Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

A zasto bi ovo vazilo samo za Jokica?

 

I ja sam rodjen ovde, u sasvim solidnim uslovima u odnosu na 80% ostatka sveta, u funkcionalnoj porodici i to mi je omogucilo ok nivo obrazovanja i trenutno solidan posao i solidan kvalitet zivota.

 

Medjutim, ja radim za svajcarsku firmu, njima donosim kes, zar nije to sebicno sa moje strane, pravim profit njima umesto nekom odavde da mu se oduzim sto sam rodjen ovde?

 

Sta je sa ljudima koji napuste drzavu, ocemo i njih da napusimo jer su rodjeni ovde a ne u Adis Abebi pa ipak nisu odlucili da se ceo zivot zahvaljuju nekom ovde zbog toga nego su otisli da sebi obezbede bolje uslove zivota?

 

Dokle ide to zahvaljivanje, gde se povlaci granica da neko moze da radi sta hoce sa svojim zivotom?

 

Jokic nije birao da se rodi ovde, sta ima on da se oduzuje meni ili tebi, nemamo mi nikakve veze sa njegovim uspehom u zivotu.

 

mozda je bitna razlika u ovoj tvojoj realno banalizaciji, to sto bi ti u startu rekao, "ljudi hvala ali mene to ne zanima ove godine. ako budete u fazonu i sledece da me zovete, javicu."

 

ili

"nemojte me zvati, nisam ja u tom fazonu"

 

recimo da bi tu vec napravio neki posteniji odmak, ako nista drugo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Azazelkg said:

Kako smešno izgledaju Jokićeva višegodišnja opravdanja neodazivanja u reprezentaciju... Bolje da je odmah rekao onako kako jeste: mrzi me da se cimam ako ne mogu da zaradim, a ne: umor, trudna žena, konjske trke, ovo-ono... A nekad je bila čast privilegija učestvovati na SP u bilo kom sportu....

 

Bold 1. Jes bas mu je do para kad se cima oko konja. Svasta mu se spocitava ali ovo je tezak promasah

 

Bold 2. Nekad, bilo nekad, i to ne za sve sportove. A sad... npr baci pogled na spiskove drugih ucesnika 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

mozda je bitna razlika u ovoj tvojoj realno banalizaciji, to sto bi ti u startu rekao, "ljudi hvala ali mene to ne zanima ove godine. ako budete u fazonu i sledece da me zovete, javicu."

 

ili

"nemojte me zvati, nisam ja u tom fazonu"

 

recimo da bi tu vec napravio neki posteniji odmak, ako nista drugo.

Potpuno se slazem da nesto moze da se hendluje na bolji ili gori nacin, ali to apsolutno ne bi napravilo nikakvu razliku u reakciji nasih ljudi.

 

95% pljuvanja dolazi iz ugla njegovog neigranja, sve i da je rekao da nece da igra pre mesec dana. 

 

Nisam u potpunosti ispratio situaciju, ali prozivke zbog loseg hendlovanja razumem.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

A zasto bi ovo vazilo samo za Jokica?

 

I ja sam rodjen ovde, u sasvim solidnim uslovima u odnosu na 80% ostatka sveta, u funkcionalnoj porodici i to mi je omogucilo ok nivo obrazovanja i trenutno solidan posao i solidan kvalitet zivota.

 

Medjutim, ja radim za svajcarsku firmu, njima donosim kes, zar nije to sebicno sa moje strane, pravim profit njima umesto nekom odavde da mu se oduzim sto sam rodjen ovde?

 

Sta je sa ljudima koji napuste drzavu, ocemo i njih da napusimo jer su rodjeni ovde a ne u Adis Abebi pa ipak nisu odlucili da se ceo zivot zahvaljuju nekom ovde zbog toga nego su otisli da sebi obezbede bolje uslove zivota?

 

Dokle ide to zahvaljivanje, gde se povlaci granica da neko moze da radi sta hoce sa svojim zivotom?

 

Jokic nije birao da se rodi ovde, sta ima on da se oduzuje meni ili tebi, nemamo mi nikakve veze sa njegovim uspehom u zivotu.

