Jump to content

Cetvrtfinalne utakmice


Ko ce biti MVP prvenstva?  

48 members have voted

  1. 1. Ko ce biti MVP prvenstva?

    • Luka Modric
      4
    • Neymar
      2
    • Vinicius Jr.
      4
    • Cody Gakpo
      0
    • Virgil Van Dijk
      1
    • Leo Messi
      10
    • Bruno Fernandes
      1
    • Harry Kane
      2
    • Kilyan Mbappe
      22
    • Neko drugi
      2
  2. 2. Najbolji golman turnira?

    • A. Noppert
      2
    • E.Martinez
      7
    • D. Livakovic
      12
    • Alisson
      13
    • Bono
      7
    • D. Costa
      4
    • J. Pickford
      2
    • H. Lloris
      1


Recommended Posts

51 minutes ago, jevrem69 said:

igrac koji je bio u ofsajdu nije uticao na igru, to je bilo objasnjenje situacije koja je analizirana iz vise uglova ....................... zasto si iznenadjen? pa dobar deo likova koji sedi u toj war sobi, to su ljudi iz krajeva sveta, gde se fudbal igra na poluamaterskom nivou .................. pa eto, naknadnom analizom se ispostavilo da su i nas ostetili za penalkik protiv Svajcarske .................. a bilo je jos nekoliko takvih situacija koje su nekako tiho prosle ispod radara zahvaljujuci diletantima koji se u pravila igre razumeju kao Marica u kriv ...............

A jbg sad, ima više analiza. Kod nas je stručnjak za suđenje rekao da je ofsajd. Netko je spomenuo da su na austrijskoj tv rekli da je Brazilac za start na Juranoviću trebao dobiti crveni. naš stručnjak kaže da nije, da je žuti. Znam da u VASR sopbi sjede ljudi iz cijelog svijeta. najveći dokaz je utakmica Kanada-Belgija kada je Kanada zakinuta za 2 čista penala. Sudio je onaj pajac koji je na AFCON-u svirao kraj u 85. min. Penal koji je vama sviran protiv Švicarske ja nisam ni skužio za vrijeme utakmice, nisu ni u HRT studiju. Rekli su da nije bilo povlačenje, nego mu je samo stavio ruku na rame. Nisu ni skužili da je Švicarac loptu izbio rukom. Znači pola sata poslije utakmice, iz svih uglova, i ne vide. Tako da razumijem tvoju poantu da je lako moguće da ne vide ni ovi u VAR sobi. Ali bila je provjera, rečeno je offside, igraj dalje. Barem znamo da nije zlonamjerno, jer nitko nikad neće zakidat Brazil da bi pomogao Hrvatskoj.

10 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

5 je bas veliki broj cim upada u zakon velikih brojeva

Imaju i pet naslova Svjetskog prvaka, pet zvijezdica iznad grba, 5 igrača bez tetovaže.....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nicklord said:

Osvojili 3 puta dok su fudbal igrali mlekari i vodoinstalateri

E pa sad,neću da ulazim u kvalitet fudbala, ali ne bi trebalo nipodaštavati te uspehe zbog niskog nivoa fudbala, jer to je isto kao kada bih rekao da bi danas random ekipa iz sredine tabele Premijer lige tukla CZV 91' bez da se oznoje.

Just now, Malkolm Brogdon said:

Ma sve je to ok al tu ne postoji nikakav zakon velikih brojeva

S obzirom da se igra tek 21. prvenstvo, broj 5 po meni jeste veliki broj.

Link to comment
Share on other sites

Ma Brazilci zbog svog mentaliteta ne mogu više da osvoje SP. Ovog puta su imali ekipu, ali ja sam bio ubeđen da će ući u sam meč nonšalantnije posle "rapsodije" nad, za 2 klase u odnosu na Hrvatsku, Korejom. To su jednostavno oni. Mediji, ljudi, i sami igrači. Pa rekao onaj lik na Areni kada je propitivao pored oko stadiona za ishod večerašnjeg duela da su navijači bili ubeđeni da prolaze, da nije bilo trunke dileme oko toga, da su bili raspevani, razigrani... Hrvati njih odveli u produžetke i zamalo i da se izvuku čak i iz toga ali verovatno i poslednji opasan napad nisu uspeli da odbrane i to je to. Kada je došlo do penala tu je već bio kraj. Oni nisu bili spremni ni za produžetke pa su postigli taj gol jedva a kamoli za penale. Gol su postigli tako što su se bukvalno ušetali u gol. Trebali su više da probaju šuteva sa distance eee ali jbg danas se fudbal ne igra sa šutevima sa distance nego kombinatorika, besomučni pasovi, zabijanje u protivničku odbranu i to kada je proitivnik vrlo ozbiljan teže prolazi. 

