Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Nekad davno, na starom forumu, ova mantra je radila kao sat. Doduše drugo vreme, košarka je drugačiji sport sada, ali da probamo, ne može da škodi....

 

"Najvažnije je primiti bar jedan poen manje od protivnika"

 

 

 

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Kad već ubijamo vrijeme do tekme, koliko vas bi prihvatilo 2:2 sad?

 

Ne postoji teoretska šansa da Partizan dobije petu utakmicu. 

Edited by Ding Hao
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Kad već ubijamo vrijeme do tekme, koliko vas bi prihvatilo 2:2 sad?

 

Jok, to ne biva.

Završava se u BGD, ovako ili onako...

6 hours ago, odupri se ludilu said:

 

Ja nisam od ranog jutra.

Ja od malena....

 

 

Neko pije od sreće, neko od tuge,

a ja od ujutru...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nek se završi prvo G1. No meni je no brainer da bi Partizan bio u psihološkoj prednosti u G5, sve i da prethodno izgubi G4 sa tipa 15 razlike.

 

Pre godinu dana ovaj tim ne bi bio u takvoj prednosti, ali sada mislim da jeste. Razumem da je grobarima sve crno-belo 😁 ja sam generalno pesimistična, ali ovo je jedna od situacija u kojima vidim pozitivan predznak.

Link to comment
Share on other sites

Partizan po meni ima dobre sanse za prolaz dalje.

 

Kvota na Real veceras je 1.45 a na Partizan 3.20. ali kvota na prolaz dalje na Real je 1.9 a na Partizan 3 sto znaci da su procentualno sanse izmedju 60 i 65% na Real u odnosu na 40 i 35% u odnosu na Partizan. To su i matematicarsko kladionaciraski dosta dobre sanse. Neko napisa da imate 10% sanse ali to je teska nebuloza. Shodno tome ne mislim da bi bilo preveliko iznenadjenje ravno cudu da Partizan prodje Real. Da bilo bi iznenadjenje, da Real jeste favorit, da bio bi uspeh neosporan, samo ne mislim da bi bio neverovatan uspeh kako neki pisu shodno kvotama odnosno sansama i uzimajuci sve u obzir o cemu cu ispod ali svakako f4 sam po sebi jeste odlican uspeh za svaki tim a narocito za one koji nisu u top4 po budzetima kao sto je Partizan.

 

Vidim da se od predikcija 10. mesta Partizana otislo na 12. a za to 10. mesto koje je radio basketnews ko je slusao taj njihov podcast tada glavni razlog su naveli da Partizan nema pravog pleja da je Exum upitan kao plej i da im je to bio kljucni razlog zasto su stavili na Partizan na 10. mesto i izrazavali sumnju. Ko mi ne veruje moze lako da pronadje taj podcast i da preslusa ponovo. Kad smo kod basketnewsa dopisivao sam se sa Urbanosom (vlasnikom istog) i rekao mi je da ce da objave budzete uskoro a razlog zasto nisu objavljivali do sad (s obzirom da su prosle godinu u Martu objavili: 

https://m.basketnews.com/news-172861-euroleague-transfer-market-2022-signings-and-rumors-updated-daily.html )

 

je taj da im neki timovi nisu dostavili budzete. Prosle godine jedino Baskonija nije a ove i neki koji su stigli iz Evrokupa. Iskreno sumnjam da je Partizan, no videcemo. Prema mojim informacijama (ne od Urbonasa) Partizan je 7. tim u Evroligi po budzetu za plate a zavrsio je na +1 poziciji od tog mesta. Shodno tome mesto na tabeli vidim kao nesto normalno a ne nesto neverovatnog uspeha kako su neki ovde pisali. Ostavljam prostora da mozda nemam dobre informacije a potvrda stize uskoro pa cemo da vidimo. 

 

Izvinite na ovom delu za budzet, neka iskuliraju ljudi, molim administraciju da ne brise i da nije cilj nikakvo tatisanje vec da imam da kvoutujem uskoro kad objave da vidim dal raspolazem dobrim informacijama. Ima ovaj upis i kosarkaski deo, mada i to je sve deo kosarke i vezano je za ovaj klub.

 

Da ne pomisli neko nesto negativno stvari pisem iskljucivo na osnovu onoga sto vidim i cujem i informacija kojima raspolazem. Ovde sam na leto pisao da Partizan ima realne sanse za plej of Evrolige jer ima 6 igraca koji su igrali plej of Evrolige i to svako se velikim ulogama u istom i cak 5 igraca koji su igrali f4 sto ima tek par timova u Evroligi a da su pritom to nosioci igre Partizana i u naponu snage  a ne veterani poput Ljulja i Rodrigeza na primer koji nisu nosioci Realove igre ove sezone. To sto ima Partizan sa f4 igracima kao nosiocima igre ove sezone to verovali li ne nema vise od 3 tima u Evroligi. Kad na to dodamo Zeljka sa najvise f4 u El, zaista ne vidim kao nesto nerealno da Partizan ode na na f4 cak naprotiv.

 

Malopre je i basketnews objavio broj utakmica igraca sa plej of utakmicama u Evroligi i Partizan je na 5. mestu tu. Feneru nece igrati Vilbekin i Bjelica pa minus njihove utakmice ode Partizan na 4. mesto a kao sto rekoh nosioci Reala ove sezone imaju znacajno manju ulogu i minus Poarje sa solidnim brojem plej of utakmica a racunali su za ceo roster. Dakle Partizan je u toj kategoriji knjigovodstveno 5. ali realno u top3 s obzirom ko nece igrati a vrlo verovatno po ulogama nosioca mozda cak i najbolji u Evroligi. Ukoliko se plasirate na f4 izvuci cu taj podatak.

