Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

On 2/9/2024 at 2:22 PM, Manu said:

 

Onda si i stigao da vidiš koje su cene bile za eliminacionu fazu u košarci. Svaka čast svakome ko je spreman toliko da izdvoji, ono je ipak predaleko od nekog srednjeg/višeg standarda u Srbiji.

Razmišljao sam da uradim kao i ti i uzmem karte za random sportove i ostvarim sebi životnu želju da budem deo OI na bilo koji način, ali sam ipak bio previše odbijen zbog cena smeštaja. Uzdam se u dijasporu da će naši sportisti ipak imati podršku tamo, a nađu se uvek na ovakvim takmičenjima i oni "najsnalažljiviji".

 

@DameTime gde to mora da se najavljuje odsustvo bez mogućnosti promene 6 meseci unapred :classic_sad: Pretpostavljam da je neki projekat u toku ili slično, ali opet...

Koje su cene bile? 😁

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Nicklord said:

Ako se dobro sećam 80-380€ gde ne ovaj deo od 80€ jedno 5% arene 😄

 

 

Aha, ja sam video kada je pisalo za četvrtfinale from 300e, za polufinale from 400e, finale od 700 :classic_unsure:

 

Znači ipak su inicijalno postojale i nešto jeftinije karte.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Manu said:

 

Aha, ja sam video kada je pisalo za četvrtfinale from 300e, za polufinale from 400e, finale od 700 :classic_unsure:

 

Znači ipak su inicijalno postojale i nešto jeftinije karte.

Ove jeftinije su se razgrabile verovatno, jer za 80-150e realno je okej da daš bez da znaš ko igra, jer se verovatno može i menjati, pa se zameniš sa nekim ko ima za tvoju repku. Ove skuplje na slepo samo oni kojima je nebitno ko igra tada 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Урош19 said:

Bogdan najprecenjeniji naš sportista po izgledu

 

Mislim da je to ipak Vlahović 😄

 

Sad šalu na stranu, Marko ima pravilnije crte lica, ali jbg Bogdanović ima ono nešto nevezano za standarde lepote, te ga učini lepšim 😄 I što je stariji bolji je frajer. :')

 

Ali super je da imamo diverzitet i da neke devojke po tome više simpatišu Guduru.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DameTime said:

 

Mislim da je to ipak Vlahović 😄

 

Sad šalu na stranu, Marko ima pravilnije crte lica, ali jbg Bogdanović ima ono nešto nevezano za standarde lepote, te ga učini lepšim 😄 I što je stariji bolji je frajer. :')

 

Ali super je da imamo diverzitet i da neke devojke po tome više simpatišu Guduru.

Njega sam zaboravio, on izgleda kao Handsome Squidward

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2024 at 12:45 AM, Kooineeperk said:

@Skyglider hajde opet da probam. Posto ti ponavljas neke stvari koje i ja govorim, ali u tonu kao da ti je to kontra-argument. 

 

- Kosarka ide stopama fudbala. Ultra-komercijalizacija. Arapski novac. Ono sto je vazilo prosle godine vec ove ne vazi vise, a sledece ce biti davno proslo vreme. Srpski klubovi to nece moci da prate (osim ako ne uleti neki ludi Arapin). Vec godinama se to ne moze pratiti.

- Partizan prosle sezone je anomalija koja se desi jednom u 2 dekade (2010. pa za malo 2023.) a s obzirom na komercijalizaciju iz prethodne tacke, i bez nekog ludaka da pljune relevantan budzet, u narednom periodu desice se nikada.

 

Partizan iz 2010. i Zalgiris iz 2018. su anomalije, roster Partizana iz 2023. je slican kao i prosecan roster Maccabija, Fenerbahcea ili kojeg god 6.-10. kluba po budzetu svake evroligaske sezone.

 

Sto se tice komercijalizacije, niti je ona moguca u evropskoj kosarci u kojoj za koju godinu vise nece ni biti evropskih zvezda (nego samo proseka i americkih otpadnika iz NBA, uz, po kojeg, kvalitetnog povratnika) niti je ova situacija sa "milionskim zaradama od karata i sponzora" normalna u zemlji u kojoj zivimo.

 

Ne postoji bukvalno nijedna drzava u Evropi (osim mozda CG) u kojoj je vlast odabrala samo odredjene klubove i za njih vazi jedna realnost, a za sve ostale sasvim druga. To moze da se desi u Grckoj u kojoj Oly i PAO imaju bogate vlasnike, a ostali nemaju, moze da se desi u Italiji gde je slicna situacija, zapravo, u citavoj Evropi deo EL su samo klubovi koji iza sebe imaju milijardera koji ih finansira ili fudbalske klubove koji sami ne znaju sta ce sa novcem.