 

Mogli su oni da prođu danas, nije to problem, ali jbg nije to bila baš tako jednosmerna ulica. 

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Njima treba vise igraca sa mudima tipa Casemira pa cak i Viniciusa. Neymar se na penalim sakriva i daje djetetu od 20 da suta prvi nakon onog gola, Tite ko debil pravi izmjene pozicija za poziciju, vadi Militaoa koji mozda nije prirodni bek (iako je dosta vremena u karijeri igrao beka) i uvodi Sandra nakon cega pada gol upravo preko strane koju je Miltao drzao itd itd. Paqueta nije trebao igrati ispred Brune ni u ludilu, pogotovo jer imas vec 10ku Neymara i ovaj ti samo tu moze smetati. Imaju i dalje brutalnu ekipu, ovi mladi igraci su fenomenalni vec sad i bice jos bolji, a do narednog svjetskog ce im stasat i ovaj mali Endrick za kojeg se vec pise da je h svojim godinama dosta iznad i Neymara i Viniciusa i za kog je Real sa 16 godina dao 70 miliona. Ne bi im bilo lose da napokon pregrizu ponos i dovedu europskog trenera za selektora, juznoamericki treneri ne mogu parirat europskim trenerima nikako.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Sjajna utakmica Argentina - Holandija. Čvrsta, borbena ali opet 4 gola i još nekoliko dobrih akcija, i lud poslednji ET.

 

Hrvatska Brazil meni preteška utakmica za gledanje, mučenje neko bukvalno... ali naravno čestitke Hrvatskoj na rezultatu i još jednom vrh predstavljanju na najvećoj fudbalskoj smotri.  Mislim stvarno ljudi izvukli maksimum po ko zna koji put iz sebe ali opet nije to baš neko ultra veliko iznenađenje s obzirom na celokupnu njihovu fudbalsku istoriju no svejedno svaka čast.

 

Meni se sviđa kako Argentina igra. Pokazali su strahovit karakter posle onog sa Saudijcima, bukvalno su odradili odlično do sada prvenstvo i pre svega imaju izuzetan takmičarski pristup celom turniru. Fali im možda dva tri neka top igrača na nekim pozicijama ali sve jedno odlična je to ekipa uz raspoloženog Mesija. Nekako me kupili ovo prvenstvo iako jesu prgavi i temperamentni do koske. Recimo Brazilci su takođe prgavi, ali beskarakterni.

Netko je komentirao da je Argentincima ovo bila 4. eliminacijska utakmica u nizu. Jer su nakon poraza od S. arabije morali dobit preostale 2 u skupini, pa osminu, pa danas QF. Messi konačno daje ono što su svi očekivali sve ove godine. Zabija, asistira.... kako je penal zabio....vidi se da je pun samopouzdanja i da je sve podredio ovome. I nadam se da neće moći.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2022 at 9:02 PM, McLeod said:

Slicno mislim i za mec Brazila i Hrvatske. To mi je par gde mislim da je najveca razlika u sansama da prodju dalje, Hrvatima bih dao jednocifren procenat. Ne vidim nacin na koji oni mogu pripretiti Brazilu, osim neki fluke gol posle koga bi se Brazil raspao. Problem je sto ne vidimo nikakvu naznaku da se tako nesto moze desiti, a treba dodati da je Hrvatska ekipa koja je dopustila najveci broj sansi svojim protivnicima od ovih osam do sada, i uz veliku dozu srece su dosli ovde gde jesu. Ne bi me cudilo da Brazil to naplati sa 4-5 golova u njihovoj mrezi. Realno, mislim da ce mec liciti na nas i svajcarski mec sa njima, da ce biti neka rutinska pobeda Brazila, ne preterano ubedljiva ili ponizavajuca po susede, ali bez promila sanse da nesto urade na mecu.

 

8 hours ago, McLeod said:

Ne znam, Brazil suzdrzaniji nego obicno, Hrvati bolje od ocekivanja ali bezopasni su napred. Kad prime prvi gol to ce biti kraj.

