Jump to content

FK Crvena Zvezda 2022/2023


СтелаРоса

Recommended Posts

Nije Zvezda neka ultra jaka ekipa i verovatno može da se dogodi da je neki deo navijača precenio mogućnosti tima. Jbg onakav start i gaženja protivnika u ligi može da zavara, i čas se smetne sa uma da su to neki poluamaterski protivnici.

 

No suština problema po meni jeste kondicija. Jer Zvezda pokaže na blic neke obrise zaista solidne igre i okomite prema golu protivnika sa određeneom dozom kreacije, ali posle 55 minuta (protiv ne ozbiljnog protivnika, nego protivnika koji ima želju i mogućnost da juri celu tekmu i da se ne predaje, znači samo to ništa više) igra drastično padne i to je več sada vidljivo i uočljivo. 

 

Kada si umoran, kada nisi spreman nema ni tehnike, ni kreacije, ni brzine, ni koncentracije, ni karaktera.. nema ništa jednostavno, ne možeš da igraš profesionalni fudbal i tu je kraj priče.

 

Ja stvarno ne znam kako ćete da igrate sa Monakom od 60 minuta pa nadalje? Ako ovi budu pritiskali do samog kraja utakmice, a Monako jeste ekipa izuzetno izdržljiva i fizički jaka, može lako da se dogodi da Zvezda loptu ne vidi u tom periodu utakmice. 

 

Edited by dzoneee
  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nije problem fizicka sprema, vec psiha. Zar stvarno mislite da oni nemaju snage za vise od pola sata ??? Nemoj da ste smesni, od 65 min kad su usle zamene, ritam je bio bolji nego na pocetku, kad je bio klal klaj. Druga je stvar sto je talenat u tim trenucima bio znatno manji, ali nije problem fizicka sprema, to ce se vidite i protiv Monaka, ovo je stvar psihe, zasicenostii i ko zna cega jos. 

Pa mi smo jos gore igrali lanjski derby na jna, isti tim koji je dosao do 1/8 Lige Evrope. 

 

Ovde je problem shvatanje fudbala i nista vise, kumovsko burazerski odnosi unutar tima, to je sve posledica prethonog strucnog staba, nije tajna da Dejan nije drzao svlacionicu bas dobro, ovo je sve ocekivano, los momenat za oba kluba. 

Sve u svemu, derby koji nista niti pokazuje niti daje neke zakljucke. 

 

Partizan je trebao da juri 3 poena , ako zeli trku za titulu, ali nema od toga nista, naprosto nema kvalitet ni da ovako ranjenu pishicki Zvezdu dobije, cak nije bio ni blizu, a oni jos srecni ovim neresenim, kakvo luzerstvo. 

U Evropi ce oba tima igrati bolje nego sada u to sam ubedjen. 

Ali za neka spektakularna ostvaranja, tesko. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slušam Jokića kako analizira suđenje i ako je on neki autoritet nije čudo kakve sudije imamo. Neverovatno koliko pravda svaku odluku sudije. Žuti karton za Uroševića ako ništa onda zbog namere, žuti za Rodića posle puštene prednosti zbog povlačenja sa leđa kao vrata...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ljubitelj baklave said:

to ce se vidite i protiv Monaka, ovo je stvar psihe, zasicenostii i ko zna cega jos.

Druže ne znam. Ja bih strepeo na toj utakmici u drugom poluvremenu. I to baš od ovog perioda 60'-90'+

 

Al nema veze to će vrlo brzo pa ćemo videti.

