Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Na stranu odlična igra Denvera i Majamija, pa sad još neka rečenica o košarci, pa malo o Jokiću i Davisu, pa koliko smo dobro prognozirali i sve ostalo, meni je najjači utisak ovde na forumu kako je Ječmendo anlokovao sređivanje teksta i ja ću to, od sada, pokušati da sledim. Keep rocking2!

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 13
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, freethrow said:

Na stranu odlična igra Denvera i Majamija, pa sad još neka rečenica o košarci, pa malo o Jokiću i Davisu, pa koliko smo dobro prognozirali i sve ostalo, meni je najjači utisak ovde na forumu kako je Ječmendo anlokovao sređivanje teksta i ja ću to, od sada, pokušati da sledim. Keep rocking2!

 

Pa kad čovek piše sadržinske postove, meni za shitposting ne treba sređivanje teksta 

 

P.S. Ali možemo da testiramo Strupov efekat 🤩

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, DameTime said:

Međutim, nema mesta nekakvom orgazmičnom doživljaju, da ga je Nikola uništio, ponizio i sl. To je baš onako degute.

To je samo logična reakcija na navode o tome da će ga AD zaustaviti, poništiti i tome slično.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DameTime said:

 

Koja je onda logična reakcija na priče o Dejvisu, kolicima i povredama? 

Nema logične reakcije u tom slučaju, jer je konkretan slučaj  sa AD u invalidskim kolicima realno arealna, apsurdna situacija koja će se teško ponoviti u ostatku NBA postojanja. Ta situacija je smešna gotovo svima osim Lejker fenovima. Čak je i Šek koji je LAL biased umrEo od smeha. 

I4ge20.jpg

Edited by displejnejm
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Ne znam koliko više puta treba da naglasim, ako nisi profesionalni sportista i ako se nisi povređivao često, bukvalno ne kenjaj po igračima koji to imaju u svom iskustvu. Samo oni znaju kakav je osećaj kad im svaki kontakt može biti "presudan", a niti mogu da utiču na svoju telesnu konstrukciju sa kakvom se rode (da, možeš da se razviješ, da minimizuješ rizik, ali kapirate o čemu pričam). Zato su meni te šale na račun Dejvisa degutantne; stvarno mi je duhovitiji Janis sa svojim daddy jokes od ovih foritza sa kolicima. Ista je priča sa Neymarom Jr u fudbalu, kod je par mm delilo od invalidskih kolica. Lako je sprdati ga kako je padavičar, ili AD da je drama king, ali to su prvenstveno psihološki teške situacije. Ljudi ne kapiraju da je 60% oporavka od povrede zapravo psihološki. I isto sam ovo pisala za Jamala i MPJ-a, od kojih se i na ovom forumu očekivalo da brzo zaigraju skroz čili i veseli, nakon najtežih povreda u karijeri.

Link to comment
Share on other sites

Ne možeš upoređivati najteže moguće sportske povrede sa situacijom u kojoj čoveku nije NIŠTA - bukvalno nikakvu povredu, kontuziju, potres nije doživeo, sve je ok sa njim, zabolela ga malo glava i to je sve. Šek, Čak i Keni su bivši vrhunski košarkaši i svi su plakali od smeha jer znaju koliko je AD mekan i da nije povređen. Čovek čak ni masnicu nije imao od tog udarca. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, DameTime said:

Ne znam koliko više puta treba da naglasim, ako nisi profesionalni sportista i ako se nisi povređivao često, bukvalno ne kenjaj po igračima koji to imaju u svom iskustvu. Samo oni znaju kakav je osećaj kad im svaki kontakt može biti "presudan", a niti mogu da utiču na svoju telesnu konstrukciju sa kakvom se rode (da, možeš da se razviješ, da minimizuješ rizik, ali kapirate o čemu pričam). Zato su meni te šale na račun Dejvisa degutantne; stvarno mi je duhovitiji Janis sa svojim daddy jokes od ovih foritza sa kolicima. Ista je priča sa Neymarom Jr u fudbalu, kod je par mm delilo od invalidskih kolica. Lako je sprdati ga kako je padavičar, ili AD da je drama king, ali to su prvenstveno psihološki teške situacije. Ljudi ne kapiraju da je 60% oporavka od povrede zapravo psihološki. I isto sam ovo pisala za Jamala i MPJ-a, od kojih se i na ovom forumu očekivalo da brzo zaigraju skroz čili i veseli, nakon najtežih povreda u karijeri.

Evo prestajem sa forama, ne zbog toga što si toliko puta naglasila, nego da ne padneš opet sa stolice i ne povrediš se ozbiljno kao AD

  • Ha-ha 8
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Barkley#34 said:

Nekako te stvari ne mogu da stavim u isti kontekst koliko god se trudio.

 

Ne možeš, jer se ne radi o tvom omiljenom igraču. Vidiš, ni meni ovo nije u istom košu - mnogo mi je gore sprdati se sa nečijim strahom od povreda, nego napisati "AD će zaustaviti Jokića". 

