Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

3 hours ago, uini said:

a borisa se bas trudi, mislim da ga ovde ljudi nepravedno cene po facijalnoj ekspresiji

I dalje mu se igra svodi na to da pripali po neku trojku, u duelima je jos uvek mekan. Zali boze onakve gradje, jos se i lepo popunio ali daba kada nije razvio svoju igru ni za centimetar.

Link to comment
Share on other sites

Гудурић Аврамовић Јовић 

Богдановић Маринковић 

Добрић Давидовац 

Јовић Петрушев 

Милутинов Смаилагић Ристић

 

Мислим да нема шансе да неко од њих испадне. Топићa би било лепо видети у некој пријатељској, нека тренира са најбољима, ако је процена да ће му пријати, па неки следећи пут и да путује са тимом. Сви добро знамо да сада, у некој битној утакмици на СП, Топић нема шта да тражи на терену, па га је стога и бесмислено водити. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Miljenovic sa 18 je Kris Pol za Topica od 18. Peno je takodje bio bolji za par klasa, mada se za njega videlo da je formiran i early bloomer. Secam se da je i Novak bio prilicno dominantan kao klinac mada je njegova generacija bila teski odron tada cini mi se.

Ma sta nam se naprica😃 Miljenovic je bio mozda malo bolji dodavac od Topica ali kao suter i kosgeter je bio  dosta slabiji ,Topic je odlican u prodorima, fantastican prvi koraki  i sasvim pristojan u odbrani, Miljenovic je u odbrani bio krater. Miljenovic nije bio nista  napredniji od Topica u istom uzrastu , stavise Topic izgleda dosta ozbiljnije od njega , Peno je jos smesnije poredjenje.

Edited by Miki8
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bojdo said:

 

Imas li stream?

Topic oborio mnoge individualne rekorde u juniorskoj Evroligi. Dominacija kakva se od Doncica nije vidjela.

Jbg video sam  tek sada tvoj post, bila je utakmica na NBA TV za dzaba. Dobro  je igrao Topic, steta sto je promasio neka laka polaganja, uglavnom im  je igra zivlja kada je on bio na terenu, izgledao je dobro i u odbrani , imao je dosta ukradenih lopti.

3 minutes ago, Bojdo said:

Stefan Peno je bio dobar sa 16, vec u juniorima je padao. TOPIC u juniorima djeluje bolje nego u kadetima.

Topic nije igrao na kadetskom EP a na Fibinom calendzeru se povredio odmah na prvoj utakmici protiv Ceske. Tako da ga ni tu nisam gledao u tandemu sa Stankovicem. Meni je Peno bio bezveznjak i na kadetskom EP i ne znam kako su mu dali MVP nagradu, nije imao neke jake statse a nismo ni osvojili EP.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Шеф стручног штаба said:

Гудурић Аврамовић Јовић 

Богдановић Маринковић 

Добрић Давидовац 

Јовић Петрушев 

Милутинов Смаилагић Ристић

 

Мислим да нема шансе да неко од њих испадне. Топићa би било лепо видети у некој пријатељској, нека тренира са најбољима, ако је процена да ће му пријати, па неки следећи пут и да путује са тимом. Сви добро знамо да сада, у некој битној утакмици на СП, Топић нема шта да тражи на терену, па га је стога и бесмислено водити. 


Svaki put kada neko postavi nekih 12 igraca sledeci dan neko otpada iz opskurnih razloga 😄 Batalite vise 😄 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Svaki put kada neko postavi nekih 12 igraca sledeci dan neko otpada iz opskurnih razloga 😄 Batalite vise 😄 

Aj da probamo onda nešto ovako:

 

Ristić Ristić

Ristić Ristić Ristić

Ristić Ristić

Ristić Ristić

Ristić Ristić Ristić

 

 

---

 

Šala naravno, ništa protiv Rileta 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Miljenovic sa 18 je Kris Pol za Topica od 18. Peno je takodje bio bolji za par klasa, mada se za njega videlo da je formiran i early bloomer. Secam se da je i Novak bio prilicno dominantan kao klinac mada je njegova generacija bila teski odron tada cini mi se.

Kako se biva za 3 klase iznad MVP i osvajaca EP u svom uzrastu?

 

Ovo za Novaka mozda i najbolje pokazuje besmisao svih ratova na svetu i besmisao tvog pisanja.

Ne da nije bio dominantan kao klinac, nego su bili bolji od njega Micic, Milutinov, Radicevic, Luka Andjusic, Nikola Jankovic itd itd… (sigurno sam nekoga i zaboravio). Egal su bili Pot i Mladja Djordjevic npr

 

 

e sad, kad se prestanem zabavljati tvojim pisanjem, mogu se sloziti da, verovatno u ocaju jer pleja nema godinama pre njega, mnogi navijaci i na Zvezdinoj temi a i na reprezentativnoj ocekuju neki Luka Doncic (pa i Dario Saric) doprinos od njega sa nepunih ili jedva punih 18 godina, sto je totalno nerealno

