Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Iako su Realovi veterani na celu sa Cacom prelomili peti mec, najveca razlika izmedju dve ekipe je ipak bio Tavares. Sva tri meca koja je mogao da igra do kraja je Real pobedio. I sinoc je Partizan razliku pravio dok je Tavares zbog 3 licne morao na klupu, o cemu nam govori i podatak da je Real sa Tavaresom na parketu imao +11 (jedini dvocifren u tom smislu uz Caca, cetiri igraca su jos bila u jednocifrenom plusu, a petorica u minusu). Jednostavno, covek je previse dominantan u evropskoj kosarci, cesto je dovoljna sama njegova pojava u reketu da pravi prednost za svoj tim. 

 

KP je napadacki nivo iznad svih svojih saigraca, ali i Realovih igraca. Ako odluci da ostane u Partizanu i naredne sezone svaka mu cast na lojalnosti, jer je vec tri godine na strasnom nivou i moze da bude prva napadacka opcija bilo koje ekipe u EL. Jedino eto sto ga prati jesu promaseni sutevi u do or die momentima (jos od F4 sa Armanijem u polufinalu), ali ne bi bilo korektno zamerati mu bilo sta sto se tice ove serije u kosarkaskom smislu (o onom incidentu vec moze svasta da se prica). Ne bi me cudilo da upravo Real bude klub koji ce gledati da ga angazuje.

 

Verujem da poraz jeste bolan, ali ipak mislim da Partizan moze da bude zadovoljan ovom sezonom u EL. Dosta velikih pobeda, konstantnosti u drugom delu sezone, delovali su nekada kao da mogu bilo koga da pobede. Medjutim, i dalje mi je ostao utisak da Partizanova timska igra nije previse kvalitetna. Individualni kvalitet, samopouzdanje, dobra hemija i atmosfera unutar tima i konekcija sa navijacima, mali broj povreda (i to samo sporednih igraca), odlicno sudjenje (iako se neki verovatno nece sloziti), sve to na celu sa Obradovicem koji je garancija ozbiljnosti i kvalitetnog rada su stvari koje su cele sezone na strani Partizana. Ali falila mi je ta jednostavnost u napadu, previse je bilo 1 na 1 igre gde su Panter, Ledej i Exum prednjacili i u vecini slucajeva znali da nadju put do kosa. Verovatno je i nedovodjenje klasicnog plejmejkera posledica toga. Defanzivno takodje dosta problema, iako se cele sezone provlacila prica kako moraju da igraju odbranu, ali nisu je igrali. 

 

U prilog timske falinke koju sam spomenuo ide i cinjenica da obe sezone u Partizanu Obradovic pravi fejl u evropskim takmicenjima. Dozvolio je i protiv Burse i protiv Reala da ispusti veliku prednost i od skoro pa pobedjenih utakmica ipak izgubi, sto je stvarno neverovatno s obzirom na sve uspehe, iskustvo i kvalitet koji poseduje kao trener, a pogotovo sto je preko puta imao Alimpija i Cuska. 

 

Edited by СтелаРоса
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sistem takmicenja je takav da moze da bude svasta, ali je za mene Oli daleko najsmislenija ekipa i iznenadicu se ako ne osvoje. Barsa na papiru ima jaci tim, al ne cine mi se nesto karakterno mnogo jaki.

 

Monako i Real su mi nivo ispod, ali svaka im cast sto su tu gde jesu, pogotovo Sasi.

 

I da, ne bi me iznenadilo da Panter ode u NBA, mislim da se po karakteristikama bas uklapa za tu igru i da bi generalno neko mogao da ga pokupi.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, drperce said:

Izgleda da ce Panata sledece godine imati bas dobar budzet, spominje se da je Lesor dogovoren

Nije Ataman tamo došao na lepe oči :classic_smile: pale su tu jake garancije ... ozbiljno su rešeni i nas da očerupaju, makar ono što valja.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Markoss said:

I da, ne bi me iznenadilo da Panter ode u NBA, mislim da se po karakteristikama bas uklapa za tu igru i da bi generalno neko mogao da ga pokupi.

 

Meni je ovo highly unlikely. Sve komparativne prednosti koje on ima u odnosu na EL konkurenciju bi tamo pale u vodu i već je u godinama a ima mlađih revolveraša koji čekaju svoju šansu. Juče ga je Musa fino zalepio na skok šutu, a tamo su svi dugački plus atletični. Hajde da je neki fizikalac, plejmejker ili lock down defender nego lagani bek trpač, imaju tamo takvih na izvoz.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kankkunen said:

Nije Ataman tamo došao na lepe oči :classic_smile: pale su tu jake garancije ... ozbiljno su rešeni i nas da očerupaju, makar ono što valja.

Obecanje ludom radovanje 😄 Sve ekipe znaju da sledi ribrending takmicenja da moraju da budu konkurentni. Bas zbog toga sve ekipe ce imati pojacane budzete tako da olakog cerupanja nece biti. 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, suptil said:

Obeanje ludom radovanje 😄 Sve ekipe znaju da sledi ribrending takmicenja da moraju da budu konkurentni. Bas zbog toga sve ekipe ce imati pojacane budzete tako da olakog cerupanja nece biti. 