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kapiram da nije pes, ali  nije moguce da neko tamo ne prati kondiciju i formu igraca, a da ne pricamo o povredama. Tim ima problem jer ima previse zapustenih likova sa zaslugama od ranije...

pa jebote, svi volimo kataia i mirka ali ne mora svaku da pocnu. Cak mi se vise svidja kad Katai udje sa klupe, tad se ne vidi toliko nedostatak kondicije

Mirko je ocigledno izasao iz povrede i nije u formu. Sanogo sem one greske i nije toliko los. Imali smo tu igraca koji je direktni krivac za primljene golove, tako da je osvezenje da ne primimo gol nakon greske

Rodic se resetovao, Kangva ne zna decko sta hoce od njega, Pesic povredjen...

ni T od tima, reset je potreban svima, a za pocetak bilo bi lepo da igraju najspremniji a ne najzasluzniji jer ovde sem Kange, Bukarija i trojca iz odbrane niko  ne ulazi skoncentrisan u meca to je sve povezano sa kondicijom. 

cak je i albino grujic osvezenje s obzirom na kondiciju spram veterana sa vecernjeg termina

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Knipex said:

Izgleda da ti je uporedo otvoren i neki forum sa grobarskom temom pa si slučajno postovao ovde. Nadam se da će moderatori nakon ovoga skontati i drugačije gledati na tvoje postove kada kreneš sa provokacijama.

 

kakvim provokacijama?

istina je provokacija?

ovo sto ti pises je provokacija i stalkovanje i prozivanje.

 

33 minutes ago, pavijan2 said:

Još sam pod utiskom: Kanga u 95. minutu neće da centrira već ide na "uigranu " kombinaciju. Brateeee.

 

nece ili ne zeli? zbog mira kako rekose u studiju kim dzonove televizije je najbolje da se zavrsi 1:1

33 minutes ago, Knipex said:

Lik je grobar, odavno je to jasno. Troluje konstantno.

 

jedini koji troluje si ti. i provociras i napadas jer nemas sta da odgovoris na ono sto pisem i sto je realnost i istina.

to ako tebi i slicinima ne smeta da gledas tekmu gde ide neki drugi zvuk to je tvoj problem. meni smeta i mislim da je bolesno.

 

kako ja da dokazem da sam zvezdas? ko si ti da me uopste prozivas? 

jel pre postovanja treba da se dokaze za koga navijas? 

hoces da slikam 10 percetovih majica? zvezdine dresove i fk i kk? da bi tebi dokazao? mrzi me. 

pusti neku muziku preko mene, pravi se da predsednik fk nema sliku predsednika drzave nad marakanom i uzivaj.

 

evo pocinje repriza i komentator koji je inace partizanovac kaze kako narod prica da ce biti 1:1 i da tako odgovara svima i da to treba ocekivati. 

 

odjavljujem se po ovom pitanju. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni je Sanogo mnogo loš, bar ove ovaj meč. Isskren da budem nisam gledao ceo meč. Gledao sam od 35 minuta pa do kraja.

 

Ogromna rupetina je bila na vašoj sredini terena a on je zadnji vezni. Masu pogrešnih startova na ivici faula je imao. Naravno i ta greška kardinalna isto gde je promašena dobra šansa Partizana, neću da kažem baš zicer jer jbg nije pogotovo za igrače iz ove lige. Ali mnogo je prostora ostavljao na sredini. E sad da li je to i zato što nije imao pomoć Kange i ostalih igrača moguće i to, ali to je onda stvar i organizacije. No jedan na jedan sa njim Partizan je na sredini lako dolazio do lopte, pretrčavali su ga, zadržavali loptu pored njega. Jbg to igrač na takvoj poziciji ne bi trebalo da dopušta toliko baš lako. 

 

Ako Zvezda bude ostavila Monaku ovoliko prostora da oni mogu da prime loptu na 40-ak metara od gola Zvezde bez problema, da krenu prema golu gde će igrač koji imaloptu da ima dve ili tri uglavnom slobodne opcije za pas, Monako će napraviti jedno 15 zicera na utakmici i dati 5 golova bez problema. Mnogo mora bolje da se zgusne i brani taj prostor koji je ostavljan u ovom meču protiv ozbiljnijih ekipa.

Edited by dzoneee
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dzoneee said:

Druže ne znam. Ja bih strepeo na toj utakmici u drugom poluvremenu. I to baš od ovog perioda 60'-90'+

 

Al nema veze to će vrlo brzo pa ćemo videti.

