Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Dosta filozofije oko teme koja se, iako može posmatrati i racionalno, u mojoj glavi nekako bolje objašnjava iracionalnije i romantičnije - igranje za reprezentaciju, pa još u košarci, od svih sportova u ovoj zemlji nekako deluje kao čast, ti igrači kao heroji a ceo pohod onako viteški, za pamćenje i mesto u istoriji sporta, da se prepričava. Oni koji to odbijaju su, zato, nevoljenji od strane naroda. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Zato što nisi postao to što jesi samo zahvaljujući svojim sposobnostima, upravo kao što si i rekao. Da si rođen u nekoj bedi, mnogo više bi ti trebalo da dođeš na pristojan nivo. Naravno da treba da iskoristiš okolnosti i svojim sposobnostima unaprediš svoju poziciju, ali u mojoj logici treba pomoći nekim sledećim klincima da dobiju takvu priliku. U životu to obično dolazi kasnije, kad se ljudi potpuno ostvare, nebitno da li žive ovde ili su na kraju sveta.

 

U sportu je obično kraći vremenski period pa se očekuje da tu baklju razvoja sporta ranije poneseš. Eto, pomenut je Đoković, koji ima razne mane ali se pored osvajanja trofeja bori i za poziciju drugih igrača, pomaže talentima u Srbiji i okruženju, svašta nešto.

 

Just now, John Terry said:

 

Jeste i nas. I ja volim svoj narod i bio bih počastvovan da mogu nekako da mu donesem sreću iako sam svestan velikih nedostataka koji srpski narod ima i evolutivno i društveno.

Slazem se sa vama u potpunosti. Mi smo to sto jesmo ne samo nasim uticajem, vec i sticajem okolnosti.

 

Sta mi radimo da se oduzimo?

 

@John Terry Zasto mislis da nisi u situaciji da doneses srecu nekome? Imas sigurno slobodnog vremena, imam i ja, kuckamo ovde neke gluposti. Ajmo negde da volontiramo kao ljudi, bar jedno 4-5h dnevno, sigurno imamo toliko vremena. Ili da recimo damo deo plate u dobrotvorne svrhe, ne moram bas svaki dan da furam Glovo, moze da se pojede u pekari i da se donira ostatak.

 

Ja ne radim to, ne radi vise od 99% ljudi u zemlji, sumnjam da i ti radis na usrecivanju naroda onoliko koliko mozes, pa ti niko ne spocitava to niti te manje ceni zbog toga.

 

Niti treba sto se mene tice. Ne mogu da trazim od drugih ljudi ono sto ni ja ne mogu da isporucim.

 

Al zato ocekujemo od Jokica da se on odrekne svog lagodnog zivota, da ne roka pivo i bleji sa konjima, da bi usrecio tebe i mene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, stefan81888 said:

Dosta filozofije oko teme koja se, iako može posmatrati i racionalno, u mojoj glavi nekako bolje objašnjava iracionalnije i romantičnije - igranje za reprezentaciju, pa još u košarci, od svih sportova u ovoj zemlji nekako deluje kao čast, ti igrači kao heroji a ceo pohod onako viteški, za pamćenje i mesto u istoriji sporta, da se prepričava. Oni koji to odbijaju su, zato, nevoljenji od strane naroda. 

 

Kakav romantik... :classic_love:

Link to comment
Share on other sites

Just now, FireKeeper said:

Kako je to konstatovano da nece molim te objasni? Imas neke info? 

 

I da nece sad, zasto ne zvati ga za neko sledece takmicenje? 

Obzirom da mu je ovo ko zna koji put da neće uz široku paletu izgovora, čime je jasno stavio do znanja svoj stav prema reprezentaciji, ne vidim nijedan jedini razlog budućeg pozivanja i remećenja njegovog duševnog mira u štali međ konjima....

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Ne laže, samo mu to tad nije prioritetna odluka pa daje populističke izjave. Stavovi se dokazuju delima, ne rečima.

 

Na koliko je takmicenja igrao a koliko puta ne?

Koliko puta je "ne" bilo opravdano?  Npr za mene je no brainer da biram izmedju svog deteta i repstacije, nekom nije...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Na osnovu cega ga je narod iznedrio?

