Jump to content

Cetvrtfinalne utakmice


Ko ce biti MVP prvenstva?  

48 members have voted

  1. 1. Ko ce biti MVP prvenstva?

    • Luka Modric
      4
    • Neymar
      2
    • Vinicius Jr.
      4
    • Cody Gakpo
      0
    • Virgil Van Dijk
      1
    • Leo Messi
      10
    • Bruno Fernandes
      1
    • Harry Kane
      2
    • Kilyan Mbappe
      22
    • Neko drugi
      2
  2. 2. Najbolji golman turnira?

    • A. Noppert
      2
    • E.Martinez
      7
    • D. Livakovic
      12
    • Alisson
      13
    • Bono
      7
    • D. Costa
      4
    • J. Pickford
      2
    • H. Lloris
      1


Recommended Posts

On 12/10/2022 at 9:08 AM, Klotzen said:

 

Ovo što je Hislop pričao je baš ono o čemu sam ja razmišljao gledajući tog Antonija. Prošlo mi kroz glavu "Bože odakle ovaj rekreativac u repki Brazila" . Čovek čak i kad bi probio je imao katastrofalne šuteve ili ubacivanja. Taj meni ne bi igrao ni u CZ.

Za tog je United iskrcao hrpu para. I kad sam ga vidio sam pitao jel on igra za Brazil. Mislim tolki novci, valjda igra za reprezentaciju. I odgovor je bio da igra, i to često u prvoj. Reko dobro.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Drug Crni said:

Iako ce mi sad @Bugl Khanreci: Za koji krasni citas nekakve ocjene novinara..uzmi Sofascore, moram reci kako je francuski L'Equipe dao Dominiku Livakovicu "desetku" za [artiju protiv Brazila.
Otkako list posroji (76 godina) ovo je tek petnaesti put da je jedan golman ocenjen najvecom ocenom.

Ako Hrvati osvoje titulu on je za sada favorit za najboljeg igrača. Tako bi se ispravila nepravda iz 2014 kada Nojer nije dobio zaluženo priznanje.

 

Naravno uvek postoji način da nekako smisle da Mesiju daju trofej, ali videćemo.

 

Za sada u top tri jesu Livaković, Mesi i Žiru, po meni.

Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2022 at 12:28 PM, Dobar u piku said:

Protiv Argentine ne sme Kramaric igrati ne vidim gde bi on mogao imati prednost, Petkovic ili Budimir moraju startovati, Livaja isto nikako od starta da krece. Zbog gola ali i zbog fizike snage Petkovic bi trebao krenuti, s druge strane msm da bi Perisic desno mogao a Orsic sa leve strane krenuti. Ili Perisic levo, a desno da krene Lovro Majer, Pasalic nikako, nece sad trebati pomoc Juranovicu, vise Sosi od strane Perisic/Orsic. Argentina ce napadati i bas zato msm da Orsic moze biti bas jak faktor po toj levoj strani,jer je pokazao kakva je klasa kad mu je tim u podredjenom polozaju u dresu Dinama, ali i sinoc gde su iz kontre dali gol. 

Ovo se i kod nas predpostavlja. Da će ga nagradit početnom postavom zbog gola. Jbt, da imamo Mitra. Perišić, Sosa, tu i tamo mu s druge strane neko ubaci. Samo mu trebaš, ako je u 16, u blizini glave poslat loptu. To je to. Jbt, onaj gol proiv Švicarske, šta je ono.

Link to comment
Share on other sites

Žao mi Kane-a, ali Englezi i penali izgleda nikako ne idu, uvek mora biti neka priča. Još protiv Llorisa...

Razmišljam samo kako ne znam šta je Sautgejtu bio plan B, kad su ušli u zadnjih 5-10 min sa zaostatkom. Sterling mi ne deluje baš kao opcija koja može promeniti nešto. Uporedjujem sa Holandijom, koja je sve bacila na dva visoka igrača... Ili onaj slobodnjak na kraju Rašforda, oept Holandija sa trikom...

Igrali su ENG OK, nadigrali Francusku, uglavnom se traži da Sautgejt ostane.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bugl Khan said:

Zec u šumi, zec na ražnju priča?

Ha 🙂

 Pa dobro ta pesma je više zajebancija, u stvari koliko se sećam nastala na "dajte Barsu da se igramo".  Ko je prvi otpevao i kojim povodom, više se ne sećam, ali jeste nastala kao zajebancija.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Don Juan said:

Ha 🙂

 Pa dobro ta pesma je više zajebancija, u stvari koliko se sećam nastala na "dajte Barsu da se igramo".  Ko je prvi otpevao i kojim povodom, više se ne sećam, ali jeste nastala kao zajebancija.

ma znam jbt. I stavio sam radi zajebancije. Ili smo se mi igrali s Brazilom? 🤣

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2022 at 8:31 AM, Bugl Khan said:

A jbg, zustavo je sve što je trebao. I skinuo penal. Makar mu je u tome uvelike pomogla obrana. Brazil osim Neymarovog gola (kada je obrana pukla prvi put) nije imao zicer. On je uglavnom skidao ili šuteve iz vana ili dosta iz kosa. Ali i dalje je linijaš, i dalje strepim svaki centaršut. Volio bi da ga ovo SP proda, ali ništa od toga. Najveći klubovi ga neće, manji ne žele platit što Dinamo traži, niti mu dati plaću koju ima u Dinamu. ( To su komentirali dečki s tribine, ekipa kojoj je Jeličić zahvalio što ga pripremaju za emisije na HRT-u).
Btw, na Sofi ima 9.0, što je ogromno
I ovom prilikom bi se zahvalio Titeu što je, u 117. min, pri 1:0 u QF SP, slijedio Piksijev poučak protiv Kameruna i dopustio da Dalić u potpunosti s njim obriše pod.

