Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

^meni nije jasno kako on ubaci ijednu trojku s onakvim izbacajem i "trzajem"...

kao klinci u tranziciji iz puberteta u odraslo doba, kada zamene tehniku dvorucnog bacanja kugle sa kosarkaskim izbacajem, ali nemaju tehniku kojom bi generisali snagu izbacaja iz nogu, pa sav teret padne na ruke, a posledicno preciznost (a i domet, jer niko nema tako jake ruke) trpe. Iz driblinga/step backa i nekako, ali catch and shoot iz blagog naskoka...arealno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se šuta tiče i meni izgleda da je trenutno ''pod srećnom zvijezdom''. :s_d: Ali, ulazi i završavanje na obruču su mu fantastični cijelo vrijeme. :thumbsup: Boston noćas mnogo bolji, konačno su ''shvatili'' da postoji nešto što se zove ball movement i timska igra. Za ovu sezonu je nažalost kasno, zato je tu sljedeća...:classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Tatum fantastičan u drugom poluvremenu, :thumbsup: JB opet loš. On mora da poradi na svom decision making-u, inače mrka kapa. Ako bi se eventualno pridužio u svom najboljem izdanju u nastavku serije, možda Boston ispiše istoriju kao prva ekipa koja se vratila nakon 0:3?

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, jabadabaadu said:

 

 

Što se tiče protivnika u finalu, ako bi kojim čudom Boston pobijedio četvrtu  ne bih ja rekao da je gotovo tu. Ali smatram da je to nemoguće i očekujem ubjedljivu pobjedu Majamija jer je Boston psihički propao. 

 

Kao što rekoh, sad ovdje ništa nije gotovo. Nisam vjerovao da se Boston prije svega može psihički izvući, vjerovatno i ne bi da je Majami u prvom poluvremenu pogađao šuteve koje su inače pogađali. Utisak je da je Majami sa premalom razlikom otišao na odmor, to je i dalo Bostonu volju da konačno jedno poluvrijeme odigraju odbranu kako treba i to je dalo rezultat.

Zaključali su Batlera u 4/4, baš su stegli odbranu da Majami nije mogao pogoditi ništa. 

Ovdje me ne bi me začudilo da Boston preokrene, isto tako ne bih se iznenadio da Majami dobije sledeću. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Jokić definitivno menja ligu, makar kratkotrajno dok mu traje prajm.

Nakon ovog PO mnogi krupniji , klasični centri mogu da se nadaju ugovorima

 

 

Slažem se, ali znaš kako i to je dvosjekli mač. Neko je Stef, a neko je Trajče. Moraće da pokažu neuporedivo više od krupnoće da bi uopšte bili povezivani sa Nikolom - šut spolja, šut iznutra, post igra, levi i desni horog, teardrop, floater, a o asistencijama i kreaciji da ne pričamo...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

The Legend of Nikola Jokic Is Growing

The Nuggets big man beat every scheme, won every matchup, and sank seemingly every improbable moonball in a series sweep of the Lakers

 

Nikola Jokic—as an idea—has never made much sense.

 

:lol_2:

 

https://www.theringer.com/nba/2023/5/23/23734487/nikola-jokic-denver-nuggets-sweep-los-angeles-lakers-western-conference-finals

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Milos 3.14 said:

 

Jokić definitivno menja ligu, makar kratkotrajno dok mu traje prajm.

Nakon ovog PO mnogi krupniji , klasični centri mogu da se nadaju ugovorima

 

Ima li ih uopste u tolikoj mjeri? 

Ok, Brook, Vucevic, Poeltl, Naz ce dobiti fine ugovore ali tih krupnijih, klasicnih centara i nema nesto puno da se ja mogu sjetiti?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...