Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

48 minutes ago, СтелаРоса said:

A nece ni neki drugi klub moci da mu da toliko loptu u ruke i slobodu u igri kakvu mu mi dajemo. Za 9 utakmica kod nas u EL je ispalio 54 trojke, a u Realu mu je na po 30ak utakmica u one tri sezone prosek bio oko 110. Slicno je i sa uzetim sutevima za 2 poena. On je kod nas ubedljivo najbolji igrac i lider ekipe, neko od koga sve zavisi.

U drugim klubova bi igrao sa jos takvih igraca kakav je on. 

 

what-the-fuck-fuck.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, СтелаРоса said:

A nece ni neki drugi klub moci da mu da toliko loptu u ruke i slobodu u igri kakvu mu mi dajemo. Za 9 utakmica kod nas u EL je ispalio 54 trojke, a u Realu mu je na po 30ak utakmica u one tri sezone prosek bio oko 110. Slicno je i sa uzetim sutevima za 2 poena. On je kod nas ubedljivo najbolji igrac i lider ekipe, neko od koga sve zavisi. U drugim klubova bi igrao sa jos takvih igraca kakav je on. 

 

Ovo je ok ako pišeš o tipa Dobriću. 😄

Link to comment
Share on other sites

Po meni jedna od boljih EL sezona u ovih 10 tak godina. Bili smo zanimljivi za gledanje, skoro sve utakmice u igri bilo je lepih poteza, lepih pobeda, teskih poraza (Barsu mislim da neci nikad zaboraviti) . Par stvari sto mi se ne svidja, nikakav napredak bilo kog domaceg ili stranog igraca i za nikoga( mozda Petrusev posto je dosao bez EL pedigrea) se ne moze reci da je napredovao i da ce dogodine bilji bolji. Gomila nepotrebnih igraca treba zameniti, pre svega domacih, al se plasim da se to nece desiti. Realno od svih domaci u ozbiljnoj EL ekipi mogu biti Nedovic i Petrusev uz mozda Mitra i Dobrica u nekoj minornoj ulozi , na kraju klupe. Lazic,Markovic, Lazarevic, Ivanovic, Kuzmic, Ilic, Raduljica , tesko i u 15  nekog ozbiljnijeg EL tima

Edited by djurava
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo ce bas ostati jebem ti zivot sezona u EL.Ukradena pobeda prptiv Barse, Coki effect, neigranje Kampaca dva meseca, neke idiotski ispustene pobede... Ali sve u svemu, daleko je ovo od neke blamaze. Dusko je radio dobar posao od kad je dosao, ni on nije Fil Dzekson i treba da se udaramo nogom u dupe sto smo bar njega nahvatali posle onog horora na pocetku, koliko god da je i on imao sumnjive odluke na nekim tekmama. Prelazim u cuvar vatre mode sto se tice njega i igraca do kraja ABA plej ofa, sada im je podrska potrebnija nego ikada, nista nije izgubljeno. Vildoza se trgao, jos da se Nedovic dozove sebi i da se muski posibamo za trofej!

  • Like 12
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Na pocetku sezone mislio sam 7-8 pobeda. Pao i Zvezda u borbi za zadnje mesto. 11 pobeda posle onog katastrofalnog starta izgledala je kao misaona imenica. Ipak sa skorom od 50 posto ostavili smo iza nas dosta jakih ekipa. Sa druge strane 3 pobede zaostatka za komsijama je bas mnogo. Neoprostiv zaostatak. Sto se igre tice iako su uloge podeljene cesto se desava da to ne izgleda tako dobro. Kao da nismo drobilica koja melje. Da li je zbog povreda ne postojanja kontinuiteta, da li ce taj osecaj nepobedivosti doci konacno u finisu sezone. Videcemo.Ova sezona je jako brzo prosla, sto znaci da je bila zabavna. Ako sa Kampacom ne uzmemo titule sa kim cemo uzeti? Samo pitam. Napred Zvezdo!

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

Pod utiskom sam još od jučerašnjeg meča. Atmosfera na tribinama fantastična, momci na terenu se borili kao da im prolazak dalje zavisi od tog meča. Mnogo pozitivnog je oko naše Zvezde u poslednje vreme što se odražava na optimizam i samopouzdanje. U svaki meč se ulazi sa ozbiljnim pristupom, imamo osam vezanih pobeda od toga pet u EL, Vildoza uzeo odličan zalet i forma mu je blizu maksimuma, ekipa pokazuju odličnu energiju i igra odličnu odbranu i najvažnije od svega njihov stav na terenu pokazuje da veruju da mogu svakog da pobede. Moramo da uzmemo u obzir da prethodnih nekoliko utakmica igramo bez Bentila koji je pokazao da može biti koristan ekipi i Nedovića, za kojeg pričali pojedini šta god, on kad takodje udje u formu ima da bude ozbiljan plus ovom timu. Vildoza je pronašao ono što mu je od dolaska Kampaca trebalo a to je uloga u timu i to se odražava na njegovu sve bolju formu. Neda je sledeći i verujem da će biti na maks kad bude bilo najbitnije. Duško veruje u momke, momci veruju da su najbolji a ja verujem da ćemo opet osvojiti sve. Jer ovo je:

