Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

On 1/20/2023 at 3:29 PM, Cooper said:

Partizanu, naravno.

Ja razumem kada su ljudi vrući, pa posle utakmice pišu razočarano, ali ovde se ide u krajnost i to posle dobrog četvoročasovnog spavanja.

 

Ova sezona je upravo onakva kakva je očekivana za tim koji prvi put igra EL posle toliko godina, koji je pre 15 meseci ispraznio kuću i koji je ispao pre 6 meseci u 1/8 EC. 

 

Ekipa jeste pojačana, ali ljudi pogrešno upoređuju sadašnji KKP sa ekipama od pre 10-14 godina, kao da se protiv njih igra. Sve ekipe su jake, sve su se pojačale, sve su pune iskusnih igrača, sve imaju EL kvalitet. I u takvoj ligi se borimo za 50%. Imamo prednost u treneru, domaćem terenu, ali imamo i hendikep u kontinuitetu, stabilnosti, rutini, ali i kvalitetu kad se prođe 8. igrač rotacije.

 

Liga je puna iznenađenja, gubi se kući u serijama, pobeđuje bez nekoliko igrača, bez izrazitih favorita i autsajdera. 

 

Za sada imamo 3, 4 utakmice iznad očekivanja i isto toliko ispod i tu smo, živi, živi za top8, za rast u odnosu na prethodnu godinu, za ABA trofej bez bele zastave, za pobede protiv odličnih timova.

 

Od ovih 20 utakmica možda smo na 2 ili 3 bili bez šanse za pobedu u poslednja 3 minuta. To znači i da se nešto dobro radi, a ne kako se ovde piše...

 

Ja razumem i jednu i drugu stranu.  Mislim da je ogroman problem sto gubimo utakmice na izuzetno glupe nacine sto proizilazi iz manjka fokusa/razmisljanja. Generalno jako puno kosarkaski neinteligentnih igraca. 

 

Sa druge strane, cinjenica je da smo bili maltene u svim utakmicama zivi, i da smo priredili neke vrhunske utakmice. 

Mislim da je odlicna poenta sa poredjenjem KKP sa Duletovim ekipama, jer svi mi to radimo a cinjenica je da je EL potpuno promenjena od tog vremena. Takodje, dosta se gleda sta komsije rade i ubedjen sam da su oni ispod nas na tabeli da bi i pritisak bio manji. Ako se dobro secam, mi smo pred pocetak EL bili 10-12 favorit, i upravo na tom mestu se i nalazimo. Komsije su bile mislim 14e i to bez Duska, Vildoze i Kampaca (iako ne igra EL znatno smanjuje potrosnju Vildoze i Nedovica u ABA pa samim tim utice i na rezultate u EL), tako da kao i u vecini slucajeva kladionice dosta dobro procenjuju. 

 

Jedino sa cim se ne slazem da imamo sanse za ABA trofej, mislim da ukoliko obe ekipe budu kompletne da su nam sanse minimalne. 

 

Ukoliko klinci nastave da se razvijaju i pocnu da prikazuju malo cesce svoj potencijal, Zeljko ostane i naredne godine na klupi a mi uspemo da zadrzimo okosnicu ekipe, ja cu biti zadovoljan sa ovom sezonom, pa makar i ne osvojili nista - okosnica je tu, vratili smo se na put razvijanja mladih igraca, u EL smo uspeli da pobedimo vrhunske ekipe, Arena je bila maltene uvek puna..

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, LakiJeMaloNervozan said:

Monako kako igra, izgleda da tesko ikoga vise moze pobediti. Nakantali ih i Partizan i Zvezda

 

Izmedju te 2 tekme su dobili Olimpijakosa i posle izgubili na produžetke od Fenera u gostima. Baš se raspadoše.

 

Oni sa ovim lepim skorom koji imaju mogu da priušte sebi da dobiju samo tekme kući i čak tu uz poneki poraz, pa da opet budu u dobrom položaju. Evo već sledeće kolo imaju Milano kući, ako dobiju skor im je 13-8.

 

Edited by realno *w
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo se nadam da je svima u klubu jasno da Smajli i Koprivica nisu sposobni da zamene Lesora, pogotovo u EL. A on sam da izgura sezonu ne moze. Ako se niko ne dovede u narednih par dana znaci da nismo ozbiljni za top8. Ajd da se nadamo da je kouc u pravu sa Exumom na pleju, da ce Naneli da dodje k sebi, Ledej da pocne da igra svoju igru, ali ne vidim kako cemo bez jos jednog centra. Tacnije, jedan vrhunski 4/5 igrac je moranje ako mislimo da se pobijemo za taj top8.

