Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Apsurdno ponizavanje Giannisa. Dirk s njim vec sad ne moze u istu recenicu, a i Jokic je u ovom trenutku ispod. 

U ovom trenutku je Jokić par PO rundi i sumanutu statistiku ispred Janisa, a na nivou dosadašnjih karijera je već druga priča. :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

da, imao sam utisak u onoj drugoj tekmi, gde se murray zapalishka u drugom poluvremenu, da bi za lejkerse bolje bilo da su se u poslednjim minutima podredili reevsu.

ali realno, koliko trenera bi imalo muda da tako nesto predstavi na tajm autu i kako bi vozd i obrva reagovali na to..sigurno ne bi dobro ako bi lejkersi svejedno izgubili.

 

Morao je on imati vise lopte i u G2 i u G3 i u G4. Sinoc pogotovo u drugom poluvremenu kad je Bron hvatao predah u trecoj cetvrtini. Odlican je Austin, bice on dogodine ozbiljan faktor od starta sezone. 

1 minute ago, Barkley#34 said:

U ovom trenutku je Jokić par PO rundi i sumanutu statistiku ispred Janisa, a na nivou dosadašnjih karijera je već druga priča. :classic_biggrin:

 

Ma na nivou karijere sam mislio. Realnost je da je tu Jokic ispod Giannisa. Kao sto Nikola ovaj PO igra na historijskom nivou, Giannis je to isto radio 2021. Prosle bi vrlo moguce odbranio prsten da Mids nije bio polomljen. 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

da, bio sam sumnjicav oko njegove eksplozije u poslednjoj cetvrtini sezone ali nakon plejofa nema dileme da je decko pleja i bronovo legitimno dete a ne onaj njegov sin, koji jos nije ni zaigrao u nba 😐

Koji je Đimijev tata jači?

Edited by Luchifer89
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne podnosim janisovu košarku i mislim da više koristi ono što mu je priroda dala nego što je neki košarkaški virtuoz. 

 

Ali to je samo moje viđenje košarke. Ako gledamo samo rezultate i priznanja, ukoliko Jokić uzme titulu, rekao bih da su tu negdje i da će se lomiti narednih godina. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Alex_Serbia said:

Jokic jeste najbolji na svetu, ali zasto se toliko potcenuje Bam? 

Добар је Бам, али и нижи и лакши од Николе, а нема ту ни неке помоћи са стране, као што су Лејкерси имали.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Jebem li ga Austin je imao 22 poena sa odlicnim procentima u prosjeku na nivou ovog WCF. To je realno vrhunski ucinak za trecu opciju. Morao je realno uzimati jos vise suteva, pogotovo u utakmicama gdje su se Davis ili Bron raspadali. 

nije 3. opcija bila problem lejkersa, vec nekonstantnost prve ili druge

da, mislim na najboljeg 2way igraca lige, kad je zdrav

bron je izneo i vise nego sto je realno u 39. godini

reeves je playa, japanac preko ocekivanja

raskrinkani su pacov i vanderbilt...ali to je negde i ocekivano, pogotovo za ovog prvog

 

opet, sve to ne bi bio problem da se najbolji 2way igrac lige ne pojavljuje svaku neparnu

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, NikadProtivKaline said:

nije 3. opcija bila problem lejkersa, vec nekonstantnost prve ili druge

da, mislim na najboljeg 2way igraca lige, kad je zdrav

bron je izneo i vise nego sto je realno u 39. godini

reeves je playa, japanac preko ocekivanja

raskrinkani su pacov i vanderbilt...ali to je negde i ocekivano, pogotovo za ovog prvog

 

opet, sve to ne bi bio problem da se najbolji 2way igrac lige ne pojavljuje svaku neparnu

 

Da, ovo je potpuno tacno. Lik je prosto nevjerovatan. Ima apsurdan talenat i mogucnost da bude vrlo moguce jedini igrac u ligi koji je predominantan na obje strane terena al izgleda da je problem u glavi jer drugacije se ne moze objasniti kako covjek moze varirati od 30-20 na 65% iz igre do 13-7 na 35% iz igre. Ima tu i krivice staffa Lakersa koji su ga prvo prosle godine isforsirali da igra full time peticu i nabili mu neprirodnu kilazu, pa mu onda i unakazili sut koji ga je cinio posebnim. Vidjet cemo kakav ce biti dogodine, on je jos uvijek u najboljim godinama. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Luchifer89 said:

 

“Joel Embiid Showed Why He is the MVP of the NBA”: Magic Johnson Latest Tweet Proves Why Nikola Jokic Isn’t The Best Player Yet Again

 

Izjava Jokića na mestu - ništa ja tu ne bi menjao

Kad je ovo izjavio Magic i šta nije tačno

1 hour ago, DameTime said:

 

Svakako će se u narednim godinama on i Nikola "boriti" za zvanje najboljeg Evropljanina u NBA svih vremena.

Svako u svom sportu 😁

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, gggggggg said:

rekoh ja da su lakersi laksi rival denveru nego warriorsi.

