Jump to content

PDF Kosarka - predlozi, zalbe, sugestije


Kurc Emuchelo

Recommended Posts

22 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Meni se uglavnom javljaju slobodne dame za upoznavanje. U koje li sam ja to mracne hodnike interneta zalazio pa mi to izlazi kao sugestija? 🙂

Sto brt kazes ovo kao da je to nesto lose?

Meni nista drugo i ne izlazi, jedino je problem sto mi ne iskacu zimske gume a trebaju mi.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, CLakiSH said:

Sto brt kazes ovo kao da je to nesto lose?

Meni nista drugo i ne izlazi, jedino je problem sto mi ne iskacu zimske gume a trebaju mi.

 

Eto vidis, i meni gume bas trebale, ja ih danas pazario. Volem i ja da vidim ove seke, nego dok listam forum u prevozu ovi sto mi disu za vrat mozda pomisle da sam neki perverznjak, Boze sacuvaj i sakloni. 

 

Edited by Laki21 koji lebdi
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

Eto vidis, i meni gume bas trebale, ja ih danas pazario. Volem i ja da vidim ove seke, nego dok listam forum u prevozu ovi sto mi disu za vrat mozda pomisle da sam neki perverznjak, Boze sacuvaj i sakloni :59:

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kronostime said:

To mi dodje trosak na svake 4 godine posto uzimam all seasons - ne razmisljas o datumima, a i snega nemas vise od 20 dana zimi.:default_coffee:

Ovako i ja razmisljam, godisnja zamena guma leto-zima izadje 2x2,000 znaci 4 soma.

Ovako uzmes all seasons, otplate se posle 3-4 god samo na  to sto ih ne menjas a dobijas nove gume.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Ovako i ja razmisljam, godisnja zamena guma leto-zima izadje 2x2,000 znaci 4 soma.

Ovako uzmes all seasons, otplate se posle 3-4 god samo na  to sto ih ne menjas a dobijas nove gume.

Isplati se voziš 14" i to možda ili kao Kronos 13", vozi Fiću iz sedamdesetih, ali ako voziš 17" najjeftinija  je oko 7500 po komadu. Da ne pričamo o tome da all season gume imaju lošije performanse od zimskih tokom zime i letnjih tokom leta pa ne može da ih pazari neko ko živi na Avali npr. kao moj kolega koji je našao računicu da svake zime kupuje po dve nove zimske gume koje stavi na prednje točkove a te koje su bile napred prebaci pozadi. All season gume se isplate nekome kao što je moja žena, vozi klio sa gumama 14", prelazi 6-7k km godišnje i vozi samo po ravnici.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

evo ja kao represivni organ da vi rečem sledeće:


s gumama se ne treba zajebavati, jer vam se može desiti da vam zbog loših guma proradi ABS i da udarite drugo vozilo.

Srećom vozio sam jako sporo, pa štete nije bilo, ali na +40 temperaturi, pri brzini od 30 na sat i kočenju, uključio mi se ABS i imao sam sudar.

Gume  letnje + zimske i na svake dve godine zamena istih.  nekad dve  nekad 4,  ali svaka sezona mora imati svoje gume i gume se moraju redovno menjati.  nemojte se sa takvi stvarima zajebavati, niti za par  stotina evra štedeti na bezbednosti drugih učesnika u saobraćaju, vaših saputnika i na kraju sopstvenoj bezbednosti.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Isplati se voziš 14" i to možda ili kao Kronos 13", vozi Fiću iz sedamdesetih, ali ako voziš 17" najjeftinija  je oko 7500 po komadu. Da ne pričamo o tome da all season gume imaju lošije performanse od zimskih tokom zime i letnjih tokom leta pa ne može da ih pazari neko ko živi na Avali npr. kao moj kolega koji je našao računicu da svake zime kupuje po dve nove zimske gume koje stavi na prednje točkove a te koje su bile napred prebaci pozadi. All season gume se isplate nekome kao što je moja žena, vozi klio sa gumama 14", prelazi 6-7k km godišnje i vozi samo po ravnici.

Za mene je super varijanta posto vozim dva automobila, putnicki + teretni, oba 14ica, uglavnom ravnica bez divljanja, ekonomicnije mi je a i manje drndanja ovako.

Bar trenutno. Da vozim samo jedan veci, moguce da bih drugacije razmisljao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex 4 Laki said:

Isplati se voziš 14" i to možda ili kao Kronos 13", vozi Fiću iz sedamdesetih, ali ako voziš 17" najjeftinija  je oko 7500 po komadu. Da ne pričamo o tome da all season gume imaju lošije performanse od zimskih tokom zime i letnjih tokom leta pa ne može da ih pazari neko ko živi na Avali npr. kao moj kolega koji je našao računicu da svake zime kupuje po dve nove zimske gume koje stavi na prednje točkove a te koje su bile napred prebaci pozadi. All season gume se isplate nekome kao što je moja žena, vozi klio sa gumama 14", prelazi 6-7k km godišnje i vozi samo po ravnici.