 

Ovo sam sve pisao jos tokom leta kada ste pisali samo da se ne obrukamo u El i nakupimo neke pobede. Kada je krenula serija losih rezultata bukvalno je 90% ljudi mracilo ovde (mozda cak i vise a secam se jedino gospodin sediBojan se slozio sa mnom) a ja sam pisao da Partizan ima realne sanse da se domogne top8 bez obzira na seriju losih rezultata. Da ne ispadne da sad nesto pametujem pred utakmicu kad se zavrsi plej of serija to cu sve da kvoutujem pa cete mozda iz ove perspektive shvatiti koliko je to imalo utemeljenja i vase nerealni negativni komentari tada (kod nas  na temi su uglavnom jos gori da se razumemo) da sam tada kao i sada pisao iskljucivo stvarne cinjenice a ne subjektivno misljenje.

 

Sada malo de facto stvari o kosarci i nekoliko realnih osnova za sta Partizan ima ozbiljnih 40% realnih sansi za prolaz dalje sto je dosta blizu 50-50 mada posle vecerasnje utakmice to moze znacajno da varira u zavisnosti ko pobedi, slozicemo se.

 

1. Real je igrao prekjuce sa Huventudom a Partizan pre 4 dana sa Buducnosti. Pritom jos znacajnije Real ce u medjuvremenu imati jos jednu utakmicu u ACB ligi gde se bore za prvo mesto 30. Aprila 3 dana nakon druge utakmice i 2 dana pre 3. meca u Beogradu. Partizan ce tu imati potpuni fokus samo na Real i 5 dana pripreme iskljucivo za Real izmedju 2. i 3. meca. Da ima Real duzine klupe ali ce morati minimum pola igraca da koriste tu jer moraju da pobede.

 

2. Real igra bez jedinog pravog bek ap centra Poarjea a Tavares nije bas igrac za 35min po utakmici pritom neretko i ulazi u rani problem sa licnim greskama. Kapiram da ce da krpe sa Kornelijem koji u teoriji jeste 4/5 opcija ali je u realnosti defanzivno gori od Petruseva na 5.

 

3. Zeljko vs Mateo, beskonacno plej of iskustva vs 0 plej of iskustva kao prvi trener. Pritom Zeljko ovaj tim vodi 2 sezone a Mateo jednu. Mozda jos znacajnije od svega toga je sto Mateo za tu jednu sezonu nije uspeo da uigra tim jer je konstantno imao povredjena 2-3 znacajna igraca i Real od prvog kola nijednu jedinu utakmicu nije odigrao kompletan i to prosecno bez 2-3 znacajno igraca, u par kola su igrali i bez petorice. Zeljku nosioci igraju citave sezone i poslednjih nekoliko meseci u kontinuitetu je kompletan tim sa bek ap plejem Avramovicem i bek ap centrom Smajlagicem. Drugih znacajnih povreda nije bilo. Koprivicu zaista ne racunam za ozbiljnu opciju u Evroligi eventualno bi sluzio u Abi da Lesor uzima manje minuta ali njemu to iz ove perspektice nije smetalo cak sta vise bio je sve bolji i bolji i vise napredovao.

 

Ovo su 3 po meni kljucna faktora za sta Partizan ima dobre sanse za prolaz, onih 40-60 sto je po meni ozbiljna sansa. O kvalitetima Reala se zna ne bih o njima jer su oni favoriti svakako, nesto blazi po meni, istakao bih samo duzinu klupe Reala s obzirom da se radi o 3-4-5 utakmica a ne o jednoj. Ipak pod tackom 1 mislim da ta veca potrosnja Reala zbog navedene 2 utakmice moze to da asimiluje a Partizanovi nosioci igraju bez problema po 30+ minuta citave sezone pa ne vidim zasto ne bi ni u ovoj plej of seriji.

 

Komsije, neka pobedi bolji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, DameTime said:

Nek se završi prvo G1. No meni je no brainer da bi Partizan bio u psihološkoj prednosti u G5, sve i da prethodno izgubi G4 sa tipa 15 razlike.

Cenim da je Boki (Ding Hao) za razliku od tebe iskusan i seća se onih tri faula u napadu Pekoviću u g5 onomad. :wink2: Bron i MJ u ekipi nam ne bi garantovali pobedu u g5 u Madridu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Barkley#34 said:

Cenim da je Boki (Ding Hao) za razliku od tebe iskusan i seća se onih tri faula u napadu Pekoviću u g5 onomad. :wink2: Bron i MJ u ekipi nam ne bi garantovali pobedu u g5 u Madridu.

 

Ne sporim nikom iskustvo, a i da verovatno racionalnije razmišlja nego ja:) Ali ovo je neki moj osećaj za feeling 😉 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ranzo said:

Nikad nisam razumeo pravljenje salova sa protivnikom ?!

Secanje na konkretan dogadjaj. Kad ga razvijes onda kao da kazes "ja sam bio tamo". 

 

Ni ja ih nesto ne gotivim, cak generalno nisam fan salova. Dres ili majica, kacket, dosta. 

 

p.s. jos jednom, srecno veceras!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mfmilan said:

Ja sam nešto u fazonu, a jel mora baš večeras. Prehlađen, umoran, izduvan, baš nemam energije za napinjanje oko meča. Bedak.

 

Uvek je moguće odložiti meč zbog delikatne zdravstvene situacije. Samo si kasno javio.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...