 

Jel iznedrio i tebe i mene ili samo njega?

A što Jokić ne splavari Koloradom nego Tarom ? Što ne drži konje u Denveru nego u Somboru? Pa zato što mu je lepše među njegovim ljudima, zar ne misliš da bi mu bilo lepše kad bi igrao košarku sa svojim zemljacima, zar ne bi mogao da stvori neke uspomene, nekakvu zaostavštinu za sva vremena? Ima li želju da se takmiči sa najboljima na najvećoj sceni? Milion je razloga da igra za repku koji ne moraju da imaju veze sa patriotizmom.

 

Nema on obavezu da igra za Srbiju, ali nemamo ni mi obavezu da ga cenimo isto kao što cenimo one koji hoće da igraju za svoju zemlju i svoj narod.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Onda 100% vas misli pogrešno. Već sam pisala na tu temu i stvarno me mrzi da objašnjavam po 101. put, sad kapiram kako je uiniju. 

 

P.S. 87+25 koliko je? 😛 

Blizu 100😆 

Ali Dame nije sramota navijati za Partizan, izadji iz ormara konacno.

 

Salim se, bolje da navijas za Partizan nego za Juve i Man Utd, iskreno.

 

Znaci ostaje dilema za koga navijate ti i Mustapha🤔

Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

@John Terry Zasto mislis da nisi u situaciji da doneses srecu nekome? Imas sigurno slobodnog vremena, imam i ja, kuckamo ovde neke gluposti. Ajmo negde da volontiramo kao ljudi, bar jedno 4-5h dnevno, sigurno imamo toliko vremena. Ili da recimo damo deo plate u dobrotvorne svrhe, ne moram bas svaki dan da furam Glovo, moze da se pojede u pekari i da se donira ostatak.

 

Zanimljivo, ali radio sam to, volontirao u jednoj maloj zajednici koja je spašavala napuštene životinje, radio sam nešto. Jedno vreme bio i u planinarskom društvu u kome sam besplatno radio na iscrtavanju planinarskih simbola i staza. Ali to je na nekom nivou koji je mnogo niži od ovoga. Nikola je takav sportski talenat, takav globoalno poznat lik,  da bi svojim igranjem za nacionalni tim, samo igranjem, doprineo ponovnom paljenju žara za košarkom kod klinaca, a što je esencijalno važno za njihovo zdravlje sve i da niko od njih ne postane profesionalac. Znaš kako oni NBA igrači u offsezoni posećuju klince u školama svoje zajednice, slikaju se s njima, doniraju novac za škole. Ovo je tako nekako. Imaš priliku da pomogneš u prosperitetu svog društva na nivou fizičkog i mentalnog zdravlja, a ti nećeš. 

 

Imaš naravno pravo na to, ali ja to ne mogu da poštujem.

  • Like 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Problem vecine nas je sto na svet gledamo iz jednog para ociju, pa svakog drugog prirodno poistovecujemo sa sobom. Kako u svakom drustvu imas, ako krenes od ekstrema, ljude koji su spremni da ubijaju, siluju, muce druge ljude, pa do nekih banalnijih stvari, tipa politike, gde ti 20-30 posto drustva nema nikakvu izrazenu nacionalnu pripadnost, ljudi kojima Kosovo ne predstavlja nikakvu stavku u zivotu, pa do one druge strane ljudi koji bi ubijali sve sto nije srpsko, samarali decu koja nose neku drugu zastavu na odeci, i tako dalje, tako isto i medju kosarkasima ima razlicitiih tipova ljudi. Jokic je jedan od tih i ma koliko se mi nadali posto je, jelte, toliko uspesan da je on jedan od onih koji ce da se kida za tu reprezentaciju, on to nazalost nije. Ja verujem da je on momak koji ce da navija, da zeli sve najbolje, kad se poklope zvezde i da odigra koje takmicnje, ali generalno nije mu stalo toliko da bi dozvolio da mu to remeti neke vaznije planove. 

