Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ne vidim da imamo neku šansu večeras. Moraju baš sve kockice da se poklope da bi pobedili. Znamo svi koje su im udarne igle, i znamo svi da će nam bez obzira na predznanje šetati po reketu, zaobilaziti kao čunjeve, probijati, i na kraju napuniti. Jedina nada mi je teorija velikih brojeva, nekad se mora desiti da i mi dobijemo neku ekipu u gostima, jaču od kisele vode. Jaka mi nada 😑

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Instinkt said:

Ne vidim da imamo neku šansu večeras. Moraju baš sve kockice da se poklope da bi pobedili. Znamo svi koje su im udarne igle, i znamo svi da će nam bez obzira na predznanje šetati po reketu, zaobilaziti kao čunjeve, probijati, i na kraju napuniti. Jedina nada mi je teorija velikih brojeva, nekad se mora desiti da i mi dobijemo neku ekipu u gostima, jaču od kisele vode. Jaka mi nada 😑

Pošto je Fener bio u prošloj deceniji, nije dobar ovaj jinx 😄 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

@Green23

 

Nismo vas dobili u gostima od 2016.

Najneuspešniji klub u Evropi na gostovanjima u poslednje 2 decenije i jače. Prvi derbi ste nas dobili +15. Drugi nismo dobili pred 20k svojih navijača, gde smo 3x jači i stabilniji. Očekivanja su mi 0. Možda da ne bude baš 20 razlike na zagrevanju, čisto da se nadam do kraja 

Ništa jinx, samo realnost 😑

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Instinkt said:

@Green23

 

Nismo vas dobili u gostima od 2016.

Najneuspešniji klub u Evropi na gostovanjima u poslednje 2 decenije i jače. Prvi derbi ste nas dobili +15. Drugi nismo dobili pred 20k svojih navijača, gde smo 3x jači i stabilniji. Očekivanja su mi 0. Možda da ne bude baš 20 razlike na zagrevanju, čisto da se nadam do kraja 

Ništa jinx, samo realnost 😑

 

Isto mislim, daj samo da ne startujemo sa minus 10.

 

Mi nismo mogli da dobijemo Valensiju u manje više prijateljskoj atmosferi na gostovanju (gde se jasno videlo kako smo se pogubili uvek kad publika malo stisne) a dobićemo u punom Pioniru, ma važi 😂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dzep said:

 

Isto mislim, daj samo da ne startujemo sa minus 10.

 

Mi nismo mogli da dobijemo Valensiju u manje više prijateljskoj atmosferi na gostovanju (gde se jasno videlo kako smo se pogubili uvek kad publika malo stisne) a dobićemo u punom Pioniru, ma važi 😂

 

Upravo. Moraju da se poklope maltene sve kockice da bi mi dobili bilo koga na gostovanju. Da odigramo odličan meč, eksploatišemo sve prednosti koje imamo, defanzivno da nadmašimo sebe, protivnik da ima slabiji dan, pa čak i da publika ima loš dan 🤦‍♂️😄

 

Nikad mirnije nisam čekao derbi, maltene sam se pomirio da ću gledati baš ono što sam isprogramirao u glavi. A nijedan scenario nije dobar. I opet kad počne utakmica, sve živce će mi pokidati, dobiću aritmiju od KKP. 

Edited by Instinkt
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Instinkt said:

 

Upravo. Moraju da se poklope maltene sve kockice da bi mi dobili bilo koga na gostovanju. Da odigramo odličan meč, eksploatišemo sve prednosti koje imamo, defanzivno da nadmašimo sebe, protivnik da ima slabiji dan, pa čak i da publika ima loš dan 🤦‍♂️😄

 

Nikad mirnije nisam čekao derbi, maltene sam se pomirio da ću gledati baš ono što sam isprogramirao u glavi. A nijedan scenario nije dobar. I opet kad počne utakmica, sve živce će mi pokidati, dobiću aritmiju od KKP. 

 

Znaš kako, sa godinama dolazi i ta toliko prosta sposobnost, a to je da prvo jasno vidiš stvari a drugo ne možeš više ni efikasno da se lažeš 😂

 

Tako da, sve isto ko ti, potpuno sam miran, nekako mi se scenario tekme već muva po glavi, i to ne jedan, već njih nekoliko, i u apsolutno svim scenarijima (osim onog jednog, idealnog) situacija nam je nevesela, tako da, lagano

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se samo nadam čvrstoj i hrabroj borbi, dobrom startu i odličnom šutu 😄

 

Šalu na stranu, sami smo sebe doveli u ovu do-or-die situaciju tako rano u sezoni. Cca. 7 ekipa konkuriše za 3 mesta u TOP8. Za njima zaostajemo od 1 do 3 pobeda.

Od Valensije i Makabija već imamo lošiji međusobni skor, a ako večeras izgubimo imaćemo i od Zvezde.

Ostaju nam Efes, Virtus i Žalgiris u gostima. Realno je da od Virtusa i Baskonije imamo bolji skor, možda i od Žalgirisa (koji ima samo 3 pobede više).

