Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

ukoliko Partizan uspe da prenese lakoću trpanja i nivo samopouzdanja i u PO fazu; to je baš za rispekt, jer je takav napad retko viđen na prostorima Evrope i nekad više podseća na NBA stil

 

ukoliko i ne uspe, a pošiba se sa Realom kroz Željkovo taktičko nadmudiravanje početnika na njihovoj klupi i intenzivniji i kvalitetniji defanzivni effort; to je takođe za rispekt i još više podvlači iskazani kvalitet ove ekipe.

 

verujem da KKP i te kako ima priliku i da će jedno od pomenuta dva -- ili mix, biti prikazani -- i u Madridu a naročito u Beogradu.

 

Partizan je jedna od ekipa koja je najpametnije napadala Tavaresa i ako uspe opet da ga uvuče u taj vrtlog floutera i širenja Smailagićem ili ga napuni faulovima; to je ozbiljna taktička prednost.

 

Musa i Hezonja su nesposrno dobri igrači, ali i dalje nije dokazano da su oni ti koji donose pobede u serijama i trofeje; tako i ostaje, dok ne dokažu suprotno, a to ipak znači solidno veći teret od Partizanovog za njih, s obzirom na ulogu ofanzivnih nosilaca i favorita

 

Sudar guzonja na poziciji 4 će svakako biti interesantan, a i bitan.

 

Mateo jeste početnik, mada je kačio neko koliko igrači Reala imaju EL utakmica, regularnih i eliminacionih + Španci su svima stavili do znanja kakvi su takmičari i taktičari i generalno znaju da igraju ovakve utakmice, pa mislim da se to malo niveliše.

 

Partizanu će biti potrebno da Avramović nastavi da igra kao klasni EL bek.

 

Sve u svemu, očekujem vrhunsku seriju. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

Ja verujem da dobijamo jednu u Madridu, realnije je prvu nego drugu jer imamo vise vremena za pripremu a i odmorniji smo.

Isto tako nisam 100% siguran da dobijamo obe u Beogradu, ali o tome cemo razmisljati kad dodje vreme.

 

Sve u svemu, dole kralj!

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, pendulum said:

Ja bih samo još jednom sumirao neke bitne stavke - 20 (dvadeset) pobeda u Evroligi. Najbolji ofanzivni rejting u ligi. Osam pobeda na gostovanjima, od čega 6 pobeda na poslednjih 7 gostovanja. Po broju away pobeda delimo četvrto mesto sa Monakom (na prva tri su Oli, Barsa i Real sa po 10 pobeda). Na kraju 6. mesto na tabeli, faktički deoba petog sa Makabijem gde nas je jedan poen protiv Makabija udaljio od te pozicije i duela sa Monakom. Jedna pobeda nas je delila od 4. mesta i domaćinstva u plejofu. 

 

I da, ovo je uspeh, veliki uspeh šta god pričala elita u vidu Anđusa, Jakovljevića, Sarape i sl. i koliko god ih bolelo. Tim sa solidnim budžetom i vrhunskim trenerom, ali i tim koji je projektovan od 10. do 12. mesta je ostvario 20 pobeda u ovom sistemu EL i zauzeo 6. mesto ostavivši iza sebe daleko skuplje, kvalitetnije i iskusnije sastave u vidu Fenera, Efesa, Armanija, VIrtusa...sa nekim vrhunskim pobedama poput onih protiv lidera lige Fenera u gostima, dvostruke pobede protiv prvaka Evrope, rutiniranja Žalgirisa u gostima, razmontiravanja Olija i Reala kod kuće, urnisanja Vrtusa, Monaka, Baskonije...Zapravo jedini timovi koji su nam ostali dužni, a da su ostali ispod nas, su Valensija i Armani, uz Barselonu koja je iznad i kojoj ćemo imati prilike da se revanširamo u Kaunasu 🙂

 

Moram da se dotaknem i gledanosti - iznad 17.000 ljudi u EL i iznad 7.500 u ABA-i - fantazija! Pominjao se često na drugim temama hajp oko tima i dovodila u pitanje brojnost i motivacija oko odlaska na utakmice. Neki argumenti stoje, ali treba podsetiti sve da je Partizan ubedljivo najgledaniji tim ABA lige 10 godina unazad. Igrali ili ne igrali EL ili bilo koje evropsko takmičenje. Tu svaka diskusija staje. Činjenica je da ogroman deo ljudi dopunjava tu brojku zbog spomenutog hajpa, ali taj kor navijača KKP je uvek tu i uvek je gledao Partizan, kakav god da je tim bio. Tu je prisutno više generacija. Nešto što je počelo da se gradi osamdesetih, pa uvećavano u vreme i nakon Istanbula, Saše & Saše i uspeha reprezentacije, da bi bilo utvrđeno kao armirani beton u vreme Duletove dominacije dvehiljaditih.

