Odjednom je i RTS postao prepošten i objektivan. A odbrana glasanja žirija je kao kad navijači Zvezde pravdaju svaki penal koji se za njihov klub dosudi izjavom" nema veze pobedili bi i bez tog penala".

Zašto bi neko pravdao žiri? Dovedeni su da glasaju onako kako misle da treba. I sada treba neko da ih brani zato sto nisu glasali kako bi neko želeo? Zato sto nije pobedila ona koju podržavaju ultra desničari? Žiri bi trebalo država da zaštiti od pretnji, a da smo zaista država već bi bilo privođenja zbog pretnji, ali eto ....

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Odjednom je i RTS postao prepošten i objektivan. A odbrana glasanja žirija je kao kad navijači Zvezde pravdaju svaki penal koji se za njihov klub dosudi izjavom" nema veze pobedili bi i bez tog penala".

 

Osim što niko ne napada RTS, već lično Sajsi i Mariju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Don Juan said:

Zašto bi neko pravdao žiri? Dovedeni su da glasaju onako kako misle da treba. I sada treba neko da ih brani zato sto nisu glasali kako bi neko želeo? Zato sto nije pobedila ona koju podržavaju ultra desničari? Žiri bi trebalo država da zaštiti od pretnji, a da smo zaista država već bi bilo privođenja zbog pretnji, ali eto ....

 

Uh bemti gde ti ode u svojoj političkoj borbi. Ništa manje nego da se hapsi. Baš je hrabro izjaviti da 50000 glasača spada u ultradesničare a u Srbiji tih glasova na izborima niđe. Očito je Anđela Breskvica ta koja će ubuduće voditi srpsku desnicu😄

17 minutes ago, DameTime said:

 

Osim što niko ne napada RTS, već lično Sajsi i Mariju.

Kako ne napada kad se eto sprema protest ultradesničara kod RTS-a a policija ne zna gde će pre taj dan, da li na derbi ili da brani tv bastilju

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...