 

:Hail:

  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Haha pa sad da je raspoložen jeste, no videćemo. Biće to još jedna teška utakmica za igranje ali nekako mislim da će biti lepša, pogotovo za neutralne.

 

Smatram da protiv Brazila Hrvatska nije imala šta da izgubi. Mislim naravno da jeste, ali s obzirom na njihovu formu do tada i sve što ih prati Hravtska je tu igrala najbolje što može pa ako prođe prođe. I to je uspelo. Protiv Argentine ne verujem da je mindset igrača takav, navijača sigurno nije, tako da u ovoj utakmici siguran sam da Hrvatska smatra da itekako ima šta da izgubi jer posle ovoga svi misle da se može igrati sa ovakvom Argentinom. Kad kažem ovakvom ne mislim da je ona slaba sad, nego realno više straha može izazvati pomen Francuska ili eto Brazil nego u ovom trenutku Argentina.

 

To može biti i mač sa dve oštrice. Ali mislim da će biti lepša utakmica za oko, uzbidljivija. Argentina je tvrda ekipa, može se reći i solidno organizovana ali žele da igraju fudbal. A Hrvatska ne verujem da će se baš učauriti na način kao potiv Brazila u ovoj utakmici.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, dzoneee said:

E bravo i ovo. Koliko mi je drago što je Maroko, jedan afrički predstavnik u četvrtfinalu npr. 

 

Još da smo pogurali nekako Kamerun da prođe, njihovi navijači su baš gotovini...+ zavlačenje Džaki, de ćeš lepše :s_d:.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, dzoneee said:

Haha pa sad da je raspoložen jeste, no videćemo. Biće to još jedna teška utakmica za igranje ali nekako mislim da će biti lepša, pogotovo za neutralne.

 

Smatram da protiv Brazila Hrvatska nije imala šta da izgubi. Mislim naravno da jeste, ali s obzirom na njihovu formu do tada i sve što ih prati Hravtska je tu igrala najbolje što može pa ako prođe prođe. I to je uspelo. Protiv Argentine ne verujem da je mindset igrača takav, navijača sigurno nije, tako da u ovoj utakmici siguran sam da Hrvatska smatra da itekako ima šta da izgubi jer posle ovoga svi misle da se može igrati sa ovakvom Argentinom. Kad kažem ovakvom ne mislim da je ona slaba sad, nego realno više straha može izazvati pomen Francuska ili eto Brazil nego u ovom trenutku Argentina.

 

To može biti i mač sa dve oštrice. Ali mislim da će biti lepša utakmica za oko, uzbidljivija. Argentina je tvrda ekipa, može se reći i solidno organizovana ali žele da igraju fudbal. A Hrvatska ne verujem da će se baš učauriti na način kao potiv Brazila u ovoj utakmici.

Znam što želiš reći. Brazil je bila prva utakmica gdje nismo vidjeli klasično stegnutu Hrvatsku u KO fazi SP-a. Od 2018. do danas. Bojim se da se mindset za Argentinu opet mijenja. Da sad opet misle da imaju puno za izgubit, i da ćemo opet gledat stegnutu i uplašenu Hrvatsku prvih 10-20 min. Ali ni njima neće biti svejedno. I njima je u glavi 2018. i šamaranje koje su dobili. A dosta ih je i dalje tu. Samo prvi put ne želim penale. martinez je zajeban. Donio im Copu na penale, sad izbacio Nizozemce. Moramo to riješit ranije. Imaju boljeg golmana, bolji napad. Mi bolju obranu i sredinu. Po meni. Ne vjerujem da će bit lako bilo kome.

8 minutes ago, implant said:

 

Još da smo pogurali nekako Kamerun da prođe, njihovi navijači su baš gotovini...+ zavlačenje Džaki, de ćeš lepše :s_d:.

Joj, sad me opet podsjetilo. meni još ne ide u glavu da vi to niste dobili. Ista gola u 2 minute gdje isti lik, koji bi zadnji to smio, kasni u offside zamku. Nerealno. iskreno vjerujem da bi s tom pobjedom igrali osminu. Kad vidim kako se Švicarska raspala protiv Portugala..... Piksi vas je ujebao žešće

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Joj, sad me opet podsjetilo. meni još ne ide u glavu da vi to niste dobili. Ista gola u 2 minute gdje isti lik, koji bi zadnji to smio, kasni u offside zamku. Nerealno. iskreno vjerujem da bi s tom pobjedom igrali osminu. Kad vidim kako se Švicarska raspala protiv Portugala..... Piksi vas je ujebao žešće

