Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ide derbi, a ja razmisljam da li cemo da se raspadnemo i izgubimo 17 razlike, ili cemo da izgubimo 3 razlike,a da ne budemo ni blizu pobede, kao Cedevita sinoc. 

Toliko mi nasi igraci i trener ulivaju samopouzdanje. I utakmica sa Valensijom. 

Sto ne znaci da se necu nervirati svakom nasem preuzimanju cim protivnicka ekipa predje centar. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angola said:

Ide derbi, a ja razmisljam da li cemo da se raspadnemo i izgubimo 17 razlike, ili cemo da izgubimo 3 razlike,a da ne budemo ni blizu pobede, kao Cedevita sinoc.  

 

roster vam je jači od olimpijinog, trener je najbolji mogući, tako da ću ovo podvesti pod jinx.

ili je to, ili potcenjivanje onoga što imate.

 

davno je prošlo vreme supremacije, kada je dule mogao da očara radničkim not kragujevac pristupom i uzastopnim pobedama i titulama. ovo je daleko dinamičniji košarkaški kontekst, u kojem btw zvezda vlada slično vreme ili blizu kao vujketovi heroji.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, uini said:

 

roster vam je jači od olimpijinog, trener je najbolji mogući, tako da ću ovo podvesti pod jinx.

ili je to, ili potcenjivanje onigašto imate.

 

davno je prošlo vreme supremacije, kada je dule mogao da očara radničkim not kragujevac pristupom i uzastopnim pobedama i tutalama. ovo je daleko dinamičniji košarkaški kontekst, u kojem btw zvezda vlada slično vreme ili blizu kao vujketovi heroji.

Pusti roster. Pogledaj na sta licimo? Kao banda, koja odbranu ni u ludilu ne moze na minimalan nivo da dovede. Mi igramo neozbiljnu kosarku. To ne prolazi. Proci ce nekad kuci, kad nas publika ponese. Na strani smo pogubljeni, kao da smo se okupili na dan utakmice. Kao da se skupilo deset igraca iz razlicitih timova. 

Razumem ja tvoj rezon, milioni, evroligaski igraci, dobri napadaci, ali prijatelju moj, to nije tim. 

Link to comment
Share on other sites

Zvezda će nas prebiti u petak. Mi sem Lesora nemamo igrača koji može da se pobije sa njima. Zapravo imamo Lideja ali on izgori u svakom derbiju. Oni samo na pleju nemaju fizikalije.

Mnogo će zavisiti od kriterijuma suđenja. Ne u smislu da navlače za njih ili nas već da li će da puste tuču ili ne. Ako sviraju svaki kontakt kao protiv Makabija, Panter i Egzum dobiju svoje faulove imamo šanse. Naravno, sviraće isto i Nedoviću i Vildozi ali ova naša dvojica više idu na kontakt (faul) za razliku od Nedovića i Vildoze.

Više faulova za Lazića, Lazarevića znaci više minuta za Holanda i Dobrića, dalje znaci manje ofanzivnih skokova za Zvezdu sto dalje znaci da naša preuzimanja sa Lesorom neće da nas koštaju ofanzivnih skokova protivnika.


Ako puste tuču ode utakmica na +15 u startu i ćao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Wingwalker said:

Žoc sa odabirom Brozijanskog nije pogrešio u profilu igrača kojim će apgrejdovati roster, samo ga je ozbiljno precenio. Kao što je i podcenio Petruševa i nije želeo da rizikuje sa ugovorom na jednu sezonu. Iskreno, nije ni Čoki rizikovao. Kupio ga je kao petog visokog. Neće se baci.

 

Osim sto je Filip rekao da ide tamo gde mora, ne nuzno tamo gde zeli. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angola said:

Da u utakmici tri i cetiri. 

Kolko ne volim ove komentare, znači igramo dobro samo kad dobijamo? 

 

Niti je ostatak te serije bio neozbiljan nit ove sezone igramo neozbiljnu košarku, slažem se da igramo kriminalno lošu odbranu ove sezone ali kad se kaže neozbiljna košarka to povlači za sobom da igrače+štab boli uvo, a to već nije istina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Osim sto je Filip rekao da ide tamo gde mora, ne nuzno tamo gde zeli. 
Misliš tamo gde ga žele...?
Ne razumem tvoj upis. Igra u Zvezdi jer ste ga vi propustili, dobio je prvo minutažu ispadanjem Martina i neadaptacijom Bentila, zatim i poverenje trenera, veći usage i vratio je sa dvadesetak ppg u 4-5 tekmi, igra košarku života u prvoj petorci EL tima ...,,osim" što nije srećan jer je ipak genuine grobar i ko zna kako bi tek igrao u vašem dresu...?

Lako je zamisliti kako bi ovaj 5-4 Petrušev rasteretio minutažu Lesoru, zaštitio obruč, smanjio broj prodora u vaš reket i u ovom trenutku verovatno preuzeo i prilično Lidejevih minuta na 4. Ovako Žoc nema čime da pripreti Lesoru (pardon Lideju)...udji igraj, pa kako bude.



