Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Kad se pogledaju individualni statsi Lakers-Denver serije, jasno se vidi sta je presudilo. Jokicev TS% na nivou citave serije je bio 59.8% od cega je u prvoj imao bolesnih 82.8% i naredne 3 redom 48.6, 54.3 i 56.3. To je efikasnost koju ce apsolutno svaka ekipa lige uzeti protiv najboljeg igraca svijeta bez ikakve dileme. Onda pogledas Murraya, KCPa i Portera koji su svi redom imali preko 40% za 3, a Jamaal 65.1 TS%. Dodaj tu jos i Gordona i Browna koji su obojica imali preko 50% iz igre. Davisove i Bronove sirove brojke djeluju dobro (27-14-3 i 28-10-9.5 sa TS% oko 60) al jednostavno je bilo nedovoljno obzirom na doprinos suigraca sem Austina i Ruija (minus zadnja tekm) i obzirom na mogucnosti Davisa prije svih da u matchupu protiv Jokica ima 30+ (i sinoc i u G2 gdje je imao uzasne suterske veceri je promasio veliki broj suteva koje inace pogadja). Jednostavno je Devner bolja ekipa sa mnogo sigurnijim doprinosom sporednih igraca. Kad Murray-Jokic duo nadigra Bron-Davis duo plus ostatak Denvera odigra ovako dobru seriju onda i bolja ekipa od Lakersa tesko moze izbjeci poraz. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Ispravila sam ti ovo malo 🥰

 

to sam i ja mislio dok nije potpisao novi ugovor. Sad mi nesto ne dodje logicno da ga trejduju, ali ko zna. Uglavnom voleo bih da nastavi da igra timsku i takmicarsku kosarku, ogromna steta sto je propao dogovor sa Milvokijem

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milos 3.14 said:

@alpaka Bereta Sida pri čemu treba uzeti u obzir da je Denver najbolja trojkaška ekipa RS, Porter i KCP imaju na nivou sezone cca 45% za tri, a Gordon gro šuteva ubaci iz zakucavanja.

Razlika u odnosu na RS je Marej koji je podigao nivo igre i naravno Jokić koji je agresivniji u PO.

 

Tacno al moglo se cak i sa tim zivjeti da se nije dopustilo Brownu da onako unistava Russella u tranziciji il da su Lakersi od jos barem jednog igraca rotacije dobili bar nekakav ucinak. Vjerovatno je Russellov nikakav ucinak odlucio da ova serija zavrsi 4:0 umjesto da ode u 6 ili 7 meceva obzirom da je svaki mec odlucen fakticki na jednu loptu sem G3 koja je opet prelomljena neke 3-4 minute prije kraja. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pitanje za vas koji ste familijarni sa ugovorima u ligi: ako BBraun odluči da sledeće godine ipak igra za slavu, busplus i klupsku menzu, da li Denver može da mu narednog leta ponudi neki ozbiljniji ugovor i dokle mogu da idu?

 

Fala vi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Marvin said:

 

to sam i ja mislio dok nije potpisao novi ugovor. Sad mi nesto ne dodje logicno da ga trejduju, ali ko zna. Uglavnom voleo bih da nastavi da igra timsku i takmicarsku kosarku, ogromna steta sto je propao dogovor sa Milvokijem

 

Ja baš mislim da će im biti bitan trade asset, ali bumo vidili. I meni je krivo zbog Bucksa, mislim zna se koliko gotivim i Janisa i Bogija.

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Pitanje za vas koji ste familijarni sa ugovorima u ligi: ako BBraun odluči da sledeće godine ipak igra za slavu, busplus i klupsku menzu, da li Denver može da mu narednog leta ponudi neki ozbiljniji ugovor i dokle mogu da idu?

 

Fala vi.

 

Ima PO koji ce skoro sigurno odbiti i postat ce neograniceni FA sto znaci da Denver nece moci izjednaciti eventualne ponude za njega. Obzirom da imaju non-bird prava na njega mislim da je maksimum koji mu mogu ponuditi 120% iznosa trenutnog ugovora, a tesko da nece imati vece ponude.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/21/2023 at 7:50 AM, Milko Miller said:

Denver je već preko salary capa za sledeću sezonu i nema prava na Browna. Mogu da mu ponude samo 120% od trenutne plate, sto je 7.8 miliona godišnje. Ukupno gledano Denver ima tri opcije da zadrži Browna: 1. Plata od 7.8 miliona plus player option. Ako odbije opciju Denver bi imao early bird rights i mogao bi da mu ponudi ugovor na 4 godine gde bi u prvoj godini mogao da dobije do 13.6 miliona sto mu je negde realna cena. Druga opcija je da potpise dvogodišnji ugovor (opet 7.8 miliona za prvu godinu) plus player option. Ako tu odbije opciju Denver bi imao sva prava na njemu i mogao bi teoretski čak i maks ugovor da ponudi. U tom smislu Denver može da mu da ugovor veći od prave tržišne vrednosti kao kompenzaciju za manji ugovor. Znaci ili još jedna godina da igra ispod cene plus neki realan ugovor (doduše kako trenutna igra i 13.6 miliona bi bilo malo) ili još dve godine ispod cene i onda kompenzacija gde bi dobio ugovor iznad tržišne vrednosti. Treći scenario je da Denver skloni 14 miliona sa platnog spiska za sledeću sezonu. Onda bi mogao da dobije 11.3 miliona za sledeću sezonu. Ali to se neće desiti. Sve u svemu ipak mislim da će Brown napustiti Denver za nekih 60 miliona za četiri godine. 

@Barkley#34

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

. Vjerovatno je Russellov nikakav ucinak odlucio da ova serija zavrsi 4:0 umjesto da ode u 6 ili 7 meceva obzirom da je svaki mec odlucen fakticki na jednu loptu sem G3 koja je opet prelomljena neke 3-4 minute prije kraja. 