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidim Borisa i Voja kao MVPjevi i dominatori biraju izmedju Barse i Reala. Dobro me podseti za Pota, i on je bio rang ovoga sto Topic igra trenutno. Besmislena rasprava stvarno, a ja jesam budala sto se raspravljam sa onima koji se loze na dete koje uglavnom dominira na fiziku nad vrsnjacima da moze da mu prvo seniorsko takmicenje bude jebeno Svetsko prvenstvo u reprezentaciji koja pretenduje bar na papiru na visok plasman. Stavite prst na celo.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko lupetas sa ovom mrznjom prema Topicu, pola tih igraca nisi gledao kada su bili Topicevih godina, sto se vidi iz tvojih postova. Borisi je bilo bolje da je prihvatio ponudu za odlazak u Spaniju i to bas u Barselonu ,pre nego sto se odlucio za CZ. Mozda bi i napravili igraca od njega.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Miki8 said:

Koliko lupetas sa ovom mrznjom prema Topicu, pola tih igraca nisi gledao kada su bili Topicevih godina, sto se vidi iz tvojih postova. Borisi je bilo bolje da je prihvatio ponudu za odlazak u Spaniju i to bas u Barselonu ,pre nego sto se odlucio za CZ. Mozda bi i napravili igraca od njega.

 

Kakva mrznja te spopala? Decku zelim sve najbolje. Miljenovica sam gledao i uzivo u tim godinama i takvog talenta nismo imali od njega. Micic nije bio na tom nivou. Takav osecaj za kosarku i pregled igre u kadetima i juniorima garantovano van Luke Doncica od tog vremena na ovamo na Balkanu nije postojao. Ni blizu.

 

I?

 

Je l' postao igrac?

 

Evo samo za tebe i tvoje drugare, nije me mrzelo, uporedna statistika nekih igraca sa U18 prvenstava:

 

Topic 15.3 ppg, 47,4% FG, 9% za 3p (2/21!!!!), 3.7 rb, 5.1 ass.

Miljenovic 2011. godine U18 11.4 ppg, 3.8 rb, 4 ass, 40% FG, 35% za 3, delio minutazu sa godinu dana mladjim Micicem 9.8 ppg, 4.4 rb, 4.4 ass. Obojica odigrali odlicno nokaut fazu, Miljen dao 20 u polufinalu.

Filip Sepa (!!!) 2009. 17.6 ppg, 2.7 rb, 1.7 ass, 44.7% FG

Dusan Katnic 2008. 12.7 ppg, 2.4 rb, 2.7 ass, 56.4% FG

Luka Andjusic 10.4, 2.1, 0.4, 48.2%

Nikola Radicevic 12.4, 2.9, 5.1, 31.8%

Ognjen Jaramaz 10.6, 4.8, 1.9, 38%

Stefan Peno 8, 3.6, 2.6, sa 17 godina, delio minutazu sa Ilijom Djokovicem 9.3, 2.4, 3.6, igrao i Vanja Marinkovic 8.2, 2.3, 0.6

Voja Stojanovic apsolutna dominacija 14.6, 6.8, 7.1, 41.7% FG

Aleksa Radanov 13.3, 5.3, 2.7, 40.5% FG

Aleksa Uskokovic 9.9, 3.1, 3.7, 39.3% FG

Ilija Milijasevic 14.2, 2.8, 2, 42.6% sa 17 godina

 

Od drugih MVPjeva i dominatora koje smo imali na ovom prvenstvu tokom godina koji igraju na drugim pozicijama - Pecarski 2018. 24.7 ppg, 55.1% 11 rb, 2.3 ass, za isti broj minuta kao Topic, izgledao decko kao Karl Meloun. Gde je danas?

Stefan Stojacic 13.4 ppg na 45.8% FG, Musli 15 ppg 10.7 rb na 59% FG, Nikola Jankovic 15.5, 9, 58.8%, Borisa sa ogranicenom minutazom sa 17 godina 9 i 4.4,

 

Sa druge strane, Bogdan Bogdanovic vodja tima koji nije uzeo medalju (interesantno 😄 ) svega 10 ppg, 5.6 rb, 1.1 ass, 34.5% FG.

 

Zakljucak - izgleda dobro, ali kad se uporedi sa drugima, ne iskace preterano cak nije ni najbolji, a bolji od njega nikakvu karijeru nisu napravili. Plus je apsolutni gazda ovde, a vecina solidnih bekova koji su posle i dogurali do reprezentacije su igrali u jakim generacijama. Sa druge strane, kad se uporedi sa Bogdanom, reklo bi se da je generacijski talenat a Bogdan nista posebno.

 

Znaci jos jednom prst na celo, ne pravi se igrac na SP za seniore, to moze samo medvedja usluga da mu bude nista vise, pogotovo ako ne pricamo o drim timu koji moze da priusti da vodi nekog klinca sa koledza za skrimidz, vec tim sa opasnim problemima koji posrce.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MilošVB said:

Znači da ne brinemo, Topić će postati igračina. 

Ej, ne uzimaj mi kredit, prvi sam to rekao posle Mekovog predviđanja pre par nedelja :classic_biggrin:

 

Nego, jel se Topić pridružuje reprezentaciji ili ne? Video juče njegov intervju da dolazi posle završetka priprema na Mikonosu a sada pročitah na B92 da se ne pridružuje. Nije mi jasno. 

