Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Pre neka dva medeca na KKCZ topiku izrazih nezadovoljstvo što mali Top ne ostaje u Zvezdi već ide u Megu. Pola forumaša se stuštilo na taj post da mi objasni kako je to mnogo bolja opcija za njega,kako sa 18 godina još uvek nije za evroligašku Zvezdu itd.

Sad odjednom ispada da je potpuno normalno da igra za repku na Svetskom..

Razumem ja da se davljenik i za slamku hvata,ali dajte malo konzistentnosti. Gotovo se nikad ne slažem sa grobošima u vezi košarke,ali ovde sam potpuno tim Safet & Realni.
Gde je jača konkurncija na SP ili u EL, pitam stvarno, nisam nešto ispratio sastave rep. na SP.
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Del Piero said:

To sto se za Nedovica i dalje pominje utakmica od pre 8 godina kao neki argument dovoljno govori o njegovoj reprezentativnoj karijeri.

 

Cinjenica je da se Nedovic nikada nije snalazio u nekoj ogranicenoj ulozi. Najbolji u reprezentaciji je bio kada je 2013. bio prvi plej i imao ogromnu slobodu zbog neigranja Tea i generalno skromnog sastava. 2015. poprilicno nebitan, kao i 2016. 2022. pre povrede takodje poprilicno slab.

 

I u klubovima je bio bolji tamo gde je imao vise slobode i prava na gresku. Dve sezone u Panati je bio bas dobar, ali ekipa je bila krs. Ali to je njegov nivo, ne moze da bude lider ekipe koja se bori za F4. I u Zvezdi je ove sezone mozda najbolju kosarku igrao kad se Vildoza povredio, a Kampaco nije mogao da igra. Nekako je bio sve losiji sto je vecu konkurenciju imao i kad je Dusko imao koga da ubaci posle njegovih gresaka.

Све је тачно осим да је 2015 био поприлично небитан. То првенство је најбољи био Бјелица, затим Тео и Радуљица, а иза њих одма Недовић и Богдан, с тим да је то Богданово најгоре такмичење у дресу репрезентације.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Све је тачно осим да је 2015 био поприлично небитан. То првенство је најбољи био Бјелица, затим Тео и Радуљица, а иза њих одма Недовић и Богдан, с тим да је то Богданово најгоре такмичење у дресу репрезентације.

Dobro, da, u pravu si. 2015. je bio korektan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Admiral said:

Ne znam za vas, ali meni ovi navedeni razlozi Nedovica bas ne piju vodu. Klasicna izjava da se razidju a da se ne dize prasina oko cele price. 

Objsnjenje “da nije u formi i da ne moze da pomogne” bas ne ide uz nekoga cije je samopouzdanje neretko i iznad kvaliteta koji pokazuje. Onako, neko samopouzdanje koje prelazi u nadobudnost… 

I sad on procenjuje da ne moze da pomogne u ekipi u kojoj se iz aviona vidi da fali to sto on moze da ponudi. 

 

Protiv Italijana je bila jasna rasprava sa Karijem. Pozadinu verovatno necemo ni saznati, ali mi ovo nije ubedljivo.

Ne mislim da je neka konkretna svađa/rasprava sa Karijem uticala.

Jednostavno, čini mi se, Nemanja je sebe video ove godine u reprezentaciji kao jednu od prvih violina, pored Bogdana. Kad je shvatio da to neće biti, odustao je i sam rekao-dosta je. Po meni, možda je tako i bolje i za njega i naročito za reprezentaciju, a ponajviše za Zvezdu.Nemotivisan,nevoljan NN nije od koristi nikako, što se (možda) moglo videti i na Akropolis kupu kako to izgleda. Moja je želja da se okrene klupskim obavezama i punom parom krene u pripreme, znajući istoriju njegovog zdravstvenog kartona, sa ovakvim stavom je mogao da izgubi i na ličnom kao i na reprezentativnom/klupskom planu, tako da samo fokusiran i nabrijan Neda može značiti i našoj CZV, pa ovaj njegov potez može imati pozitivne efekte.

Svakako nećemo saznati da li je bilo i ličnih rasprava i animoziteta,razmimoilaženja sa Karijem, ali ja gledam na ovaj potez kao troduplu dobit i što se tiče repke,kluba, kao i samog Nemanje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znam da kasnim 20 sati, al moram da demantujem Meka i da kazem da Miljenovic nikome doslovno nije bio veci talenat od Micica. Verovatno ni svom tati.

 

Miljenovic lik sa super court visionom, ali uzasnim telom, losim sutem i jos losijom odbranom. Intrigantan, ali je bilo jasno da ima mnogo falinki za seniore. 