 

Na toj utakmici nece biti zajebavanja, igrace najspremniji, kao sto je Partizan dao 200% protiv jaceg od sebe, tako ce i FKCZ da isto to isporuci, samo sto ce verovatno biti promena u timu, igrace Kangwa, Mitrovic i slicni koji mogu da trce, pa i da izgube, utisak nece biti bedan kao kad ti pola tima stoji na terenu, kao sto je sada bilo. 

 

FKCZ je bukvalno igrala 8 na 11 u vecem delu utakmice, tako ne mozes da dobijes derby, ma koliko da imas vise talenta. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Nije problem fizicka sprema, vec psiha. Zar stvarno mislite da oni nemaju snage za vise od pola sata ??? Nemoj da ste smesni, od 65 min kad su usle zamene, ritam je bio bolji nego na pocetku, kad je bio klal klaj. Druga je stvar sto je talenat u tim trenucima bio znatno manji, ali nije problem fizicka sprema, to ce se vidite i protiv Monaka, ovo je stvar psihe, zasicenostii i ko zna cega jos. 

Pa mi smo jos gore igrali lanjski derby na jna, isti tim koji je dosao do 1/8 Lige Evrope. 

 

Ovde je problem shvatanje fudbala i nista vise, kumovsko burazerski odnosi unutar tima, to je sve posledica prethonog strucnog staba, nije tajna da Dejan nije drzao svlacionicu bas dobro, ovo je sve ocekivano, los momenat za oba kluba. 

Sve u svemu, derby koji nista niti pokazuje niti daje neke zakljucke. 

 

Partizan je trebao da juri 3 poena , ako zeli trku za titulu, ali nema od toga nista, naprosto nema kvalitet ni da ovako ranjenu pishicki Zvezdu dobije, cak nije bio ni blizu, a oni jos srecni ovim neresenim, kakvo luzerstvo. 

U Evropi ce oba tima igrati bolje nego sada u to sam ubedjen. 

Ali za neka spektakularna ostvaranja, tesko. 

 

Osnovni problem je fizička sprema ispod nivoa rekareativca ključnih igrača tima. Kada ne možeš da trčiš, nema ništa ni od kreacije, driglinga, o duelima da ne govorim.

Onog Talijana što je bio glavni kondicioni treba tužiti i tražiti mu naknadu za izgubljenu dobit. NIKADA nisam video toliko fizički zapuštene profesionalne fudbalere kao ove jeseni ove naše.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gol Bukarija ni da spomenemo😞
A jedan je od najlepsih koje bar ja pamtim. Steta kad su mi pojedini saigraci truba, pa su dozvolili da sad pricamo o neki drugim stvarima.

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Osnovni problem je fizička sprema ispod nivoa rekareativca ključnih igrača tima. Kada ne možeš da trčiš, nema ništa ni od kreacije, driglinga, o duelima da ne govorim.

Onog Talijana što je bio glavni kondicioni treba tužiti i tražiti mu naknadu za izgubljenu dobit. NIKADA nisam video toliko fizički zapuštene profesionalne fudbalere kao ove jeseni ove naše.


Pogotovo ako se uzme u obzir da je ovo bila 11-a zvanicna, plus 4 pripremne utakmice, ako ne gresim. Da ne poverujes...

Edited by Bode
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ljubitelj baklave said:

 

Na toj utakmici nece biti zajebavanja, igrace najspremniji, kao sto je Partizan dao 200% protiv jaceg od sebe, tako ce i FKCZ da isto to isporuci, samo sto ce verovatno biti promena u timu, igrace Kangwa, Mitrovic i slicni koji mogu da trce, pa i da izgube, utisak nece biti bedan kao kad ti pola tima stoji na terenu, kao sto je sada bilo. 

 

FKCZ je bukvalno igrala 8 na 11 u vecem delu utakmice, tako ne mozes da dobijes derby, ma koliko da imas vise talenta. 

