Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

7 minutes ago, DameTime said:

Luzerski mentalitet naših ekipa i pobednički mentalitet španskih. Možemo ih hejtovati do sutra, tako je.

 

Jedino naše u Partizanu večeras su kucanje Smailagica i primljena banana Trifunovića. Željko je ipak evropski - a naš, i teško da mu se može pripisati luzerski mentalitet.

 

Deluje kao da su Ljulj, Rudy i Sergio rekli u jednom momentu Ćuskiji, ae sase pomeri, ovo je naš klub.

 

Zaista su odigrali u klasičnom španjolskom transu i ovo je prvi put u pet utakmica zaličilo na Real koji svi znamo.

 

Nakon katastrofe u prvom poluvremenu, u kojem se u ekipi Reala opet nije znalo ništa, osim gomile izmena i igre bez bilo kakve odgovornosti i ideje.

 

Panter i heroj i tragičar. Retko viđena serija jednog igrača, je ne pamtim bolju? Da on nije odigrao ovako večeras, bilo bi ovo ne kraju i 20ak razlike za Real.

 

Generalno nestvaran šut Partizana za 3 (i očajan za 2), praćen pogubljenom igrom Reala i retko viđenim suđenjem u sred Madrida - delovalo je kao game 2 i blowout.

 

E, da, Musa odigrao stvarno dobar meč. Greska je što se još više nije igralo na njega u prvom poluvremenu. Čestitke @uini

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

Panter prelomio, ali u drugoj utakmici. Da je iskulirao Ljulja, bila bi metla u BG-u lagano.

 

Neverovatno kako je taj potez odlučio seriju. Ljulj je uradio poslednju stvar kako bi se nešto desilo, napravila varnica i uspeo je inače se slažem da bi bilo opasno metlanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lesor cunj u odbrani posle 4og faula, dali gomilu zicera i nabili samopouzdanje. Trebao Je Zoc da ga menja, da ubaci Balsu ili Tristana pa nek mlate dekirice da ovi moraju sa penala da daju i da im razbijes ritam.

 

Jbg ono utisavanje publike Pantera i pokvareni faks od pre par dana su morali da dodju na nnaplatu

Edited by drperce
  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Nema nezasluženog u košarci, za razliku od nekih drugih sportova. Imao je KKP seriju u svojim rukama, imao ovu utakmicu u svojim rukama, imao momentum. Sad je lako biti general posle bitke ali morao je Željko da izoluje Ćaća i potroši ove sporedne igrače na njemu da ga izmore, videlo se da sve kreće od njega. Ajde da pogodi trojke ali da se šeta do obruča...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Pod 1) - Strašna utakmica za neutralne ljubitelje košarke. Partizan je skoro 30 minuta igrao pravu ofanzivnu kliniku, no onda su napadački usporili u potpuno krivom trenutku i dali Realu šansu da se vrati što su oni i učinili i to na pogon onih igrača koji su cijelu ovu seriji bili najgori. Ne znam je li Mateo računao da će mu baš Chacho i Llull donijeti preokret i da će Hezonja prve trojke pogoditi baš kad će se lomiti utakmica ili je to čista sreća i splet okolnosti, ali treba mu priznati da je upravo ta postava donijela preokret. 

 

Pod 2) - Sramni, ali baš sramni neki komentari o suđenju tokom utakmice ovdje. Ajde, razumijem i pristranost i da navijači Zvezde žele da komšiji crkne krava te najslađivanje radi poraza, ali pričati da se krade Real usred Madrida i ne znam kakve druge nebuloze te skakanje na odluke poput čiste lopte za Partizan je baš ispod svake razine. Ovaj forum smatram boljim od toga. 

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Kako je ovo Real izvukao ja ne znam. Nisam neko ko voli Spance, ali ovo sto su odigrali Caco, Ljulj i Rudi je za svako postovanje. Njih trojica zajedno imaju preko 100 godina, pravi primer ovim mladjim igracima kako se igra kosarka sa onom stvari medju nogama. Ovo je vrlo lako moglo da se zavrsi i sa 20 razlike za Partizan, sitnice su dovele Real u poziciju da uopste preokrene mec. Partizan kao ekipa koja zivi od suta za tri poena i losom odbranom moze vrlo lako da ispusti prednost. Iako su skoro ceo mec ubacivali trojke i odbijali Real, na kraju su ipak morali malo da stanu, a Realovi namazani matorci su to osetili i iskoristili.
 

