Jump to content

KK Partizan 2022/23 - It's coming home!


fillam

Recommended Posts

Ja opet isto, nikakav ,apsolutno nikakav trenerski pecat od Zoca nisam video. Casti nas prisustvom, ima milion pomocnika, sprcao je brdo love jer je ovo najskuplji tim koji smo ikad imali, a isti problemi od prvog dana kad ga je sklopio na ovamo. Niti ima neke hijerarhije, ni agresivnosti, nista. Trinkijerijeva ekipa sa mnogo manje kvaliteta je izgledala kao Porsche u odnosu na ovu sa sve jebenim Nikolom Jankovicem i Mileticem. Bojim se da ce ko i Bora Corba da uspe da udje i izadje iz legende, a da ce od jeseni Adin Vrabac da nam bude misaona imenica. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Partizanu, naravno.

Ja razumem kada su ljudi vrući, pa posle utakmice pišu razočarano, ali ovde se ide u krajnost i to posle dobrog četvoročasovnog spavanja.

 

Ova sezona je upravo onakva kakva je očekivana za tim koji prvi put igra EL posle toliko godina, koji je pre 15 meseci ispraznio kuću i koji je ispao pre 6 meseci u 1/8 EC. 

 

Ekipa jeste pojačana, ali ljudi pogrešno upoređuju sadašnji KKP sa ekipama od pre 10-14 godina, kao da se protiv njih igra. Sve ekipe su jake, sve su se pojačale, sve su pune iskusnih igrača, sve imaju EL kvalitet. I u takvoj ligi se borimo za 50%. Imamo prednost u treneru, domaćem terenu, ali imamo i hendikep u kontinuitetu, stabilnosti, rutini, ali i kvalitetu kad se prođe 8. igrač rotacije.

 

Liga je puna iznenađenja, gubi se kući u serijama, pobeđuje bez nekoliko igrača, bez izrazitih favorita i autsajdera. 

 

Za sada imamo 3, 4 utakmice iznad očekivanja i isto toliko ispod i tu smo, živi, živi za top8, za rast u odnosu na prethodnu godinu, za ABA trofej bez bele zastave, za pobede protiv odličnih timova.

 

Od ovih 20 utakmica možda smo na 2 ili 3 bili bez šanse za pobedu u poslednja 3 minuta. To znači i da se nešto dobro radi, a ne kako se ovde piše...

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Cooper said:

Partizanu, naravno.

Ja razumem kada su ljudi vrući, pa posle utakmice pišu razočarano, ali ovde se ide u krajnost i to posle dobrog četvoročasovnog spavanja.

 

Ova sezona je upravo onakva kakva je očekivana za tim koji prvi put igra EL posle toliko godina, koji je pre 15 meseci ispraznio kuću i koji je ispao pre 6 meseci u 1/8 EC. 

 

Ekipa jeste pojačana, ali ljudi pogrešno upoređuju sadašnji KKP sa ekipama od pre 10-14 godina, kao da se protiv njih igra. Sve ekipe su jake, sve su se pojačale, sve su pune iskusnih igrača, sve imaju EL kvalitet. I u takvoj ligi se borimo za 50%. Imamo prednost u treneru, domaćem terenu, ali imamo i hendikep u kontinuitetu, stabilnosti, rutini, ali i kvalitetu kad se prođe 8. igrač rotacije.

 

Liga je puna iznenađenja, gubi se kući u serijama, pobeđuje bez nekoliko igrača, bez izrazitih favorita i autsajdera. 

 

Za sada imamo 3, 4 utakmice iznad očekivanja i isto toliko ispod i tu smo, živi, živi za top8, za rast u odnosu na prethodnu godinu, za ABA trofej bez bele zastave, za pobede protiv odličnih timova.

 

Od ovih 20 utakmica možda smo na 2 ili 3 bili bez šanse za pobedu u poslednja 3 minuta. To znači i da se nešto dobro radi, a ne kako se ovde piše...