 

unakazili bi voriorse + tu bi bilo i par bloauta

 

malo mi i zato što se GSW nije našao na putu, jer su ostali jedini dužnici, posto su PHO i LAL našamarani

Link to comment
Share on other sites

Sta reci ljudi, Nikola je stao na branik kosarke, jos Dzimi Dzordan da uzme jednu i kosarka je odbranjena. Bukvalno bilo ko od njih da uzme titulu bice mi bas drago, naravno voleo bih malo vise da Jokic uzme jer je nas i bas je sila.

Gotivim mnogo Durenta, ali drago mi je da je pala pusangija i njemu i Lebronu, za pokusaj da u sred sezone izmene tim i da uzmu titulu. 

 

Ne znam da li je Gordon natezinjao trojke u ovoj seriji, ali u ovoj tekmi 3 puta pogodio kad je bio otvoren, nadam se da je dobio samopouzdanje, to moze da bude ozbiljna stvar za finale. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, medobrundo said:

 

unakazili bi voriorse + tu bi bilo i par bloauta

 

malo mi i zato što se GSW nije našao na putu, jer su ostali jedini dužnici, posto su PHO i LAL našamarani

 

eh nisam siguran. mnogo je drugacije i zajebanije cuvanje curryja i cele te uigrane ekipe kao sto su warriorsi. da su prosli lakerse jos bi dobili vise na samopouzdanju i bili bi nezgodniji nego sto se misli

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

U šutiranju trojki. Dirk je osvojio titulu protiv Majamija sa Lebronom, Wadeom i Boshom u prajmu, to dodaje neku specifičnu težinu toj tituli.

 

2 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Ne bih uzimao taj volumen trojki kao presudan, drugačija je košarka dosta. Kapiram da neki Malik Monk pogađa duplo više trojki od Redži Milera.

 

Na nivou karijere je Dirk bolji šuter za 3 od Jokića.

 

Ne razumem baš ovaj argument, kod igrača koji imaju takve brojke, pričamo o Dirkovih 0,3 više trojki po meču?

 

I to samo u regularnom delu, pošto Dirk u plejofu pada na tačno 1 pogođenu, naspram Jokićevih 1.8, uz osetno bolji procenat.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je odbrana Dejvisa u ovoj seriji popriličan smehotres, bukvalno nek se sakrije lik u mišiju rupu

 

Uvalio je Hachimuri da ga Jokić zlostavlja, a on će kao najbolji defanzivac ekipe da pomaže sa strane pomoći?

 

Osim što manje više nije ništa pomogao, čuvao je kao Gordona tako što stoji na par metara od njega i ne pomera se previše; da bi mu i Gordon strpao par trojki noćas u facu.

 

Bukvalno je odabrao najlakšu moguću rolu i liniju manjeg optora.

 

U svim utakmicama je bilo intervala u kojima je Jokić maltretirao u paketu i Hachimuru i njega; treća četvrtina noćas baš neprijatna za za obojicu, nemi posmatrači dok je Jokić skakao, trčao, asistirao i trpao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Luchifer89 said:

Ovo je izjava sa početka PO, kad je Fila dobila Atlantu posle njegovog bloka. Embid je po meni više zaslužio MVP nagradu od Jokića, a manje od Janisa. Ovo kažem zbog poslednjih mesec dana RS kad je Jokić digao ruke od nagrade nakon izjava one dijabola Perkinsa.

Dakle , u tom momentu tačna izjava, ništa nije pogrešio Magic.

 

Drugo, sa izjavama kao što je ona nakon dobijanja MVP finala zapada samo provocira da ne dobije MVP finala, čak iako je zaslužio. 

Lično mislim da laže da mu ništa ne znači ovo MVP priznanje, a verujem da mu nagrada za MVP RS stvarno ništa ne znači.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odbrana na Jokicu sto se scoringa tice nakon G1 je bila vise nego ok. U G2 imao 23 poena na 21 sut, G3 24 poena na 19 suteva i sinoc 30 poena na 24 suta. U svakom od tih meceva je bio ispod 50% suta. To ce apsolutno svako prihvatiti protiv jednog takvog igraca. Asiste mu svakako ne mozes braniti posebno, pogotovo kad glupo udvajas sa prvog pasa il kad je Murray u onakvom ritmu iz urucenja. Jedino je lose bilo gradjenje na ofanzivnom skoku al to nije samo Davisov propust nego kompletnog tima. Samo pogledati kako je Denver redovno gradio ofanzivni skok sa Jokicem plus jos bar dvojicom dok kod Lakersa to nije bio slucaj.
 

Odbrana na Murrayu pa i Brownu i KCPu je na nivou serije bila mnogo mnogo veci problem. Pogotovo jer je ovaj prvi rutinski unosio Schrördera do svojih pozicija i lagano se dizao na sut, a druga dvojica kretnjama bez lopte unistavali pacova kad god se ukaze na terenu. Mislim da je pametnije bilo posvetiti maksimalnu paznju Murrayu i ostatku Nuggetsa, pogotovo Murraya natjerati da bude asistent odnosno nesto sto mu nije prirodno, a pustiti Jokica da napada svaki napad i ako treba daje 50 po utakmici jer i njemu je ta all round igra i razigravanje prije svega prirodnije nego da uzima 30 suteva i dobija te scoringom. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...