Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Kostić jeste jako bitan, ali mi se čini da smo solidno popinjeni na tim wingback pozicijama i da ko god počne, nam to neče biti neka slaba tačka.

 

Meni se u ovoj postavi smao ne svidja Lukić-Gudelj duo. Ok, znam, ako krene tu SMS onda promaja. Ali ako krenu ova dvojica, onda teško da možemo da igramo našu igru...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Profesor said:

Nazalost Kostic definitivno ne igra. Ali se skida za Kamerun.

 

Videcemo, ne bih u potpunosti otpisao da udje u nekom trenutku u zavisnosti od situacije. Svakako da je bolje da ne pocne, nije ovo do or die utakmica. Inace ozbiljan hendikep, ne pamtim kada smo igrali bez Kostica po levoj strani neku od ozbiljnijih utakmica.

 

Mene radi neki optimizam, bukvalno ne mogu da docekam utakmicu. Postoji par stvari kojih se pribojavam sutra:

  1. Formacija u kojoj igramo ali i sam profil nasih igraca jednostavno ostavljaju dosta prostora po krilima, toga se bas plasim jer Brazil. Jeste da Alex Sandro ne briljira, ali ko iz Juventusa pa briljira? Uzasno ce biti vazno da dobro pokrivamo kada njihovi bekovi overlapuju i da nemamo mnogo 2 na 2 i 1na1 situacija tokom utakmica duboko po strani i famoznim medjuprostorima. To je upravo ono gde su Rafinja/Nejmar/Vinisijus najjaci i siguran sam da je Piksi razmisljao o tome.
  2. Pomenuti trio u navali, zajedno sa Paketom/Risarlisonom je vrlo mobilan i stalno menjaju mesta i delove terena gde napadaju. Apsolutno je neophodno da od Lukica i/ili Gudelja ako pocne na sredini imamo stalno prisustvo tik iznad odbrambene linije u nekoj ala Brozovic ulozi ako nista da seku linije pasova i onemoguce vece komade prostora gde bi ovi koristili svoje snage.
  3. Mrzi me sada da kopam koliko golova daju iz prekida, ali jako dobro koriste iste otkako je Tite tu. Tesko da ce ovo biti utakmica bez faulova u dobrim situacijama za centarsuteve, nadam se da smo se pripremili koliko je to moguce za situacije iz kornera i ovih centarsuteva iz slobodnjaka. 

To su neke stvari kojih se pribojavam, igramo protiv najjace ekipe na prvenstvu, ali svetsko prvenstvo je jebiga i videli smo koliko zelja i dobra priprema mogu da donesu na jucerasnjim i danasnjim primerima. Kanada je unakazila Belgiju u prvom poluvremenu sa izuzetno pametnim presingom i visokom zadnjom linijom, Saudijci su doktorirali ofsajd zamku protiv Argentine - ovo kao da gledamo opposite EURO 2016 kada je low block bio way to go. U svakom slucaju... dobijamo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Manji je problem rezerva Mladenovic na levom boku, on kad god je igrao bio je dobar, veci je problem krater na desnom boku.

Jbt, Živković je sve najvažnije utakmice bio starter i sve smo dobili.

Ne znam zašto ti toliko smeta da moraš u svakom postu da ga spomeneš?

Zamena je Lazović koji je uvek bio plašljiv, i zbog toga Žile ima prednost.

Ako razmišljaš o Radonjiću, on nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dekifisher said:

Jbt, Živković je sve najvažnije utakmice bio starter i sve smo dobili.

Ne znam zašto ti toliko smeta da moraš u svakom postu da ga spomeneš?

Zamena je Lazović koji je uvek bio plašljiv, i zbog toga Žile ima prednost.

Ako razmišljaš o Radonjiću, on nije opcija.

 

Dobijali smo uprkos njemu, a ne zbog njega. Njegova zamena je obicno donosila preokret na mecevima, a zbog njega smo po pravilu bili u losoj situaciji.