🔴

  • Like 3
  • Love 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

A nece ni neki drugi klub moci da mu da toliko loptu u ruke i slobodu u igri kakvu mu mi dajemo. Za 9 utakmica kod nas u EL je ispalio 54 trojke, a u Realu mu je na po 30ak utakmica u one tri sezone prosek bio oko 110. Slicno je i sa uzetim sutevima za 2 poena. On je kod nas ubedljivo najbolji igrac i lider ekipe, neko od koga sve zavisi. U drugim klubova bi igrao sa jos takvih igraca kakav je on. 

Najebali smo ako nam je glavni argument za ostanak da ce igrati sa Lazarom i Kobrom umesto sa Decom i Musom. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
Dernja se na Petruševa ili ovog pored njega (Holand?)
Na Petruševa...ako je to nakon onog uzmicanja u odbrani na niskom postu. Uguran je unutra kao da ima sedamdes kila...tačnije sam je iz nekog razloga zakoračio unazad pre body check-@.
Petrušev upravo ovu svoju partiju da odgleda preko leta jedno stotinjak puta.
Ne mogu u EL da se napadaju i brane snažni visoki samo skilom i talentom...mora tu i nešto krtine da se ima na lageru.
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Facu je vjerovatno najbolji igrac koji je zaigrao na nasim prostorima u zadnjih 15-20 godina. On je prije odlaska u NBA bio vjerovatno najbolji play u EL uz Micica i Larkina, a sad je jos i bolji nego tad. Mislim da ce on biti i prevaga u finalu ABA-e.

 

Sto se tice njegovog ostanka u Zvezdi dogodine, ne znam bas koliko je to realno jer Spanci su po njegovom povratku u Europu pisali da bi zbog nekih poreskih zajebancija njegova ovosezonska zarada u Realu bila osjetno manja od one koju bi imao ako bi potpisao naredne sezone plus ima taj faktor duga Realu za NBA klauzulu. Real ce ovo ljeto sigurno traziti novog startnog playa, a pored Campazza i mozda Thompsona iz Baskonije i nema nekog posebnog izbora. Lorenzo Brown im je bio prvi izbor dok nije produzio sa Maccabijem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc smo gledali plejof intenzitet. Fener je dao sve sto ima, a kako i ne bi s obzirom da bi ih pobeda poslala na raspali Monako, a ovako ce na Barsu/Olimpijakos, srecni sto su uopste medju 8. Dosli su odlucni da odigraju u kost i poginu za pobedu. Takav tip utakmice se pokazao kao porazavajuce los fit za Petruseva, koji je na parketu izgledao kao Alisa u zemlji cuda. Mekan, preplasen, odsutan, samo mu je suknjica falila. Bojim se da cemo ga u slicnom modu gledati u aba finalu i da ce 1 Smailagic biti bitniji faktor od njega, o Ledeju da ne pricam. Jednostavno nije sampionski igrac. Valja se pomoliti za Bentilovo zdravlje i koncentraciju.

 

Vildoza je dva jako bitna preteska suta ubacio u cetvrtoj, polako namesta pracku, ali me je izludjivao svojim lezernim skakutanjem, nepostojecom zastitom lopte, alibi odbranom i neozbiljnoscu u zavrsnici. To nas je vec kostalo pobede u Kaunasu i plejofa, kostalo nas je i pobede u drugom abaligaskom derbiju (ona sekvenca kad Madar okrece utakmicu) i domaceg terena, a lako bi moglo da nas kosta i titule ako mu se ne skrene paznja. To nije neresiv problem, ne radi se o urodjenoj neborbenosti i mekanosti ala Petrusev, vec o cistoj neodgovornosti.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Wingwalker said:

Na Petruševa...ako je to nakon onog uzmicanja u odbrani na niskom postu. Uguran je unutra kao da ima sedamdes kila...tačnije sam je iz nekog razloga zakoračio unazad pre body check-@.
Petrušev upravo ovu svoju partiju da odgleda preko leta jedno stotinjak puta.
Ne mogu u EL da se napadaju i brane snažni visoki samo skilom i talentom...mora tu i nešto krtine da se ima na lageru

 