 

 

 

Uživajmo u vrhunskoj predstavi dok traje!

 

B1: Kao sto pises ispod, neverovatan uspeh kog ce nadam se ljudi biti svesni, cak i ako ispadnemo od Reala. Opet ponavljam, da izgubimo sve utakmice do kraja u svim takmicenjima, ja cu gledati ovu sezonu kao uspesnu, mislim da cemo tek u buducnosti biti svesni koliko je tesko biti na deobi 5e pozicije na kraju ligaskog dela Evrolige.

 

B2: Upravo zbog ovoga gledam ovu sezonu kao uspesnu- pocevsi od  istorijskog broja sezonskih, preko vracanja nekadasnje atmosfere i dokazivanja da se moze i u Areni napraviti fantasticna podrska. Kolicina dece na svim utakmicama je ogromna, sto opet pokazuje vise generacija o kojima ti govoris. 

Sto se tice predstojece serije, zaista mislim da smo poleteli, sto je sasvim ok, ali ne bih voleo da ostane neki gorak ukus ukoliko nas Real izdominira. Jednostavno su znatno kvalitetniji tim i verujem da je nasa pobeda nad njima (gde su oni igrali tu utakmicu 46h nakon prve) zavarala mnoge ljude. Kao sto je Zeljko prekjuce rekao, oni su stvarno spoj mladosti i iskustva- imaju mogucnost da Ljulja, Serhia i Rudija, ubace i vide da li su u ritmu a ako nisu da ih klupiraju. Njih trojica su osvojili sve sto se osvojiti moze i samim tim jako znace takvom timu cak i ovako matori. Spolja imaju i Hangu, Abaldea, Musu i Hezonju, koji imaju ozbiljan kvalitetet a poslednja trojica su i mladi. Na krilnim i centarskim pozicijama su beton, verovatno najbolji u EL, gde Deck, Yabusele i Tawares dominiraju fizikalijama i u odbrani i u napadu. Ne bih se zacudio ukoliko neko od Ledej/Lesor bude u problemu sa licnim na svakoj tekmi, sto bi onda njima olaksalo znacajno posao. 

Mi smo u padu forme, ali neku sansu vidim ukoliko bi nas sut nerealno krenuo i sa nekim Zeljkovim minijaturama sa 4 mala gde ce biti zanimljivo da li ce se Mateo prilagoditi. Petorka Exum-Panter-Naneli/Avram- Papapetru- centar bi trebalo da ih bas razvuce i moze igrati znatno brze i agresivnije nego Real. Sa druge strane, mucili bi se da uhvatimo defanzivni skok i da odbranimo ista dole.

 

Svakako, sta god bude, uzivajmo u voznji i u ovom neverovatnom uspehu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Magia said:

 

B1: Kao sto pises ispod, neverovatan uspeh kog ce nadam se ljudi biti svesni, cak i ako ispadnemo od Reala. Opet ponavljam, da izgubimo sve utakmice do kraja u svim takmicenjima, ja cu gledati ovu sezonu kao uspesnu, mislim da cemo tek u buducnosti biti svesni koliko je tesko biti na deobi 5e pozicije na kraju ligaskog dela Evrolige.

 

iskreno, ja uživam u partizanovim tekmama kada ih zabodem u aktuelna tri meseca, željkov touch ne da se vidi, nego vrišti, zato je on najtrofejniji trener evrope.

s'druge strane, da je neki neverovatan uspeh i nije, vi imate top8 ekipu po imenima & treneru. svaka čast ali ne vidim neki naročit narativ za vreme čuda storije, tako omiljene među navijačima partizana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Biće mnogo bitno da uđemo dobro u utakmicu, da nas ne nalupaju u startu, dobiju samopouzdanje i jašu na krilima neke serije u prvih par minuta čitavu utakmicu. Ne bi valjalo nikako ući u meč kao protiv Efesa u Istanbulu, ozbiljne ekipe poput Madrida iskontrolišu to i rutiniraju do kraja. 