Link to comment
Share on other sites

nikad necu zaboraviti kad se povela jedna od onih suludih rasprava najbolji nesto nekad, uglavnom pisalo se o drazenu, da bi mcleod izvukao najjaci argumen ikada "kako mozete uzimati njega u obzir, pa on je bio tek 342 izbor na draftu 1986"

 

ko god je gledao ista kosarke jasno mu je da je topic ozbiljan talenat

koji ce mu plafon biti u karijeri, zavisi od gomile faktora, ali porediti ga sa raznim potovima, novacima, penoima i slicnima je suludo

 

koliko je bitno kad se o njemu govori ovo u18Ep, nista manje nije vazna ni polusezona u seniorskoj konkurenciji

kao najmladji igrac lige sa 17,5 godina preporodio je okk, imali su neki ozbiljan niz pobeda, definitivno najbolji igrac kluba, a verovatno i cele kls u tom periodu (od domacih igraca svakako)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@McLeod, samo da te pitam - je si li gledao Topića ili samo pišeš na osnovu statistike/highlights?

 

I da, jebem ti naše kvazi novinarstvo da ti jebem:

 

https://www.novosti.rs/sport/kosarka/1268914/kosarkaska-reprezentacija-srbije-najnovije-vesti-nikola-topic-neigra-reprezentaciju-novi-klub-mega-debi-srbija-mundobasket-svetsko-prvenstvo-2023

 

Molim vas, ne klikujete na link, evo ga tekst ovde:

 

Quote

On je, naime, posle evropskog zlata u dresu "orlića" bio na odmoru, a onda se pridružio saigračima u KK Mega, koji su na Mikonosu odigrali dva kontrolna meča.

 

Nikola Topić će, kako je to izjavio za "Telegraf", "najverovatnije da se priključi" reprezentaciji naknadno, mada je do Svetskog prvenstva ostalo još 14 dana. O svemu je, ističe, razgovarao sa selektorom Svetislavom Pešićem. Iako je donekle logična njegova rečenica da bi, pravo posle juniorskog šampionata Evrope na kome je briljirao, odlazak na turnir u Atinu značio "da će tamo samo sedi na klupi" (pa otuda i odluka o privremenom radu sa novim klupskim kolegama), prava je šteta što mladi košarkaš nije shvatio koliko bi značilo i tih nekoliko dodatnih dana u nacionalnoj selekciji. O njoj, i Mundobasketu, u pomenutom intervjuu, on ima samo najlepše reči:

 

- I da budem i da ne budem (među 12 putnika na Svetsko prvenstvo), meni je privilegija što sam tamo (na širem spisku reprezentativaca). Šta god da bude, biću srećan. Drago mi je da sam uopšte pozvan, što imam prilika da upoznam sve te momke i stručni štab. Nije mi svejedno, voleo bih da prođem, naravno, ali, Bože moj.

 

Izvinjavam se na psovkama.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Niko ga ne poredi sa njima. Poredio sam ga sa Miljenovicem, a izvinjavam se, decko koji igra pleja sa 195 cm i dzigljace jos, a pritom ima 10% za tri i skoro svi poeni mu dolaze iz bully balla ne znaci da ce preneti svoju igru i na seniorski nivo. Ima pregled igre, ima osecaj, sve je to lepo, ali to sto nismo imali talenat na pleju od Vase Micica otprilike pa ste se sad svi nalozili kao vasi ocevi na Pepsi reklamu Sindi Kraford ne znaci da je Topic nesto nevidjeno dobro.

 

Decku jos jednom sve najbolje u karijeri, ali ne izgleda kao generacijski talenat.

 

A i da jeste generacijski talenat, nije Luka Doncic talenat, a pritom nema sta da trazi na Svetskom prvenstvu sa nekom ulogom kao prvi seniorski ozbiljni angazman. To je smesno.

4 minutes ago, Darko said:

@McLeod, samo da te pitam - je si li gledao Topića ili samo pišeš na osnovu statistike/highlights?

 

 

Gledao sam malo ovo prvenstvo. Nije uopste impresionirao. A i da jeste, to je U18 prvenstvo.

 

Daj Marka Pecarskog da nam resi probleme sa visokima.

 

Statistika je tu samo da bi se neki podsetili malo dominacija i "dominacija" na tom prvenstvu tokom godina. Nicim ne iskace decko ni statisticki, a eye test tek da ne pominjem. Visi, jaci i brzi od vrsnjaka, izgleda kao da ima 21, 22. To tesko da je indikator uspesne seniorske karijere.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, McLeod said:

Gledao sam malo ovo prvenstvo. Nije uopste impresionirao. A i da jeste, to je U18 prvenstvo.

Koliko je to malo? 5 minuta? Jedna utakmica? Par utakmica? U svakom slučaju, šut ga nije išao na prvenstvu.

 

Ja sam ga gledao bar jedno 7-8 celih utakmica i imam totalno suprotni utisak od tebe.

Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...