To je momenat kada sam krenuo da tražim čime da gađam televizor. Dok sam ozbiljno igrao basket, s ozbiljnim protivnicima da mi saigrač ovo uradi potukli bi se na licu mesta. Kakva pičkica.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Odlazak Kampaca bi verovatno bio najteze podnet odlazak nekog igraca iz kluba. Odlazili su Markus, Djenka, Kvinsi... Oni su menjali nasu istoriju, pretvarali postojeci gubitnički u šampionski mentalitet, iz korena promenili naš klub... Ipak, Faku se nekako svima nama zalepio za srce. Ta posvecenost, odsustvo bilo kakve naznake lelemudstva i na najobicnijim mecevima, profesionalizam... Taj osmeh dečaka... Ta iskrenost toliko razlicita od  izveštacenosti kod onih. Faku je neka nada, neka garancija da mozemo protiv onih. 

Ostaje nam sada da se nadamo da cemo ovakvu velicinu i dalje gledati u Zvezdi.

  • Like 22
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Mekan, preplasen, odsutan, samo mu je suknjica falila. Bojim se da cemo ga u slicnom modu gledati u aba finalu i da ce 1 Smailagic biti bitniji faktor od njega, o Ledeju da ne pricam. Jednostavno nije sampionski igrac. Valja se pomoliti za Bentilovo zdravlje i koncentraciju.

 

Da nam je ovo neko pričao početkom sezone...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I pre dolaska Fakunda u Zvezdu znalo se da je čovek krem Evropske košarke, bio je i pre odlaska preko bare sigurno top3 pleja. Međutim, ovo je neki drugi nivo košarke od kad se vratio iz NBA, pa je sad u mojim očima najbolji igrač u Evropi. Otprilike kao u nekom filmu (sve vreme mi se mota po glavi Zmajeva kugla 😁 i Goku, kad ode na neku planetu i vrati se na Zemlju); gde je trenirao sa okovima i zavezanim rukama pod gravitacijom- pa mu sad ovo dođe lakši trening i zabava; igranje utakmica EL. Sinoć gledam utakmicu, mislim se ako dođete u situaciju na jedan posed i napad, ne moram ni da gledam. Čovek uze loptu, istapka 15 sekundi, ostavi Kalatesa u prašini za 3 sekunde, nije ćelavi ni video kad je pošao ni kad je prošao, a nije ni video ni kad je položio.. još je bio u stavu i gledao napred.. 

 

Nerealno je da ostane, ali ako ostane, baš je gospodin. Sa navijačke strane ne bih voleo uopšte, sa strane ljubitelja košarke i magije, apsolutno

 

 

 

Edited by Instinkt
  • Like 13
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

https://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=04&dd=14&nav_id=2318369

 

Finansijska komisija Evrolige ŽESTOKO kaznila Pao NAKON što je praktično završio sezonu. Svaka sličnost sa stvarnim licima i događajima je slučajna.

Spoiler

Au sta je banera na jednoj stranici. Pa ovo nije normalno. Ne vidim tekst uopste. Sreca pa ih otvorim jednom u kada podeli neko ovde.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, NikadProtivKaline said:

cini mi se da se ovde previse ulazi u te neke teorije zavere

ne vidim kako je to protiv interesa EL da imaju jos jedan klub sa jakim ulaganjima?

i kako to tacno utice finansijski na samu EL? ionako je u pitanju neprofitabilno takmicenje

da nece tv prava manje da im vrede ako se igra vise tekmi u punoj areni/pioniru sa svim medijskim hajpom koji uz to ide?

dakle, ne vidim tu nista protivno interesima EL kao organizacije

 

za klubove clanove/vlasnike mogu da kapiram da im nije bas 100% u interesu, i to jedino takmicarskom

sto opet nema mnogo veze za finansijama, i generalno se tome daje previse znacaja ovde

 

a ako pricamo o moral high ground i gnusanju na el prezidente novac....ne vidim da se bilo ko u EL bunio na novce ruskih oligarha i ostalih mafijasa

 

Ma to su gluposti. Darušafaka, Zenit i na kraju Monako su oberučke prihvatani čim su počeli da ulažu veliki novac. Sve klubovi sa velikom tradicijom.

Ovde neki prebacuju svoje stavove o stanju u Srbiji na Evroligu, pa sad Evroliga postade moralna organizacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Instinkt said:

I pre dolaska Fakunda u Zvezdu znalo se da je čovek krem Evropske košarke, bio je i pre odlaska preko bare sigurno top3 pleja. Međutim, ovo je neki drugi nivo košarke od kad se vratio iz NBA, pa je sad u mojim očima najbolji igrač u Evropi. Otprilike kao u nekom filmu (sve vreme mi se mota po glavi Zmajeva kugla 😁 i Goku, kad ode na neku planetu i vrati se na Zemlju); gde je trenirao sa okovima i zavezanim rukama pod gravitacijom- pa mu sad ovo dođe lakši trening i zabava; igranje utakmica EL. Sinoć gledam utakmicu, mislim se ako dođete u situaciju na jedan posed i napad, ne moram ni da gledam. Čovek uze loptu, istapka 15 sekundi, ostavi Kalatesa u prašini za 3 sekunde, nije ćelavi ni video kad je pošao ni kad je prošao, a nije ni video ni kad je položio.. još je bio u stavu i gledao napred.. 

