Jump to content

Kosarkaska reprezentacija Srbije


Mile1

Recommended Posts

Tarlac je se uvek vodio  210-211cm, a ne moze se nista suditi po  toj fotografiji, slika zna da prevari, ugao  iz kojeg je uzeta itd. Pokusevski ima takodje veoma dug vrat , tu dosta dobija na visini 😀 Visi je on on Tarlaca.

Link to comment
Share on other sites

Micic, Teo (Avramovic)

Nedovic, Jaramaz

Guduric, Dobric

Lucic, Kalinic

Smailagic (Simanic, Kuridza, Davidovac)

Jokic, Bjelica, Milutinov (Koprivica, Ristic)

 

Sa Jokicem mozemo da igramo 1in-4out, gdje bi Kalinic/Lucic igrali PF. Za ispunjenje te opcije je potrebno dodatno ojacanje SF pozicije, pa bih uz Gudurica uvrstio i Dobrica u 12. Takodje i za opciju 2in-3out, vidim jedino Smailagicev potencijal da iznese tu ulogu igraca u reketu uz Jokica. Fizicke predispozicije, da utrci i eksplozivno prikuca, bude defanzivni osigurac sa strane pomoci kada Jokica izvuku vani sa pik igrom, potrebna masa za kontrolu skoka, lateralne kretnje itd. Ostali pf na raspolaganju nemaju te odgovarajuce fizikalije. Licno ocekujem od Smajlija da bude integralni dio ekipe, i ako bude skoncentrisan na zadatke, da bude jedno od pozitivnih iznenadjenja reprezentacije.

 

Sa Jokicem bi imali taj jedan unikatan stil sa visokim pikom gdje bi on svojim pregledom terena uposljavao suigrace. S toga mu trebaju suigraci koji imaju prirodno razumjevanje pik igre (Teo, Micic, Guduric) igraci koji su dobri u kretnji od lopte, sutevi iz izradjenih pozicija, brzinsko utrcavanje u otvoren prostor itd (Nedovic, Jaramaz, Dobric), i 2-way igraci, hustleri u odbrani (Lucic, Kalinic).

 

U tom nekom stilu koji cemo forsirati, trenirati, usavrsavati.. Jokica bi idealno mogao da zamijeni Bjelica. Ima sve zahtijevajuce parametre (osim igre na niskom postu) na prilicno visokom novou. Pik igra, pop sa sutem iz vana, pregled terena, ulaz/poludistanca poslije finte itd. Mogao bi da odigra slicnu ulogu kao u gsw, tih efektivnih 10-ak minuta smallball-a. Za vise ga ne bih forsirao. Milutinov bi mi bio ispomoc kad igramo protiv drvosjeca, pa da moze fizikalijama da isparira i smanji Jokicevo raubovanje. Nadam se da necemo ponoviti gresku sa SP, i da pokusamo igru sa dva tornja.

 

Jedva cekam pripremne da vidimo u kom smijeru ide sklapanje ekipe, i sta se isprobava. Ovako na prvu, imamo prilican problem sa PF pozicijom, i tu ce Kari morati da nadje efektivno rijesenje (to Bjelica nije).

  • Like 13
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zasto je Beli u papucama?

 

Iz mog ugla, ova devetorka mi je sigurna:

Micic, Teo, Nedovic

Kalinic, Lucic, Guduric

Jokic, Milutinov, Bjelica

 

Na ove igrace, najbolje mi pasu defanzivci i igraci koji dobro igraju od lopte. Stoga, najpre Jaramaz. Cetvorka je busna, a minuti na centru pokriveni, tako da mi Deda tu deluje najsmislenije. Poslednje mesto u rosteru ili zalog za buducnost (Petrusev, Smajli, Balsa, najpre Smajli), ili dodatni suter (Avram ili Dobric, verovatno prednost Avramu zbog igara u kvalifikacijama).

 

Takticki, najveca mi je briga da Kari ne ode u smeru visokih postava, odnosno da postoji svest da je 2001. je davna proslost, te da su one postave u kvalifikacijama bile cista nuzda.

 

Edit, da sam procitao Prinstona ne bih pisao post 🙂 .

 

 

 

 

 

 

Edited by Geronimo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je da ce Bjelica igrati cetvorku a da ce Jokic igrati 25-30minuta i ostatak Milutinov.

 

Moguce da ce uz Nedovica na 2 pokrivati Jaramaz na 3 Kalinic ili Lucic a jedan od te dvojice ostatak minuta na 4.

 

Moguc je i scenario da Jaramaz/Avramovic peti bek u rotaciji Teo/Micic/Guduric/Nedovic da ce na 3 deliti minutazu Kalinic i Lucic a na 4 uz Bjelicu pre bi sansu dao Davidovcu kao iskusnijem igracu nego Smajlagicu, pa cak i Kuridzi koji je bio jedan od boljih u prozorima kod Karija.

 

Moja procena rostera:

Teo, Micic

Avramovic/Jaramaz 1/2

Guduric, Nedovic

Kalinic, Lucic

Bjelica, Davidovac

Jokic, Milutinov, Petrusev

 

Moguce i da ce minute da uzima jedan od ovog dvojca sto sam naveo na 1/2 pa da Guduric igra na 3 a jedan od Kalina/Lucic na 4 da deli minutazu sa Bjelicom. Ne ocekujem da obojica igraju na 4 kao ni Bjelicu na 5 iako je on najproduktivniji trenutno sa te pozicije, al jednostavno nema mesta onda i za njega i za Milutinova posto je logicno da ce Jokic igrati 25-30 minuta ako ne i vise u ove 2 odlucujuce utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Meni se na primer svidela kombinacija Jokic i Milutinov na utakmicama sa amerima i ceskom na svetskom prvenstvu, dobro su saradjivali . Mislim da nije iskljuceno da provedu neko vreme zajedno na terenu. Pesic je u reprezentaciji cesto  gurao petorke sa dva centra, u Indijanapolisu na primer Divac i Koturovic.

Edited by Miki8
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

^ ako francuzi izadju na teren sa dvojicom od gobert-poirer-wembanayama, mi cemo sa jokic-milutinov. slicno vazi i za hernangomez-garuba npr

Koliko znam, Wembanyama neće igrati na Evrobasketu. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, uini said:

jaramaz na sg, gudura na sf, deda u 12, dobric bas i ne mora jer, ako neceg imamo, to je sut za 3, imho.

Ne znam što su cimali Karija u ovim godinama kad ti sve znaš(sem pravopisa naravno),a i Dobrić ti se ne svidja jelte.

Edited by Decembarski
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Decembarski said:

Ne znam što su cimali Karija u ovim godinama kad ti sve znaš(sem pravopisa naravno),a i Dobrić ti se ne svidja jelte.

 

ukazi mi ako fulam pravopisno, ne moze da odmogne; sto se dobrica tice, napisao sam "imho" sto valjda jasno govori da je to tek moj bedni i skromni stav a ne opsta istina. ognjen je energy bunny koji dobro cepa spotup trice. mislim da ovog drugog imamo i da bi nam dedin i jaramazov skill bolje koristio.

 

zanimljivo je da ti ne smetaju prethodni upisi tj misljenja pojedinaca sa foruma, te da ih nisi uputio na to da je ovo karijev posao: zasto je to tako?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...