 

Malo Piksi, malo nedostatak kvaliteta, imo. Sad, da li je on mogao da bolje skocka ekipu od ovoga što imamo, verovatno da. Da li bi to bilo dovoljno za prolaz dalje, ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma ne bih o tome stvarno, nije da sam razočaran nešto stvarno nisam. Meni je realno sve ovo što se izdešavalo rezultatski sa nama, nego jednostavno mi nismo na tom nivou još uvek gde su ove ekipe iz top 8 i to je to. Ko je ujebao i da li je moglo bolje nešto iskreno i ne verujem, možda neka sitnica tu i tamo ali konačan ishod svakako tako neki. Ja smatram da smo se mi digli u odnosu na pre, ali fali nama još dosta toga da možemo u istu rečenicu sa teškašima. Treba nastaviti ovim putem pa dokle se dogura dogura. Svakako neke alternativne opcije vredne pomena i nema. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, implant said:

 

Malo Piksi, malo nedostatak kvaliteta, imo. Sad, da li je on mogao da bolje skocka ekipu od ovoga što imamo, verovatno da. Da li bi to bilo dovoljno za prolaz dalje, ne znam.

U biti, ne može on bit kriv što Milenković 2 puta zaspe u 2 minute. Ali je kriv što je na 3:1 protiv kameruna zadnja linija na centru. Nebitno. Palo mi na pamet jer si spomenuo i jer sam vidio kako je švicarska izgubila protiv Portugala. Od Švicarske ste na psihologiju izgubili. Ali opet, ne znam koliko je ozlijeđen Mitar bio. Vlahović je bio zdrav, njega vadi van a guibite. vadi sve što mogu išta s loptom i puni momčad balvanima. Al dobro, neću sol na ranu, nije tema. Svejedno. Gdje je bila Srbija protiv Škotske u BG, i gdje je danas je nebo i zemlja. A to je Piksi napravio.

Link to comment
Share on other sites

Livakovic je veceras zaradio 30-40 miliona ojra, bez obzira na to kako brani u HR ligi, koju ne pratim, ili  LS. Ovo danas i protiv Japana ima da se pamti, ne samo penali , nego sta je sve odbranio protiv Brazila tokom utakmice. Decko ima reflekse kao divlja macka, a relativno mlada za golmana. Oko Gvardiola su se tamicili engleski klubovi pre eliminacije Brazila, bice veselo u januaru.

Znao sam da ce Argentinci dobiti penale, jer je Martinez jedan od najboljih golmana na svetu. Uvek su bili prljavi kao ekipa, bas kao i ostale juznoamericke selekcije, sa izuzetkom Brazila. Do pojave Nejmara ne mogu da se setim neke brazilske zvezde koja je padala po terenu i izvlacila penale na taj nacin. Igrali su posteno, nekada cak i na svoju stetu. Iz razgovora sa starijim generacijama Brazilaca imam utisak da im je najomiljenija ekipa ona iz 1982/86te, mada nisu nista osvojili i to zbog nacina igre koji je bio za uzivanje, jogo bonito.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, DJORDJE said:

Livakovic je veceras zaradio 30-40 miliona ojra, bez obzira na to kako brani u HR ligi, koju ne pratim, ili  LS. Ovo danas i protiv Japana ima da se pamti, ne samo penali , nego sta je sve odbranio protiv Brazila tokom utakmice. Decko ima reflekse kao divlja macka, a relativno mlada za golmana. Oko Gvardiola su se tamicili engleski klubovi pre eliminacije Brazila, bice veselo u januaru.

Znao sam da ce Argentinci dobiti penale, jer je Martinez jedan od najboljih golmana na svetu. Uvek su bili prljavi kao ekipa, bas kao i ostale juznoamericke selekcije, sa izuzetkom Brazila. Do pojave Nejmara ne mogu da se setim neke brazilske zvezde koja je padala po terenu i izvlacila penale na taj nacin. Igrali su posteno, nekada cak i na svoju stetu. Iz razgovora sa starijim generacijama Brazilaca imam utisak da im je najomiljenija ekipa ona iz 1982/86te, mada nisu nista osvojili i to zbog nacina igre koji je bio za uzivanje, jogo bonito.

