Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

20 hours ago, UDresuKvinsiMilera said:

A sto je Markus pravi primer tog odnosa a Mudiay koji je bio sedmi pik u NBA i raspadao se u Zalgirisu nije?

Zato što je Mudiay bio sedmi pik jer je bio budalčina sa određenim talentom, pa se neko kockao da će uspjeti da ga urazumi i izgubio. Mudiay koji je došao u Žalgiris je već bio samo budalčina.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Zato što je Mudiay bio sedmi pik jer je bio budalčina sa određenim talentom, pa se neko kockao da će uspjeti da ga urazumi i izgubio. Mudiay koji je došao u Žalgiris je već bio samo budalčina.

Mnogi igraci pa i oni visoko uspesni su budalcine.Takodje talenat za sedmu poziciju nije mala stvar kao sto pokusavas da predstavis,kao eto nesto je imao pa je bio sedmi.Dominirao je svoje vrsnjake do NBA.

 

Bilo kako bilo opet se zadrzavamo na jednom primeru a to ne dokazuje nista,sira slika se mora gledati a kada se pogleda onako je kako sam i napisao.Drugacija je kosarka,pa se traze i drugaciji kvaliteti kod kosarkasa,na tome se zasniva (ne)uspeh kosarkasa koji prelaze iz jedne u drugu ligu.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Zato što je Mudiay bio sedmi pik jer je bio budalčina sa određenim talentom, pa se neko kockao da će uspjeti da ga urazumi i izgubio. Mudiay koji je došao u Žalgiris je već bio samo budalčina.

 

srecom, pratio sam mudiaya samo u knicksima, pa ne znam da li je pravio neke budalaste stvari van terena (nije otisao na koledz, vec u kinu, jer mu je trebala lova, to je mozda budalasto ali ko sam ja da sudim).

 

uglavnom, izgleda cak i kao dobar momak ali nema nikakve kosarkaske fundamente, od suta, preko ulaza, do odbrane. kao da je preskocio osnovnu, mozda i srednju skolu kosarke i upisao fakultet 

 

danas vise nego ikad, to ne mere tako.

hocu da kazem, nije on neki primer.

 

 

14 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

.Dominirao je svoje vrsnjake do NBA.

 

srednja skola.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

srecom, pratio sam mudiaya samo u knicksima, pa ne znam da li je pravio neke budalaste stvari van terena (nije otisao na koledz, vec u kinu, jer mu je trebala lova, to je mozda budalasto ali ko sam ja da sudim).

 

uglavnom, izgleda cak i kao dobar momak ali nema nikakve kosarkaske fundamente, od suta, preko ulaza, do odbrane. kao da je preskocio osnovnu, mozda i srednju skolu kosarke i upisao fakultet 

 

danas vise nego ikad, to ne mere tako.

hocu da kazem, nije on neki primer.

 

 

 

srednja skola.

 

A koledži kao ne plačaju te velike hs zvezde... 

 

Stanje toga mi najbolje odslikava jedna situacija iz serije hard knocks (NFL, prati se jedan od timova behind the scenes u training campu) pre dosta godina, sa New York Jetsima u glavnoj ulozi. I pričaju dva igrača pokraj aut linije o rookiju koji je došao sa univerziteta USC: "...You know why he's mad all the time? Because he took a paycut when he came to the league." 😄

 

Poenta je da vervoatno nije bio u situaciji gde nema leba da jede, več su kineski milioni izgledali primamljivije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mudiay je bio dobar prodor igrač, šut nije imao nikad a ni neki plejmejkerski gen. Em se košarka promenila, em u Evropi je manji teren i zajebaniji za prodore jer centar može da kampuje u reketu i zakrčeno je. Howard može da trpa protiv bilo koga jer ono njegovo se ne brani lako, poteže sa 9 metara iz driblinga, nema tu odbrane kad ga krene. Skroz neuporedivi igrači.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

Mudiay je bio dobar prodor igrač, šut nije imao nikad a ni neki plejmejkerski gen. Em se košarka promenila, em u Evropi je manji teren i zajebaniji za prodore jer centar može da kampuje u reketu i zakrčeno je. Howard može da trpa protiv bilo koga jer ono njegovo se ne brani lako, poteže sa 9 metara iz driblinga, nema tu odbrane kad ga krene. Skroz neuporedivi igrači.