Celokupna serija je bila da joj Aba liga pozavidi. Jedino je falilo praznjenje tribina da bude kompletno. Prekinuta utakmica, tuca, suspenzije, uzasno sudjenje, gomila bacanja i na kraju peta utakmica koja je trajala preko 2 sata. Veliku sansu je ispustio Partizan, jer je Real sa ovakvim trenerom, osakacenim rosterom i upitnim liderima tima bio zreo za poraz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

A isto igra i Manresa, Borac iz Čačka i Atlanta Hoksi. Mentalitet je skup kolektivnih osobina koje se nikako ne mogu ovde pripisati trojici Amerikanaca, Australijancu, Francuzu, Grku, Izraelcu i Smailagiću, ovde se desilo da je skup bivših igrača ali ujedno i šampiona uspeo da izvuče skoro nemoguće, Partizan se isuviše uzdao u Punterov heat check preko ruke (svaka čast za partiju, jebeno), primili su 59 ! poena u drugom poluvremenu i dozvolili da ih polu-penzioner raznese i odškoluje.

 

Slučajnost je da baš španska reprezentacija i španski klubovi imaju takav mentalitet, ne predaju se ni na -16 i izvlače skoro nemoguće. Mene je ovaj KKP večeras podsetio na našu reprezentaciju i klubove, gde god da se takmičimo - videlo se da su utakmicu izgubili 3 minuta pred kraj iste. I to je tako pa makar u ekipi bili svi crnci ili svi Srbi rođeni u Kruševcu, Smederevu i Beogradu.

3 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Cuti, i ti si izbaksuzirala, tri meca zaredom 😛

 

Možda, ne sporim.

1 minute ago, Horium said:

Obradovicev poraz, imho. 

 

Apsolutno.

Link to comment
Share on other sites

Baš mi je drago što je Real ovako prošao, tačno onakva sudbina kakvu zaslužuje svaki sns projekat bez izuzetka. Isto bih napisao i da je kkcz u pitanju, pre nego što mi se nakače neki zaslepljeni klubaštvom. Nadam se da će sledeće sezone, kad oba projekta ulože još više, zablistati na 9. i 10. mestu, uz naravno što veće blato na lokalnom bunjištu, a kako drugačije.

 

S druge strane, mora se priznati da je Partizan odigrao košarkaški odličnu sezonu u Evroligi, uključujući i ovu seriju, sa uživanjem sam gledao njihove mečeve, Željko je tata ove igre. Hoću da kažem da Real nije ni blizu toliko loš koliko su pojedini objektivni stručnjaci izazvani saturacijom NaCl u krvotoku pokušali da nam objasne, naprotiv. Šahovskim rečnikom, i protivnik ima pravo da postoji, naterao ih je Partizan da daju 110% kako bi ih prošli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, medobrundo said:

 

Jedino naše u Partizanu večeras su kucanje Smailagica i primljena banana Trifunovića. Željko je ipak evropski - a naš, i teško da mu se može pripisati luzerski mentalitet.

 

Deluje kao da su Ljulj, Rudy i Sergio rekli u jednom momentu Ćuskiji, ae sase pomeri, ovo je naš klub.

 

Zaista su odigrali u klasičnom španjolskom transu i ovo je prvi put u pet utakmica zaličilo na Real koji svi znamo.

 

Nakon katastrofe u prvom poluvremenu, u kojem se u ekipi Reala opet nije znalo ništa, osim gomile izmena i igre bez bilo kakve odgovornosti i ideje.

 

Panter i heroj i tragičar. Retko viđena serija jednog igrača, je ne pamtim bolju? Da on nije odigrao ovako večeras, bilo bi ovo ne kraju i 20ak razlike za Real.