Zivim ispod Avale i ne vozim Ficu nego Golfa Dvojku i nista mi se nisu losije pokazale letnjozimske gume o odnosu na 2 kompleta: snega imas u 2,3 maha po 4 do 5 dana i to se brzo rascisti. Sto se tice upravljivosti - odlicna je i po snegu, i po ledu, i po bljuzgavici, a i po suvom kolovozu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stoned Laki21 said:

evo ja kao represivni organ da vi rečem sledeće:


s gumama se ne treba zajebavati, jer vam se može desiti da vam zbog loših guma proradi ABS i da udarite drugo vozilo.

Srećom vozio sam jako sporo, pa štete nije bilo, ali na +40 temperaturi, pri brzini od 30 na sat i kočenju, uključio mi se ABS i imao sam sudar.

Gume  letnje + zimske i na svake dve godine zamena istih.  nekad dve  nekad 4,  ali svaka sezona mora imati svoje gume i gume se moraju redovno menjati.  nemojte se sa takvi stvarima zajebavati, niti za par  stotina evra štedeti na bezbednosti drugih učesnika u saobraćaju, vaših saputnika i na kraju sopstvenoj bezbednosti.

Apsolutno se slažem sa postom. Na dve godine i ja vrsim zamenu guma. 

 

Gume treba menjati prvenstveno zbog bezbednosti saobraćaja, ali takođe i zbog lagodnosti tokom vožnje. Svaki vozač se oseća lagodnije za vreme vožnje kada vozi sa kvalitetnijim i ocuvanijim gumama, pogotovu po mokrom i klizavo asfaltu. 

 

Verovatno ima ljudi čije se gume manje troše / oštećuju pa mogu na 4 godine da ih menjaju(ima onih koji i štede novac, što ne treba raditi), garažirano vozilo i u maloj meri korišćeno, pa gume mogu duže da traju. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Cavani said:

Za mene je super varijanta posto vozim dva automobila, putnicki + teretni, oba 14ica, uglavnom ravnica bez divljanja, ekonomicnije mi je a i manje drndanja ovako.

Bar trenutno. Da vozim samo jedan veci, moguce da bih drugacije razmisljao.

I ja imam dva, tj. jedan žena jedan ja. Njoj smo kupili prošle godine klio 2 koji je došao sa dve nove mišelinke all season i dve krš gume. Odmah joj kupio još dve all season jer znam da ne izlazi iz našeg atara kao da je bermudski trougao. Čim treba dalje da se ide idemo mojim kolima, mondeo mk4. Na njemu imam dva seta 17", zimske i letnje lassa gume.

 

@Kronostime

Kolega živi u nekom selu kod Ralje. Pre par dana pričao kako svake zime kupi dve nove zimske gume i stavi ih na prednje točkove a ove sa prednjih prebaci pozadi. Vozi pasata b6, gume 15" ili 16", zaboravih šta je rekao. Uglavnom reče da ima neko uzvišenje na putu i da nema nove zimske gume nema šanse da bi izašao.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex 4 Laki said:

I ja imam dva, tj. jedan žena jedan ja. Njoj smo kupili prošle godine klio 2 koji je došao sa dve nove mišelinke all season i dve krš gume. Odmah joj kupio još dve all season jer znam da ne izlazi iz našeg atara kao da je bermudski trougao. Čim treba dalje da se ide idemo mojim kolima, mondeo mk4. Na njemu imam dva seta 17", zimske i letnje lassa gume.

 

@Kronostime

Kolega živi u nekom selu kod Ralje. Pre par dana pričao kako svake zime kupi dve nove zimske gume i stavi ih na prednje točkove a ove sa prednjih prebaci pozadi. Vozi pasata b6, gume 15" ili 16", zaboravih šta je rekao. Uglavnom reče da ima neko uzvišenje na putu i da nema nove zimske gume nema šanse da bi izašao.

E sokole, ja bas gledam ove Lassa zimske, valja li to sta? Misim nije premium klasa, al valja li za te novce?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, CLakiSH said:

E sokole, ja bas gledam ove Lassa zimske, valja li to sta? Misim nije premium klasa, al valja li za te novce?

Odlične gume. Srednja klasa guma po ceni niže klase. Ja sam ih uzeo na preporuku kolege. Posle ispostavilo da nas desetak ima lassa gume i da su svi prezadovoljni. Nisam od nikoga do sada čuo nešto loše o njima. Ono što znam je da su turska firma u bridgestone grupaciji i da su sponzor Barselone u basketu godinama unazad.

 

Pre neki dan predložih kolegi za mondea mk3, 15". Gledali cene u kemoimpexu i videli da su oko 150din skuplje od wintere. Oko 5300 po komadu. Rekao da će uzeti, da li je uzeo ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...