Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

1 minute ago, Bojdo said:

 

Divac ima ukupno 6 zlata. Ovaj sa 28 godina vec tri izostanak. Postace apsolutni rekorder.

Govorim o ucescima posle raspada stare drzave, a tada je bas bilo izostanaka i kurcobolje. U sfrj izostanaka gotovo da nije bilo. Drazen bese nije igrao 91. Toga se samo secam.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne znam koliko si primetio, na pedeefu košarka smo, temi o reprezentaciji Srbije, na kojoj ti izlaziš sa tezom da nije bitno ako propadne košarka ovde, jer je loša i u Austriji, Luksu i Danskoj pa im ništa ne fali.

 

Šta je uopšte onda bitno osim "leba i uz leba"?

 

Ako već pričamo o uticaju na svakodnevni život, decenijama je košarka bila sastavni deo života mnogih ljudi da li zato što su uživali u njoj, igrali rekreativno ili obezbeđivali egzistenciju, kao igrači, treneri ili šta znam, sportski novinari. Ko zna koliko klinaca je spasila ulice, fizički i psihički ih izgradila. Ali nema veze, nek' propadne.

 

Veliki respekt za ovaj upis. Mogao bih da izanaliziram i da sad pola knjige napišem na temu društvenog posrnuća i gubitka osećaja pripadnosti, ali neću jer bih se pogubio u emocijama. Ovo je ono što nam se dešava. Postajemo bezosećajna gomila mesa. Ništa nam nije sveto, ni za šta ne živimo, ništa nas ne ujedinjuje, ni jedna ideja, ni jedan motiv.

 

Hvala za ovo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bojdo said:

 

Divac ima ukupno 6 zlata. Ovaj sa 28 godina vec tri izostanak. Postace apsolutni rekorder.

 

na stranu medalje, divac je poceo da igra za repku sfrj 1986, i igrao 87, 88, 89, 90, 91;

 

inace, prva sezona za lakerse 1989/90, zatim 1990/91 igra skoro 30mins i finale nba lige a igra sve vreme za repku.

 

nakon sankcija igra kso sto je receno 1995, 1996, 1999 ['98 nije mogao i da je hteo] + 2002, pod stare dane.

 

danilovic takodje uzastopno igrao dok je mogao i kad je mogao, tako da nije lepo te nastupe porediti sa jokicevim necu-necu-hocu-necu-necu-hocu-necu.

  • Like 18
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, uini said:

 

poku ako otkaze, znaci da se nije oporavio, posto je javno rekao da bi igrao.

 

malo zvucis kao ovaj damage control tekst sa mocarta, gde navode ko jos od zvezda sve ne igra osim jokica, a ono svi povredjeni ili sveze operisani osim wembabayame, embiida (lol) i nikole.

 

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/mundobasket-bez-najboljih-jokic-samo-jedan-u-nizu-izostanak-najvecih-zvezda/457156

Ne pokušavam nikakav damage control. Kada smo pre mesec dana pričali o panteru u repki spominjao sam mogućnost da ova trojica ne igraju, ali sam se nadao da će se Jokić odazvati .

 

Uopšte ne želim da amnestiram Jokića od ovog, naprotiv 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Kažem ja, Jokić će biti najtalentovaniji košarkaš Balkana svih vremena koga se niko neće sećati 5 godina nakon penzionisanja.

razumem ljutnju i razočaranje ali ovo ti je baš bezveze komentar, ljudi se sećaju maravića i rasela a  jokić će uvek ostati upisan u istoriji NBA   

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Miki28 said:

Povrijedjen je, morao na operaciju sake. On je out

 

Evo Bogi bio u subotu vece na vjencanju Trae Younga na Bahamima i eto ga danas na KZS u Beogradu.

Hvala drug, ne znam kako mi je promaklo.

Bice da nam je cetvroka jos deficitarnija od pozicije jedan.

Keca bar mogu da laziraju Bogdan i Gudura, na 4 ne samo da nemamo startera vec nemamo ni dvojicu od petorice najboljih trojki u EL koji bi tu mogli da povuku dobar broj minuta.

Imace Kari samo takvih problema da sastavi nesto smisleno od ovoga sto ima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez sumnje Jokic će se u FIBA košarci osporavati. Kao glavni igrač nije došao ni  blizu borbe za medalju.