Ono cime se ti ili ja bavimo, mogli smo jednako dobro da naucimo i da se ostvarimo i u Madjarskoj, Jokic vec 50km severnije ne bi bio to sto je postao.

 

Ne treba da se oduzi, ne trebaju nikome njegove pare, moze samo da ispostuje sistem koji ga je napravio.

 

Takodje, ja verujem da je Jokic tip osobe koji bio voleo da zaradjuje veliku lovu, da pika basket protiv bas jakih timova, ali ako moze da ga ne cima niko i da ga niko ne primecuje na ulici. 

 

Jbg brate, ne moze.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jokić ovoj državi ne duguje ništa, kao što joj ne duguje ni Novak Đoković. Ali barem ne mora da bude jaje (medobrundo™) i da zavlači sve redom kako ga zanima nešto što ga realno ne zanima.

 

Kao i u slučaju Mirotić, meni ne smeta što neko igra košarku samo za pare, ali mi smeta kad se šlepa uz određene vrednosti za koje zna da su socijalno prihvatljive, onda kad njemu to odgovara. 

 

Da Nikola ima hrabrosti da zauvek odjavi reprezentaciju ja bih ga mnogo više poštovala; imaš svoje ja i živiš život onako kako hoćeš. Ako nekom nešto duguje, to su njegovi saigrači iz reprezentacije i ovi klinci koji bi sutra trebalo da obuku reprezentativni dres.

 

@Crni Ne znam kako zborimo kad ti misliš da ja navijam za Partizan xD 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Sta je sa ljudima koji napuste drzavu, ocemo i njih da napusimo jer su rodjeni ovde a ne u Adis Abebi pa ipak nisu odlucili da se ceo zivot zahvaljuju nekom ovde zbog toga nego su otisli da sebi obezbede bolje uslove zivota?

 

Ne treba se previše emotivno ophoditi prema situaciji, iskreno. Ne treba bukvalno nikoga "napušavati" zbog njihovih životnih odluka. Međutim, skroz je ok kritikovati, a razloga može biti puno. Recimo, zamisli koliko dece bi bilo oduševljeno da jednog dana mogu da obuku dres svoje zemlje i predstavljaju je na najvišem nivou? Ja bih rekao skoro svako dete koje voli sport ima taj san. Koliko njih bude u prilici da to i uradi? Vrlo malo. Dakle, bacaš priliku da budeš besmrtan. Ok, ali to jednostavno znači samo i jedino da čovek nema emociju prema svojoj zemlji. I to je za ljude, ali je velika velika šteta.

 

Najiskrenije i bez imalo patetike mislim da ga više ne treba ni zvati. Zdrav prav čovek, odigrao sezonu bez povreda, imao mesec i po dana odmora i to mu malo? Za deset godina kada se penzioniše imaće manje od 40 i veliki dao života pred sobom da radi šta hoće, a danas može da razmišlja o tome hoće li biti zapamćen kao Nidža Nacionale ili kao običan plaćenik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Дончић млађи 5 година и имаће више наступа од Јокића. Такође и Јанис, имаће више наступа од Јокића на крају каријере, код њих ако буде одсуства, 90% ће бити због повреда. Тако да част још постоји код великих звијезда сем код Јокића.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, 40Wins said:

Ono cime se ti ili ja bavimo, mogli smo jednako dobro da naucimo i da se ostvarimo i u Madjarskoj, Jokic vec 50km severnije ne bi bio to sto je postao.

 

Ne treba da se oduzi, ne trebaju nikome njegove pare, moze samo da ispostuje sistem koji ga je napravio.

 

Takodje, ja verujem da je Jokic tip osobe koji bio voleo da zaradjuje veliku lovu, da pika basket protiv bas jakih timova, ali ako moze da ga ne cima niko i da ga niko ne primecuje na ulici. 

 

Jbg brate, ne moze.

 

U Madjarskoj da, u Vijetnamu verovatno ne. 

 

Nije kao da su Jokica bacili tu negde oko granice pa se zapalo da padne na nasu stranu.