Olako ili ne, od cifara se zavrti u glavi ... videćemo dal je šarena laža, otom - potom.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Beonegro said:

Da se vratim na ovo, previđaš da smo mi u ovoj seriji bili u igri u velikoj mjeri zbog realovih povreda i suspenzije Jabusela. Da nije bilo toga, mi bismo moooožda otkinuli jednu utakmicu na ludu šutersku inspiraciju, tako da i dalje jeste ludilo otići na F4. Zapravo, skoro ludilo je već biti u 8, evo ove sezone je Zvezda bila sasvim dobra ekipa i bez Kampacoa, pa na kraju niste bili ni blizu top 8.

 

Ovo je diskutabilno. 

 

CZ je bez Campazza daleko od top8 tima ove sezone, zapravo CZ je postala legit top8 tim tek u završnici kad je on uhvatio zalet. Možda je tako izgledalo u onoj seriji kad je došao Duško, ali treba reći da je tu bilo dosta tijesnih pobjeda u završnici. Dodao bih i da je CZ po meni najslabiji tim u takmičenju ne pozicijama SF i C ali ne zbog manjka para beć zbog loše kupovine.

 

Ipak, prejako je reći da nismo bili ni blizu jer su nedostajale 2 pobjede. Ako uzmemo u obzir krađu protiv Barse i neobjašnjive poraze od Albe, Panate i Bajerna, rekao bih da je ispuštena ogromna šansa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Besmislene su price da Panter ide u NBA. Da ulazi sa klupe da bude neka n-ta opcija da iskreira nesto za sebe, minus porez na platu od cca 50% akosenevaram, kad ce od ovih jacih evroligasa dobiti solidne novce i da bude prvi drugi carinik u ekipi. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sector said:

 

Ovo je diskutabilno. 

 

CZ je bez Campazza daleko od top8 tima ove sezone, zapravo CZ je postala legit top8 tim tek u završnici kad je on uhvatio zalet. Možda je tako izgledalo u onoj seriji kad je došao Duško, ali treba reći da je tu bilo dosta tijesnih pobjeda u završnici. Dodao bih i da je CZ po meni najslabiji tim u takmičenju ne pozicijama SF i C ali ne zbog manjka para beć zbog loše kupovine.

 

Ipak, prejako je reći da nismo bili ni blizu jer su nedostajale 2 pobjede. Ako uzmemo u obzir krađu protiv Barse i neobjašnjive poraze od Albe, Panate i Bajerna, rekao bih da je ispuštena ogromna šansa.

Moj post nije bio klubaško mjerenje patke nego objektivna konstatacija, nema potrebe da braniš Zvezdu od mene. Krenuli ste iz minusa zbog Čovićevog eksperimenta sa Jovanovićem, ali ste od Duškovog dolaska vi ozbiljna ekipa koju sam iskoristio kao etalon da kažem da možeš da budeš i ozbiljna ekipa i da ipak izvisiš za top 8 i to suštinski 5-6 kola prije kraja, ne da bih omalovažio KKCZ pisanjem da niste upli u top 8. Očito da sam trebao da kao primjer navedem Baskoniu, Valensiju ili Milano.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Beonegro said:

Očito da sam trebao da kao primjer navedem Baskoniu, Valensiju ili Milano.

 

Ne, sasvim je prihvatljivo pomenuti Zvezdu kao nekog ko je imao uspesnu sezonu u Evroligi, spram mogucnosti naravno, jer nikad nismo bili favoriti za top 8 vec samo konkurenti, ali su ipak izvisili za plej of. Cak nas je i nekoliko trenera Evrolige u onim nastupima kada su zahtevali prosirenje plej ofa na 12 timova, upravo Zvezdu pomenulo kao primer ekipe koja je zasluzila plej of.

9 minutes ago, 40Wins said:

Besmislene su price da Panter ide u NBA. Da ulazi sa klupe da bude neka n-ta opcija da iskreira nesto za sebe, minus porez na platu od cca 50% akosenevaram, kad ce od ovih jacih evroligasa dobiti solidne novce i da bude prvi drugi carinik u ekipi. 

 

Ima logike. Zato je recimo Majk Dzejms u Evropi a ne u evroligi.

Link to comment
Share on other sites

KKCZ je u OVOM sastavu sa OVIM strucnim stabom, top 8 tim , u to sam 100% siguran. Da je ovaj tim Dusko imao na okupu 1.septembra, verovatno bi sada KKCZ igrala neku top 8 seriju. To sto je tim formiran tek u decembru, a Kampazzo igrao tek od marta, to je minus za upravu i da ne pricamo opet o tome. 

Bez Kampazza , KKCZ je slabiji tim, bez obzira na to sto bi Vildoza i Nedovic imali vise ovlasti u timu , ipak je Kampazzo klasa za sebe koja dize plafon svakog tima poprlicno. 