Ono, postoji 10 igraca koje bi neko prije njega birao da budu glavni u reprezentaciju nego on.

Edited by Bojdo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

 

Veliki respekt za ovaj upis. Mogao bih da izanaliziram i da sad pola knjige napišem na temu društvenog posrnuća i gubitka osećaja pripadnosti, ali neću jer bih se pogubio u emocijama. Ovo je ono što nam se dešava. Postajemo bezosećajna gomila mesa. Ništa nam nije sveto, ni za šta ne živimo, ništa nas ne ujedinjuje, ni jedna ideja, ni jedan motiv.

 

Hvala za ovo.

Evo i nemam nikakav osecaj pripadnosti niti mi je ista sveto i ako bih se stavio u poziciju nekoga ko treba  da igra za reprezentaciju a mrzi me, to bih iskomunicirao na vreme. Jer i pored toga sto mi je kosarka posao a ne strast, i sto mi Srbija ne predstavlja nista, ako sam pristojno ljudsko bice, obaveza mi je da ne pustim da oni koji zavise od mene izvise ovako. To je nesto elementarno, cime god da se bavis.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne znam koliko si primetio, na pedeefu košarka smo, temi o reprezentaciji Srbije, na kojoj ti izlaziš sa tezom da nije bitno ako propadne košarka ovde, jer je loša i u Austriji, Luksu i Danskoj pa im ništa ne fali.

 

Šta je uopšte onda bitno osim "leba i uz leba"?

 

Ako već pričamo o uticaju na svakodnevni život, decenijama je košarka bila sastavni deo života mnogih ljudi da li zato što su uživali u njoj, igrali rekreativno ili obezbeđivali egzistenciju, kao igrači, treneri ili šta znam, sportski novinari. Ko zna koliko klinaca je spasila ulice, fizički i psihički ih izgradila. Ali nema veze, nek' propadne.

Jeste, naravno, na temi smo o košarkaškoj reprezentaciji, ali tema se razvije, pa se povede diskusija o ljudskim kvalitetima, pa odatle o tome na koji način jedna izuzetno talentovana osoba treba da koristi svoj talenat, pa se potegne priča o velikim ljudima koji menjaju svet, pa se pomene Leonard Ojler u istoj rečenici kao Nikola Jokić itd.

 

Tako da nije loše povremeno napomenuti da govorimo o košarci, da se kalibrišemo. 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Evo i nemam nikakav osecaj pripadnosti niti mi je ista sveto i ako bih se stavio u poziciju nekoga ko treba  da igra za reprezentaciju a mrzi me, to bih iskomunicirao na vreme. Jer i pored toga sto mi je kosarka posao a ne strast, i sto mi Srbija ne predstavlja nista, ako sam pristojno ljudsko bice, obaveza mi je da ne pustim da oni koji zavise od mene izvise ovako. To je nesto elementarno, cime god da se bavis.

 

Dobro, ti to više posmatraš iz tog nekog ugla odgovornosti i svesti prema kolegama. I to je legitimno. Ja više gledam iz nekog ugla ponosa i pripadnosti za koji je Jokić mogao mnogo da učini za ovaj narod a odlučio je da to ne radi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Malkolm Brogdon said:

Ovo zavisi iskljucivo od okolnosti. Zasto bi odjavio jednom zasvagda kad je igrao na proslom evropskom?

 

Pa razlog je vrlo jednostavan, jer njemu reprezentacija očigledno ne znači nešto mnogo, već je nešto čemu će se odazvati ako u tom trenutku oseća da mu se ide. Problem je što, kao i sa klubom, gde je Jokić on mora biti glavni igrač. A vrlo je zajebano kad do poslednjeg trenutka ne znaš da li će taj glavni baja igrati, jer nije ista koncepcija igre sa njim i bez njega.

 

Da bi se održao čuveni kult reprezentacije, potreban je kontinuitet, a tu prvi primer daje njen igrački lider tj. prvi igrač. Zbog toga ja tupim da bez obzira na to što na svojoj poziciji nije bolji igrač nego Nikola, Bogdan jeste lider reprezentacije i njen front face.