Ostati u egalu, kako utakmica bude odmicala, biće sve veći pritisak na njima.

 

Ključ je u otvaranju, kontroli def. skoka i da vinipu zaspi na vreme

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, uini said:

 

iskreno, ja uživam u partizanovim tekmama kada ih zabodem u aktuelna tri meseca, željkov touch ne da se vidi, nego vrišti, zato je on najtrofejniji trener evrope.

s'druge strane, da je neki neverovatan uspeh i nije, vi imate top8 ekipu po imenima & treneru. svaka čast ali ne vidim neki naročit narativ za vreme čuda storije, tako omiljene među navijačima partizana.

 

Mi smo po kladionicama (koje su najmerodavnije jelte) bili 12i tim EL pred pocetak sezone. Zavrsili smo na deobi 5og mesta, sa tim timom i trenerom koji su predvidjeni za to 12o mesto. 

 

Da ne ulazimo u jezicka sitna crevca, to jeste ozbiljan (moze se koristiti i drugi pridev- fantastican/neverovatan itd) uspeh i neocekivana stvar. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Magia said:

Da ne ulazimo u jezicka sitna crevca, to jeste ozbiljan (moze se koristiti i drugi pridev- fantastican/neverovatan itd) uspeh i neocekivana stvar. 

 

kako god okreneš, postigli ste nešto never done before ili makar against all odds. 

imate bre ozbiljnu evroligašku ekipu, samo se ne zovete efes i nemate pacera u vidu atamana.

Edited by uini
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

kako god okreneš, postigli ste nešto never done before ili makar against all odds. 

 

 

Nisam to rekao, ali ako ekipa koja je predvidjena za 12o mesto zavrsi na deobi 5og to jeste ozbiljan uspeh sta god ti zeleo da kazes sa ovim karikiranjem i poredjenjem sa Efesom 😉

 

Toliko od mene na ovu temu, danas je dan za uzivanje.

 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Čvarkov said:

Srećno komšije!

 

Ljubomoran sam malo.

 

  Hide contents

Qq63WZ.gif

 

:classic_tongue:

 

Off-topic

 

Odabrao si superekspresivnog lika za svoje bivstvovanje na forumu. Ne mogu da te "zamislim" drugačije. I mislim to kao kompliment 😄 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Salbar_Partizan-Real_crno-belo-ljubicast

 

Ćjah, baš bez veze šal. Kontam da neće baš proći kod naše publike.
Bolje da su naštancali ovih šalova što već imamo u ponudi, a kojih uvek fali na lageru.

Inače je ovaj Realov deo ljubičast, što se verovatno ne vidi iz prve.

Edited by uvrnuto
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Off-topic

 

Odabrao si superekspresivnog lika za svoje bivstvovanje na forumu. Ne mogu da te "zamislim" drugačije. I mislim to kao kompliment 😄 

 

Spoiler

drzavni-posao-cvarkov.gif

 

Kraj offtopica-a.

 

Uživajte Grobarijo!

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Jos kao mali upao si u bunar rakije

 

1:02

 

1 hour ago, uini said:

 

gabriel decka.

 

Nije lijepo zadirati u tuđu intimu, osim toga to je normalno u današnje vrijeme. 🏳️‍🌈

 

15 minutes ago, uvrnuto said:

Salbar_Partizan-Real_crno-belo-ljubicast

 

Ćjah, baš bez veze šal. Kontam da neće baš proći kod naše publike.
Bolje da su naštancali ovih šalova što već imamo u ponudi, a kojih uvek fali na lageru.

Inače je ovaj Realov deo ljubičast, što se verovatno ne vidi iz prve.

 

Nekako vrišti nekvalitetom. Pride, ova druga polovina kao da je isprana ili izbledjela na suncu. Pass.

Edited by Son_of_a_gun
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koja li je tajna zdrave kose Megan Markl formula Frensisovog računanja razlike u korist protivnika? Počeo je sa 8 razlike, pa je posle popeo na 14. S obzirom na to da mi se prosto sabiranje i oduzimanje nikako ne uklapa, rekla bih da je u pitanju prosto umanjivanje ovog dodatka za 2. U seriji bi to izgledalo:

8 + 6 = 14

14 + 4 = 18

18 + 2 = 20

20 + 0 = 20

 

Šta se posle dešava ne znam, možda reset?:) 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...