I da on ovoj drzavi nista ne duguju, niti ga je drzava stvorila, niti je ucestvovala u njegovom uspehu. Stvorio je sam sebe, svojim radom i talentom. Zvezde su mu se poklopile da je rodjen na mestu gde je uspeo da pronadje svoju sposobnost i to je to. Ako ne zeli da igra i ne treba da igra, ja mu zelim sve najbolje i i dalje cu da navijam za njega i radujem se njegovim uspesima kao i do sada. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, 40Wins said:

Ono cime se ti ili ja bavimo, mogli smo jednako dobro da naucimo i da se ostvarimo i u Madjarskoj, Jokic vec 50km severnije ne bi bio to sto je postao.

 

Ne treba da se oduzi, ne trebaju nikome njegove pare, moze samo da ispostuje sistem koji ga je napravio.

 

Takodje, ja verujem da je Jokic tip osobe koji bio voleo da zaradjuje veliku lovu, da pika basket protiv bas jakih timova, ali ako moze da ga ne cima niko i da ga niko ne primecuje na ulici. 

 

Jbg brate, ne moze.

 

Ako je tako, zašto je sistem napravio samo jednog Jokića, zašto nije makar pet?

Bukvalno ništa nikom ne duguje, to što vi nešto očekujete je sasvim drugo.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milos 3.14 said:

A što Jokić ne splavari Koloradom nego Tarom ? Što ne drži konje u Denveru nego u Somboru? Pa zato što mu je lepše među njegovim ljudima, zar ne misliš da bi mu bilo lepše kad bi igrao košarku sa svojim zemljacima, zar ne bi mogao da stvori neke uspomene, nekakvu zaostavštinu za sva vremena? Ima li želju da se takmiči sa najboljima na najvećoj sceni? Milion je razloga da igra za repku koji ne moraju da imaju veze sa patriotizmom.

 

Nema on obavezu da igra za Srbiju, ali nemamo ni mi obavezu da ga cenimo isto kao što cenimo one koji hoće da igraju za svoju zemlju i svoj narod.

Pa ovo je valjda na njemu da odluci.

 

On se vec takmici sa najboljima na najvecoj sceni, tu nema diskusije. SP u kosarci nije uporedivo sa NBA.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

Blizu 100😆 

Ali Dame nije sramota navijati za Partizan, izadji iz ormara konacno.

 

Pa nije sramota. Nisam ni neko ko krije svoje stavove, što je valjda jasno iz mog dosadašnjeg opusa na forumu :classic_smile:

 

2 minutes ago, Crni said:

Salim se, bolje da navijas za Partizan nego za Juve i Man Utd, iskreno.

 

:roflmao:

Navijam samo za Srbiju!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, FireKeeper said:

 

Na koliko je takmicenja igrao a koliko puta ne?

Koliko puta je "ne" bilo opravdano?  Npr za mene je no brainer da biram izmedju svog deteta i repstacije, nekom nije...

 

Čak i to je moglo da se ospori, naime mrzi me sad da to istražujem, ali dete mu se rodilo potpuno van termina igranja utakmica. Uopšte nije bilo upitno da on prisustvuje rođenju deteta ili slično. Veze nije imalo, mislim mesec dana pre takmičenja...tako nešto, ili posle, ako nekog ne mrzi može i da proveri.

 

Ali ajde. ponoviću, nije pitanje da li on ima pravo na takvu odluku, svakako ima. Ja samo iz mog ugla gledano kažem da jedan Bogdan Bogdanović koji je za mene Zvezdaša bio strah i trepet dok je igrao za Partizan, meni legenda košarke i srpske ekipe. Ovaj mi je neki mlohavi meh tip.

Link to comment
Share on other sites

@Malkolm Brogdon ti neki random likovi jesu Bora Stankovic, prof. Aca Nikolic, Ranko Zeravica, Duda Ivkovic, Zeljko Obradovic pa onda igraci koje su ovi treneri iznjedrili pa na koje su se sledece generacije ugledale pa onda doslo vrijeme da se Vlade Divac otisne u taj neki NBA preko bare, prije skoro 35 godina pa malo po malo dolazili i drugi sa ovih prostora, pa se eto svako malo pomene neki tamo Peja Stojakovic pa se otvarala vrata tog NBA dotle da bi Jokic i Doncic dosli do toga da mogu mnogo lakse da dodju do tih ekipa pa onda da te ekipe postanu otvorene ideji da bi ej neki tamo random klinja sa Balkana mogao da bude fransizni igrac itd itd.