Zelimir da je imao Kampazza, bio bi prvi favorit za Evroligu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

 

Ovo je diskutabilno. 

 

CZ je bez Campazza daleko od top8 tima ove sezone, zapravo CZ je postala legit top8 tim tek u završnici kad je on uhvatio zalet. Možda je tako izgledalo u onoj seriji kad je došao Duško, ali treba reći da je tu bilo dosta tijesnih pobjeda u završnici. Dodao bih i da je CZ po meni najslabiji tim u takmičenju ne pozicijama SF i C ali ne zbog manjka para beć zbog loše kupovine.

 

Ipak, prejako je reći da nismo bili ni blizu jer su nedostajale 2 pobjede. Ako uzmemo u obzir krađu protiv Barse i neobjašnjive poraze od Albe, Panate i Bajerna, rekao bih da je ispuštena ogromna šansa.

CZ je i sa Campazzom daleko od TOP8 tima EL. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

To što su oni dobri šuteri nije toliko bitno. Panter je vrhunski strijelac iz izolacija. Ima dobar dribling i duge ruke, visok izbačaj na šutu. Baš je težak igrač za branjenje. Sa druge strane Panter je spor, ne može da razbije odbranu promjenom ritma ili brzinom. Rijetko sam kad vidio od njega neki dobar ulaz. 

 

Nedović ima urođeni prvi korak, promjenu ritma i veliki odraz. Šuterski je dosta napredovao. Može da zabije iz izlazne kretnje, može iz driblinga. Da, stoji da ove sezone loše šutira, ali je tecimo u Panati u dvije sezone imao 38%. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kronostime said:

CZ je i sa Campazzom daleko od TOP8 tima EL. :default_coffee:

 

Samo dve pobede manje od vaseg tima, a Kampazzo igrao svega 9 utakmica. 

 

KKCZ je daleko od top8 isto koliko i KKP od final 4. "razliku" sam oceni, ali je manje vise ista. 

 

Na kraju, potpuno je to nebitno , samo se pamti sampion Evrolige, cak i ovaj top 8 je samo za statistiku, kao i onaj Bayernov od pre par sezona. Jos jedan podbacaj Zelimira, on u utakmicama na ispadanje/trofej/prolaz dalje, ima 0 7 skor. 

Sta ces vise od toga, sa ovakvim budzetom i rosterom, to je porazavajuce za njega. 

Da ne pricam da je prokocka0 +18 u finalu Kupa i sinoc. 

Sa ovakvim timom top 8 je sasvim ocekivan bio, ne bih ja to velicao nimalo. 

Uspeh je ono sto je Dusko uradio sa ovim timom, 18 16 ( nezvanicno ) , je fantasticno osstvaranje. 

Ili recimo Sarunas sa Zalgirisom kad je otisao na final 4 sa skromnim budzetom i domacom bazom, to je uspeh. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Imaš 2:0 u best of 5 seriji.

Vodiš 15 razlike i imaš napad 

Igraš kući pred 20k razularenih navijača

Imaš na klupi najboljeg i najtrofejnijeg trenera EL ikada

 

I ne prođeš dalje. 

 

I pored prosipanja 18 razlike na 15 do kraja juče, G3 je, paradoksalno, bila prelomna utakmica. 

 

Sva sreća pa je košiluk ispao, jer jedva čekam PO aba i seriju za koju sam uveren da neće biti kao prethodne već zaista jedna košarkaški vrhunska serija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Chaos Is Me said:

 

Meni je ovo highly unlikely. Sve komparativne prednosti koje on ima u odnosu na EL konkurenciju bi tamo pale u vodu i već je u godinama a ima mlađih revolveraša koji čekaju svoju šansu. Juče ga je Musa fino zalepio na skok šutu, a tamo su svi dugački plus atletični. Hajde da je neki fizikalac, plejmejker ili lock down defender nego lagani bek trpač, imaju tamo takvih na izvoz.

 

Ima smisla i tvoja vizura, ali Panter je bukvalno najbolji suter u EL, ali ne ono kao Beron catch and shoot, nego u smislu contested suteva sto mene uvek asocira na NBA i na to kako se tamo igra. I za te okvire, on ima predugacke ruke i dosta zajebano ga je cuvati kad se digne na sut, bas mogu da ga zamislim kao microwave skorera u nekom Sakramentu, Atlanti.

 

Ali da, godine mu realno jesu problemcic, mada ne sumnjam da bi on pre tamo otisao da se oproba, nego otisao u neki Real. 

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da ovde tatišem ali lik je otišao u evrokup ekipu svojevremeno, dakle kompetetivna košarka odnosno rang takmičenja mu nije baš na prvom mestu pri izboru sredine. Sve i da mu neko ponudi nešto iz NBA to će biti mrvice jer je on tamo niko i ništa, samo neki undrafted veteran, dok sa druge strane nakon ovakve sezone će moći da bira ekipu u EL + na pragu je 30-e. Likovi koji igraju takvu ulogu u NBA su ili mnogo mlađi ili mnogo bolje atlete ili mnogo fizički snažniji. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...