Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

https://www.espn.com.au/nbl/story/_/id/39142314/basketball-australian-boomers-talks-play-usa-serbia

Odlicna provera pred olimpijadu nas ocekuje protiv Australije ako se ostvari dogovor saveza.


Nadam se da cemo odigrati barem jednu jaku proveru i u Beogradu, mozda su Ameri nerealna opcija ali neka Spanija, Kanada, Litvanija, Grcka, Slovenija bi bile odlicne utakmice i provere za sve nas.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Del Piero said:

Bas me zanima gde ga je i kad nahvatao Jovke. Jedino logicno mi je tu noc posle finala, ne verujem da su nasi izlazili pre toga.

 

ja istrpov'o da je sad nesto melo bio negde, tipa valensija, jer ima visak slobodnog vremena a dametime sad lepi fotku

 

ali kad razmislim, tj kad kazes, logicnije je da je u kini-filipini, gde je vec bilo finale

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, DameTime said:

 

Aaaaaa onda se @Manu prodrao nekome, tipa Schröderu? Kad smo svi šetali Bogdana na avataru tad :classic_laugh:

 

Sori za lažno sećanje:)

 

Jeste, drao sam se Šruderu u tržnom centru Aleksaaaa

 

Rekao bih da me je sad malo sramota, ali kad se setim nirvane u kojoj sam bio tih dana apsolutno nije

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Problem sa licnim greskama said:

Treba pored Topa pozvati Stefana Miljenovica na siri spisak sledeceg meseca. 

Топ није само за шири списак, он је вероватно у 12 и у Паризу.

Милетића на шири списак сада обавезно да се нешто питам.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Quote

- Никад у каријери ми није био циљ да будем капитен. Није ми терет, али никад нисам хтео да будем вођа у том погледу. Нисам маштао да будем Бодирога, више сам хтео да будем Пеђа, да дајем своје, трудим се и играм максимално. А водити целу екипу, то је много тежи посао. Кад сам добио ову улога, у почетку се и нисам најбоље сналазио. Мислио сам да треба да причам, међутим временом сам схватио да треба само да радим оно што најбоље знам, фокусирам се на свој посао и да ће људи пратити ако желе. Јер, никога ко не жели не можете да натерате. Чини ми се да ме је екипа испратила у том погледу...

 

Quote

- Као што сте рекли мислим да је то лепа прилика за нас да се скупимо и заиграмо у најбољем могућем саставу, јер су Олимпијске игре нешто посебно, другачије такмичење. Заборавља се да се екипа која је имала неуспех на европском, изборила за светско, где смо ми направили резултат. И да је победила две врло битне утакмице - у Турској и Грчку у Београду. А то тешко сагледати у кратком временском периоду. И на крају смо се у ове две године пласирали на Олимпијске игре, што је много тешко. Волео бих да тај резултат наградимо, превазиђемо сами себе и да дођемо до новог успеха. Сад је на тренеру, њему ће бити најтеже, треба да изабере ко је заслужио, ко треба да буде у тиму, ко не треба. Притисак пребацујем на њега.

 

Quote

Трудићемо се да буде злато. Знам само да ћемо сви дати све од себе.

 

Bogdanovićev intervju za Sportski žurnal: https://www.zurnal.rs/scc/clanak/171821/ekskluzivno-bogdanovic-nisam-mastao-da-budem-bodiroga-hteo-sam-da-budem-peda 

 

I možda najbitniji deo :classic_smile:

 

Quote

Сад, не могу да бирам коме сам идол, то сам некако превазишао. Одговорност је наметнута још у младости, имао сам је  још кад сам играо у Партизану. Научиш да мораш да се понашаш пристојно, будеш уредан, да знаш шта радиш у сваком моменту. Јер ниси само име и презиме, него си неки бренд који представља и клуб, породицу, државу.

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/24/2023 at 9:05 PM, Manu said:

 

Jeste, drao sam se Šruderu u tržnom centru Aleksaaaa

 

Rekao bih da me je sad malo sramota, ali kad se setim nirvane u kojoj sam bio tih dana apsolutno nije

Kontam da je Sruder bio u fazonu ko je ova budala sto se dere tamo. :D

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Uvek kada smo najavljivali zlata smo doziveli epski krah - kontam da su mu izjave izbacene iz konteksta (barem ona sa eurohoopsa jer sam video intervju i definitivno nije najavio zlato nego se nasalio na komentar tog grckog novinara) ali mislim da nemamo nikakvo pravo da se kurcimo vec moramo potencijalnu medalju krvavo zaraditi kao sto smo i obicno.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tako piše i u članku, pritom ne stoji ono rekao je uz osmeh. Sad kakva je bila Bogijeva facijalna ekspresija - ne znam 😄 S tim da ovo nije najava zlata, nego realno im to jeste cilj, Aleksa je to rekao odmah nakon SP. Nije sramota iskreno reći.

 

Ali se slažem da će odličje (bilo kog sjaja) biti krvavo teško zaraditi...

Link to comment
Share on other sites

Upravo na Nova sportu ide snimak Srbija-Kanada sa Plavšićem, prvi put da sam našao tu utakmicu i prvi put da je gledam od Manile i toliko sam srećan zbog toga da sam morao ovde da podelim.

  • Like 5
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Pesic potvrdio da ćemo igrati u Abu Dabiju protiv Amerike i Australije. Ostalo još samo da savez i zvanično prihvati poziv. Pre toga ćemo igrati u Lionu protiv Francuza na oproštaju Tonija Parkera. Ne znam jel tu nešto pomešao Pesic ili Parker posle pet godina odlucio da ima oproštaj. 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...