Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, Miki28 said:

Ima li ih uopste u tolikoj mjeri? 

Ok, Brook, Vucevic, Poeltl, Naz ce dobiti fine ugovore ali tih krupnijih, klasicnih centara i nema nesto puno da se ja mogu sjetiti?

 

 

mislim da to nije ni naročito važno (pročitati ringerov članak, da ne prepričavam ono što svi znamo), jer nije jokić lik kojeg zaustavljaš sa vrhunskim centrom, makar on bio neki novi david robinson. njegovo čitanje igre i pravovremeno dodavanje čini da ne smeš imati problematične defanzivce na bilo kojoj poziciji i to pod uslovom da imaš tu inkarnaciju admirala, koja će svečano da obeća da udvajanja biti neće.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, uini said:

 

mislim da to nije ni naročito važno (pročitati ringerov članak, da ne prepričavam ono što svi znamo), jer nije jokić lik kojeg zaustavljaš sa vrhunskim centrom, makar on bio neki novi david robinson. njegovo čitanje igre i pravovremeno dodavanje čini da ne smeš imati problematične defanzivce na bilo kojoj poziciji i to pod uslovom da imaš tu inkarnaciju admirala, koja će svečano da obeća da udvajanja biti neće.

Slazem se, Lejkerse je Murray upropastio. Jednostavno zivis sa Jokicevih 30,40 pa i 50 poena ali ne mozes prezivjeti 30+ TD kada Jamal puca 50/40/90 sa 30+ poena. Nemoguce. Ubio je Lejkerse.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, freethrow said:

Sad sam prvi put provalio na snimku da je ovaj šut preko Davisa regularni Dirk, a ne sombor shuffle. Što stvari čini još luđim.

Ajde da je jedan nego masu, od toga 4 u bitnim momentima u utakmicama, 2 preko AD i 2 preko Lebrona. 

Sto kazu AD i Lebron, skines kapu i kazes 👍

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf al bih voleo da Boston prevrne ovo, prvi put u istoriji, ali je daleki put do toga. Macola "samo" treba da im utuvi u glavu da su dosta kvalitetniji od Heata i da je i dalje moguće da se desi istorija.

 

O Jaylenu Brownu mediji prave sliku kao da je van terena prilično inteligentan i da ga zanima dosta stvari ali na terenu mi je jedna od većih bizgovčina, uvek je igrao glavom kroz zid. Taj njegov ugovor na leto je baš teška odluka jer ti vidiš da on ima na papiru sve što treba da bude legitimna druga opcija šampionske ekipe ali kad krene da glavinja kao ovan odmah svakom normalnom padne mrak na oči. Priča se i da vuče neku povredu šake od game 7 protiv Sixersa. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 hirurski precizan napad, posebno u 4/4. Jedino su u game 1 ispanicili jer su se vrvt opustili ali u sledeca 3 meca, napad radio kao singerica. 

 

ipak po meni odbrana im je donijela plasman u finale jer i kad je protivnik uspio da odbrani nesto, odbrana Denvera je uzvracala istom mjerom. Lejekrsi su od game 2 do game 4 imali po nekoliko uspjesno odbranjenih napada Denvera ali na drugoj strani nisu mogli do kosa i onda krece serija po 7-0, 13-0 itd itd.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to sam i ja primetio. Kad god ih Lejkersi stignu oni uspeju da se održe dok napad ponovo ne proradi. A to je strašno frustrirajuće za protivnika. Denver je uspeo da održi koncentraciju kroz celu seriju, iako sa malom bazom igrača i svaki put da prelome realno neizvesne utakmice.

 

Što kažu na Ringeru, nisu Lejkersi bili loši, jednostavno su svaki put bili prestignuti za to malo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Chaos Is Me said:

Uf al bih voleo da Boston prevrne ovo, prvi put u istoriji, ali je daleki put do toga. Macola "samo" treba da im utuvi u glavu da su dosta kvalitetniji od Heata i da je i dalje moguće da se desi istorija.

 

sigurno zato gube. mazzulla nikako da shvati da su kvalitetniji.

 

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

sigurno zato gube. mazzulla nikako da shvati da su kvalitetniji.