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Ne možeš, jer se ne radi o tvom omiljenom igraču. Vidiš, ni meni ovo nije u istom košu - mnogo mi je gore sprdati se sa nečijim strahom od povreda, nego napisati "AD će zaustaviti Jokića". 

 

 

Kakve veze ima da li je omiljeni ili ne?  Pa evo ja sam oduvek gotivio Micića, u mlađim kategorijama omiljeni bez premca, pa ću opet reći kako je najveći dramoser u istoriji evropske košarke.

 

Čoveka su bar tri puta tokom karijere izneli sa terena sa takvim grimasama, da se zapitaš hoće li preteći. On posle 5 min nazad na terenu, šprinta, menja pravac u trku, završava preko centra.

 

Niko se ne sprda sa povredama i reakcijama, dok ne vidiš šta je stvarno. Ali ako čoveka iznesu sa terena, a manje od 48h kasnije igra 40 minuta, 20 skokova, poeni, blokade, leti po terenu, ne može nijedan bek da ga prodje, a još ti nije prvi put, onda to zaista zaslužuje sprdnju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

I dalje je 21 poen na 6 od 15 iz igre apsolutno nedovoljno za igraca tog kalibra.

I košarkaški Dragan J Vučićević je neuporedivo gora uvreda od podlo pacovsko govno, pa je to ostalo neprimijećeno, tako da je lošoća očito u oku posmatrača 😉

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Statistika koja Jokica vidi kao najboljeg defanzivca lige je uz duzno postovanje apsolutno besmislena. Covjek jednostavno nije dobar defanzivac zbog fizickih limita koje ima. Gledali smo vrlo dobro u ovoj seriji kako stoji kao nijemi posmatrac dok Lakersi zavrsavaju na obrucu. 

 

Naravno da Jokić ima svojih defanzivnih mana, koje za površnog posmatrača košarke daleko nadmašuju defanzivne pluseve. Očajne lateralne kretnje zbog gabarita i nikakva zaštita obruča zbog neatletičnost i mizernog odraza su prvo što upada u oči. Ali, Jokić ima dosta odbrambenih pluseva. Court vision (nadam se da Freethrow neće zamjeriti :s_d:) i anticipaciju sam već pominjao (neatletični Marc Gasol je zahvaljujući ovome stizao do DPOY), ali ono u čemu je Nikola najbolji su brze ruke, uz odlično građenje i osjećaj za skok. Pogledaj ove tri statistike iz prethodne regularne sezone, filterisane samo za centarsku poziciju.

 

Deflections, daleko najbolji među centrima:

 

https://www.nba.com/stats/players/hustle?sort=DEFLECTIONS&dir=1&SeasonType=Regular+Season&PlayerPosition=C

 

Steals, zamisli opet najbolji:

 

https://www.nba.com/stats/players/traditional?sort=STL&dir=-1&SeasonType=Regular+Season&PlayerPosition=C

 

Defanzivni skokovi, wow opet najbolji:

 

https://www.nba.com/stats/players/traditional?PlayerPosition=C&SeasonType=Regular Season&dir=A&sort=DREB

 

Ova tri elementa su vrlo bitni dijelovi defanzivne košarke, ali eto prolaze ispod radara za razliku od atraktivnih blokada na pola metra iznad obruča. Ako pogledaš Jokićeve highlights-e iz bilo koje utakmice protiv Lejkersa vidjećeš da pored direktnih blokada kojih je imao nekoliko na Davisu u igri jedan na jedan, Jokić stalno pokušava da mu iščačka loptu pri šutu makar i po cijenu faula. AD ima problem da šut često započinje prenisko, omogućavajući Nikoli ovakva čačkanja. A ona su annoying i mogu uticati na mehaniku šuta, otuda onoliko za AD-a neobičnih promašaja iz povoljnih pozicija. 

 

Ono što hoću da kažem - Nikola Jokić je mnogo bolji defanzivac nego što to eye test pokazuje. Zato mislim da je kritika AD-a nezaslužena, uz ogradu da je to moje mišljenje i da je moguće da nijesam u pravu. Baš me zanima šta će se pisati o Bamu koji trenutno igra u odličnoj formi nakon eventualnih duela sa Jokićem?

 

 

 

 

 

 

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

 

Kakve veze ima da li je omiljeni ili ne?  Pa evo ja sam oduvek gotivio Micića, u mlađim kategorijama omiljeni bez premca, pa ću opet reći kako je najveći dramoser u istoriji evropske košarke.

 

Čoveka su bar tri puta tokom karijere izneli sa terena sa takvim grimasama, da se zapitaš hoće li preteći. On posle 5 min nazad na terenu, šprinta, menja pravac u trku, završava preko centra.

 

Niko se ne sprda sa povredama i reakcijama, dok ne vidiš šta je stvarno. Ali ako čoveka iznesu sa terena, a manje od 48h kasnije igra 40 minuta, 20 skokova, poeni, blokade, leti po terenu, ne može nijedan bek da ga prodje, a još ti nije prvi put, onda to zaista zaslužuje sprdnju.