Ne, to je samo dokaz da ova ekipa ne igra dovoljno dobro, sigurno da ima i do samopouzdanja, jer izgubiti ih nekoliko u nizu, nije lako zaboraviti i svaku kasnije je sve teže dobiti. Ja stojim pri onome što sam rekao i pre dva meseca, meni Partizan ne izgleda kao tim i jednostavno se sve radi na neki individualni kvalitet. Bude tu dobrih napadčkih predstava kada sve počne da ulazi, pa to pokrije sve ono loše, a toga ima na pretek. Totalno beskrvno deluju u odbrani, i sa time jednostavno neće moći da se pobedi ni jedna ozbiljna ekipa u bitnim utakmicama, previše gubljenja u rotacijama. Juče se Valensija nudila ceo meč, ali uvek Partizan vrati njima sa glupošću. Danilo Anđušić kao ballhendler u pnr igri je apsolutna glupost i zaista mi nije jasno kako je Žoc to zamislio, odličan spot up šuter, ali koji je poprilično spor za igru 2 na 2, a pogotovo za 1 na 1 i iz nekog razloga on po nekoliko puta u bitnim napadima vrti pik. U napadu se sve svodi na glavinjanje Egzuma i iso Pantera ili eventualno kada Lesor izgradi dobru poziciju pa dobije loptu. 

 

Zaboravih da dodam, meni i dalje nije jasno kako je Smajlagić nekog prevario i uspeo da iz Beka ode u GSW, ispašće jedan od najvećih WTF momenata. Lik kad god uđe igra kao da je garbage time u NBA. Premalo inteligencije za ovaj nivo košarke, čovek je zamenjen u 30toj sekundi utakmice u ABA ligi zbog iste stvari koju je juče uradio kada je napao Dubljevića leđima, samo što mu je juče ušlo ne zna ni on kako. Ja njemu predviđam neku Igokeu ili osrednji španski/turski tim posle Partizana.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

Ja opet isto, nikakav ,apsolutno nikakav trenerski pecat od Zoca nisam video. Casti nas prisustvom, ima milion pomocnika, sprcao je brdo love jer je ovo najskuplji tim koji smo ikad imali, a isti problemi od prvog dana kad ga je sklopio na ovamo. Niti ima neke hijerarhije, ni agresivnosti, nista. Trinkijerijeva ekipa sa mnogo manje kvaliteta je izgledala kao Porsche u odnosu na ovu sa sve jebenim Nikolom Jankovicem i Mileticem. Bojim se da ce ko i Bora Corba da uspe da udje i izadje iz legende, a da ce od jeseni Adin Vrabac da nam bude misaona imenica. 
Njegov Bajern je skuplja ekipa od ovog Partizana. Zasto onda nije bolje plasiran?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alek The Great said:

Njegov Bajern je skuplja ekipa od ovog Partizana. Zasto onda nije bolje plasiran?

Sent from my RMX3301 using Tapatalk
 

 

Teska prica da je ovosezonski Bajern skuplji od ovosezonskog Partizana.

 

A jedan od razloga sto je Bajern losije plasiran je sto su potpuno razoreni na bekovskim pozicijama dobar deo sezone.

 

Delim misljenje da bi Trinki bio jaca prica sa Partizanom nego pozni Obradovic.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Alek The Great said:

Njegov Bajern je skuplja ekipa od ovog Partizana. Zasto onda nije bolje plasiran?

 

Bayern ima losiji sastav od Partizana, to je cinjenica. Mozda su oni tamo ludi pa placaju Winstona vise od Exuma ili Gillespia vise od Lessorta, ali zamisli sad ovaj Partizan i petorku Winston - Weiler Babb - Bonga/Jaramaz - Rubit - Gillespie umesto petorke Exum - Punter - Nunnally - LeDay - Lessort i jos imas Lucica umesto Papapetroua, ali je on stalno povredjen. Pa ne bi ni Partizan u tom sastavu imao vise od 6-7 pobeda do sada.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Alek The Great said:

Trinki nije hteo da sacuva Tomasa, to je jedna greska.
Ja kad sam na pocetku sezone rekao da cemo imati 12 pobeda pricali ste da je malo. To je realnost. Sve preko je za mene bonus.