Tako je,i zato jedan nije uspeo a jedan verovatno hoce iako se na momente vec vidi ga telo cak i ovde malo limitira.

Nije Mudiay u globalu nedovoljno dobar igrac za EL tj sigurno ima losijih kosarkasa od njega,ali kvaliteti mu nikako nisu kompatabilni sa evropskim stilom.To je poenta.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, UDresuKvinsiMilera said:

Bilo kako bilo opet se zadrzavamo na jednom primeru a to ne dokazuje nista,sira slika se mora gledati a kada se pogleda onako je kako sam i napisao.


Ne znam da li je to samo kada navratiš na kkP temu, ali ne bi bilo loše malo da spustiš loptu i da ne pišeš kao da si došao da nas sve ovde malo podučiš košarke. Svaki post ti odiše kakvom nadobudnošću, kao da nemaš vremena za nas ali bi brzinski da istreseš par činjenica i provučeš kako je Žoc bivši trener i ima superstar roster. 

Link to comment
Share on other sites

Mozda zvuci cudno, ali ja imam neki utisak da je Bjelica doveden u Fener mimo Itudisove zelje, pa eto ako bude nesto od njega dobro, ako ne bude bice klupiran i to je to.

 

Oni se tamo mnogo vezuje za svoje bivse igrace koji su nekad kod njih igrali dobro, kako u klubu tako i navijaci, a Bjelica je tamo igrao kosarku zivota, former MVP... teorija zvuci neozbiljno kada se zna da je trener Itudis ali tako me vuce...

 

No videcemo kakav ce biti kada krene da igra, ali nisam optimista. 

Link to comment
Share on other sites

@UDresuKvinsiMilera

 

Razlika NBA i el na primer nije u nacinu igre nego jednostavno u kvalitetu, pre svega u kvalitetu igraca i onda u kvalitetu igre. To bi ustanovio ako jednostavno gledas brojke kada igrac prelazi iz el u NBA. % suta iz igre opada za 13 % poena. Od 2000 do dan danas, nekih 200 i nesto igraca. Sutiras 58 % u el i tamo onda 43 %. Po raznim akumulativnim statistikama kao PER pada ti za 30-40 % kao odnos vrednosti. Gde si nasao Mudiay, usao 2015 u ligu, odigrao 2019 solidno, nije imao ugovor od 2020 i za njega to bilo, on nije dosao kao NBA igrac, nego le dosao kao bivsi. Svi amerikanci koji vode glavnu rec u el igraju to takmicenje zato sto su losi za ono vrhunsko. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, zastotako said:

@UDresuKvinsiMilera

 

Razlika NBA i el na primer nije u nacinu igre nego jednostavno u kvalitetu, pre svega u kvalitetu igraca i onda u kvalitetu igre. To bi ustanovio ako jednostavno gledas brojke kada igrac prelazi iz el u NBA. % suta iz igre opada za 13 % poena. Od 2000 do dan danas, nekih 200 i nesto igraca. Sutiras 58 % u el i tamo onda 43 %. Po raznim akumulativnim statistikama kao PER pada ti za 30-40 % kao odnos vrednosti. Gde si nasao Mudiay, usao 2015 u ligu, odigrao 2019 solidno, nije imao ugovor od 2020 i za njega to bilo, on nije dosao kao NBA igrac, nego le dosao kao bivsi. Svi amerikanci koji vode glavnu rec u el igraju to takmicenje zato sto su losi za ono vrhunsko. 

Ali mora se uzeti i siri kontekst u vidu jer u Evropi se trazi sto bolja pozicija dok u NBA se prangija bez obzira dal je dobra pozicija ili ne. 