 

A što igrač (kao i staff) nema pravo da bude zabrinut i misli da je nešto ozbiljno, pa se pokaže da ipak nije ozbiljno (srećom)? Mislim, ko to određuje koja reakcija je primerena jelte, mi kraj malih ekrana? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

A što igrač (kao i staff) nema pravo da bude zabrinut i misli da je nešto ozbiljno, pa se pokaže da ipak nije ozbiljno (srećom)? Mislim, ko to određuje koja reakcija je primerena jelte, mi kraj malih ekrana? 

Ima pravo, samo mu je to onda minus kao igrač. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

E ovo prvi put čujem, minus mu je kao igraču takva reakcija, a kao igrač je injury prone. Ali dobro, ako se skupe petorica da se smeju to je po difoltu smešno i može da se reciklira do nakosutra. Nije frka, mogu i ja da se zezam tako, fale mi samo još četvorica da nam zajedno bude smešno. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ječmendo said:

 

Naravno da Jokić ima svojih defanzivnih mana, koje za površnog posmatrača košarke daleko nadmašuju defanzivne pluseve. Očajne lateralne kretnje zbog gabarita i nikakva zaštita obruča zbog neatletičnost i mizernog odraza su prvo što upada u oči. Ali, Jokić ima dosta odbrambenih pluseva. Court vision (nadam se da Freethrow neće zamjeriti :s_d:) i anticipaciju sam već pominjao (neatletični Marc Gasol je zahvaljujući ovome stizao do DPOY), ali ono u čemu je Nikola najbolji su brze ruke, uz odlično građenje i osjećaj za skok. Pogledaj ove tri statistike iz prethodne regularne sezone, filterisane samo za centarsku poziciju.

 

Deflections, daleko najbolji među centrima:

 

https://www.nba.com/stats/players/hustle?sort=DEFLECTIONS&dir=1&SeasonType=Regular+Season&PlayerPosition=C

 

Steals, zamisli opet najbolji:

 

https://www.nba.com/stats/players/traditional?sort=STL&dir=-1&SeasonType=Regular+Season&PlayerPosition=C

 

Defanzivni skokovi, wow opet najbolji:

 

https://www.nba.com/stats/players/traditional?PlayerPosition=C&SeasonType=Regular Season&dir=A&sort=DREB

 

Ova tri elementa su vrlo bitni dijelovi defanzivne košarke, ali eto prolaze ispod radara za razliku od atraktivnih blokada na pola metra iznad obruča. Ako pogledaš Jokićeve highlights-e iz bilo koje utakmice protiv Lejkersa vidjećeš da pored direktnih blokada kojih je imao nekoliko na Davisu u igri jedan na jedan, Jokić stalno pokušava da mu iščačka loptu pri šutu makar i po cijenu faula. AD ima problem da šut često započinje prenisko, omogućavajući Nikoli ovakva čačkanja. A ona su annoying i mogu uticati na mehaniku šuta, otuda onoliko za AD-a neobičnih promašaja iz povoljnih pozicija. 

 

Ono što hoću da kažem - Nikola Jokić je mnogo bolji defanzivac nego što to eye test pokazuje. Zato mislim da je kritika AD-a nezaslužena, uz ogradu da je to moje mišljenje i da je moguće da nijesam u pravu. Baš me zanima šta će se pisati o Bamu koji trenutno igra u odličnoj formi nakon eventualnih duela sa Jokićem?

 

 

 

 

 

 

 

Druze fazon je u tome sto je Jokic jednostavno uzasan u branjenju obruca. Gledali smo citavu seriju kako Lakersi zavrsavaju u sredini bez vecih problema (ofanzivni rejting Lakersa je bio preko 118 sto im je daleko daleko najbolji rezultat u bilo kojoj seriji ovaj PO), a Denver je cini mi se cak bio najlosiji u ligi u RS po dopustenoj realizaciji na obrucu. Takodjer mu je i defanzivno pozicioniranje dosta losa, jako cesto ispada cisto na racun lose pozicije. On na osnovu snage i ogromnog tijela koje ima svakako da moze odigrati dobro u cistom naguravanju protiv drugih centara no cim ga malo izvrtis i primoras da brani vise u pokretu on je u problemu. Poredjenje s Marcom staje na tome da su obojica neatleticni jer je Marc u primeu bio za par klasa bolji defanzivac i svojevremeno najbolji defanzivni centar lige. Jednostavno je cinjenica da je Davis promasio veliki broj cistih suteva, ni Jokic ni Gordon ni MPJ nisu uticali pretjerano na to. 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, freethrow said:

Na stranu odlična igra Denvera i Majamija, pa sad još neka rečenica o košarci, pa malo o Jokiću i Davisu, pa koliko smo dobro prognozirali i sve ostalo, meni je najjači utisak ovde na forumu kako je Ječmendo anlokovao sređivanje teksta i ja ću to, od sada, pokušati da sledim. Keep rocking2!

 

 

52c0d1bddd1af207dc2651eabdbaff4c.png

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...