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da su vaše šanse za Top 8 slim do nikakve. Budi uzgred rečeno naše su samo za nijansu bolje.

Ovo trenutno stanje gde si na pobedu 2 od Top 8 u teoriji izgleda dobro, u praksi to znači da ispred nas ima 5-6 ekipa koje imaju 1-2 pobede više i da do kraja treba da ostvarimo bolje rezultate ne od 1-2 ekipe nego od 5-6 . Kad kažem bolje rezultate mislim na 2-3 pobede više što je u ovoj konkurenciji vrlo teško. Ako krene Baskonija da pada Žalgiris ide gore, ako krene Efes dole , eto ga Makabi u top osam.

Vrlo je teško napraviti 2 pobede više od toliko ekipa, potrebne su serije od 6-7 pobeda, a to je vrlo teško i za nas i za vas.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Vrlo prijatno veče u Morači. 🙂 Atmosfera fantastična, 95% (solidno ispunjene hale) navijalo za KKP, kapiram bolji ambijent nego u Areni na većini ABA mečeva. Jednostavno su ljudi željni Partizana. 😍

 

SC skroz kul ekipa, rekao bih dobro i vođena. Igraju smislen basket, u odnosu na kvalitet, i tek večeras sam skapirao da bih mogao češće da ih pogledam.

 

Mi u nekoj trećoj brzini, bez mnogo cimanja u odbrani, u napadu na kvalitet.

 

Smajli ima ozbiljan vibe Đorđa Gagića. Uvijek u borbi za vazduh, uvijek spreman da napravi glupost. Aleksa je isto priča za sebe. Naložila ga publika prilikom ulaska ovacijama, odmah se istripovao, iscarinio loptu i izgubio je 😄

 

Matijas je car, i na parketu, i van njega. Opet je upao u "kop" nakon meča.

 

Sve u svemu, upisati bodove i zaboraviti ili posmatrati kao trening pred petak.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Iskreno mislim da su vaše šanse za Top 8 slim do nikakve. Budi uzgred rečeno naše su samo za nijansu bolje.

Ovo trenutno stanje gde si na pobedu 2 od Top 8 u teoriji izgleda dobro, u praksi to znači da ispred nas ima 5-6 ekipa koje imaju 1-2 pobede više i da do kraja treba da ostvarimo bolje rezultate ne od 1-2 ekipe nego od 5-6 . Kad kažem bolje rezultate mislim na 2-3 pobede više što je u ovoj konkurenciji vrlo teško. Ako krene Baskonija da pada Žalgiris ide gore, ako krene Efes dole , eto ga Makabi u top osam.

Vrlo je teško napraviti 2 pobede više od toliko ekipa, potrebne su serije od 6-7 pobeda, a to je vrlo teško i za nas i za vas.

 

Kako na pristojan način može da se komunicira na temi suprotnog tabora, čak i kad je možda nešto što ne prija ušima. Što se mene tiče, dobrodošao si da baciš koju i ovde, nećemo se ljutiti 😄

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Instinkt said:

 

Kako na pristojan način može da se komunicira na temi suprotnog tabora, čak i kad je možda nešto što ne prija ušima. Što se mene tiče, dobrodošao si da baciš koju i ovde, nećemo se ljutiti 😄

 

I mi smo tebe lepo primili dok nisi nastavio da insistiras da je Vlada Jovanovic odlican izbor za trenera KKCZ 😄 doduse i tada ti nista strasno nismo rekli osim da to vec prelazi u trolovanje 😄 

Link to comment
Share on other sites

A verovao ili ne, nisam imao loših namera bukvalno nijednog momenta. Više sam ciljao na to da se nekad i mladi trener treba istrpeti. Kad je došao Duško rekao sam da je vrhunski trener, nema greške. To će ti i Čvrki potvrditi. Kasnije sam pisao o Kampacu, kad je to bio samo rumour, da vredi taj novac, ali je previše za Zvezdu; pa je jedan što mu je vrhunac dana rešavanje osmosmerki prozvao za intelekt jer uopšte pišem na temi kao da će doći blabla

Elem, naša tema je daleko pristojnija i gostoprimljivija od vaše, gde čak i pravi zvezdaši imaju problem sa rsb nakotom, a kamoli mi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Milos 3.14 said:

Iskreno mislim da su vaše šanse za Top 8 slim do nikakve. Budi uzgred rečeno naše su samo za nijansu bolje.

Ovo trenutno stanje gde si na pobedu 2 od Top 8 u teoriji izgleda dobro, u praksi to znači da ispred nas ima 5-6 ekipa koje imaju 1-2 pobede više i da do kraja treba da ostvarimo bolje rezultate ne od 1-2 ekipe nego od 5-6 . Kad kažem bolje rezultate mislim na 2-3 pobede više što je u ovoj konkurenciji vrlo teško. Ako krene Baskonija da pada Žalgiris ide gore, ako krene Efes dole , eto ga Makabi u top osam.

