Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

4 minutes ago, Miki8 said:

Sutra postoji realna sansa da zabelezimo najveci poraz u istoriji srpske muske kosarkaske reprezentacije.

 

Ovo je upravo stvar koja nam treba u situaciji kada Frensis nije u mogućnosti da potone u depru.

 

Kari je i na ovo mislio i odlično posložio.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miki8 said:

Sutra postoji realna sansa da zabelezimo najveci poraz u istoriji srpske muske kosarkaske reprezentacije.

 

Sve zavisi koliko će ezoterične/psihodelične biti petorke koje Kari sutra bude izvodio na teren.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Imamo neverovatnu sposobnost da se povredjujemo na pripremnim utakmicama. Deda, Dobric i Vanja su vec zadobili povrede, nadam se lakse, ali ko ce to vise znati. Posle svakog meca ostane znak pitanja kod nekog igraca, sta mu se desilo i da li ce biti ok.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Del Piero said:

Imamo neverovatnu sposobnost da se povredjujemo na pripremnim utakmicama. Deda, Dobric i Vanja su vec zadobili povrede, nadam se lakse, ali ko ce to vise znati. Posle svakog meca ostane znak pitanja kod nekog igraca, sta mu se desilo i da li ce biti ok.

 

Što se tiče Vanje, meni je prva misao kad sam pročitao da igramo protiv Australije bila da protiv njih NIKAD ne treba igrati pripremne utakmice, baš zbog istorije povređivanja protivnika. Sad šta je tu je, nadam se da nije ništa ozbiljno sa Vanjom.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Meni je ovo veceras bilo ok. Dali smo sansu igracima koji ce mozda biti 12. u rosteru. Plus se Australija potcenjuje, meni su oni rang Francuske bas lagano, s tim sto je bolje da imas dobre bekove nego centre na ovakvim takmicenjima. Jokic pod rucnom, Bogdan nije igra, Vanja samo prvo, a oni su nas slomili 5 min pred kraj jer smo izveli petorku koju necemo nikad vise. Mene brine samo Poku jer je danas bio ocajan a on je trebalo da radi sve ovo sto je Petrusev uradio. Vasa mi je bio ok, od Gudurica svakako nista ne ocekujem

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni opet nije jasno cemu neko eksperimentisanje protiv respektabilnog protivnika, bez obzira sto je prijateljska utakmica. Zar nije bolje u momentima kada se utakmica lomi da koristis igrace koji ce ti sigurno biti nosioci na predstojecem turniru? Ako se ne varam, jos danas igramo sa SAD i to je to od priprema, sledece nedelje krece OI. Cemu petorke koje realno nece uopste igrati zajedno, pa cak neki od tih igraca nece ni biti u 12? Rotacija kao da smo igrali protiv neke Finske mesec dana pre turnira.

 

Svakako ne ocekujem takve eksperimente kada krenu OI, tako da ono juce sto smo gledali nije toliko relevantno, pogotovo jer nije igrao Bogdanovic. 

 

Inace po meni je izostanak Stefana Jovica najveci hendikep. Sa Micicem je specifican problem jer njegov stil igre je takav da mu moras dati vise slobode i lopte u rukama, sto je jako tesko s obzirom da imamo Jokica i Bogdana. Aleksi svaka cast za energiju, ali on je meni kao muva bez glave. Jovic je prepametan igrac koji nema problem da ne pogleda uopste na kos za celu utakmicu, pegla odbranu, odlicno organizuje igru, pravovremeno dodaje, kontrolise tempo... Igrac zlata vredan i bas steta sto ga nema. 

 

I da, kada je Jokic na terenu nema potrebe da ga preskacemo u bilo kojem napadu. Kada se umori ici ce na klupu da odmori, ali na terenu moramo maksimalno da ga koristimo. Svaki napad na njega, a on ce vec sam najbolje da proceni da li ide do kraja na kos ili izbacuje dodavanje. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, СтелаРоса said:

 Ako se ne varam, jos danas igramo sa SAD i to je to od priprema, sledece nedelje krece OI. 