 

Cinjenica je da smo i ti i ja na neki nacin profitirali od mesta na kojem smo rodjeni, i da smo mogli da prodjemo mnogo gore, ali nama niko ne spocitava da treba da zbog toga budemo zahvalni nekim rendom ljudima i da treba da ih uveseljavamo iz istog razloga.

1 minute ago, John Terry said:

 

Ne treba se previše emotivno ophoditi prema situaciji, iskreno. Ne treba bukvalno nikoga "napušavati" zbog njihovih životnih odluka. Međutim, skroz je ok kritikovati, a razloga može biti puno. Recimo, zamisli koliko dece bi bilo oduševljeno da jednog dana mogu da obuku dres svoje zemlje i predstavljaju je na najvišem nivou? Ja bih rekao skoro svako dete koje voli sport ima taj san. Koliko njih bude u prilici da to i uradi? Vrlo malo. Dakle, bacaš priliku da budeš besmrtan. Ok, ali to jednostavno znači samo i jedino da čovek nema emociju prema svojoj zemlji. I to je za ljude, ali je velika velika šteta.

 

Najiskrenije i bez imalo patetike mislim da ga više ne treba ni zvati. Zdrav prav čovek, odigrao sezonu bez povreda, imao mesec i po dana odmora i to mu malo? Za deset godina kada se penzioniše imaće manje od 40 i veliki dao života pred sobom da radi šta hoće, a danas može da razmišlja o tome hoće li biti zapamćen kao Nidža Nacionale ili kao običan plaćenik.

Pa dobro, ali potpuno je ok da njemu nije bitno da li ce biti zapamcen ili nece.

 

To je steta za tebe, i za ljude koje interesuje kako ce reprezentacija da prodje na prvenstvu, ako njega boli penis onda nije nikakva steta za njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Pa dobro, ali potpuno je ok da njemu nije bitno da li ce biti zapamcen ili nece.

 

To je steta za tebe, i za ljude koje interesuje kako ce reprezentacija da prodje na prvenstvu, ako njega boli penis onda nije nikakva steta za njega.

 

Slažem se, on ima pravo na to, ali ja takvog čoveka ne mogu da cenim ni malo.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, FireKeeper said:

 

Bold 1. Jes bas mu je do para kad se cima oko konja. Svasta mu se spocitava ali ovo je tezak promasah

 

Bold 2. Nekad, bilo nekad, i to ne za sve sportove. A sad... npr baci pogled na spiskove drugih ucesnika

 

Ima stvari u životu koje se ne rade u fazonu "koliko sam ja dobar u tome".... Dakle, ako su mu merak konji (gde i pored meraka zarađuje) a ne reprezentacija) daj da de ta priča zatvori, a ne po n-ti put isto... Konstatovano je, neće, nema onda potrebe ikad više razmatrati njegovo prezime u smislu igranja za reprezentaciju...

Edited by Azazelkg
Link to comment
Share on other sites

Poenta je da igranje za reprezentaciju nešto donosi i tim ljudima koji za nju igraju. To nešto nije lova.

Jednostavno savez treba da zauzme stav da svako ko se ne odazove više od jednom , a da nije u pitanju povreda ili pisana zabrana kluba više nikad ne bude pozvan u reprezentaciju. 

Pošto Jokić nema muda da kaže ne želim da igram, želim da vreme provedem na drugačiji način onda  savez  treba da mu olakša i kaže ćao batice, hvala na svemu do sada , hvala na tome kako prezentuješ državu i pre svega Sombor u belom svetu, ali u repki igraju oni koji to hoće , kojima je to čast i koji kapiraju šta time mogu da dobiju, pa makar se zvali Panter Kevin.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jokić ovoj državi ne duguje ništa, kao što joj ne duguje ni Novak Đoković. Ali barem ne mora da bude jaje (medobrundo[emoji769]) i da zavlači sve redom kako ga zanima nešto što ga realno ne zanima.
 
Kao i u slučaju Mirotić, meni ne smeta što neko igra košarku samo za pare, ali mi smeta kad se šlepa uz određene vrednosti za koje zna da su socijalno prihvatljive, onda kad njemu to odgovara. 
 