 

Micic lik za gradjom kao iz udzbenika, brz, dobar sut, vrhunski frame i jedini razlog zbog cega je njegova karijera sporije isla, to su dve teske povrede koje je imao jos kao klinac. Lik je sa 15 godina delovao kao senior (i fizicki i kosarkaski), i da nije imao te dve povrede koje su ga usporile u svakom smislu, sad bi bio legit NBA igrac.

 

Gledao sam obojicu preko 500 puta u tom uzrastu, znam sta su pricali tada i njihovi saigraci, i treneri i reci da je Miljenovic bio veci talenat od Micica je kao da sad neko kaze da je Radoncic bio veci prospekt od Doncica, taj level otprilike.

 

Topic je generacijski talenat, ali bio je i Borisa Simanic. Tako da, treba pametno s njim. Ako Kari proceni da mu treba u 12, nek ga vodi, ali stvarno nema potrebe da iko na SP ide turisticki ili da stice bilo kakvo iskustvo. Treba nam 12 najboljih koji su na raspolaganju i to je to. 

 

Elem, sumnjam da bi ga cimali da dolazi na pet dana priprema, ako vec nije plan da se mali vodi. 

Edited by Markoss
  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za reprezentaciju je mnogo veci problem sve izvesniji izostanak Alena ( koji nam koncepcijski treba kao hleb jer nam na centru bas fali neko njegovih karakteristika ) u odnosu na to ko ce ici na SP od trilinga Borisa-Radanov-Top. Ova dvojica jesu vec formirani seniorski igraci ( iako nisu opravdali ni dvadeset posto ocekivanja ) u odnosu na tek punoletnog Topa, ali ne mislim da bismo imali nesto vise vajde od nekog od njih . Narocito na poziciji dvanaestog igraca koji mase peskirom ili udje par minuta, ili pre u garbage time ako uspemo nekog da dobijemo rutinski. Otuda mi je svejedno ko bi isao od njih, jedino sto bi moglo nesto vise da znaci Topu.

Edited by Kosjan Willavić
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kidk said:
11 hours ago, Drug Crni said:
Pre neka dva medeca na KKCZ topiku izrazih nezadovoljstvo što mali Top ne ostaje u Zvezdi već ide u Megu. Pola forumaša se stuštilo na taj post da mi objasni kako je to mnogo bolja opcija za njega,kako sa 18 godina još uvek nije za evroligašku Zvezdu itd.

Sad odjednom ispada da je potpuno normalno da igra za repku na Svetskom..

Razumem ja da se davljenik i za slamku hvata,ali dajte malo konzistentnosti. Gotovo se nikad ne slažem sa grobošima u vezi košarke,ali ovde sam potpuno tim Safet & Realni.

Gde je jača konkurncija na SP ili u EL, pitam stvarno, nisam nešto ispratio sastave rep. na SP.

 

Pa recimo to ovako, da su igraci iz ekipa iz polufinala SP nesto kvalitetniji nego igraci ekipa sa F4 EL.

 

Naravno ima tu dosta istih igraca, a ono sto ostane kao razlika mislim da je kvalitetnije na SP, prosto zbog cinjenice da ce USA gotovo sigurno biti u polufinalu, plus ako racunamo i Francusku sa par kvalitetnih NBA igraca, pa i Kanada i Australia mada pitanje je da li ce i oni u polufinale. 

 

Ali kad pogledas overall igrace na SP i EL, onda je EL jaca jer prosto nemas gomilu igraca iz ovih losih repki (Angola, Filipini, Juzni Sudan, Jordan, Egipat, Mexico, Japan, Zelenortska ostrva, Venecuela, Obala Slonovace, Iran, Liban... da navedem "samo" neke). 

Link to comment
Share on other sites

 
Pa recimo to ovako, da su igraci iz ekipa iz polufinala SP nesto kvalitetniji nego igraci ekipa sa F4 EL.
 
Naravno ima tu dosta istih igraca, a ono sto ostane kao razlika mislim da je kvalitetnije na SP, prosto zbog cinjenice da ce USA gotovo sigurno biti u polufinalu, plus ako racunamo i Francusku sa par kvalitetnih NBA igraca, pa i Kanada i Australia mada pitanje je da li ce i oni u polufinale. 
 
Ali kad pogledas overall igrace na SP i EL, onda je EL jaca jer prosto nemas gomilu igraca iz ovih losih repki (Angola, Filipini, Juzni Sudan, Jordan, Egipat, Mexico, Japan, Zelenortska ostrva, Venecuela, Obala Slonovace, Iran, Liban... da navedem "samo" neke). 
Znači Topić ne treba da ide zbog polufinalnog meča gde će nam trebati i taj 12 igrač, gde su ovi PG ispred njega evidentno bolji na toj poziciji od njega.