 

Mislis da bi stigao do NBA i svega ovog da je rodjem nedje drugo, ta Madjarska pomenuta ili u Gruziji? Mozda ali mnogo teze. 

 

Mozda ima i do tih nekih trenera koji su vidjeli talenat pa radili sa njim a kako su ti isti vidjeli to i znali kako da rade? Pa mozda jer su i oni radili pod nekim prije itd itd. 

 

Kako to da stotine i stotine vrhunskih kosarkasa osjecaju pripadnost svojoj zemlji pa zele da nastupaju za tu reprezentaciju gdje i sam taj Jokic kaze da je reprezentacija emocija, kad vidis da tvoj narod stane iza tebe i da te bodri. Vidis nekog klinca od 5 godona kako uzma dres Jokica sa brojem 15 ali reprezentacije Srbije i sutira na kos sanjajuci da i on kednog dana bude sampion i da donese svojoj zemlji radost. 

 

Eto taj Steph Curry osvojio sve i svasta i kaze, jbt moram u 35 godini ici na OI, moram to osvojiti a lik tezak 500+ miliona, uzeo 4 titule, MVP priznanja itd itd.

 

Sta su se jbn Dirk i Pau cimali non stop? Eto ti Spanci su gledali nas godinama i uspostavili svoj sistem i donio im Pau Gasola i sve ostalo kasnije.

Nas Kari Pesic je uspostavio sistem Njemacke, donio im neke uspjehe i dobili su Dirka. Dirkovi nastupi su motivisali nove klince kao sada sto imaju Wagnera ( koji ce da bude ozb ime u NBA ) itd itd.

Sto se Doncic cima za svoju zemlju? On je sa 18 godina mogao da kaze ej odoh, uzeo sam zlato, Dragon ode u penziju pa odoh i ja ( nema realno ni sa kim da igra za razliku od Jokica ) ali eto tog istog Doncica vuce sam Slovence godinama.

Trener sa kojim su uspostavili sistem jeste trener nasih korijena, sa njim uzeli i EP. 

Edited by Miki28
typo
  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nema on obavezu da igra za Srbiju, ali nemamo ni mi obavezu da ga cenimo isto kao što cenimo one koji hoće da igraju za svoju zemlju i svoj narod.

 

Štaviše, vrlo je nefer da neki trećepozivci izbore plasman na prvenstvo i onda budu odstranjeni da bi se čekao neko ko nema ni malo volje, a ovi momci riljali cele kvalifikacije. Nije u redu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realnost navijaca je da prihvate da kada god je Nikola tu, i kada prihvati poziv, tim i igra ce se graditi oko njega. Njegova klasa obavezuje selektora da bude tako. 
 

Isto tako, cinjenica je i da ce na ovom topiku Vladimir Stimac glavni mahac peskirom uglavnom biti cenjeniji od Nikole. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Čak i to je moglo da se ospori, naime mrzi me sad da to istražujem, ali dete mu se rodilo potpuno van termina igranja utakmica. Uopšte nije bilo upitno da on prisustvuje rođenju deteta ili slično. Veze nije imalo, mislim mesec dana pre takmičenja...tako nešto, ili posle, ako nekog ne mrzi može i da proveri.

 

Ali ajde. ponoviću, nije pitanje da li on ima pravo na takvu odluku, svakako ima. Ja samo iz mog ugla gledano kažem da jedan Bogdan Bogdanović koji je za mene Zvezdaša bio strah i trepet dok je igrao za Partizan, meni legenda košarke i srpske ekipe. Ovaj mi je neki mlohavi meh tip.

 

E svasta... Imas ti dece? Kakvo samo rodjenje deteta. Ja dao otkaz nisam teo da radim da budem prva dva meseca samo uz dete. 

Mislim, jasno je meni da svi gledaju iz svoje perspektive ali stvarno nekad dajemo sebi za pravo da sudimo o drugima. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Admiral said:

Isto tako, cinjenica je i da ce na ovom topiku Vladimir Stimac glavni mahac peskirom uglavnom biti cenjeniji od Nikole. 

