Jump to content

Cetvrtfinalne utakmice


Ko ce biti MVP prvenstva?  

48 members have voted

  1. 1. Ko ce biti MVP prvenstva?

    • Luka Modric
      4
    • Neymar
      2
    • Vinicius Jr.
      4
    • Cody Gakpo
      0
    • Virgil Van Dijk
      1
    • Leo Messi
      10
    • Bruno Fernandes
      1
    • Harry Kane
      2
    • Kilyan Mbappe
      22
    • Neko drugi
      2
  2. 2. Najbolji golman turnira?

    • A. Noppert
      2
    • E.Martinez
      7
    • D. Livakovic
      12
    • Alisson
      13
    • Bono
      7
    • D. Costa
      4
    • J. Pickford
      2
    • H. Lloris
      1


Recommended Posts

Pričalo se kako Hrvatska nije zaslužila prolaz. Šta onda reći za ove holandske bunkeraše. Ova ekipa Argentine ima jednu veliku, nenadoknadivu slabost. U pitanju je visina, odnosno nedostatak iste. Ne vidim kako Hrvati mogu to da eksploatišu. 

 

Vjerujem da se dosta ljudi nadalo da će GOAT da promaši penal. Na njihovu žalost pravda je pobijedila.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

je. Izaziva emocije kakve klupski nikad neće. Dali je zato što se igra rijeđe i sve se odvije u mjesec dana, ili zbog nečeg drugog, ali je tako. I pamte se situacije, golovi, promašaji od prije 50 godina....

Mogu misliti koliko si bio srecan danas.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, implant said:

 

Jel moguće da su Argentinci baš toliki džiberi? Ovo se jednostavno ne radi...

 

Čestitke komšijama, naročito krajnje pristojnim forumašima iz CRO. Učvršćuju reputaciju reprezentacije koju je vrlo teško dobiti na turnirskom takmičenju; pre ove utakmice sam napisao da za Brazil ovo neće biti walk in the park, i eto, odoše kući. Nije da mi ih je nešto žao jer su skup krajnje nesimpatičnih faca i prevaranata, uz par časnih izuzetaka. 

 

Arg - Cro, ne znam koja mi je reprezentacija manje simpatična. Arg zbog ovoga gore i mesarluka, Cro zbog zbog specifičnog kičeraja koja prati sve reprezentacije sa ovog prostora, a koji se u njihovom slučaju ogleda u Genima Kamenim, obaveznom poklonjenju braniteljima i ostalom sranju. Tu vrstu kičeraja ne volim ni kod naše reprezentacije, ni kod BIH, što naravno ne umanjuje uspeh Cro reprezentacije i količinu muda koju su pokazali...od ovih što su ostali, navijam za Maroko zbog hašiša.

Je, moguće je. Samo se sjeti Otamendija i nabijanja rakitića nogom u glavu dok ovaj leži.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MilošVB said:

Mogu misliti koliko si bio srecan danas.

Nemoguće nešto. kao klinac 1998. sam mislio da je nemoguće da ću ikad u životu doživjeti nešto slično. nakon 2018. sam bio siguran. I danas ovo. Sve, sve. Oni povedu u produžecima, mi se vraćamo u 117.  Možda nam je lopta danas vratila za 2008. i Semiha Senturka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Paaaaaa...nisam siguran.

Ja znam da ne zvuči korektno, ali nekako sam emotivniji kada je Zvezda u pitanju.

ja sam isto okolo išao samo s Dinamom. Ali ovakve pobjede s Dinamom neću nikad doživjeti, kao niti ti sa Zvezdom. Ekvivalent ovome je Finale CL. Ako si doživio 1991. ok. Znaš i sam da se to ponoviti ne može.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bugl Khan said:

ja sam isto okolo išao samo s Dinamom. Ali ovakve pobjede s Dinamom neću nikad doživjeti, kao niti ti sa Zvezdom. Ekvivalent ovome je Finale CL. Ako si doživio 1991. ok. Znaš i sam da se to ponoviti ne može.

Nisam ja toliko mlad, pamtim ja više. Ali nisu samo pobede, nego i porazi. Sve to oblikuje čoveka i onda jednostavno nema sličnosti u emocijama. Verovatno je zato što ovde i ne postoji neki kult reprezentacije kada je fudbal u pitanju. Ko bi ga znao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DJORDJE said:

Nije bilo penala zbog ofsajda, a nije ni  visoka noga za crveni karton, zuti je bila adekvatna kazna.

Ovo je i kod nas rečeno. Dirao je prvo loptu, i nije ga čepovima udario u glavu, niti je bilo namjere. Kaže domena "visokog žutog" al nije za crveni.