To uradi kod ozbiljnog trenera u Evropi i ima da te odmah baci na klupu i cao dovidjenja ( naravno osim ako ne ulazi u visokim % ). U NBA ti igraci kao po defoltu imaju svoje uloge, udji i prangijaj, svoju porciju suteva ili skakuci a Evropljani role playeri se tu ne snalaze jer su navikli na uloge, tipa dodje jedan pismem igrac tipa Bjelica ili Bogdan i gledaju kako se ispucavaju na sva zvona igraci Minesote i Sakramenta a njih ae pa da kazem i sramota ali to je do odgoja. U NBA ko dolazi taj mora doci bez imalo savjesti ali da onda to i opravda.

Svakako da i brzina igre igra ulogu.

Edited by Miki28
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MrTwister said:

 

Dajemo Dejanu jos mjesec dana tamo 😄 

 

Po meni baš iznenadjujuč potpis. ne samo zbog Deje, nego ne vidim potrebu za takvim igračem pored Grigonisa, Ponitke, Kalaitzakisa...

 

A možda to na kraju ispadne fantastična priča. Znao je Dejo da radi i sa lujkama, ako su bili spremni da rade i slušaju. Recimo Marcus i Quincy bi rekao da su igrači sa kojima nemože svako da radi i kojima nemože svako da pronadje žicu. Sa druge strane bilo je i talentovanih ali svojeglavih, koji su brzo pedalirani. JOB vervoatno najbolji primer.

 

In other news, Alba i dalje pegla ekstra basket

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, uini said:

 

njemu ne sastavljaju ekipu gazde kao nekim drugima & ako je covek, sam ce da ode 😕

 

inace, odlican potpis naravno.

Nigde nije imao više slobode nego u Zvezdi, realno ... u Bajernu se još manje pitao, tu Baezi vodi glavnu reč.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, uini said:

 

njemu ne sastavljaju ekipu gazde kao nekim drugima & ako je covek, sam ce da ode 😕

 

inace, odlican potpis naravno.

Iskreno, mislim da se Pedulakis tu i dalje najvise pita. Sve ostalo je stvar "dogovora" a agent i Baconu i Laymanu i Deju je Misko, tako da i nije toliko cudno kad se tako gleda 😄 S tim sto Laymana zastupa bivsi agent excela sa kojim Misko i dalje dobro saradjuje.    Ipak sam se zaebo mislio sam da je u jednu drugu agenciju Layman.

24 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Po meni baš iznenadjujuč potpis. ne samo zbog Deje, nego ne vidim potrebu za takvim igračem pored Grigonisa, Ponitke, Kalaitzakisa...

 

A možda to na kraju ispadne fantastična priča. Znao je Dejo da radi i sa lujkama, ako su bili spremni da rade i slušaju. Recimo Marcus i Quincy bi rekao da su igrači sa kojima nemože svako da radi i kojima nemože svako da pronadje žicu. Sa druge strane bilo je i talentovanih ali svojeglavih, koji su brzo pedalirani. JOB vervoatno najbolji primer.

 

In other news, Alba i dalje pegla ekstra basket

Ne znam zaista, fali im neko da daje te poene pa i na silu a trenutno nema boljeg igraca za tako nesto na trzistu.

 

Doduse, nikad to nije bio neki Radonjicev M.O. no prije kreiranje nekih otvorenih pogleda kroz protok lopte a vece crne rupe od Bacona (igrac koji ne dodaje loptu bez nevolje) i igraca koji zaustavlja taj isti protok, takodje tesko da ima.

Edited by MrTwister
Link to comment
Share on other sites

Ja tek sad prvi put gledam Real, kakvu ekipu su sklepali :Hail: Po meni definitivno prvi favorit za titulu, prvih 10 igrača koje su rotirali za sada, lagano prva postava svih EL timova i jedna od glavnih uloga. Možda ne izgledaju uigrano za sada, ali kada bude bitno, ne sumnjam da će da melju redom. 

Edited by Green23
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...