  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alex_Serbia said:

Osim sto je Filip rekao da ide tamo gde mora, ne nuzno tamo gde zeli. 

 

Rekao je da ide tamo gde ce imati vecu ulogu i bolje po njegov razvoj a ne nuzno tamo gde zeli i sta su njegove licne zelje.

 

Partizan nije potpisao Petruseva jer mu nije garantovao minute kao sto je Zvezda (imali na unutrasnjim pozicijama Ledeja, Vukcevica na 4 plus Papapetrua kao 3/4, Lesora, Smajlagica, Koprivicu) ne zato jer su mu nudili jednogodisnji ugovor jer je i u Zvezdi potpisao jednogodisnji, Misko je ponudio jednogodisnji ili nista oba kluba. 

 

Zvezda na 4 imala Bentila i Martina na 5 kojima su verovatno obecali neku ulogu i minutazu, Kuzmic i Raduljica sigurno nisu imali obecanu ulogu i minutazu. Zato je Misko procenio da ce bolji razvoj imati u Zvezdi, moguce i jer je Vlada Jo bio trener a on je dokazano dobar za razvoj mladih igraca plus mu je Misko agent pa su se mogli direktno dogovoriti, plus iz ove perspektive sa Duskom svakako nije pogresio. Kod obojice je imao minutazu manju ili vecu.

 

Partizan da bi mu garantovao minute (u Evroligi, posto ga Misko ne daje da bi igrao samo u Abi) morao je biti bek ap Ledeju od 10ak minuta na 4 ili Lesoru na 5 a to znaci 0 minuta za Vukcevica ove sezone ili na 5 Smajlagica/Koprivice ako ne i obojice, posto niko nije unapred mogao znati sa njihove neplanirane povrede. Kada dovodis mlade top prospekte kao sto su svi oni, menadzer zahteva odredjenu minimalnu garantovanu minutazu ili broj utakmica, to se nuzno ne potpisuje u ugovoru ali je stvar dogovora i pokvarili bi odnose sa Miskom da su garantovali minutazu jednom od njegovih "zlatnih koka" a svesni su da nece biti mesta kolko zahteva ili da ce morati da skrajnu jednog ili dvojicu vec mladih super talentovanih igraca koji su vec bili u sistemu a i cini mi se sva trojica odigrali veci broj utakmica od Petruseva prosle sezone i to kod Zeljka znajuci sezonu unapred za vrline i mane i na cemu treba jos da rade i koja im je uloga najbolja.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Posto vidim da vam je nesto smesno i tuzno @kendrick @Magia izvolite:

 

spacer.png

 

Mislim da postoji i video izjava.

 

Sledeci put bih zamolio ako moze neka replika pa me napravite budalom da se svi smeju ili da me svi zale a ne ovako nepristojno. Moj upis se zasniva na izjavi Petruseva i necemu sto je blize realnosti a ne moje ili vase misljenje sto je mozda realno samo nama.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angola said:

Pusti roster. Pogledaj na sta licimo? Kao banda, koja odbranu ni u ludilu ne moze na minimalan nivo da dovede. Mi igramo neozbiljnu kosarku. To ne prolazi. Proci ce nekad kuci, kad nas publika ponese. Na strani smo pogubljeni, kao da smo se okupili na dan utakmice. Kao da se skupilo deset igraca iz razlicitih timova. 

Razumem ja tvoj rezon, milioni, evroligaski igraci, dobri napadaci, ali prijatelju moj, to nije tim. 

Mislim da je Zeljko nervozniji nego inace jer mu se  moze i sto brani nesto sto mislim da mu je sveto.Ali nema nikoga da relaksira situaciju i sve je da se pobediti mora.Meni deluje kao da im je selektor a ne trener,kao da ih vidja samo u fibinim prozorima i svaki put se iznenadi jednako kao prvi put na njihove greske…Mislim da Punter i Ledej a narocito Papapetru ne bi trpeli ovo da nije njegove reputacije.Ali mislim da nema pozitivinam uticaj na ekipu toliko dranje na igrace.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Brat od Korneta said:

Posto vidim da vam je nesto smesno i tuzno @kendrick @Magia izvolite:

 

spacer.png

 

Mislim da postoji i video izjava.

 

Sledeci put bih zamolio ako moze neka replika pa me napravite budalom da se svi smeju ili da me svi zale a ne ovako nepristojno. Moj upis se zasniva na izjavi Petruseva i necemu sto je blize realnosti a ne moje ili vase misljenje sto je mozda realno samo nama.

 

 

Tuzice stavljam jer mi je tuzno sto Wingwalker uopste krece o protivnickom igracu na nasoj temi kao grom iz vedra neba. A onda i ti i on tvrdite da je njega KKP mogao da dovede ali nije hteo. Posto to znate kao cinjenicu i sigurni ste da je to tako bilo, sto je samo po sebi suludo.

 

Ja bih voleo da drzimo nivo ove teme a ne da je pretvaramo u smece, stoga bi bilo lepo da se o Petrusevu i ostalim nagadjanjima pise na temama predvidjenim za to.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...