 

Po kom kriterijumu su KKP i KKCZ dobili milione evra, a nijedan drugi DRZAVNI klub u Srbiji nije i ne samo da nije, nego nikada nece dobiti ni priblizno ovoliko novca? Po tome sto Srbe u Srbiji, CG, BiH ili inostranstvu zanimaju samo ta dva kluba? Meni se cini da je to bukvalno jedini kriterijum i ako je tako, onda:

 

1. Hajde da ukinemo sve ostale klubove u Srbiji jer nijedan od njih ne zanima ni 1000 ljudi u zemlji ili sire.

 

2. Hajde da pred svaku sezonu obavimo glasanje medju ljubiteljima kosarke, pa ko dobije najvise glasova, da dobije najvise novca i da mu se odmah pripisu sva tri pehara (mozda ce Bokan ili Tedeschi da se bune, ali koga briga?). Jos bolje, ako cemo u sportu da se vodimo vecinskim misljenjem ljudi, hajde onda svuda da slusamo to misljenje, nego je, izgleda, masama bitno podilaziti samo kad treba da im se kaze kako su klubovi za koje su izabrali da navijaju awesome (pa su samim tim i svi ti navijaci awesome, u prevodu, niko nema sto Srbin imade).

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

Partizan iz 2010. i Zalgiris iz 2018. su anomalije, roster Partizana iz 2023. je slican kao i prosecan roster Maccabija, Fenerbahcea ili kojeg god 6.-10. kluba po budzetu svake evroligaske sezone.

 

 

Ovo je tačno, Partizan je definitivno napravio uspeh prošle sezone ali nije nikakvo čudo jer imaju igrače F4 EL kalibra. Ne može da se poredi ta ekipa sa Duletovim siromasima ili tim Šarasovim Žalgirisom.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Izasao je preliminarni sastav naseg prvog protivnika Finske: 
Preliminary squad: Max Besselink, Daniel Dolenc, Jacob Grandison, Mikael Jantunen, Henri Kantonen, Aatu Kivimaki, Alexander Madsen, Edon Maxhuni, Topias Palmi, Remu Raitanen, Sasu Salin, Ilari Seppala, Olavi Suutela, Luukas Vaara, Elias Valonten

https://www.basket.fi/basket/uutiset/susijengin-vuosi-kayntiin-timantinkovien-em-karsintojen-merkeissa/

 


A i sireg spiska drugog protivnika Gruzije:
Preliminary squad: Rati Andronikashvili, Giorgi Bakradze, Beka Bekauri, Otar Buliava, Beka Burjanadze, Nika Darbaidze, Nikoloz Gaprindashvili,  Levan Gogichaishvili, Kakhaber Jintcharadze, Davit Kakushadze, Ilia Londaridze, Giorgi Ochkhikidze, Guga Patashuri, Aleksandre Phevadze, Otar Pkhakadze, Revaz Rogava, Duda Sanadze, Tornike Shengelia, Giorgi Shermadini, Joseph Thomasson, Giorgi Turdziladze, George Tsintsadze


https://www.instagram.com/p/C3PzBLWsAd5/?hl=en&img_index=2


Od naseg spiska nema ni traga ni glasa iako je rok za prijavu kod FIBA vec prosao.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Već je pre par godina dva infarkta imao. Sad po netu pišu da mu je danas urađena ablacija srca. Šta je to, nemam pojma, ali ima lekara na Forumu da objasne prostom puku poput mene.

Edited by Stiletto
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Stiletto said:

Već je pre par godina dva infarkta imao. Sad po netu pišu da mu je danas urađena ablacija srca. Šta je to, nemam pojma, ali ima lekara na Forumu da objasne prostom puku poput mene.

Pitao ja zenu, kaze da je to metoda kojom se umiruje rad srca. Pominjala neke katetere i przenje srca (da, tako je rekla) a ja koliko sam gadljiv, prekinuo sam je u daljem objasnjavanju... 😕 

 

U principu uradili su mu to da mu smire aritmije srca.

 

Drz' se Paki!

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Problem sa licnim greskama said:


Komentarisao je olimpijske kvalifikacione turnire na kojima Srbija nece ucestvovati.

A tamo, iako je diktus pomalo seljacki, nije da komentar nema osnove.

A je l' komentarisao nas sastav za ove kvaifikacije? Stalno neka tajanstvenost i misterija.

Inace, zreb za OI je 19. marta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Problem sa licnim greskama said:


Komentarisao je olimpijske kvalifikacione turnire na kojima Srbija nece ucestvovati.

A tamo, iako je diktus pomalo seljacki, nije da komentar nema osnove.

Mislim da jedino onaj turnir u Grckoj ce biti jedino interesantan ovo ostalo je manje vise izvjesno ko ce proci.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...