 

Tako i treba jer i KSS i saigrači i mi navijači znamo da će on biti tu no matter what (sem ako se ne povredi), da možemo računati na njega. Srećom su to konačno priznali sebi i u KSS pa smo videli da je on taj koji predstavlja dresove, znači kroz njega se radi na promociji nacionalnog tima i sl. 

 

Nikola očigledno ne može ili ne želi da se obaveže na taj način, što je potpuno ok, ali se onda moramo pomiriti s tim da bez obzira na svoj kvalitet neće biti prvi igrač tima. Ne bih išla toliko daleko da ga nikad više ne zovem (promenila sam mišljenje u tom pogledu), nek mu vrata uvek budu otvorena ali da jasan stav bude - on se onda prilagođava nama, ne mi njemu. Mislim da je to fer.

 

U vezi ovog da li je odazivanje obaveza, jeste ako igrač to tako doživljava. Recimo Bogdan, Teo, Kalina to sigurno doživljavaju kao neku vrstu obaveze. Pa Novak je sa 5-6 godina na pitanje da li mu je tenis hobi ili obaveza rekao da je to obaveza, jer on to tako doživljava.

1 hour ago, uini said:

zato je meni zeljko obradovic ispao super onomad, stagod ko mislio i uz greske koje sam tvrdi da je napravio.

 

+1 

 

Ta transparentnost je pomogla indirektno da se repka izvuče iz blata u koji bi neminovno potonula. Relativno brzo smo se izdigli, pitanje je šta će biti sad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

+1 

 

Ta transparentnost je pomogla indirektno da se repka izvuče iz blata u koji bi neminovno potonula. Relativno brzo smo se izdigli, pitanje je šta će biti sad.

To što je Željko tada uradio je primer neispravnog postupanja i to tako ne treba da se radi (iz principa), ali je dobro ispalo.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

To što je Željko tada uradio je primer neispravnog postupanja i to tako ne treba da se radi (iz principa), ali je dobro ispalo.

 

Koji je tačno princip u pitanju, štititi igrače koji su došli u nacionalni tim da odmeravaju sujetu? Za sve što se tada desilo je bio u pravu 100%, ali slažem se da nije bilo prijatno čuti sve to.

 

Tada je rekao da mu je žao jedino što nije precrtao neke igrače jer bi to izazvalo haos u javnosti. Nešto slično se desilo Saletu i žao mi je što on tad nije izašao otvoreno kao Želimir i rekao šta ima. Nego mu se okončao mandat i svakako više ne bi bio selektor.

Link to comment
Share on other sites

Ovakve situacije cesto umeju da donesu i nesto pozitivno u moru losih stvari, a to je da se ostatak ekipe sjedini, uloge lakse definisu i da tim odigra iznad realnih mogucnosti. Medjutim, plasim se da sa Pesicem to nije moguce, jer ne znam koliko mu u ovom momentu igraci veruju. Jako je bitno da igraci koji budu na prvenstvu ostanu fokusirani iskljucivo na teren. Za neke igrace ce ovo biti dobra prilika da se nametnu za buducnost (Guduric, Avramovic, Petrusev), a za neke da nadomeste sve sto su propustili prethodnih godina (Nedovic, Milutinov). Pa cemo videti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, DameTime said:

 

Koji je tačno princip u pitanju, štititi igrače koji su došli u nacionalni tim da odmeravaju sujetu da štagod?

Da.

 

On je sam rekao tada, moja je odgovornost jer sam ih ja selektirao, i onda je na to dodao jedno veliko ali.

Ispalo je dobro, jer su razbijene neke iluzije koje smo imali o reprezentaciji i reprezentativcima, ali kao princip, gde on, na kraju, prebacuje krivicu na njih, nije bilo dobro.

 

P.S. Nije da sad Željku nešto mnogo zameram, samo inače imam stroge kriterijume koje često ni sam ne poštujem. 🙂

Edited by Smrtokapa
ps jelte
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Нема више поенте разглабати о овима који нису ту. Њихова одлука њима на част. Дај да видимо за кога ћемо навијати. Ја бих сада овако:

Гудурић, Аврамовић, Топић

Богдановић, Недовић

Маринковић, Добрић

Петрушев, Јовић, Давидовац

Милутинов, Смаилагић

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...