Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja ne znam šta ti pokušavaš da dokažeš, za tebe i mene su bitni i SP i EP, za nekoga (ko igra košarku na reprezentativnom nivou) nisu i to je to. Ja samo kažem da ne treba zanemariti ni taj faktor u odluci nekog da ne igra, kao što uostalom i najbolji Ameri preskaču sve osim OI.

Pa bitno je za masu igraca a izmedju ostalog ti igracu su Luka, Janis, SGA, Murray, Bogdan,Gobert, Markanen, Clarkson itd itd a evo izgleda i KAT.

 

Vec par puta si napisao da je SP u kosarci neko trecerazredno takmicenje sto apsolutno nema veze sa vezom. Nije najbitnije zbig tih Amera koji salju najvece zvijezde na OI ali nije ni trecerazredno jer ozb igraci i iz Amerike su tu na SP pored gore pobrojanih.

Edited by Miki28
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 40Wins said:

Naravno, ne znaci da Jokica treba puskom terati u reprezentaciju, ali posto je uzeo titulu, pare, ozenio se, dobio dete, sta te kosta da ispostujes reprezentaciju, ako je alternativa bleja po Somboru i jahanje konja. 

 

Pa ta alternativa su njemu najbitnije stvari u životu, što je više puta i naglasio, očigledno bitnije od igranja košarke kada ne mora i nije plaćen za to.

 

Suštinski, ja sve razumem osim silnih ljutih i pobesnelih, a zbog takvih mi je pomalo i drago što ne igra. (zbog sebe samog, nije)

 

Razočaranost što ti ne igra najbolji igrač sveta je sasvim razumljiva, ali isto tako mora biti prihvatljivo da postoji i čovek koji drugačije gleda na neke stvari i jednostavno ne doživljava nešto istom emocijom, u ovom slučaju igranje za reprezentaciju, pa i sam sport.

 

Nama je bitnije nego njemu i to je to. Tužno je, ali je tako.

 

3b66af29-8aed-457f-83d0-2ff2940086d6.jpg

Edited by fillam
  • Like 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ако Топић не може да игра против Кине, Судана, Порторика, Филипина у прве две фазе онда и није неки таленат. 

 

Dečko je 2005 godište. Ne radi se o talentu, već o fizičkoj snazi koju još nema, a nema ni izdržljivost.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Ако немамо Мицића, Теа, Јовића и Јарамаза, ко треба да иде? Јован Новак? Јесте имао је преко 7 асистенција ал на скору 3-22. Ако Топић не може да игра против Кине, Судана, Порторика, Филипина у прве две фазе онда и није неки таленат. 

 

Naravno, Jovan Novak. Vodio bih pre i Stefana Pota koji valjda igra u Madjarskoj nego dete za koje je Miljenovic Svarceneger.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Dečko je 2005 godište. Ne radi se o talentu, već o fizičkoj snazi koju još nema, a nema ni izdržljivost.

Ово су репрезентације клс нивоа, а он је у клс показао да је изнад тог нивоа.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kad najveće zvijezde budu masovno otkazivale, onda ćemo da se tješimo sa nebitnošću takmičenja.

 

SP u fudbalu je jedinstven sportski događaj i jedino OI mogu da mu pariraju. To opet ne znači da je sve drugo nebitno, samo zato što Srbi nisu zainteresovani da igraju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miki28 said:

Pa bitno je za masu igraca a izmedju ostalog ti igracu su Luka, Janis, SGA, Murray, Bogdan,Gobert, Markanen, Clarkson itd itd a evo izgleda i KAT,

I ne samo za igrače, već i za sve reprezentacije sem Amerike, mada i oni imaju ozbiljnu ekipu.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Ово су репрезентације клс нивоа, а он је у клс показао да је изнад тог нивоа.

 

Izvini, a sto je bitno da on igra protiv Kine, Portorika i Juznog Sudana? Je l' idemo na prvenstvo rekreativno, da se razigravaju klinci i eventualno neko ispromovise i proda?

 

Potpuna besmislica, imalo bi vise smisla da igraju svi, pa da onda uzme mesto i mase peskirom, pod uslovom da je toliko talentovan, a to jos uvek ne mozemo da znamo.

Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Izvini, a sto je bitno da on igra protiv Kine, Portorika i Juznog Sudana? Je l' idemo na prvenstvo rekreativno, da se razigravaju klinci i eventualno neko ispromovise i proda?

 

Potpuna besmislica, imalo bi vise smisla da igraju svi, pa da onda uzme mesto i mase peskirom, pod uslovom da je toliko talentovan, a to jos uvek ne mozemo da znamo.

Јер можда треба и да направиш неког играча? Шта ћеш сад да направиш од Новака? Оће тај Новак имати минуте у елиминицоној фази? Оће подићи плафон екипе?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Јер можда треба и да направиш неког играча? Шта ћеш сад да направиш од Новака? Оће тај Новак имати минуте у елиминицоној фази? Оће подићи плафон екипе?

 

Ne pravi se igrac na ovakvom takmicenju, pogotovo ne tih godina. Rano je za njega i apsolutno nista ne pokazuje da ce on biti reprezentativni kalibar u buducnosti. U njegovim godinama su mnogo vise obecavali redom Miljenovic, Radanov, Trifunovic, Peno, pa cak i Strahinja Stojacic (koji se ostvario u drugom sportu al to je sad nesto drugo) nego on, pa niko od njih nije prismrdeo reprezentaciji.