Kolika mu je plata u Dinamu?

Link to comment
Share on other sites

pa secam se ovog gola, breee,
gledao uzivo, jos dok sam klinac bio,
i uvek sam ga izdvajao kao mozda najlepsu uigranu akciju iz slobodnjaka,

...samo, bio sam "danas godina star" kada sam shvatio da je gol iz cetvrtfinala, a ne iz meca za trece mesto protiv Bugarske 🤦‍♀️

 

...jos sam u fudbalskim razgovorima uvek tu utakmicu navodio kada sam pokusao ljudima da osvezim pamcenje, da se prisete tog gola.

sad tek shvatam zasto su me gledali telecim pogledom xD
nznm kako nikada nisam naleteo na hajlajtse, ili potrazio samoinicijativno. Izbegao bih blamianje xD

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, RatzenStadt said:

pa secam se ovog gola, breee,
gledao uzivo, jos dok sam klinac bio,
i uvek sam ga izdvajao kao mozda najlepsu uigranu akciju iz slobodnjaka,

...samo, bio sam "danas godina star" kada sam shvatio da je gol iz cetvrtfinala, a ne iz meca za trece mesto protiv Bugarske 🤦‍♀️

 

...jos sam u fudbalskim razgovorima uvek tu utakmicu navodio kada sam pokusao ljudima da osvezim pamcenje, da se prisete tog gola.

sad tek shvatam zasto su me gledali telecim pogledom xD
nznm kako nikada nisam naleteo na hajlajtse, ili potrazio samoinicijativno. Izbegao bih blamianje xD

 

 

 

Ja sam ga jučer tražio protiv Bugara prvo. isto sam bio uvjeren u to. meni je isto stao u pamćenju i čim sam vidio gol Nizozemske sam se sjetio toga.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/11/2022 at 12:19 AM, Chaos Is Me said:

Englezi nikad od kad ja gledam fudbal nisu dobili neku elitnu reprezentaciju na velikim takmičenjima. To je dovoljno znati o njima.

Od 1990, od kad ja pratim:

SP-Dobili su Argentinu 2002. u skupini

EURO- Nizozemsku 1996. u skupini, Njemačku 2000. u skupini, Njemačku 2020. u 1/16 finala.

To je to za 32 godine.

EURo sam morao googlat, za SP sam bio siguran da im je Argentina 2002. jedina pobjeda nad velikom reprezentacijom.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2022 at 9:34 AM, krzna said:

Kolika mu je plata u Dinamu?

za plaću i dalje nisam siguran ali sam gledao neku vašu emisiju di je gostovala menadžerica neka. Rekla je da je Livakoviću cijena prije 2 godine bila 10M, i da ona procjenjuje da je narasla duplo, a možda i više.

Mislim, može narasti i do 30M. neće nitko dati ni 15, u to sam 100% siguran.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, MilošVB said:

To je bilo gostovanje Bibe Bulic u jutarnjem programu na Novoj S.

Da. To je to. Nije mi jasno kako netko kome je to posao, i ko to radi na baš visokom nivou, ne vidi falinge Livakovića. Mislim, ja ga obožavam, odveo nas je u polufinale. Bio je službeno, po UEFA, najbolji golman Europa Lige. Skoro je postao prvi koji u 6 utakmica skupine EL nije primio gol. Na žalost u zadnjoj mu je netko zabio. Protiv Tottenhama je u zadnjim minutama produžetaka skinuo zicer Kaneu. Prilično je popravio igru nogom. Ta falinga nije njegova krivnja jer je Dinamo 2-3 godine imao plan igre-duga na Petkovića. Bjelica je na tome inzistirao, ni slučajno Livaković lopte stoperima, obavezno duga na Petkovića (koji je tada bio na vrhuncu forme, prvi špic reprezentacije, doslovno se sprdao sa Škriniarom u Bratislavi, Mađarima u Splitu) jer je imalo smisla. Kasnije nije da smo imali nekog genija na klupi koji će to popravljati. Nekako je popravio to, ali njemu špicevi zabijaju golove glavom iz peterca. Maroko nije jedini slučaj kojeg se sjećam. Mislim da je protiv Danske u Zagrebu neki Danac sa doslovno 3 metra tuko glavom nakon centaršuta. Ali ravno u Livakovića. Ok. Uvijek postoje United i takvi koji će za bilo koga pljunut ogromne pare. Ali stvarno sumnjam. Ne možeš igrati EPL bez izlaska na centaršut. I to izlaska "razgrčem vas sve", pa makar i griješio. Ne znam jel gore kad ostane zakopan na crti ili kad krene pa stane.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bugl Khan said:

Da. To je to. Nije mi jasno kako netko kome je to posao, i ko to radi na baš visokom nivou, ne vidi falinge Livakovića. 

Zaboravio sam da li je pominjala ima li ona ili neko blizak njoj interes u tome. To bi bilo jedino logicno objasnjenje sto nije pominjala 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MilošVB said:

Zaboravio sam da li je pominjala ima li ona ili neko blizak njoj interes u tome. To bi bilo jedino logicno objasnjenje sto nije pominjala 

Ima. Pratila ga je u suradnji s nekom agencijom, tako nešto. Nije bila netko ko bi radio na njegovom transferu, ali je za aganciju u kojoj radi, ili za agenciju s kojom njena surađuje gledala Livakovića. Ugl, netko ko ga je pratio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...