Da Nikola ima hrabrosti da zauvek odjavi reprezentaciju ja bih ga mnogo više poštovala; imaš svoje ja i živiš život onako kako hoćeš. Ako nekom nešto duguje, to su njegovi saigrači iz reprezentacije i ovi klinci koji bi sutra trebalo da obuku reprezentativni dres.
 
[mention=145]Crni[/mention] Ne znam kako zborimo kad ti misliš da ja navijam za Partizan xD 

Prvi je Mirotic dao milione evra u Srbiji u humanitarne svrhe, takodje i Djokovic, verovatno i Jokic.

Ali ce svakako ispasti jaja na kraju
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Kako mislis biram da je svet poceo od mene?

 

Ja sumnjam da Jokic ne razume kontekst i da misli da bi bio uspesan kosarkas da je rodjen u Indiji, ali ne vidim zbog cega bi to povuklo da on mora da se oduzi bilo kome zbog toga?

Zato što nisi postao to što jesi samo zahvaljujući svojim sposobnostima, upravo kao što si i rekao. Da si rođen u nekoj bedi, mnogo više bi ti trebalo da dođeš na pristojan nivo. Naravno da treba da iskoristiš okolnosti i svojim sposobnostima unaprediš svoju poziciju, ali u mojoj logici treba pomoći nekim sledećim klincima da dobiju takvu priliku. U životu to obično dolazi kasnije, kad se ljudi potpuno ostvare, nebitno da li žive ovde ili su na kraju sveta.

 

U sportu je obično kraći vremenski period pa se očekuje da tu baklju razvoja sporta ranije poneseš. Eto, pomenut je Đoković, koji ima razne mane ali se pored osvajanja trofeja bori i za poziciju drugih igrača, pomaže talentima u Srbiji i okruženju, svašta nešto.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ova grupa ljudi, mi forumasi, realno nemamo pojma sta se desava. 

Da je cudno sto cekamo ovoliko dugo mislim da nije samo do Jokica. 

 

Prica da Nikolu ne inetersuje reprezentacija i Srbija, meni ne pije vodu. Jer i sam je davao izjave da je to nesto posebno i vazno i cenim da ne laze. 

Price da nece igrati su dosle jos davno i to iz US, takoreci na vrhu informacija.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Чекај, па зашто онда постоје ФИБА ограничења и разне беријере да се мијењају репрезентације ако је све на добровољној бази? Па зато што си се развијао у држави.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki1988 said:

Prvi je Mirotic dao milione evra u Srbiji u humanitarne svrhe, takodje i Djokovic, verovatno i Jokic.

Ali ce svakako ispasti jaja na kraju

 

Otići ćemo o5 u off, ali za mene način na koji je hendlao ovu situaciju takođe govori o karakteru Mirotića. Ne rešava se baš sve u životu davanjem novca u humanitarne svrhe; ako baštiniš neke vrednosti, onda se trudiš da im budeš dosledan u različitim situacijama.

 

I ne, ne ispadne baš svako jaje na kraju.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Azazelkg said:
11 minutes ago, FireKeeper said:

 

Bold 1. Jes bas mu je do para kad se cima oko konja. Svasta mu se spocitava ali ovo je tezak promasah

 

Bold 2. Nekad, bilo nekad, i to ne za sve sportove. A sad... npr baci pogled na spiskove drugih ucesnika 

Ima stvari u životu koje se ne rade u fazonu "koliko sam ja dobar u tome".... Dakle, ako su mu merak konji (gde i pored meraka zarađuje) a ne reprezentacija) daj da de ta priča zatvori, a ne po n-ti put isto... Konstatovano je, neće, nema onda potrebe ikad više razmatrati njegovo prezime u smislu igranja za reprezentaciju...

Kako je to konstatovano da nece molim te objasni? Imas neke info? 

 

I da nece sad, zasto ne zvati ga za neko sledece takmicenje? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Crni said:

Ja mislim? To misli 87posto foruma, a preostalih 25 posto ti samo podvladjuju😏

 

Onda 100% vas misli pogrešno. Već sam pisala na tu temu i stvarno me mrzi da objašnjavam po 101. put, sad kapiram kako je uiniju. 

 

P.S. 87+25 koliko je? 😛 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...