Jump to content

Sportski komentatori, novinari i mediji


Recommended Posts

19 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Pogledah prenos i na RTS-u. 

Šarenac i Kuzmanović nivo zonske lige u odnosu na Plavšić-Sedlaček duo. 

Kao Nikola Tesla vs. radnik elektrodistribucije.

Tačno je da je neuporedivo, ali najviše zbog toga jer je prenos uživo, sa lica mesta i prenos iz studija-neuporediv.

Pritom, Plavšić-Sedlaček jesu sjajni čitavo SP, ali ne zaboravi da je ovo prvi put da Šareni nije na licu mesta. Imao je i on sjajnih reakcija,koje će nesumnjivo ući u antologiju sportskog novinarstva, kao i ova Plavšićeva-Bogdan trči u istoriju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DrMV said:

Tačno je da je neuporedivo, ali najviše zbog toga jer je prenos uživo, sa lica mesta i prenos iz studija-neuporediv.

Pritom, Plavšić-Sedlaček jesu sjajni čitavo SP, ali ne zaboravi da je ovo prvi put da Šareni nije na licu mesta. Imao je i on sjajnih reakcija,koje će nesumnjivo ući u antologiju sportskog novinarstva, kao i ova Plavšićeva-Bogdan trči u istoriju.

Znam to, ali reakcije su samo jedan deo posla. Priprema, prepoznavanje situacija u igri, doskočice, količina znanja o košarci 2023. godine. 

Ja gotivim Šarenca oduvek, ali se vidi da čovek prenosi košarku par puta godišnje i to je to.

Druga stvar je Sedlaček vs Kuzma. Zbog toga je i ogromna razlika u prenosima. Marin kao da drži predavanje na temu košarke u svakoj svojoj rečenici. Iako sam ga slušao milion puta, iznova me oduševljava. 

Kuzmanović mi je bio 10 puta bolji na EL utakmicama, gde je umeo i da kaže nešto pametno. Ovo sad se svodi na - bravo, ne treba žuriti, pa zašto sad to, ahahaha, tako je, imamo još 2 mala faula. 

 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ma ne moze Kuzma da bude ni podkaster, ni strucni konsultant u kosarci kad covek ne prati NBA. Ja uopste nemam problem s tim da nekom vise prija EL kosarka od NBA, ali je ova potonja bukvalno kolevka novih trendova, ima najkvalitetnije igrace na svetu, i generalno je potpuno besmisleno da mislis da ce neko da postuje tvoje kosarkasko znanje, a da ti ne znas ko je Valaciunas.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, dzakala said:

Ovaj Luka bi snimao 3 podcasta dnevno, od po 3 sata da mu moze biti 😆😆😆

 

Kakav je on uopste kao komentator?

On je skroz solidan komentator.

 

Meni bolji nego u podkastu gde se razmaše i nekad daje problematična mišljenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Korektan je Luka skroz, cima se, trudi se, novinarski razmislja, postavlja interesantnija pitanja nego npr Mile, zna prosto covek da radi svoj posao. Elem, i ja se u retko cemu vezano za kosarku slozim s njim, tacnije gleda na sve to nekako "neobjektivno", bas onako kafanska razmisljanja ili kako mali Perica vidi kosarku. 

 

Ali opet, stvarno covek voli to sto radi, priprema se, novinarski razmislja, tako da rispekt za to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

^odslusao, 57mins nakon uploada krenuo

 

edin, njegosh2, pre svega zato sto prica o 80% stvari koje sam pisao, ja sam njegosh1 😶

 

shalu nastranu, ono cega se nisam dotakao je kerrov fail u prilagodjavanju u semis. jedino je uprskao na kraju sa tvrdnjom da je srbija blagi favorit a pruzio neki razlog u iskustvu, koji ja ne vidim u odnosu na nemce, na parketu.

 

kari okej

 

odlican pod

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Markoss said:

Korektan je Luka skroz, cima se, trudi se, novinarski razmislja, postavlja interesantnija pitanja nego npr Mile, zna prosto covek da radi svoj posao. Elem, i ja se u retko cemu vezano za kosarku slozim s njim, tacnije gleda na sve to nekako "neobjektivno", bas onako kafanska razmisljanja ili kako mali Perica vidi kosarku. 

 

Ali opet, stvarno covek voli to sto radi, priprema se, novinarski razmislja, tako da rispekt za to. 

 

Siguran sam da je Mile bolji kosarkas nego novinar. Kao sto je i Luka bolji novinar (komentator, podcaster) nego Mile. 

Nije bas umesno porediti Mileta sa Lukom. 

 

Poslusam oba podcasta kad imam vremena iz razlicitih razloga, Mile mi je bolji za te neke "istorijske price, dozivljaji i dogodovstine" pogotovo kad ima nekog zanimljivog godsta dok mi je Luka (i Kuzma) za te neke aktuelne stvari. E sad, ovo sto Mile pokusava sa Savanom da radi aktuelne stvari mi je onako, tanko je to, vidi se da ipak ni jedan nije novinar, a plus taj animozitet Savana ka Pesicu stvarno vec nervira.