 

Sve u svemu, srećan rođendan drugu Safetu i da ne sekira previše 🙂

 

p.s. ćetvrtkom i dalje dobijamo cca. 50% tekmi, tako da nisu baš tako male šanse 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alex_Serbia said:

Mislite da ste, uprkos najnizim ocekivanjima, mentalno spremni za veceras? Lol, pitacu vas kada Smajli i Madar budu u startnih 5 🥴

 

(Tj necu vas pitati jer necu moci da pratim, pa vas pitam sad proaktivno)

 

 

42 minutes ago, Instinkt said:

A nijedan scenario nije dobar. I opet kad počne utakmica, sve živce će mi pokidati, dobiću aritmiju od KKP. 

 

Ti si se spasio muke 😄

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Marvin said:

Ja se samo nadam čvrstoj i hrabroj borbi, dobrom startu i odličnom šutu 😄

 

Šalu na stranu, sami smo sebe doveli u ovu do-or-die situaciju tako rano u sezoni. Cca. 7 ekipa konkuriše za 3 mesta u TOP8. Za njima zaostajemo od 1 do 3 pobeda.

Od Valensije i Makabija već imamo lošiji međusobni skor, a ako večeras izgubimo imaćemo i od Zvezde.

Ostaju nam Efes, Virtus i Žalgiris u gostima. Realno je da od Virtusa i Baskonije imamo bolji skor, možda i od Žalgirisa (koji ima samo 3 pobede više).

 

Sve u svemu, srećan rođendan drugu Safetu i da ne sekira previše 🙂

 

p.s. ćetvrtkom i dalje dobijamo cca. 50% tekmi, tako da nisu baš tako male šanse 🙂

 

 

Toliko smo nespremni za veceras, kad ja moram ovo da boldujem 😆

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Barkley#34 said:

Volim da čitam ovog penduluma i kad se slažem i kad se ne slažem s njim. Samo što je sisa pa retko piše. :classic_biggrin:

 

Sigurno da poređenje sa komšijama u pogledu skora i pozicije na tabeli utiče na ocenu kod manjeg ili većeg broja navijača. Međutim, rekao bih da na ocenu utiče i to da ljudi vide da komšijska ekipa izgleda daleko smislenije i konstantnije na terenu, i kad gubi i kad dobija (malo je verovatno i do nostalgije za čvrstom, krvava kolena košarkom). Dakle, ništa od grupe građana koju počesto vidimo u crno-belom.

 

Ocene o uspesima će se davati na kraju sezone, bez obzira na projektovane i trenutne rezultate. Ono što jeste katastrofalno je to da tim nakon skoro 20 mečeva u EL (a značajan deo ekipe je tu već godinu i po) prečesto izgleda kao da su se tek skupili. Uz to su i one ispričane priče o čudnim rotacijama, razlici u pristupu od meča do meča, nenormalnom "nestanku" pojedinih igrača, itede. To se nikako ne može podvesti pod povremena gubljenja ili brejnfartove (ili recimo pod razvoj tima) nego je po meni problem dublji i sveobuhvatniji. Povremeno prelazi u sramotu. Lično bih pristao i na malo manje pobeda ali da znam da su one stvarni domet tima (verovatno jeftinijeg) a ne kao sad da ne znamo koji će se Partizan pojaviti i da li će dno amplitude biti na nivou KLS2 lige. Nama je možda novo i nepoznato sve ovo u EL nakon dugog izbivanja iz iste ali igračima i trenerima nije i ne postoji opravdanje za nabrojane loše stvari.

........

Mislim da niko ne zna šta da očekuje od sutrašnje utakmice. Ja sam mišljenja da ćemo izaći smislenije nego inače na gostovanjima (pošto i nije u romingu), i da ćemo se pobiti za pobedu, a i ako izgubimo neće biti deklasiranja nego tesan poraz jer su bili bolji a ne manje užasni. Nadam se da se neću prevariti. U suprotnom bi slon u sobi bio prevelik da bi se zaobilazio.

 

Ma iskreno ne stižem da pišem i malo me mrzi i onda se često nakupi toliko toga što bih napisao pa dok složim svoje misli i pregledam sve, potrošim 40 min. Čitam redovno svakako. 🙂

