Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, Урош19 said:

35 sek, usrao odbranu i opalio trojku na pola sledećeg napada preko ruke i Duška ga izbacio i to je to.

 

Rekao bih da je to bila "vaspitna" odluka.

Nedovic je ocigledno bio nespreman fizicki. Jednostavno ili još rovit od neke povrede ili na granici da pogorsa nesto sto se kod njega vuce vec neko vreme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kooineeperk said:

Inace, mnogo je bilo lepo videti pun Pionir iako nam je utakmica "nebitna"... 

 

 

Ambijent možda i najbolji ove sezone. 😍

6 minutes ago, drakon1 said:

Nedovic je ocigledno bio nespreman fizicki. Jednostavno ili još rovit od neke povrede ili na granici da pogorsa nesto sto se kod njega vuce vec neko vreme.

Ne bih rekao. Protiv Borca je imao 22min. Znači da može. Ali trenutno u kontra ritmu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čočo said:

Ambijent možda i najbolji ove sezone. 😍

Ne bih rekao. Protiv Borca je imao 22min. Znači da može. Ali trenutno u kontra ritmu.

Danas je pre nego sto je usao u igru bio na biciklu i kad je izasao bilo je jasno da se vise ne vraca. Ne verujem da bi se Ivanovic njega odrekao tako rano da je Nedovic 100% spreman.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, drakon1 said:

Nedovic je ocigledno bio nespreman fizicki. Jednostavno ili još rovit od neke povrede ili na granici da pogorsa nesto sto se kod njega vuce vec neko vreme.

Ne znam, meni nije tako delovalo mada ni nema veze. Bitno da bude ok u plej ofu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aj da napisem nesto posto sam gledao svaki minut svih nasih utakmica u evro ligi.

 

Ovom timu ocajnicki je falio jedan krsten centar, taj nedostatak nije mogao da se sakrije. Zaista mi ni dan danas nije jasno zasto Kuzmic (u kakvom god stanju bio) nije koriscen vise jer je po meni on bio mnogo bolje resenje za mnoge utakmice od ostalih centara sa kojima raspolazemo ali ocigledno stvar Duska i njegove procene.

 

Sto se tice rostera zna se sta bi tu trebalo da se zadrzava ali tesko ce to ici, ako ode Kampaco i napr. Petrusev, to je gotovo opet formiranje tima od nule za sledecu sezonu.

 

Kampaca prakticno vec u junu vidim u Realu, Ćaćo sa 36 godina je sad vec manje bitan igrac, i Llull 35, sigurno kupuju nesto na tom mestu, verujem da ce im Kampaco biti jedna od prvih meta ali ajde da vidimo sta ce se dogadjati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cavani said:

Kampaco je ultimativni hleba i igara lik, zbog toga ne sumnjam da ce ostati. Narod srecan dok oni pune dzepove u medjuvremenu.

 

Nek puni,kad ga zasluzi neka puni,nema se sta zameriti coveku

Inace onako cisto meni tim bolje izgleda bez Nedovica,nekako mi on nije fit na ovaj tim,mozda ce me dosta ljudi ovde popljuvati zbog toga,gotivim ja puno Nedu ali nekako mi on nije bas za ovu trenutno zvezdu savrsen fit.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1-6

8-2 (9-1)

3-9

5-0

 

Dva impresivna i (pomalo) impulsivna niza (daleko od toga da se radilo o savršenim partijama) - koja su maltene igrale dve različite ekipe

 

I jedan katastrofalan niz od 9 poraza, u kojima je moralo da bude 3-4 pobede i u kojima je ekipa bila potpuno psihički nedorasla i taktički nedisciplinovana; uključujući i dosta čudnu rotaciju i raspodelu minuta.

 

Sve u svemu, 4 sezone u malom, četiri tima KKCZ koja su igrala

 

Materijala definitvno ima, to pokazuje i ovih 5-0. Sve se na kraju, za nas, svodi na finale ABA. Pobeda u istom izvlači sezonu, ali ne menja osećaj da je ovaj tim mogao više u EL.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Nini3112 said:

Nek puni,kad ga zasluzi neka puni,nema se sta zameriti coveku

Inace onako cisto meni tim bolje izgleda bez Nedovica,nekako mi on nije fit na ovaj tim,mozda ce me dosta ljudi ovde popljuvati zbog toga,gotivim ja puno Nedu ali nekako mi on nije bas za ovu trenutno zvezdu savrsen fit.