 

Igramo sa Japanom i Grčkom 21. i 22. jula.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Јуче су нам у старту фалила 4 играча пројектованих за 12 Богдан, Добрић, Јовић и Давидовац. Прва двојица ће ићи сигурно, а очекујем и барем једног од друге двојице. Уз то се у току утакмице повредио Вања то значи да смо били без 5 од пројектованих 12 играча дакле морале су се ту карте измешати, морало се покушати са Јарамазом, Радановом и Покушевским да се види шта може од њих да се очекује ако буду морали ићи.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, СтелаРоса said:

Zar nije bolje u momentima kada se utakmica lomi da koristis igrace koji ce ti sigurno biti nosioci na predstojecem turniru?

Protiv koljača iz Australije ja se ne bih preterano cimao i rizikovao još koju povredu na kraju meča. Uz to, stoji i ovo što je Bogoljub rekao, da smo ionako bili bez igrača koji će biti nosioci ili šrafovi. 

Link to comment
Share on other sites

Samo se nadam da nema hematom, jer i to može da bude zajebancija ovako blizu prvenstva, iako tehnički nije teža povreda.

 

U ostalim vijestima, Tristan sinoć u ljetnjoj ligi bez promašaja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Da dodam, kod Jokića mi je jedina briga bio stepen motivacije, ali za sada deluje iznenađujuće nabrijano. Odatle i hemija koja izgleda netaknuta u odnosu na Manilu, već su se on i ostali koji su se priključili gotovo instant uklopili. Igrački kod njega naravno ništa nije upitno. Takođe niko nema problem s Nikolom (sem Spase lol), što mi je očekivano od ove ratničke ekipe. Imamo i najboljeg mogućeg kapitena koji neguje taj pristup svi smo drugari, ovde smo zajedno čime ne ostavlja ni promil šanse da se nečiji ego oseti "ugroženim". 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odbijam da verujem da Vasa nece da se podigne i da ce bacati lopte u bunar i na prvenstvu kao juce. Jednostavno bi bilo zalosno da takav igrac ne da reprezentaciji bukvalno nista. On se dosta razlikuje od prosecnog sportiste, deluje jako pametan, elokventan, mnogo se razume u kosarku, ovako na prvu mi samo Miljenovic pada na pamet koji je tu slican a gle cuda igrali su zajedno. Siguran sam da i sam kapira da je ovo sto trenutno pruza u najmanju ruku stetno po ekipu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vasa je dobar momak koji je onomad ostao u Kini nakon smrti svoje majke. Ne verujem da ima nešto lično ni protiv Jokića, on jednostavno (u evropskoj košarci) ne zna da igra sa boljim od sebe. Što bi rekli navijači KKP za Doziera - igra pored ekipe. Neko sa njim treba da obavi razgovor, ne znam da li će to biti selektor ili kapiten, ali mora da se pribere do turnira. Moja inicijalna misao je bila da ga radije ne bih gledala u reprezentativnom dresu jer imam dovoljno stresa u životu. No nemamo taj luksuz, pa je jedina opcija da verujemo u njega i pružimo podršku kao svim reprezentativcima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mogao bi danas Vasa protiv Amera da popravi utisak, mislim da ga lože takvi rivali. Iako sam srećan što ćemo igrati danas protiv njih i iako je to stvar prestiža, nikad nisam baš razumeo te prijateljske pred veliki turnir protiv rivala koji će ti biti rival u grupi. Zato me ne bi čudilo ni da umesto full ugođaja gledamo Ristićball i ponovo ove aba nivo igrače poput Jaramaza i Radanova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vasa je juče u drugom poluvremenu u nekoliko navrata zaličio na MVP Evrolige. Može on i verujem da će biti pravi kad treba. Volja i želja su tu. Treba mu samo malo vremena da uhvati kontinuitet. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...