 

Ružno je nazivati nekog tako. Ne može svako da ima taj talenat Nikolin, to je jako retkost, on je čak i jednorog među centrima, ali odnos prema ekipi kakav ima Vlada Štimac treba da se poštuje. A uvek će neko biti mahač peškirom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

 

Zanimljivo, ali radio sam to, volontirao u jednoj maloj zajednici koja je spašavala napuštene životinje, radio sam nešto. Jedno vreme bio i u planinarskom društvu u kome sam besplatno radio na iscrtavanju planinarskih simbola i staza. Ali to je na nekom nivou koji je mnogo niži od ovoga. Nikola je takav sportski talenat, takav globoalno poznat lik,  da bi svojim igranjem za nacionalni tim, samo igranjem, doprineo ponovnom paljenju žara za košarkom kod klinaca, a što je esencijalno važno za njihovo zdravlje sve i da niko od njih ne postane profesionalac. Znaš kako oni NBA igrači u offsezoni posećuju klince u školama svoje zajednice, slikaju se s njima, doniraju novac za škole. Ovo je tako nekako. Imaš priliku da pomogneš u prosperitetu svog društva na nivou fizičkog i mentalnog zdravlja, a ti nećeš. 

 

Imaš naravno pravo na to, ali ja to ne mogu da poštujem.

Ali gde se povlaci granica koliko doprinosa je dovoljno.

 

On je definitivno pojacao popularnost kosarke ovde, brdo ljudi samo zbog njega gleda NBA, jel to nije dovoljno?

 

Isto kao da ja kazem e jebiga volontirao si 2 dana nedeljno a mogao si 4, nije dovoljno, moras da pojacas to da bih te cenio. Prilicno bezveze pristup zar ne?

 

Svi ovi razlozi koji se ceo da navode sirom interneta su goli kurac. Nikome se ne jebe sto ce deca kroz 10 godina malo manje da igraju basket nego sto bi igrali da se Jokic odazvao na svetsko, nego ljudi gledaju svoju guzicu i ocekuju gore rezultate pa su unapred ogorceni.

 

Jokic je radio 10x goru stvar od ovoga time sto je podrzao SNS i reklamirao Soccerbet pa nije dobio ni 1% negativnog feedback-a koji dobija danas jer to nije uticalo na ljude direktno.

 

Nego sad nece biti lozenja pa se unapred kuka i trazi se krivac da se polije govnima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Malkolm Brogdon said:

Isto kao da ja kazem e jebiga volontirao si 2 dana nedeljno a mogao si 4, nije dovoljno, moras da pojacas to da bih te cenio. Prilicno bezveze pristup zar ne?

 

Nije po meni u pitanju koliko si truda uložio nego do koliko ljudi možeš da dopreš. Ja sa ovim mojim sve i da ceo život to radim eventualno mogu biti popularan i cenjen u mom gradu. Jokić može da bude legenda drugog po popularnosti sporta i do samo radeći ono što inače radi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

 

Ružno je nazivati nekog tako. Ne može svako da ima taj talenat Nikolin, to je jako retkost, on je čak i jednorog među centrima, ali odnos prema ekipi kakav ima Vlada Štimac treba da se poštuje. A uvek će neko biti mahač peškirom.


Izvukao si iz konteksta. 
Napisao sam da Stime kao sporedni lik, ali kao neko ko je uvek tu, pa makar i mahao peskirom bez obzira na talenat bice cenjeniji od Joke , koji kada god je tu bice numbero uno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Nije po meni u pitanju koliko si truda uložio nego do koliko ljudi možeš da dopreš. Ja sa ovim mojim sve i da ceo život to radim eventualno mogu biti popularan i cenjen u mom gradu. Jokić može da bude legenda drugog po popularnosti sporta i do samo radeći ono što inače radi.

Pa dobro, jesi dosao do toga da budes popularan i cenjen u svom gradu? 

 

Ja nisam jbg, pa ne mogu da trazim i ocekujem to od nekog drugog.