Nisi me razumeo, nisam mislio na Kampaca kada sam rekao da pune dzepove. 🙂

Vec evo vam Kampaco, da skrene paznju dok vas muljamo i zavlacimo ti ruku u dzep. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čisto da napomenem da u ludilu ne bi imali 5:0 na kraju da su te tekme zaista o nečemu odlučivale.

Ovako su se opustila mudašca jer pobeda ili poraz nema težinu, pa su lopte ulazile, da je bilo stani pani opet bi palo lomljenje obruča kod 2/3 rostera.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki21 said:

Čisto da napomenem da u ludilu ne bi imali 5:0 na kraju da su te tekme zaista o nečemu odlučivale.

Ovako su se opustila mudašca jer pobeda ili poraz nema težinu, pa su lopte ulazile, da je bilo stani pani opet bi palo lomljenje obruča kod 2/3 rostera.

Kakva glupost!

Prvi derbi u ABA bitna utakmica - odvalili smo ih.

Derbi u kupu jos bitnija utakmica - odvalili smo ih.

Drugi derbi u ABA - da nije bilo kradje i tu bismo ih dobili lagano.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo je jedna od nasih najuspesnijih sezona u Evroligi, to je fakt.

 

Steta za malo korektnije sudjenje, za malo vise srece, za mnogo vise pametnijih odluka uprave, za Kampacovu visemesecnu sagu, za Vildozine privatne probleme...steta, ima ovaj tim I trenera I par igraca s mudima, par I bez istih, ima i par beskorisnih likova, vise toplo-hladno igraca u oba smera...

 

Jedinstvena sezona!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ove sezone u EL više floutera od Dobrića su pogodili samo Volters i Vinston, s tim što Dobrić ima 59.1% realizacije iz istih, Volters 49.2%, a Vinston 44.1%... 

 

ezgif-com-video-to-gif-6.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-7.gif

 

ezgif-com-video-to-gif-8.gif

 

 

 

Nažalost, procenat za tri mu je bio najgori u poslednjih 5 sezona - svega 32.4%, a do ove sezone je u EL karijeri imao 38.0%... Inače, počevši od sezone 2019/20 ima 40.5% iz catch and shoot situacija (od čega čak 45.2% iz nebranjenih), dok iz driblinga ima 23.4%... 

 

 

  • Like 25
  • Love 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fradler said:

 

Samo se nadam da nećemo ponovo krenuti sa početnikom na klupi i raduljicom pored klupe, niko na svetu posle to ne može da ispravi. No znajući ko je taj koji odlučuje o trenerima i igračima veliki oprez je neophodanblockquote widglockquote widget

Edited by Perkos2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jako dobra utakmica, jedna od onih zbog kojih se prati evropska kosarka. Na kraju pobedila je Crvena zvezda, a mogao je i Fenerbahce da je neka lopta na kraju regularnog dela otisla na njihovu stranu.

 

Inace, ovaj tim KK Crvene zvezde je svakako po kvalitetu ubedljivo najjaci u istoriji pa nije ni cudo sto je u poslednjih pet meceva ostvareno 5/5 - zapravo, raspored je bio takav da je nakon 11:13 u 24 kola svako mogao da ocekuje 19:15 (sve pobede osim Efesa i Barcelone). Sad, niko nije ocekivao da je Efes toliki raspad ove sezone, ali niko nije racunao i na dve blamaze u Minhenu i Atini.

 

Moze Ivanovic sad (a i bilo ko, Covic, mediji, navijaci...) da prica kako je sezona dobra, Crvena zvezda je u odsustvu stabilnih Efesa i Armanija svakako bila favorit za plasman u TOP8 i ovo je realno neuspeh Ivanovica, sto ovih 5:0 na kraju samo i potvrdjuje. Jer, niko me ne moze ubediti da su Zalgiris i Baskonia koji su zavrsili ispred na tabeli skuplji i kvalitetniji (cak naprotiv, u pitanju su jeftinije ekipe, sa manje igraca u rotaciji i bez skupocenih zvezda).

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Fenonemalna košarka je mogla da se gleda u Pioniru večeras, pravo uživanje.

Bravo za ekipu koja je pokazala ozbiljan karakter i koji je nagrađen iako sam već video Gudurinu trojku u košu, nacrtalo se da uđe.

 

Definitivno smo trenutno jedna od najboljih ekipa u Evropi, sada treba uvesti i Nedovića i spremati se za bitke za trofeje.

Link to comment
Share on other sites

Odlicna je bila Duskova minijatura na kraju regularnog dela kada smo gubili 3 razlike. Prvo je nakon tajmauta Mitar napao kos odmah za dva bacanja, zatim je pravljen faul na najlosijem izvodjacu bacanja Motliju (specijal kao protiv Asvela cini mi se) , pa je Kampaco kao najbolji igrac zavrsio prodorom za produzetak.  