 

Ljudi vas ometlali, kakvih crnih 7 utakmica. Niste ni u OT oterali nijednu

 

ako-zelis-pobediti.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Pomeli ali je svaka utakmica bila tijesna do samog kraja. Doprinos jos bar jednog igraca bi vjerovatno donio Lakersima najmanje jedan mec. 

Da je taj jedan igrac Kari uzeli bi i dve

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Barkley#34 said:

Al' to u paketu obično vuče ovih 47 asistencija u četiri meča.

 

Tu se onda opet vracamo na uzasno branjenje sporednih igraca Nuggetsa i Murraya. Bar 10-15 puta u ove 4 utakmice je neki od bekova bespotrebno udvajao sa prvog pasa il nikakve rotacije nakon udvajanja sa slabe strane il kriminalno branjenje tranzicije kad Jokic povuce nakon defanzivnog skoka. Uglavnom odbrana na Jokicu je bila i vise nego ok nakon prvog meca, na to se nema sta pretjerano kukati. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Tacno al moglo se cak i sa tim zivjeti da se nije dopustilo Brownu da onako unistava Russella u tranziciji il da su Lakersi od jos barem jednog igraca rotacije dobili bar nekakav ucinak. Vjerovatno je Russellov nikakav ucinak odlucio da ova serija zavrsi 4:0 umjesto da ode u 6 ili 7 meceva obzirom da je svaki mec odlucen fakticki na jednu loptu sem G3 koja je opet prelomljena neke 3-4 minute prije kraja. 

Šta si drugo očekivao od DLoa? On ni prošle godine u Minesoti nije mogao da ostane na terenu jer su ga svi napadali. 

Lejkersi su za mene prilično prevazišli očekivanja imajući u vidu sastav i za to kapa dole.

Jednostavno protiv ozbiljnih ekipa većina igrača koji su se ovde hajpovali ne može da ostane na terenu duže od 10 minuta, a i to je skopčano sa povelikim rizikom.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Šta si drugo očekivao od DLoa? On ni prošle godine u Minesoti nije mogao da ostane na terenu jer su ga svi napadali. 

Lejkersi su za mene prilično prevazišli očekivanja imajući u vidu sastav i za to kapa dole.

Jednostavno protiv ozbiljnih ekipa većina igrača koji su se ovde hajpovali ne može da ostane na terenu duže od 10 minuta, a i to je skopčano sa povelikim rizikom.

 

Protiv Memphisa i GSWa je imao bar nekakav ucinak i koju solidnu partiju, a oba matchupa bi mu trebala biti gora od Nuggetsa. Prvi jer su mozda i najfizikalnija ekipa lige, drugi jer ga mogu jos vise provlacit kroz blokove i napadat u tranziciji nego Denver. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Tu se onda opet vracamo na uzasno branjenje sporednih igraca Nuggetsa i Murraya. Bar 10-15 puta u ove 4 utakmice je neki od bekova bespotrebno udvajao sa prvog pasa il nikakve rotacije nakon udvajanja sa slabe strane il kriminalno branjenje tranzicije kad Jokic povuce nakon defanzivnog skoka. Uglavnom odbrana na Jokicu je bila i vise nego ok nakon prvog meca, na to se nema sta pretjerano kukati. 

Ta odbrana na njemu je menjala ravnotežu na tom delu terena, što je značilo više prostora za ostale, a što su oni odlično koristili. Npr, Šreder je dobar za pritisak spolja ali se nakon rotacija i udvajanja često nalazio u reketu gde je smetao napadu koliko bih i ja.

 

Isto važi i za tranziciju. Nije to lako braniti ako neko ostane na off skoku imajući u vidu Jokićevu pokretljivost u tom slučajevima, naučene kretnje ostatka ekipe i solidno prangijanje iz otvorenih pozicija.

 

Naravno da je svaki od ova četiri meča mogao da ode na drugu stranu, ali kad četiri puta uzastopce ode na stranu Denvera to nije slučajno.

 

Baš vam je falio odmoran Bron u poslednjih četiri-pet minuta svakog meča. Koncepcijski je to loše pripremljeno. Sinoć odigra brutalno 1/2, ali preterano trošenje uzme danak. Onda odstatira šest-sedam minuta u 3/4, dođe sve u egal i ajde rudari do kraja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Protiv Memphisa i GSWa je imao bar nekakav ucinak i koju solidnu partiju, a oba matchupa bi mu trebala biti gora od Nuggetsa. Prvi jer su mozda i najfizikalnija ekipa lige, drugi jer ga mogu jos vise provlacit kroz blokove i napadat u tranziciji nego Denver. 

Memfis se prilično raspao usled povreda i očajnih igara Moranta, na sve to oni nisu ni šuterska ekipa niti su nešto čuveni po offball kretnjama.

GSW je očigledno imao nekih internih problema+ Klej u očajnoj formi i Pul koji je gori od DLoa .

Ne umanjujem uspeh Lejkersa već samo racionalizujem te neke solidne partije koje je imao, a svi znamo da je rupčaga defanzivno i generalno dileja.

On ne može nikog da sačuva i Maloun ga je planski napadao čim kroči na teren, ubilo mu je to samopouzdanje pa ni ono što  zna , a to je napad nije bilo dovoljno dobro.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se da je jedan (od vecih) razloga sto je Denver pobedio LAL 4:0 to sto su oni imali 6/6 i po igraca koji doprinose naspram 4/5 (zavisi kako racunamo doprinos sekaca - ipak je on izginuo u defanzivi).

 

Ofanzivna i plejmejkerska podrska Rasela je potpuno izostala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...