Pazi, stoji da igraju smislenije ali rekao bih da je ovo drugo pitanju, a to je nostalgija za načinom kako smo mi igrali pod Duletom. Imaš gomilu ekipa u Evropi koje forsiraju samo pikenrol i izolacije. Prvi je Efes. Monako igra takođe ne previše organizovano onako na prvi pogled ali ih opet to nije omelo da budu u vrhu tabelu. Jednostavo ekipe često imaju tendenciju da uproste igru ako imaju dobre individualce koji lako mogu da rešavaju situacije 1 na 1. Ne bih rekao da KKP nema akcije, jer se primećuje dosta nekih sitnih minijatura za stavljanje šutera u dobru poziciju za šut ili za eksploatisanje mismeča. Opet, fali čest taj neki ekstra pas na slobodnog igrača ili igrača koji je u još boljoj poziciji od onog koji trenutno ima loptu i to je do tog famoznog košarkaškog IQ-a gde igrač odluči često da glumi heroja ili ne vidi dobro kada ga udvoje gde treba da baci loptu i sl. To se odnosi i na Pantera i Ledeja i Anđušića i Avramovića itd. Individualni kvalitet nije sporan ali fali ta anticipacija dešavanja na parketu i reagovanje na odbranu ili napad protivnika unapred ili na kretnje saigrača kako bi se našao na pravom mestu u pravo vreme. I to može da se uči ali treba dosta vremena. Neki ljudi kao Jokić su rođeni sa tim instiktom, a neki moraju mnogo da rade na sebi i kroz trening i sa trenerima kako bi to podigli na viši nivo. Ono što je meni neoprostivo je naše ispadanje u odbrani, ponekad i smehotresno sa 2-3 pasa protivnika ali valjda je Željko mislio da će kroz napad to nadomestiti, a da će se vremenom i taj segment dići na pristojan nivo. Drugo objašnjenje nemam.

 

S druge strane ovaj tim sa ovakvom napadačkom produkcijom i kada bi sve zategao u odbrani, pa to bi bio granični F4 tim ali to verovatno nećemo doživeti i zato i jesmo projektovani za taj donji dom, s razlogom.

 

9 hours ago, Brat od Korneta said:

Prvo izvinjavam se unapred na malo duzem upisu, ako imas vremena danas da procitas i odgovoris ako ne moze i kad nadjes vremena posto nije vezan za derbi.

 

Evo, odgovoriću ti samo zato što si uložio veliki trud u ovo pa da ne bude da sam skroz ignorisao.

 

Imaš konstantnu potrebu da relazitivizuješ kvalitet igrača KKP i CZ, pa su tako naši dojučerašnji F4 igrači koje bi svako poželeo, a vaši su neki ispodprosečni bezveznjaci (karikiram) koje niko živ ne bi hteo ali su se eto izdigli iznad svega toga i igraju iznad granica svojih mogućnosti. Ponavljaš ove teze često na forumu iz želje valjda da uniziš svaki uspeh KKP i preuveličaš svaki neuspeh i obrnuto opravdaš neuspeh KKCZ i preuveličaš svaku pobedu. OK, nije to ništa neuobičajeno za svakog navijača da voli da uteruje tim za koji navija u tu anderdog ulogu, kao što sam i ranije pisao, ali malo je dosadno čitati po 10 puta iste stvari. Skapirali smo i prvi put tvoje viđenje. Izgubiš mnogo vremena da prepričaš ono što si napisao ranije više puta.

 

Što se tiče projekcija plasmana KKP-a i sam si pretražio i došao do istih viđenja. Onda sa druge strane analizom našeg tima dođeš do zaključka da je ipak trebalo da budemo mnogo iznad. Malo si u sukobu sam sa sobom iz želje da prikažeš da je trebalo da budemo mnogo bolji. Uglavnom, tvoje je pravo da misliš šta želiš ali ja bih pre stavio mišljenje eksperata sa ovih sajtova iznad i tvog i mog i 99% ljudi sa ovog foruma. Znali su i oni da je Željko trener KKP i da ima tu gomila kvalitetnih pojedinaca, pa su nas opet rangirali ne više od 9. mesta u najboljem slučaju. Postoje verovatno opravdani i dobri razlozi za to kad se uđe u analizu kompozicije tima, dubine rostera, pomenutog košarkaškog IQ-a itd. ali to je verovatno najbolje što smo mi mogli da dovedemo ili bar ono što je Željko mislio da je najbolje od raspoloživih opcija jer često neke prve opcije nisu bile dostupne. O igri, kao što rekoh, možemo da raspravljamo, ali sam plasman je u granicama očekivanog. Naravno crta se podvlači na kraju.

 

Što se tiče onog "da se ne brukamo", možda je to bio prejak izraz. Ja sam pod tim mislio upravo da budemo na toj nekoj 9-12. projektovanoj poziciji pa ako uspemo da napadnemo plejof super. Mislim da je ideja bila da se napravi konkurentan tim koji može da pokaže zube svima i neće biti zakovan za dno ali teško da se išlo na pravljenje tima za TOP8. Pretpostavljam da je svima u klubu bilo bitno da se KKP pokaže u dobrom svetlu sad po povratku u EL i sa Željkom i punom Arenom i da se u tome umnogome uspelo (na stranu naša razočaranost mnogim stvarima u igri).

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Fon me sprema za post utakmica raspoloženje, izgleda

 

Krenulo je sa Sve će to o mila moja... da bi nastavio sa Sanjao sam noćas da te nemam, ničim izazvan, nisam slušao Dugme odavno, ali eto, ko te zna ako te mobilni ne zna...

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...