 

 

Gube između ostalog zato što im je slabija ekipa ušla u glavu. Boston je kvalitetniji i ako igraju motivisano i sa dobrim protokom lopte može Spo da se slika, ma koliki genijalac bio. Bostonu ovde nisu potrebne neke briljantne taktičke zamisli nego klasična motivacija i vraćanje vere u sopstvene sposobnosti. Macola to mora da probudi u njima i drugo poluvreme sinoć je dobar znak.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Cekaju u Bostonu da vide dal Mazzulla zna kako da im kaze da su bolji/kvalitetniji od Heat-a?😀

 

Nurse je svima u samom vrhu sto se tice opcija.

 

Nurse u Buckse, ako ne može tamo onda u PHX. 🙏 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Gube između ostalog zato što im je slabija ekipa ušla u glavu. Boston je kvalitetniji i ako igraju motivisano i sa dobrim protokom lopte može Spo da se slika, ma koliki genijalac bio. Bostonu ovde nisu potrebne neke briljantne taktičke zamisli nego klasična motivacija i vraćanje vere u sopstvene sposobnosti. Macola to mora da probudi u njima i drugo poluvreme sinoć je dobar znak.

 

ne mogu da se odlucim da li vise potcenjujes heat plejof uradak ili peres igrace bostana;

 

bucksi u 5 tekmi nisu uspeli da utuve sebi da su kvalitetniji, koliko god smesno zvucalo, i knicksi su kvalitetniji na papiru kada nema herroa i oladipa. imali su i igraca [brunson] sa najboljim ucinkom u seriji, pa nisu u 6 tekmi uspeli da shvate.

 

ja iskreno ne vidim neke znacajne razlike u promeni logike igre bostona pod stivensom, udokom i mazulom. kapiram da je losiji u odlukama tokom tekme ali bice ipak da heat nesto tu radi.

 

ako je gabe vincent out, mozda i dobiju celticsi, 3na5 fazon

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja jednostavno ne mogu da verujem i da prestanem da se iščuđavam da je Heat do ovde dogurao i to je sve, njihov roster je rubni playoff roster. Pa na sve to bez Herroa koji je daleko najtalentovaniji njihov napadač, ne računajući Butlera. Heat igra ovaj PO na 99,9% mogućnosti, sav respekt za to. Boston je po mom mišljenju najbolji roster u ligi, sa najviše igrača koji mogu da kreiraju poene sebi i drugima. Bolji su mi od Bucksa, mada ta razlika nije nešto velika. Nema potrebe da ovde poturaš Knickse koji su druga liga po kvalitetu u odnosu i na Celticse i Buckse + nemaju pobedničku auru niti nešto mnogo PO iskustva. Znam da zvuči banalno ovo što pišem ali nekad su stvari toliko jednostavne, Boston treba da izađe i da izgazi Majami jer su jednostavno dosta kvalitetniji, da im ne dozvoli ni da dođu u neku neizvesnu završnicu jer tu je Heat jak mentalno, a Boston jako ranjiv. 

Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je glavni problem Kelta u ovoj seriji, ako izbacimo faktore Džimi + Spolstra na koje ne mogu da utiču, i nedoraslost sopstvenog trenera, povreda ruke (lakta) Džejlena u prvoj utakmici protiv Majamija. Braun, ma koliko bio u minusu sa BBIQ, svake godine u PO drži nivo svoje igre, procente šuta pre svega, za razliku od Tejtuma, koji se često raspada. Znam da je Džejson generalno bolji igrač, utiče na igru i kad mu ne ide šut - skokovi, asistencije..., ali Džejlen je mnogo konstantniji u šutu. Od kada mu je Adebajo sleteo na levu ruku na početku četvrte četvrtine, Braun ne može da ubode trojku maltene. Ne priča se o toj povredi uopšte, tako da ne znam da li je do toga, ali stekao sam takav utisak. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, João Palhinha said:

 

 

Uglavnom uzasna lista kandidata. Kako je moguce da se ne razmatra niti jedan koledz trener, a medju raznoraznim asistentima sirom lige bas Jordi i Young... Znaci, ako ne bude Nurse, sledi plac i skrgut zuba. Vrlo sam razocaran potezima Ishbie do sada.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...