Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Bila zabavna tekma u Vitoriji za neutralce. Uzbudljiva i skorerska.

 

Jbg, verujem da su navijaci i igraci Partizana sjebani, nema goreg od izgubiti "vec dobijenu" utakmicu, i to u produzetku.

Zapravo, jedino gore bi bilo da se ovo iznad desilo na domacem terenu.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Milos 3.14 said:

Inače , rado bih se načestitao mile majke čelnicima EL. Ja ne znam ko njima bira termine, večeras je bilo 5 tekmi, 3 koje su otišle u produžetak i skoro sve su počele u slično vreme 

Ovo i meni smeta, jer bi rado pogledao malo vise kosarke. Dok su bili Rusi, oni su igrali u 17, ili 18h, pa su se mogle pogledati bar dve utakmice. 

Sad su sve natrpali u skoro isto vreme, i ne moze se puno pogledati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je dokaz polagane smrti evropske kosarke - kad niko vise ne proizvodi evropske vrhunske bekove, realnost je da i ovim najbogatijima ostaju samo wannabe Iversoni, Westbrooki i Jordani koji su deganzirani iz NBA.

 

Jednostavno, sve dobri evro bekovi su em zauzeti, em imaju 30+ godina i kad se oni povuku nece imati ko vise da igra ni za ove na vrhu piramide.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, uini said:

ima vrhunskih evropskih bekova ali ne igraju u evropi. nije da se ne proizvodi, vec postoji puno bolje trziste.

 

Na primer? Hajde 5-10 tih vrhunskih bekova mladjih od 30 godina koji igraju u NBA.

 

Ovako iz glave ja mogu da se setim Rubia, Bogdanovica, Maledona i Schrodera. Prva dvojica su stariji od 30 godina, dakle ti vrhunski evropski bekovi ispada da se svode na Schrodera i Maledona.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Pa ja mislim da nema, ti kazes da se i dalje proizvode.

 

Evropskoj kosarci je potrebno otprilike jedno 15-20 vrhunskih do OK evropskih bekova da bi prezivela. Koliko ima takvih bilo u NBA bilo u Evropi, a da su mladji od 30 godina?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

 Ma to je jako tuzno. Hajde da vidimo neke sa ove liste:

 

Lo, Blatt - ok bekcici, ali daleko od zvezda, samo imaju dobar sut.

Hezonja, Abalde - realno vise krila nego bekovi sa svojim "size-om".

Prepelic, Brazdeikis, Guduric - videli smo na eurobasketu da ne prave razliku.

 

Realno, sa ove liste vrhunski bekovi su Doncic ("jedna lasta ne cini prolece"), Micic, Fournier, a klasa ispod su Okobo, Dorsey, Jokubaitis dok su svi ostali solidne opcije kao neki pomocni igraci ili nisu bekovi kao sto sam i napisao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bejkon se "kladio na sebe" i izgubio,sada ne znam da li uopste ima ponude u EL.Vrlo koguce da nema,cim se onako nudio jos PAO-u.Njemu je sada opcija 500k od neke ekipice sa sredine ili donjeg doma plafon,to ili sedenje.

Naravno moguce da ce imati na umu ovo i ostali klubovi pa zapravo krene imteresovanje ako je na popustu.Ali kazem,ozbiljne ekipe nece vec sada da preturaju roster,a on je igrac koji to cini.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...