Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Ne znam da li se ovde nagrade daju vezano samo za regularnu sezonu ili uključuju i PO. Ako je ovo prvo onda ni Tavares ne treba da bude u petorci jer nije baš bio konstantan, iako je realno najkorisniji igrač EL nevezano za prostu statistiku. 

 

Musa je niđe veze svakako.

Link to comment
Share on other sites

У првој петорци два центра, у другој 4 бека каква смејурија.

Моје петорке би биле, прва: Лоренцо, Болдвин, Дек, Везенков, Лесор

Друга: Томсон, Џејмс, Муса, Миротић, Таварес.

Због позиције на табели нема места за Мицића и Клајбурна, а у конкуренцији још свакако би требали бити Слукас, Пантер и Мотли.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

У првој петорци два центра, у другој 4 бека каква смејурија.

Моје петорке би биле, прва: Лоренцо, Болдвин, Дек, Везенков, Лесор

Друга: Томсон, Џејмс, Муса, Миротић, Таварес.

Због позиције на табели нема места за Мицића и Клајбурна, а у конкуренцији још свакако би требали бити Слукас, Пантер и Мотли.

To ti je moderna kosarka sa 2 centra i 4 beka 🤣

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2023 at 3:52 PM, uini said:

walkup je car. spojiti njega i clyburna u zvezdi na postojece nosioce, pa da vidis.

 

s obzirom da je walkup u seriji sa fenerom šutao trice 3/17, seems legit za zvezdu; prvi test prolazi.

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

On 5/13/2023 at 4:56 PM, Losmi17 said:

EC je potpuno degradiran. Nijedna ekipa iz ovogodisnjeg EC ne moze da igra EL.

 

Valjda ne ekipa, nego klub - videli smo svi kako se ekipe lagano menjaju kada stigne kes nakon plasmana (zasluzenog ili nezasluzenog) u EL.

 

Sto se tice serije Partizan - Real, na kraju se zavrsila onako kako sam se i nadao, a tako bi i bilo da Realu od pocetka nije falilo onoliko igraca - prvo se povredio Poirier, pa onda i Tavares, pa je onda i Deck falio u petom mecu. Dakle, da je Tavares mogao da igra sve meceve to bi Real najverovatnije i ranije resio.

 

Naravno, Obradovic nije propustio priliku da po jedno 500 put ponovi kako "se nada da ce Partizan postati stalan clan EL", citaj, nada se da ce jos dugi niz godina on i njegovi igraci biti srecni, zeljni kosarke, debeli i bogati. Jer, to sto on prica o dugogodisnjoj licenci je upravo to - da njegov klub (zajedno sa KKCZ) obezbedi visemilionske budzete na dugi niz godina, da svi ostali sluze kao dekor za ova dva kluba, a ta izjava dosta govori o stanju u kojem se nalazi evropska klupska kosarka.

 

Jer, ako u fudbalu nema sigurnih mesta ni za koga u LS i ako nikoga ne zanima sto tamo nema Milana kad vec ima Intera (ili obrnuto), da o "vrucim balkanskim terenima" ne govorimo, a u vaterpolu ekipe iz Srbije kupuju ne samo ucesce nego i ogranizaciju F6 (ili F4, ne pratim toliko), pa bice da je evroliga bliza vatepolu nego kosarci.

 

Dakle, sta smo mogli da vidimo u ovoj seriji - Real se spasao samo zato sto u svojim redovima i dalje ima majstore kao sto su Chacho Rodriguez, Sergio Llull ili Rudy Fernandez. Samo, ova tri majstora zajedno imaju 110 godina i bili su u prajmu jos pre 5-10 godina. Ovo jednostavno znaci da EL nije nikad bolja i blistavija, nego da na trzistu nema evropskih igraca koji mogu da zamene ovu trojicu, odnosno neki tamo Musa ili Hezonja im nisu ni do kolena. Naravno, uvek moze da se uzme Mike James i da se potone zajedno sa njim.

 

Sa druge strane, Partizan je instant tim pravljen za osvajanje trofeja. U njega je ulozeno mnogo novca (drzavnog novca republike Srbije, te mocne i velike drzave), samo Trifunovic od svih igraca nije doveden ove ili prosle sezone, mladih domacih igraca ima toliko da sede na klupi i ne dobijaju sansu. Vec sam napisao, dok god su KKP i KKCZ pravljeni tako da demonstriraju navodnu finansijsku moc Vuciceve Srbije i dok god ce mediji sirom zemlje da izvrcu realnost i pretvaraju se da je ovo sve sasvim normalno (i da cvile kako oba kluba moraju da budu stalni clanovi EL) dotle se nadam da nijedan ni drugi klub nikada nece otici na F4 EL, odnosno sve do prestanka ovakvih projekata.

Link to comment
Share on other sites

Scenariji za F4, po redosledu kako bih ja voleo da se odigraju:

 

1. Osvaja Real, trio veterana od 100+ ljeta još jednom zakucava svoje mesto u istoriji, Rudi X faktor, ESPN snima dokumentarac o nesporckom faulu koji je doneo titulu, KKP na sajt tura trofej moralnog pobednika.

 

2. Osvaja Monako, Majk Đems u epizodi sišite ga hejteri biva MVP finala i daje koš za titulu. Ćelafutu stiže SMS brate ljubio si grb i to je super, ali aj sad mazni pehar i donesi ga vamo na tribinu da proslavimo, tako smo već započeli jednu dominaciju.

 

3. Ako već mora Barsa, makar nek izdominira Mirota, nekako mu fali neki takav momenat da zaokruži karijeru.

 

4. Osvaja Olimpijakos, jer ako se gleda cela sezona igrali su najbolji basket. Ali nekako sam indiferentan prema njima, nijednu emociju mi ne izazivaju i ako osvoje biće ok super svaka čast aj da vidimo šta se dešava u survajvoru.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1. Osvaja Monako. Zbog Saleta.

2. Osvaja Barsa. Zbog Kaline i Mirote.

3. Osvaja Real. Zbog 3 starca.

4. Osvaja Oly. Zbog da jedu govna.

 

Sad, zajebanciju na stranu, realan scenario i poredak je, redom: Oly, Barsa, Real, Monako. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...