Link to comment
Share on other sites

Јокић је лицемјер. Изјваљује да обожава репрезентацију и играње за њу а онда гледа на све начине да је избјегне. 

 

Ово око волонтирања је глупост. Просјечан човјек као појединац нема никакав већи утицај на друштво, суперстар има итекако велики утицај. Зато и постоје неки неписани кодекси које јавни и утицајни људи требају да слиједе а поготово спортисти. Постоји одређена култура и вриједности у неком  друштву које се гаје и практикују иако нису правно обавезујуће. Не постоји становник земље Србије а да не зна какав статус кошарка има у Србији. Дјеца одрастају на успјесима репрезентације а многа дјеца због репрезентације се одлучују на спорт маштајући да заиграју за њу. Јокић је исте те ставове о култу кошарке често понављао и потпоно је свјестан тога. Кад све то знаш и ладно се попишаш на спортску светињу знајући да ћеш многу дјецу разочарати, логично је да те то исто друштво неће цијенити већ ћете одбацити. Понављам ништа он не дугује у формалном смислу, као што нису дуговале ни многе велике легенде наше кошарке али су ипак играле јер су осјећали моралну обавезу и част да играју у земљи због чије кошаркашке културе су и постали то што јесу као и зато што су знали да су нечији идоли и да треба да као идол да показујеш пут.

Edited by Bojdo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@Malkolm Brogdon

To sto pises je u redu i u pravu si. Jokic nije duzan da igra, niko nije. Sami su se izborili za to sto jesu. Jokicu je mozda malo lakse nego meni i tebi jer je telesina od 215 i sa nenormalnim osecajem za igru, ali svakako je puno radio da postane to sto jeste. Ne slazem se sa ovim sto pises u vezi svog posla ili nekog random coveka i poredjenja sa kosarkom, nisu to iste stvari, ali ta tema je ispricana i nije ni toliko bitno.

Ono u cemu mislim da gresis je sto predstavljas ovo kao da je nesto normalno, a nije. Iako igraci nisu obavezni da igraju, odbijanje reprezentacije nije bas cesta pojava.

Janis i Luka do sada nisu odbil da igraju. Pau, Dirk, Manu, Parker su simboli za reprezentativnu kosarku. Zapravo je jako tesko naci igrace koji su odbijali da igraju za svoju reprezentaciju, a kamoli nekog ko to radi u kontinuitetu. I to ne pricam samo o ovim top tier NBA igracima, nego generalno. Iako se ovde provlaci to cesto, mi nemamo puno otkaza, vec samo puno povreda. Pre Jokica (i sada izgleda Micica i Kalinica) poslednji otkaz koliko se secam bio je Macvan kod Dude. I bila je ona saga sa Bobijem 2015. A Jokicu je ovo treci put da otkazuje. Pa ti vidi. 

Jokic je jedan ozbiljan izuzetak kada se radi o reprezentaciji i reprezentativnoj kosarci uopste. I zato su ljudi ljuti i razocarani. A naravno da se to sve mnozi nebrojeno puta kad je u pitanju igrac Jokiceve klase. Nema tog naroda koji ne bi bio razocaran i ljut da ima najboljeg igraca na svetu u sportu koji toliko voli, a da taj igrac ne zeli da igra za reprezentaciju.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Milos 3.14 said:

A što Jokić ne splavari Koloradom nego Tarom ? Što ne drži konje u Denveru nego u Somboru? Pa zato što mu je lepše među njegovim ljudima, zar ne misliš da bi mu bilo lepše kad bi igrao košarku sa svojim zemljacima, zar ne bi mogao da stvori neke uspomene, nekakvu zaostavštinu za sva vremena? Ima li želju da se takmiči sa najboljima na najvećoj sceni? Milion je razloga da igra za repku koji ne moraju da imaju veze sa patriotizmom.

 

Nema on obavezu da igra za Srbiju, ali nemamo ni mi obavezu da ga cenimo isto kao što cenimo one koji hoće da igraju za svoju zemlju i svoj narod.

Svoju zemlju i svoj narod!?

Priča je o košarci, ne o ratu.

A glede Sombora i Kolorada, svako dolazi u zavičaj, šta je tu čudno, pa jel treba to zabranjivati?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...