Ok al to je u domenu već šta bi bilo kad bi bilo. Poenta je onda da je na ovoj utakmici to trebalo da se uradi.

 

Ceniš da će trener krenuti sa Mitrovićem i Kangwom i ostalima koji mogu da trče protiv Monaka a nije protiv Partizana? Šta znam nešto ne verujem? A i pitanje je da li i oni mogu da isporuče i koliko su spremni? Nije problem što neće biti zajebavanja, problem će biti ako oni daju i 300% svojih mogućnosti a to bude izgledalo slično ovako nešto na terenu. Jer ako ispadne da su svi nespremni to će baš ovako izgledati i sa 300% datih svojih mogućnosti ali u tom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

I još nešto, situacija iz prvog minuta gde Vujačić povlači i obara Pešića je penal ko vrata, samo treba stisnuti muda pa ga svirati na JNA u prvom minutu... One gluposti Jokića kako lopta nije bila na toj strani, a došla je posle 5 sekundi i kako takvih povlačenja ima na svakom delu terena stalno su jadni pokušaji pravdanja sudije. Istina je da bi ga razapeli da je svirao i da bi to možda uništilo utakmicu, ali to ne menja činjenicu da je bio prekršaj.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Jebote skoro 7 punih godina nismo uspeli da pobedimo na JNA, a nema ko nije odatle nosio pobede, od linglongasa do ispodprosecnih evropskih klubova. I ta poslednja pobeda je bila na foru, na bljesak i individualni kvalitet Huga i Ibanjeza, secam se da smo bili losiji taj derbi, ali eto odneli pobedu. 

 

I svaki put ide prica kako mi stajemo kada povedemo, ali ljudi nisu svesni da to nije namerno, nego pita se nesto i protivnik. Partizan nam je prepustio loptu na samom pocetku, posle primljenog gola je istu uzeo i jako je porazavajuce da mi tu ne mozemo nista da se pitamo, nego da desavanja na terenu zavise od tima koji je na papiru deset puta slabiji od nas. Mi ne umemo vec godinama da igramo ovakve utakmice, ne snalazimo se cim nas Partizan malo pritisne nazad. Sve krece od golmana i zadnje linije koja ne zna da odigra nesto smislenije od ispucavanja lopte. Kada lopta i dodje u vezni red nema ni tu neke ideje sta dalje sa njom. Kanga je otprilike jedini vezni igrac u poslednjih 5 godina sposoban da odigra kvalitetno pod pritiskom protivnika, ali sa njim tesko da moze da se razvije igra i nastavi napad, vise je to cuvanje lopte i iznudjivanje faulova, nesto sto dobro dodje u zavrsnici meca ako vodimo. Poslednjih pola sata utakmice smo imali mnogo vise prostora napred i nista zivo nismo iskoristili, ekipa pored toga sto deluje fizicki nespremno, deluje i potpuno nepripremljeno za situacije 2 na 2 sa protivnikom, 3 na 3, 4 na 4. I to protiv tamo nekog Vujacica, Belica, Markovica... 

 

Od ekipe kojoj je jako malo falilo da izgleda brutalno dobro smo dosli do toga da nam desnog beka igra stoper, a alternativa mu je igrac koji je skoro pa bio otpisan prethodnih pola godine, rezerva na levom beku je isti taj stoper koji ne zna ni desnog beka da igra, da nam je jedini zglavni zadnji vezni ubijen u pojam i izbacen iz forme, a da nam je spic igrac kojeg smo kada je prosli put bio u klubu jedva cekali nekome da prodamo jer je bilo jasno da nije to ono sto trazimo. 