 

Pa ako ti to pomaze da se lepse osecas kad pratis Partizan, onda da, to je realnost - jedna pobeda vise od mocne Alimpijeviceve Crvene zvezde (pri tome se tada igralo 30, a ne 34 kola).

 

Partizan ima 9 pobeda i 11 poraza, ali je medju ovih 11 daleko vise egal meceva. Idemo redom, Basconia je iscupala pobedu da ni oni sami ne znaju kako, Armani je prelomio mec u poslednjih 4-5 minuta neverovatnom serijom, Crvena zvezda je vec bila na konopcima ali se izvukla u finisu, Valencia je splet nekih neverovatnih propusta, Asvel je posledica niza poraza na jednu loptu (a i sam taj mec je bio na jednu loptu).

 

Posto je odigrano vec 20 kola, svako je igrao sa svakim, utisak sa meceva je da su Real, Barca i Oly pokazali da su dosta bolji (ne racunam sad formu i povrede) i ko jos? Od ekipa sa vrha tabele, Fenerbahce je pobedjen u gostima, Zalgiris +8 kod kuce, Monaco je razvaljen u poslednjoj cetvrtini, Efes je dobijen kod kuce, sa Valenciom i Crvenom zvezdom egal, Maccabi rezultat tu negde, Virtus ubedljiva pobeda.

 

Ova ekipa je pravljena za TOP 8 i sve ispod toga je, budimo realni, jedan neuspeh. Ne toliko veliki neuspeh ako se ekipa bori do samog kraja, veliki neuspeh ako poslednjih par kola budu samo revijalni mecevi bez ikakvog rezultatskog znacaja.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, LakiJeMaloNervozan said:

image.thumb.png.d0e015040a4eea3173d2a7b901302046.png
Moja prognoza je da ce iz trenutnih top8 ispasti monako i baskonija.
Efes ce biti u top 8 i iz njega Zvezda ili Partizan.

Sledeci derbi moze biti kljucan za oba tima!

Po mom misljenju Partizan ima laksi raspored do kraja i vece sanse za top8

 

Monako trenutno ima tri pobede više od Partizana. Ukoliko dobije kući Partizan, to je 4 pobede više. Ceniš da je moguće da u tom slučaju KKP u preostalih 13 utakmica ima 4 pobede više od Monaka? Ako pretpostavimo da Monako dobije kući Asvel, Panatu, Makabi, Virtus i Valensiju, te da bocne jednu pobedu na strani protiv Albe ili Bajerna, to bi značilo da KKP treba da ima 10-3 da bi bili izjednačeni i u boljoj poziciji. Naravno, može Monako ponešto od toga i da izgubi, pa i da ih Partizan brejkne, ali nemaju ni oni loš raspored. Deluje da je Makabi u solidno nepovoljnijoj poziciji od njih.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

Monako trenutno ima tri pobede više od Partizana. Ukoliko dobije kući Partizan, to je 4 pobede više. Ceniš da je moguće da u tom slučaju KKP u preostalih 13 utakmica ima 4 pobede više od Monaka? Ako pretpostavimo da Monako dobije kući Asvel, Panatu, Makabi, Virtus i Valensiju, te da bocne jednu pobedu na strani protiv Albe ili Bajerna, to bi značilo da KKP treba da ima 10-3 da bi bili izjednačeni i u boljoj poziciji. Naravno, može Monako ponešto od toga i da izgubi, pa i da ih Partizan brejkne, ali nemaju ni oni loš raspored. Deluje da je Makabi u solidno nepovoljnijoj poziciji od njih.

Monako kako igra, izgleda da tesko ikoga vise moze pobediti. Nakantali ih i Partizan i Zvezda

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...