 

Nerealno je da ostane, ali ako ostane, baš je gospodin. Sa navijačke strane ne bih voleo uopšte, sa strane ljubitelja košarke i magije, apsolutno

 

 

 

Slazem se,dosta je bolji igrac sada u smislu skorera kao i sutera iako mu za sada sut i nije bas dobar ali mislim da je itekako bolji suter nego sto je pre bio,nije sad bas ko zna kakav suter ali solidan itekako jeste

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, goldberg said:

Lazarevic je igrac ranga 11. ili 12. igraca Zalgirisa i Baskonije, a onda pogledas ko su ti igraci i vidis da su u pitanju anonimusi koji ne mogu mnogo da kostaju. Po pozicijama, sve tri ekipe:

Već vođena diskusija. Lazarević nije igrač 11.-12. igrač, već igrač sa skoro 20. minuta u proseku i kao takav je "košarkaš" kakvog nema u drugim timovima EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Primetno je da svi timovi imaju velike oscilacije u igri, od gazenja do raspadanja. Intenzitet je prejak i svaka prognoza koja bi se dala na duze od 15 dana je potpuno nezahvalna. U tom smislu je nemoguce sada sagledati kako ce izgledati finale plej ofa.

 

Partizan igra odlično, ali je već dugo na max obrtaja i punom gasu, sa relativno kratkom rotacijom. Imaju još 4-5 ekstra zahtevnih utakmica u plej ofu. Videćemo da li će uspeti da se regenerišu i da na istom nivou budu i u serijii sa nama.

 

Mi smo pak poceli da dižemo formu, verovatno ćemo imati više svežine za mesec dana od njih. Ali previše faktora je u igri. Previše rovitih igrača koji igraju od sjaja do očaja. Bentil i Laza koji izlaze iz povreda, roviti Martin  i Nedovic. Vildoza sa zadnjom ložom, Petrušev sa promenljivom psihom. 

 

Mislim da overall imamo veći plafon od njih, više kreativnosti i pozitivnog ludila. Mislim takođe da im nimalo ne ležimo kao match up i da oni više zaziru od nas, nego mi od njih. Da nisu ušli u TOP 8 bili bi pod velikim pritiskom i verovatno bi otimali na sve načine kako bi sačuvali Željkovu reputaciju koja je u decembru bila ozbiljno uzdrmana. Toliko da je bio na korak od otkaza.

 

Ovako ipak očekujem mirnije finale i malo više prave košarke i uživanja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fradler said:

Sinoc smo gledali plejof intenzitet. Fener je dao sve sto ima, a kako i ne bi s obzirom da bi ih pobeda poslala na raspali Monako, a ovako ce na Barsu/Olimpijakos, srecni sto su uopste medju 8. Dosli su odlucni da odigraju u kost i poginu za pobedu. Takav tip utakmice se pokazao kao porazavajuce los fit za Petruseva, koji je na parketu izgledao kao Alisa u zemlji cuda. Mekan, preplasen, odsutan, samo mu je suknjica falila. Bojim se da cemo ga u slicnom modu gledati u aba finalu i da ce 1 Smailagic biti bitniji faktor od njega, o Ledeju da ne pricam. Jednostavno nije sampionski igrac. Valja se pomoliti za Bentilovo zdravlje i koncentraciju.

 

Vildoza je dva jako bitna preteska suta ubacio u cetvrtoj, polako namesta pracku, ali me je izludjivao svojim lezernim skakutanjem, nepostojecom zastitom lopte, alibi odbranom i neozbiljnoscu u zavrsnici. To nas je vec kostalo pobede u Kaunasu i plejofa, kostalo nas je i pobede u drugom abaligaskom derbiju (ona sekvenca kad Madar okrece utakmicu) i domaceg terena, a lako bi moglo da nas kosta i titule ako mu se ne skrene paznja. To nije neresiv problem, ne radi se o urodjenoj neborbenosti i mekanosti ala Petrusev, vec o cistoj neodgovornosti.

Ovo....statisticki najbolja utakmica posle duzeg vremena, ali sam doziveo bar 5 mini nervnih slomova zbog njegove kur..bolje na terenu.

Otud siljenje patke na Nedovicu deluje jos grotesknije, s obzirom da je Vildozi dozvoljeno izigravanje cirkuzanta na veoma velikom uzorku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...