 

Naravno, ne treba kriviti u ovom trenutku Milojevica za bilo sta, covek je tek par dana trener. Ako nista drugo makar je izveo najboljih 11 i postedeo nas Srnica. Medjutim problem je mnogo veci i dublji, mi da smo usli u LS i da je Stankovic ostao trener garantujem da bi danas odigrali isti ovakav derbi. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

bukari je najbolji igrac ove ekipe. jos samo kad bi imali trenera i igrace koji bi znali da iskoriste njegov pun potencijal

 

katai je mesecima u losoj formi... fizicki je sve gore i gore, jasno da nikad nije bio vredan i da je igrao na talenat ali sad i godine zapustanja cine svoje... ne znam kako bi on podneo klupu ali realno i nema gde drugo da igra, bar ne u nekom ozbiljnom klubu gde se trpe lelemudi

 

ivanic je dobar igrac ali cesto nedorecen i u nekim utakmicama, posebno bitnim potpuno nevidljiv. treba da ima prednost u odnosu na kataia ali njih dvojica ne mogu zajedno da budu na terenu, bar ne u evropskim mecevima... nijedan ne moze da bude krilo, bukari je skolski primer modernog krila, a katai i ivanic su ciste desetke

 

kanga kakav god je motor ekipe, iako je malo tuzno da nam je najbitniji igrac na sredini tempirana bomba koji radi sve po svom

 

neko je lepo napisao da imamo previse igraca koji su se i zasitili, a vole da vode glavnu rec

Edited by vepar
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

O treneru ne treba suditi,tek je dosao,nema ni dvocifren broj treninga sa ekipom.

Svidjaju mi se njegove izjave,bez klasicnih floskula,nemam sta da zamerim,borili smo se,ali ne dovoljno itd.

Prvih 40 minuta vrlo dobri,cak i odlicni u nekim periodima i onda fizicki raspad ekipe.

Nadam se da je taj kondicioni Zabar najuren.

Bas dugo nismo postigli ovakvu golcinu u derbiju,Bukari vrhunsko pojacanje.

Brine me Katai,osim onog trenutka inspiracije protiv Makabije,cela sezona taraba.Veceras apsolutno nista,jos i napravljen penal.Nadam se da ce ga trgnuti i da ce zaplesati u prepoznatljivom modu.

Zao mi sto je Sanogo napravio onaj uzasni kiks sto nas je mogao kostati i ovog boda,jer je pokazao do tada,a i posle toga kako treba igrati zadnji vezni.Raznosio je njihove igrace fizickom snagom,gurao je loptu kako treba.

Vec mi je na vrh glave ova zajebancija sa bekovskom pozicijom i guranjem Erakovica na te dve pozicije.Dovedite jebenog desnog beka,onog muza estradne licnosti necu ni da spominjem.

Idemo dalje,ovo smo morali da dobijemo.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Brine me Katai

Iskreno. Ozbiljno treba da brine. Ona kontra gde umesto da samo plasira u proator loptu za Bukarija, umesto da je vuče još 20 metara je mnogo zabrinjavajuća. Žao mi je, ali moraju da se traže alternative.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad se mirne glave pogleda naša igra sticem utisak da se na treninzima ništa nije radilo povodom taktike, sve se svodi na individualni kvalitet pojedinca, koji će ili da probiju ubace u 16 i neko slučajno naleti i da gol ili da zveknu loptu pa ako uđe uđe.

Svi su mi nekako staticni, nema promena stana, ulazenja u sredinu i povlacenja igrača za sobom ostavljanja iza sebe praznog prostora u koji treba da uđe taj i taj igrač…

Taktika, Deco evo vam lopte pa ajde igrajte najbolje sto možete.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sramota je kakvi nama imbecili rade u klubi. Bukvalno su preklali svoju zaltnu koku. Umesto da erakovica posle sest urakmica lige sampiona i startera na sp  sa mesta stopera prodaju za 20 miliona sa ovim imbecilnim pomeranjem na beka oborili su mu sadasnju cenu duplo. Sad je pitanje da li ce decko i videti sp. Covek jednsotavno nema to piomanje igre. Gobeljic je dve klase bolji bek od njega, a ne moze da dobaci dalje od napredka iz krusevca.

Debili su propsutili sansu da se etabliraju u nekom srednjem evropskom rangu ekipa koje bi pucale na trece, u nekoj varijanti cak i drugo mesto u LS.

Edited by Nate
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...