To je odlična stvar onda, jer mi smo po tome već viđeni polufinalisti i jako blizu medalji i sa ovako izmasakriranim sastavom, stvarno smo velesila.
Link to comment
Share on other sites

Just now, kidk said:

Znači Topić ne treba da ide zbog polufinalnog meča gde će nam trebati i taj 12 igrač, gde su ovi PG ispred njega evidentno bolji na toj poziciji od njega.

To je odlična stvar onda, jer mi smo po tome već viđeni polufinalisti i jako blizu medalji i sa ovako izmasakriranim sastavom, stvarno smo velesila.

Pojma nemam sta je bila diskusija pre toga i kakve veze Topic ima s tim - bilo mi je zanimljivo tvoje pitanje en général😄 

Link to comment
Share on other sites

Neko je napisao pre par nedelja kako igrac ne moze da u Megi da shvati vaznost igranja za reprezentaciju, da ne moze da stvori takmicarski duh, da mora da prodje kroz jedan od dva projekta, kad ono - Nedovic koji je dete Crvene zvezde, a sada i igrac ovog kluba nece igrati za reprezentaciju.

 

Toliko o tome.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, uini said:

ausine, najebasmo

 

Ceremonija je obavljena u crkvi, a među zvanicama je bila i Mina Nedović, supruga košarkaša Nemanje Nedovića koji je pred vikend rekao da neće ovog puta ići na Mundobasket.

 

https://nova.rs/sport/kosarka/aleksa-radanov-vencanje-svadba-beograd-manekenka-svetlana-bjelan/

 

Ima li neki poznati sportista da se ozenio posle tridesete ili barem u kasnim dvadesetim?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Bogi nije oženjen a puni 31 (reče ona, puna nade) 😄 

 

Stvarno?

 

On je onda veliki izuzetak jer mislim da za jedan dobar uzorak nasih sportista (fudbaleri, kosarkasi...) za koje sam negde citao nesto o njihovom privatnom zivotu njih 100% se ozenilo vrlo rano. 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, DameTime said:

 

Bogi nije oženjen a puni 31 (reče ona, puna nade) 😄 

 

Bogi pre 2 meseca, nema koji nije splav obisao, da sam znao da je takav crush, javio bih ti na vreme gde da budes i kad. :D

 

Doduse, nije tad delovao da mu se zeni. 

Edited by Markoss
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Wingwalker said:
33 minutes ago, DameTime said:
 
Bogi nije oženjen a puni 31 (reče ona, puna nade) emoji1.png 

Puni trijesprvu ali ima 25 max.

 

That is called baby face. ❤️

 

15 minutes ago, goldberg said:

Stvarno?

 

On je onda veliki izuzetak jer mislim da za jedan dobar uzorak nasih sportista (fudbaleri, kosarkasi...) za koje sam negde citao nesto o njihovom privatnom zivotu njih 100% se ozenilo vrlo rano. 

 

Da, da. Jeste česta pojava da se sportisti uglavnom ožene jako mladi, bilo bi zanimljivo ispitati motive.

 

9 minutes ago, Markoss said:

Bogi pre 2 meseca, nema koji nije splav obisao, da sam znao da je takav crush, javio bih ti na vreme gde da budes i kad. 😄

 

Doduse, nije tad delovao da mu se zeni. 

 

Crush koji traje od 2013. xD On je oženjen košarkom i to je tako. Mislim da je kompletno posvećen sportu, zapravo ga razumem.

 

Što se tiče splavova, hvala na dobroj nameri haha ;D Bliska drugarica radi na zakazivanjima stolova na splavovima i imala je sličnu nameru, ali meni je to nekako bezveze. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Markoss said:

 

Bogi pre 2 meseca, nema koji nije splav obisao, da sam znao da je takav crush, javio bih ti na vreme gde da budes i kad. 😄

 

Doduse, nije tad delovao da mu se zeni. 

 

Zar Bogi nije u vezi sa nekom Amerikankom, bila Miss neke države, Georgie valjda, ili su već raskinuli ?

 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, goldberg said:

 

Ima li neki poznati sportista da se ozenio posle tridesete ili barem u kasnim dvadesetim?

Tauli se oženio sa 30, Nedović se oženio sa 31, Vlada Rada se oženio sa 36, Marko Jarić se oženio sa 31, je li dovoljno? 😛

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

Tauli se oženio sa 30, Nedović se oženio sa 31, Vlada Rada se oženio sa 36, Marko Jarić se oženio sa 31, je i dovoljno? 😛

 

Izgleda da smo presli na primere kasnih mladozenja sa primera oceva i sinova koji su igrali za drzavni tim. :s_d:

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...