 

A opet kazem, cak i da je Luka Doncic u nastajanju, bas zato sto nemas pola tima, trebaju ti igraci koji mogu da doprinesu sad i odmah.

 

Da li Jovan Novak moze da doprinese ako ode? Ne znam, mozda ne, ali pre bih njega imao na klupi za ne daj boze nego dete od 18 na kojem bi oslanjanje na njega u seniorskoj reprezentaciji u potpunom raspadu moglo da ucini samo medvedju uslugu, a ne da od njega "napravi igraca".

 

Kao sinu bivseg reprezentativca za kojeg nikad losu rec nisam cuo zelim mu naravno sve najbolje i da postane nas reprezentativac u buducnosti kao njegov otac, ali u ovom trenutku je jako daleko od potrebnog nivoa za reprezentaciju, pa i ovakvu, krnju.

Edited by McLeod
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Manu said:

 

Za prošli turnir koji se pritom igrao u Beogradu nismo imali Bogdana za koga znamo koliki je fanatik zbog premalog razmaka od kraja nba sezone. Bogdan je inače tu za razliku od Jokića rekao da bi želeo da igra na OI ako se plasiramo.

 

Da li zaista iko očekuje da bi Jokić učestovao na kvalifikacionom turniru i da bismo nastupili sa najboljim timom?

Pitanje je i tacnog datuma. Te kvalifikacije bi se igrale u julu mjesecu a OI se igraju od 26.07 do 11.08.

Ko zna u kakvom sastavu bi dosli 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

 

Ne pravi se igrac na ovakvom takmicenju, pogotovo ne tih godina. Rano je za njega i apsolutno nista ne pokazuje da ce on biti reprezentativni kalibar u buducnosti. U njegovim godinama su mnogo vise obecavali redom Miljenovic, Radanov, Trifunovic, Peno, pa cak i Strahinja Stojacic (koji se ostvario u drugom sportu al to je sad nesto drugo) nego on, pa niko od njih nije prismrdeo reprezentaciji.

 

 

Ајде погледај њихове статистике са 18 година и статистику Топића. Раданов је са 18 играо клс у Фмп имао је 3.5 поена просека. Трифуновић је играо у Младости имао је 13.8. Топић је са 18 топ 3 играча клс. Једино је Миљеновић од набројаних био ту негде.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

I da ne igra U18 ne razumem zasto bi klinca sa dve seniorske utakmice zvali u reprezentaciju pa da je Luka Doncic u nastajanju a nije.

Ok, bar ne moramo da brinemo za poziciju jedan u narednih 15 godina.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Manu said:

 

Za prošli turnir koji se pritom igrao u Beogradu nismo imali Bogdana za koga znamo koliki je fanatik zbog premalog razmaka od kraja nba sezone. Bogdan je inače tu za razliku od Jokića rekao da bi želeo da igra na OI ako se plasiramo.

 

Da li zaista iko očekuje da bi Jokić učestovao na kvalifikacionom turniru i da bismo nastupili sa najboljim timom?

Nije ni bio razmak u Bogdanovom slucaju. Sezonu je zavrsio u ECF 3. jula, a kvalifikacioni turnir je poceo 29. juna. Pritom je tu zavrsnicu odigrao povredjen, a i pored toga je rekao da bi zeleo da igra OI.

 

Ali ta prica o Jokicu i OI ne pije vodu. Nije to njemu bitnije nego SP, odjebao je kvalifikacije u sred Beograda, turnir koji je trajao citavih 5 dana. Nije hteo da igra. Razumem da je imao bubble i onda tu sezonu, ali covek je u najboljim godinama, puca od snage. Da je hteo da igra igrao bi. Middleton, Holiday i Booker su dan nakon NBA finala otisli na OI u Tokio. 

Edited by Del Piero
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Ja ne znam šta ti pokušavaš da dokažeš, za tebe i mene su bitni i SP i EP, za nekoga (ko igra košarku na reprezentativnom nivou) nisu i to je to. Ja samo kažem da ne treba zanemariti ni taj faktor u odluci nekog da ne igra, kao što uostalom i najbolji Ameri preskaču sve osim OI.

 

za spance, koji su najtrofejniji u 21. veku, pa sve ostale redom do slovenaca, su podjednako vazna sva tri turnira. izgleda da samo mi imamo te nobles igrace, koje valjda to povezuje sa usa repkom?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

za spance, koji su najtrofejniji u 21. veku, pa sve ostale redom do slovenaca, su podjednako vazna sva tri turnira. izgleda da samo mi imamo te nobles igrace, koje valjda to povezuje sa usa repkom?

 

Imam osećaj da samo naši ne smeju da kažu NBA gazdama da odjebu ako ovi čak i pomisle da im uslovljavaju nekim ugovorima igranje u reprezentaciji. To "savetovano mi da ne igram" ili "ne da mi klub" sam čuo samo od naših.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Imam osećaj da samo naši ne smeju da kažu NBA gazdama da odjebu ako ovi čak i pomisle da im uslovljavaju nekim ugovorima igranje u reprezentaciji. To "savetovano mi da ne igram" ili "ne da mi klub" sam čuo samo od naših.

 

zato sto ne postoji, osim u ekstremnim slucajevima a i tu pre svega teorijski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...