 

Teško je golmanu se prodat. A on ima falingu što je linijaš. iako je fantastičan shot stopper. Moguće da netko pošalje ponudu za njega. zaslužio je. iako, nije da u Dinamu igra za kikiriki. Za Gvardiola je navodno City već nudio 100. Real 90, ali Leipzig traži 100. Lukita navodno već nagovara Gvardiola na Madrid. Ja Brazil pamtim od 1990. 3 pobjede u skupini, prvi. Osmina finala na Argentinu koja se provukla kao treća (tad je SP igralo 24 reprezentacije). Šansa za šansom. Careca je igrao u napadu, Taffarel na golu, Dunga i Branco isto u momčadi. Promašili su moguće i nemoguće. I onda jedan potez Diega, navukao trojicu Brazilaca na sebe i genijalnom loptom izbacio Caniggiu u mrtvu šansu. ovaj spremio i bok Brazil. o toj utakmici Argentinci pjevaju dan danas. Onaj iz 1994. je bio "europski" i uzeo je naslov. Onaj iz 1998. isto brutalno jak sa Ronaldom u najjačoj formi, prije ozljeda, ali"samo" finale. Onaj iz 2002. je neponovljiv, ono je bio funkcionalni dream team. Povratak Ronalda nakon ozljeda i opet dizanje pehara. 2006. prekrcani zvijezdama, ali nesreća što je Zidane imao labuđi pjev. 2010. Dobri ali s crvenim kartonom ispali od Nizozemske iako su poveli 1:0. 2014. je Neymar preuzeo uzde, ozlijedio se u QF, i u SF se desila najveća "tragedija" brazilskog nogometa. 2018. isto jaka momčad, Neymar i dalje glavni. Nisu bili ništa lošiji, ali su ispali od Belgije 2:1, Curtois poskidao neke opasne šuteve. I ovaj danas smo vidjeli. Neymar je još uvijek glavni.

Starije generacije kažu da je onaj iz 1982. bio najjači, iako su ispali rano. Od budućih osvajača Talijana.
 

Prljavština i nesportsko ponašanje Argentinaca je nešto posebno gadljivo. Razumijem da imaju rivalitet s Nizozemcima dosta veliki, ali ono danas je dno. S tim da su oni prljavi protiv bilo koga, pogotovo ako ne ide kako su planirali. jasno mi je da se u Južnoj Americi tako igra, pa smo imali onog Čileanca što je gurao prste di ne treba, uvijek tekme na granici tuče, ali kada dođeš na SP, neka granica dobrog ukusa mora postojati.

Edited by Bugl Khan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJORDJE said:

Ima tu i srece. Chelsea je platio za Kepu 80 miliona, a defininivno nije bolji od Livakovica ili Martineza. U tom trenutku im je trebao golman, niko drugi slobodan , ostalo je istorija. 

Bolji je od Livakovića. Livaković je po kvaliteti 3. naš golman na ovom SP. Ali Grbić je zamjena Oblaku, a Ivušić se bio ozlijedio. Livaković je bio maknut sa jedinice. To je bilo riješeno. Grbić je bio prvi golman Lillea, branio odlično i u odlučujućoj tutakmici za odlazak na SP je branio Grbić. Ali nakon 2-3 kiksa je maknut s gola u Lilleu, istekla posudba, vratio se u Atletico. A kako da brani tamo?
Btw, jel nije Kepa opet na golu Chelsea? I brani dobro. Ili sam ja nešto skroz pomješao?

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Bugl Khan said:


Btw, jel nije Kepa opet na golu Chelsea? I brani dobro. Ili sam ja nešto skroz pomješao?

Bio je jedno vreme tokom Mendijeve povrede , a i nekoliko utakmica posle toga. U prvo vreme odlicno je branio, a onda po obicaju kiks nakon kiksa i povratak na klupu. Ne vredi on ni blizu 80 miliona, Chelsea pokusava vec dve godine da ga proda , ali niko ne zeli da preuzme toliku platu. Taj Martinez je godinama tavorio  dok se Leno u Arsenalu nije povredio. Onda je branio 10tak utakmica na zavrsetku sezone,  spasao Arsenal i zaradio mesto u reprezentaciji.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, mladenvzz said:

...dečki,ne kužim,kad je to Grbić bio prvi golman.Kad je Livaković bio povređen branio je Ivušić.

Odlučujuća utakmica za odlazak u Katar. Hrvatska Rusija u Splitu. Livaković je maknut s gola i utakmicu je branio Ivo Grbić. Ivušić je branio Ligu nacija par utakmica. Ali se onda ozlijedio.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...