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Mogu Hrvati iskoristit nedostatak visine kod Argentinaca. Perisic, Kramaric, Pasalic su dosta dobri skakaci. Ako zagusti imaju i Budimira koji samo glavom i zna.

Čini mi se da zna nogom bolje nego glavom, na žalost.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bugl Khan said:

Dali je zato što se igra rijeđe i sve se odvije u mjesec dana, ili zbog nečeg drugog, ali je tako. I pamte se situacije, golovi, promašaji od prije 50 godina....

Ima do toga u kom vremenskom razdoblju se igra, ali takođe je klupski postao dosadan, preslikan, isti. Koju god ligu da upališ isti fudbal razlika je samo što neko ima više para neko manje pa ovaj sa više može da usavrši to bolje. A tek broj utakmica aman za aman... ubijaju. 

 

Mislim kapiram ja da neko misli ovo za reprezentativni fudbal isto, sasvim legitimno i nemam problem sa tim. Moje mišljenje o klupskom je baš ono na niskim granama, smanjio bih ga za bar 50%. Jedino što je dobar za kladionice ko je igra, e tu vidim neki značajniji benefit.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Don Juan said:

Nisam ja toliko mlad, pamtim ja više. Ali nisu samo pobede, nego i porazi. Sve to oblikuje čoveka i onda jednostavno nema sličnosti u emocijama. Verovatno je zato što ovde i ne postoji neki kult reprezentacije kada je fudbal u pitanju. Ko bi ga znao.

Moguće. Ali i kod nas se gradio, što mi je nevjerojatno. Mi kad smo krenuli u prve kvalifikacije 1994. stadion je bio pun na 1 utakmici: Italija u Splitu. Bio sam na svakoj utakmici, i na toj Italiji u Splitu. Maksimir je na ostalima bio poluprazan. Za 1998. ista priča, tada niti na jednoj nije bio pun, čak niti na Ukrajini u dodatnim. Tek nakon 1998. kreće polako veće interesiranje za reprezentaciju. A ekspodiralo je sve nakon 2008. Od tada svako prati reprezentaciju, pogotovo na turnirima. 2004. je bio zadnju veliki turnir na koji su išli 90% ljudi koji baš prate nogomet i inače, klupski navijači uglavnom. nakon toga poplava influensera, glumaca, pjevača, i ostalih idiota. Zato utakmice uglavnom gledam doma, ili kod nekog drugog doma. Ne mogu podnjet to. Probao sam par puta po birtijama, trgovima i skoro živčani slom dobio (ako se ne bi već pojavio mrtav pijan). Ono, točno kužiš razliku između ljudi koji baš prate i kojima će poraz sjebat cijeli tjedan (ili čak i dulje) i idota i glupača koje će za sat vremena zaboravit da se išta igralo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Bugl Khan said:

je. Izaziva emocije kakve klupski nikad neće. Dali je zato što se igra rijeđe i sve se odvije u mjesec dana, ili zbog nečeg drugog, ali je tako. I pamte se situacije, golovi, promašaji od prije 50 godina....

SP se igra jesnom u četiri godine, kao što kažeš, spakovano u mesec dana. Uz meze u vidu kontinentalnih prvenstava na pola između dva SP. To je ispit generacije, sad ili u mnogim slučajevima nikad, jer ko zna šta će se promeniti do sledeće prilike (videti pod Azar i Belgija u celini, kao najsvežiji primer). 

 

Sve Lige nacija, prijateljske utakmice, kvalifikacije... su stepenice ka tom finalnom okršaju, priča koja se gradi i zahuktava između dva prvenstva. Zato mnogima deluje da svet staje tokom tih metar dana i svi su okupirani loptom pa SP globalno izaziva jake emocije bez obzira na kvalitet fudbala.

 

Tu je i dodatni deo, koji ja volim, sudar svetova, kad sve postaje mnogo koloritnije i ceo događaj dobija novu dimenziju. 

 

Klupski fudbal je nešto što se dešava svake godine, izaziva drugačiju vrstu emocija, stalno je tu oko tebe, pauze su kratke a utakmica sve više pa se među njima lakše nađu i remek-dela, ali i njih snenjuje sledeći meč, pa onaj iza njega i tako redom. U dvadeset godina (npr. 02-22.) imaš šest SP, šest takvih događaja, lakše ih je postaviti kao neke oznake uz put. S druge strane, u tom periodu je 20 prvenstava, evropskih kupova, bezbroj mečeva. Slije se to u neku reku, brže jedno zamenjuje drugo. Bar ja tako vidim stvari.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Tu je i dodatni deo, koji ja volim, sudar svetova, kad sve postaje mnogo koloritnije i ceo događaj dobija novu dimenziju.

E bravo i ovo. Koliko mi je drago što je Maroko, jedan afrički predstavnik u četvrtfinalu npr. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...