 

Generalno nestvaran šut Partizana za 3 (i očajan za 2), praćen pogubljenom igrom Reala i retko viđenim suđenjem u sred Madrida - delovalo je kao game 2 i blowout.

 

E, da, Musa odigrao stvarno dobar meč. Greska je što se još više nije igralo na njega u prvom poluvremenu. Čestitke @uini

 

 

 

Slažem se sa svim sem te prve rečenice. I dobro došao nazad 😄 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Zadnji vezni said:

Po meni,nema to veze sa mentalitetom,jer ne igraju srpski igrači u KKP pa da pričamo o srpskim klubovima,

nego jednostavno Panterovo nepromišljeno reagovanje na provokaciju Ljulja.To je momenat koji je dao Realu 

veštačko disanje i kakvu takvu nadu.

Partizan je imao sve pod kontrolom i u trećoj i u petoj utakmici. Uplašili se pobede, akcija Pantera tu ne sme da bude izgovor. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mora se reci da je Partizan imao odlicno sudjenje tokom cele serije. Ona situacija sa Hangom na kraju koja je 50-50 odluka je pripala njima.

 

Da je neko drugi tu umesto njih bila bi lopta za Real..Jer jebiga to je Real i veliki su klub.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Miki28 said:

Velika su sila Spanci, kakva rapsodija 3 starca. Caco, Llull i Rudy. Prvi sa poenima i razigravanjem ( 19&6 ) onda Llull sa kljucnih 8 poena u 4/4 i odlicnom odbranom nad Punterom ( kakve trojke je pogodio lik ) i onda Rudy koji leti na lopte da se baca ( kalo je posle onog bacanja poletio u reklame ). Veliki mentalitet sampiona i zato su osvojili sve sta su osvojili. 

 

Komsijama cestitke na sezoni u EL. 

Jesu se starci razigrali, ali kad je Partizanova  odbrana stala skroz u drugom i energija otisla na nulu neverovatno

Edited by KingOfTheBongo
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Miki28 said:

Onaj divljak od komentatora u sred prenosa izjavio da se Partizan krade i da se na drustvenim mrezama siri snimak Hezonjine trojke kako gazi aut liniju? 

I to vise puta. Ja otisao na drustvene mreze da vidim o cemu se radi i skapiram da ne pratim na drustvenim mrezama nista vezano za Partizan

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

@komentator - nerealni ste -> domaci klub, domaci komentator, najveca serija u poslednjih... Pa skroz je normalno da urla i da je fokus je na emociji, a ne taktickoj pripremi. Setite se Simoooonovic. To je to, manje vise...

 

@Partizan - bio sam ubedjen da prolaze. Bili su bolji tim, odigrali su bolju seriju, i izgubili su je. I to dva puta: tuca i nedostatak prisebnosti u drugoj i danasnja poslednja cetvrtina. I sami su krivi. O tuci je sve ispisano... A ova utakmica je tri od cetiri cetvrtine bila pod kontrolom. U trecoj su bili svoji na svome npr. bas su eksplatisali ostavljanje Eksuma... I u cetvrtoj - nervoza i silovanje i meko u odbrani. Poletele su spanske dede, ali im je dozvoljeno neodgovornom igrom na oba kraja parketa. Morali su da ih izmrcvare. Izgubili su megdan spolja, a to se nije smelo. Jbt, Rudi pogledom jedva prati Partizanove bekove, a dali su mu sansu...

 

@Real - jedva cekam da ih Barsa otrese, i to da ih boli. Taman da im vrate za proslogodisnji f4. Cast Cacu i Ediju, ali sem njih dvojice jedna jako antipaticna ekipa. Mateu fali i harizma i uticaj na utakmicu.

 

@sudije - cini mi se da je bilo greska (npr. sudjen faul Rendolfu na verticality-iju u prvom poluvremnu, nesudjen faul Tavarezu nad Trifunovicu), al sve su upeglavali. Laki su bili na obaracu, narocito prema centrima i tako uticali na dinamiku utakmice.

 

@f4 - dvojica Srba - Kalina i Sale. Pa nek se sretnu u finalu 😉

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...