Vrlo je teško napraviti 2 pobede više od toliko ekipa, potrebne su serije od 6-7 pobeda, a to je vrlo teško i za nas i za vas.

 

Ako Campazzo ne bude mogao da igra do kraja sezone, onda da, sanse su manje od 50%, ali sa takvim igracem KKCZ ce morati da pogubi vecinu meceva pre Albe pa da se tu dovodi u pitanje plasman u TOP8. Jednostavno, ovo je kosarka, jedan igrac pravi ogromnu razliku - KKCZ onomad bez poklona sa neba u vidu Millera ne bi ni videla TOP16, proslogodisnja KKCZ bi bez Kalinica bila medju poslednjim ekipa u EL i ispala bi u polufinalu ABA lige.

 

Tako da se meni cini da je misija KKP u petak vise da probaju da osujete siguran korak svog protivnika u 8 najboljih nego da spasavaju svoje sanse. Jer, KKP je i u prethodna dva meseca pokazao da je itekako pobediv tim (najbolji primer, Valencia u gostima), KKCZ sa Campazzom je Radonja tim/TOP 8 Zalgiris na steroidima, takva ekipa moze da dobije bukvalno svaki mec do kraja EL.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alex_Serbia said:

Zeks ima vise nego sjajnih 5 dana da odlicno pripremi ekipu za derbi, pa taman da se u petak oko 23h svi pitamo sta je on to, dođavola, spremao 5 dana!? 😕

Pa napisao sam šta je on spremio  ali mi je sa razlogom obrisana poruka. 

Izvinjavam se administraciji. To mo je bila prva i poslednja poruka na KK Partizan.

 

Edited by Gojko
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alex_Serbia said:

Zeks ima vise nego sjajnih 5 dana da odlicno pripremi ekipu za derbi, pa taman da se u petak oko 23h svi pitamo sta je on to, dođavola, spremao 5 dana!? 😕

 

Ma koja priprema, kad imaš na primer Smajlija koji udje i posle 5 sekundi ne zna šta mu je Žoc rekao dok ga je spremao za ulazak u igru, a kamo li pre 4 dana na treningu.

 

Prošli derbi zove tajmaut samo da bi objasnio kako jedino treba da branimo šut za tri, makar oni napravili zicer (čista matematička logika i to dobra), 10 sekundi kasnije ostavljamo najboljeg šutera samo na trojci.

 

Osim strašno promenjive forme velikog broj igrača, najveći problem je nedostatak košarkaške inteligencije i to Žoc ne može da reši. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, realno *w said:

 

Ma koja priprema, kad imaš na primer Smajlija koji udje i posle 5 sekundi ne zna šta mu je Žoc rekao dok ga je spremao za ulazak u igru, a kamo li pre 4 dana na treningu.

 

Prošli derbi zove tajmaut samo da bi objasnio kako jedino treba da branimo šut za tri, makar oni napravili zicer (čista matematička logika i to dobra), 10 sekundi kasnije ostavljamo najboljeg šutera samo na trojci.

 

Osim strašno promenjive forme velikog broj igrača, najveći problem je nedostatak košarkaške inteligencije i to Žoc ne može da reši. 

Nikom nije kosarkaska inteligencija naglo opala dolaskom u kkp,takvi su bili i pre i on ih je birao i doveo.Takodje lider ekipe i kapiten je igrac sa vrlo upitnim donosenjem odluka na obe strane terena,za sezonu ipo samo je nedavno minimalno kaznjen za lose odluke.

Forma je dosta kompleksno pitanje ali ni tu trener ne pomaze jos starta ovog mandata.Prosle godine Kuruc malo starter malo van 12,Dangubic isto,Madar i te a i ove sezone slicna prica,sada opet nema minutazu,pogledaj na temi kako gledate u pasulj zasto Naneli nekad jedva da igra.Pazi da uhvate formu.S druge strane recimo Lesor je prilicno konstantan...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Osim strašno promenjive forme velikog broj igrača, najveći problem je nedostatak košarkaške inteligencije i to Žoc ne može da reši. 

 

Nesto sumnjam da npr vecina Zvezdinih igraca odise nekom posebnom kosarkaskom inteligencijom. Kao sto su Duletovi timovi bili sve, samo ne sa visokim basketball IQ-ovima (Kecmanu svaka cast). Pa opet se napredak osetno ogledao dok ti timovi nisu postajali prave male masine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...