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ne mogu da verujem da su ljudi u fazonu "ako ne zadržimo Campazza gasi svetlo", to je jedan od najboljih igrača u EL i debelo iznad ranga KKCZ i po kvalitetu i po ceni, čudo je da je i ovih par meseci proveo ovde. Uživajmo dok traje.

 

Ništa onda vraćaj Rebića😂😂😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, goldberg said:

Jako dobra utakmica, jedna od onih zbog kojih se prati evropska kosarka. Na kraju pobedila je Crvena zvezda, a mogao je i Fenerbahce da je neka lopta na kraju regularnog dela otisla na njihovu stranu.

 

Inace, ovaj tim KK Crvene zvezde je svakako po kvalitetu ubedljivo najjaci u istoriji pa nije ni cudo sto je u poslednjih pet meceva ostvareno 5/5 - zapravo, raspored je bio takav da je nakon 11:13 u 24 kola svako mogao da ocekuje 19:15 (sve pobede osim Efesa i Barcelone). Sad, niko nije ocekivao da je Efes toliki raspad ove sezone, ali niko nije racunao i na dve blamaze u Minhenu i Atini.

 

Moze Ivanovic sad (a i bilo ko, Covic, mediji, navijaci...) da prica kako je sezona dobra, Crvena zvezda je u odsustvu stabilnih Efesa i Armanija svakako bila favorit za plasman u TOP8 i ovo je realno neuspeh Ivanovica, sto ovih 5:0 na kraju samo i potvrdjuje. Jer, niko me ne moze ubediti da su Zalgiris i Baskonia koji su zavrsili ispred na tabeli skuplji i kvalitetniji (cak naprotiv, u pitanju su jeftinije ekipe, sa manje igraca u rotaciji i bez skupocenih zvezda).

Druze, realan neuspeh Ivanovica?? Covek ima 16:11, tj zbog Barse 17:10 skor..uzeo covek raspalu ekipu na 1:6..preziveo sagu Kampaco, Vildozinu bik Ferdinand tuznu fazu itd..da je tu od starta EL znas i sam da bi covek imao bar jos 4 pobede minimum..to mu dodje gde na tabeli? Ah da, borio bi se za prednost domaceg terena u Top8..realan neuspeh, daj manite se..al zato je Zeljko mamojebac majstor sa skorom 19 pobeda..2 sezone vodi ekipu..ali jbg, Dusko, sedi jedan, realno neuspeh..bravo momci, bravo Dusko!!!❤❤❤

  • Like 15
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je EL pokazala ove sezone sta misli o ideji Crvene zvezde koja ce da ima TOP budzet u takmicenju - to je saseceno u koraku.

 

Naravno da lik koji je sve u drzavi, pocev od peraca ulica, preko glavnog ekonomiste do zaludjenog kosarkaskog trenera moze da napuni budzet kluba tako da moze da dovede koga pozeli, ali onda bi EL verovatno ekspresno izbacila Crvenu zvezdu iz takmicenja (ne bi bilo nista od WC), pa gorepomenuti strucnjak za sve ne bi ni imao kome da daje ogroman novac sledece sezone.

 

Moja amaterska prognoza bi bila da se sprema KKP kao verovatno prvi konj drzave Srbije u trci za tron EL, a KKCZ ce ili u narednu sezonu sa skromnijim budzetom (skromnijim u smislu Hall, Terry i jedan Loyd kao prva zvezda tima) ili u EC. Sa tim sto bi i KKP imao manji budzet ako KKCZ ne bi igrala EL iduce sezone.

 

@szsd21 Ja znam da ste vi sa novog RSB podjednako euforicni kao sto ste bili i na starom, ali cinjenice su neumoljive - u tih 1:6 je mnogo ocekivanih poraza tipa onaj u Madridu, dva u Istanbulu, onaj u Monacu. Tako da bi i sa nekih realnih 2:5 odatlje magicni Dusko imao 15:12, to je sve do rasporeda. Lik je prosuo zavrsnicu u Kaunasu, prosuo zavrsnicu u Minhenu, obrukao se u Atini, o Albi kod kuce necu ni da pricam. Na kraju je iza Baskonije i Zalgirisa, klubova koji trose dosta manje novca na plate igraca. Cinjenice su cinjenice, a bajka o "jadnom sastavu koji je bio totalni autsajder, a dosao do 17 pobeda" je bajka.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...