 

Ako je Lazovic plasljiv, ne znam sta je Zivkovic, spor, ocajan u odbrani, slabe kondicije, ocajan u duelima, bukvalno igrac manje na terenu.

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, dekifisher said:

Ja i ti ne gledamo isti sport

 

Moguce je da ti ne gledas sport uopste posto ovo sto sam napisao svako vidi.

 

Al dobro.

 

Necu ga pominjati da ne bi morao da branis suraka/brata, i da se nadam da nekim cudom sutra nece da usere utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni ova postava miriše na tešku defanzivu, ne dopada mi se.

 

P.S. ne dopada mi se ni tim Brazila, nije to više onaj Brazil i utoliko mi je više žao što, izgleda, ne možemo da skrpimo ekipu da se ljudski pošibamo sa njima.

Edited by implant
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni meni Živković baš nije idealno rešenje protiv bržih i snažnijih Brazilaca. Na stranu činjenica što mu to uopšte nije prirodna pozicija (istini za volju nije ni Lazoviću i Radonjiću). Čini mi se da je za nijansu odgovorniji u odbrani, u odnosu na prethodno pomenutu dvojicu, i možda zbog toga dobija prednost. Šteta, protraćen talenat, nikad u pravom smislu iskorišćen u reprezentaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ima Zile povremenih dobrih poteza, ali je Mek u pravu za vecinu stvari koje je napisao. Kontra noga je ok, ali ne ako se slabija noga uopste ne koristi. Prebacivanje sa desne na levu je ok u visini kaznenog. A kada se to radi na sopstvenoj polovini to je vec amaterski.

 

Lazovic ima veoma pristojnu slabiju nogu, pa mu to omogucava da igra levo.

Edited by Profesor
Link to comment
Share on other sites

Ne moze samokvot jer je zakljucana tema, ali sto se tice desnog wingback-a...

 

Piksi ocigledno voli pas i kreaciju, a Zivkovic je nekako logican izbor uz Radonjica da pokrivaju tu desnu stranu. Na papiru, a ispostavilo se i na terenu, Zivkovic nam donosi mirnocu na lopti (umeo je i da iznenadi borbenoscu i dobrim pozicioniranjem), ima dobar centarsut (sto je kada imamo Mitra i Vlahu napred bas lep bonus) - Radonjic sa druge strane je em brzi, em daleko raznovrsniji napadacki, ali preveliki luksuz da bude prva opcija, odnosno neko ko ce pokrivati tu desnu stranu u raznim segmentima utakmice. Ono kako ga Piksi za sada koristi je po meni savrseno - kada god udje u igru, ima dosta prostora da trci, konstatno pravi probleme svim ekipama sa kojima je igrao, ali nismo ga videli u situacijama kada pobeda nije vec u dzepu ili kada jurimo rezultat.

Poprilicno sam siguran da Piksi planira i u Kataru da igra sa Zivkovicem jer je tek toliko sigurnija opcija, a napadackog arsenala i kreativnosti nam svakako ne manjka. Ukoliko budemo jurili rezultat, Radonjic je sigurno prvi igrac koji ulazi, a sto da ne i iznenadjenje u 11 protiv Kameruna/Svajcarske, ne bi me cudilo da Piksi proba tako nesto.

Edited by kendrick
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, kendrick said:

 Ono kako ga Piksi za sada koristi je po meni savrseno - kada god udje u igru, ima dosta prostora da trci, konstatno pravi probleme svim ekipama sa kojima je igrao, ali nismo ga videli u situacijama kada pobeda nije vec u dzepu ili kada jurimo rezultat.

 

Dve asistencije protiv Portugala u Beogradu, pri rezultatu 0:2, od kojih je ona asistencija Kostiću u rangu najvećih majstora. Generalno, vrhunski je odigrao celo to poluvreme.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...