 

Nemamo mnogo boljih podcasta na temu kosarke osim onog sto rade momci koji pokrivaju NBA (iz InfinityLighthouse, zove se valjda 1 na 1 ali to slabo slusam jer je NBA bio dominantan). Naravno, Sesta licna je nivo za sebe, pa ne pominjem. Kad bi ga bilo cesce... u tebe gledam @Mairosu! 🙂  

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se sloziti u delu u kome se Edin cudi sto su Ameri nadskakani. Jeste vredno isticanja posto je prakticno i koren njihovog problema i neuspeha na ovom SP, ali za cudjenje nije. Pri selektiranju ekipe je odmah bilo jasno da ce to biti glaring weakness. Svi ovi igraci su gotovo bez izuzetka ispodprosecni skakaci i za svoje pozicije, kamoli na global nivou. Posto masa nije bila zainteresovana da se cima za SP, realno nisu ni imali neke bolje opcije da sastave nesto narocito bolji i skladniji tim. Vodjenje utakmica nije bilo bas sjajno, najblaze receno, medjutim i taj voljni momenat je bio solidno bedan, posto su odigrali tako trulu defanzivu iako je dominantna vecina igraca izuzetno dobra na toj strani terena. Da li i to ide na dusu Kerru? Nzm, ja bih mu dodelio max 50% krivice.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Ne mogu se sloziti u delu u kome se Edin cudi sto su Ameri nadskakani. Jeste vredno isticanja posto je prakticno i koren njihovog problema i neuspeha na ovom SP, ali za cudjenje nije. Pri selektiranju ekipe je odmah bilo jasno da ce to biti glaring weakness. Svi ovi igraci su gotovo bez izuzetka ispodprosecni skakaci i za svoje pozicije, kamoli na global nivou. Posto masa nije bila zainteresovana da se cima za SP, realno nisu ni imali neke bolje opcije da sastave nesto narocito bolji i skladniji tim. Vodjenje utakmica nije bilo bas sjajno, najblaze receno, medjutim i taj voljni momenat je bio solidno bedan, posto su odigrali tako trulu defanzivu iako je dominantna vecina igraca izuzetno dobra na toj strani terena. Da li i to ide na dusu Kerru? Nzm, ja bih mu dodelio max 50% krivice.

 

9 hours ago, gggggggg said:

hart je zbog skoka i prebacen u startnu postavu cini mi se. jedini koji zna skinuti loptu.

 

edin je imao prilicno eksplicitnu primedbu na temu prilagodjavanja u semis, ako vec u pripremi to nije vidjeno kao problem za kontrolu skoka:

 

nemci igraju gro minuta sa dvojicom od theis-theimann-mo wagner-voightman na pf/c, plus franz wagner na sf a kerru svejedno nije palo na pamet da makar proba sa jjjr-portis, gde imas bolju kontrolu skoka i defanzivu generalno a ne gubis na sutu puno, ili kessler edwards na c sa nekim od pomenute dvojice na pf, makar na 5mins

 

da je skok bio egal & da nisu gubili veci deo tekme, kapirao bih, kao, jbga, smlatili ih na kraju.

 

opet napominjem, nije ni probao

 

edit, da ne pricam napamet pa sad cekiram [kao sto sam i mislio]

-> bobby portis za 26mins u nba ima 9.6 skokova; jjjr 6.8 rebs za 28ipo mins a kessler 8.4 rebs za 23mins. pri cemu kessler i jjjr imaju 2.3blk i 3blk u datim minutima

 

ne znam ne znam

Edited by uini
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

sto?

 

How to read ö in German?

In summary, the three German umlauts are pronounced as follows:

Ä – make the sound “eh” or “ê” without gliding into the sound “ey”;

Ö – make the sound “ê” and purse your lips into an O shape;

Ü – make the sound “ee” and then purse your lips as if you are whistling;

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Prvenstvo sam počeo da pratim na RTS-u zbog Šarenca.

Već decenijama je glas reprezentacije,prenosi sa puno emocija i meni je on skroz ok.

Ali nisam mogao da slušam nebitnog Kuzmanovića koji je kao neki stručni konsultant.Lik je ponavljao tri fraze kroz prvu fazu.Mali faul,tako je i ne to.Bukvalno da su nekog sa foruma dovukli,stručniji bi bio od bezveznog Vlade.

Od druge faze i nesrećne Italije sam na SK.

Plavšić me jako pozitivno iznenadio,odlični prenosi sa puno žara,plus Sedlaček koji je pun znanja o košarci.Dobitna kombinacija.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mene Sedlaček uopšte ne impresionira kao mnoge ovde, zna da se izlupeta samo tako i nisam siguran koliko prati nove igrače i tokove. Više mu dođe kao neki legacy akt i svakako ozbiljan upgrade na Kuzmanovića koji je više kao neki lik ispred dragstora, plus je mnogo kulturniji i ne upada u reč glavnom komentatoru. Za Plavšića sam tvrdio da je sasvim ok i dok je bio na dnu reputacije, a očigledno da mu ovi izlivi emocija na mozak samo dodatno pomažu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Plavšić je bratina i vrhunski je odradio ovo SP.

 

Meni je problematičan čitav koncept "stručnog konsultanta", naročito kad igra reprezentacija i naročito u ovom domaćem konceptu gde je konsultant zapravo drugi komentator. Stručni konsultanti su za analizu pre i posle utakmice, a prenos treba da radi onaj kome je to osnovno zanimanje. Meni svaki stručni konsultant ubija dinamiku prenosa. Mogu dva komentatora, ako su kompatibilni i dobro uigrani, stručni konsultant mi je generalno uvek višak u prenosu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...