Jump to content

Strana reprezentativna kosarka


Recommended Posts

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Gledam Francuze, Cesi izgledaju odlicno. Prava timska kosarka, odlican protok lopte.

Cesi su ozbiljna ekipa, uigrana, lice na tim, isto vazi i za Belgiju koja nas je dobila a za koje je Kari izjavio da su jaci tim od naseg kojeg su dobili i u pravu je. Mozda smo bili jaci po imenima ali oni su bili jaci kao tim. 

 

Ceska jos bolje izgleda nego Belgija a plus ne igraju bez najboljeg igraca i evo vode protiv Francuza 4 razlike na poluvremenu.

 

U nasoj reprezentaciji vecina igraca igra prvi put zajedno, a i ovih par sto je igralo u Kini su igrali u drugacijim ulogama. Bice jos vremena da se uigramo do evropskog i svakako ocekujem da budemo prvi u grupi i da sutra dobijemo Grke, al se ne bi uopste iznenadio kao 99% ljudi kad bi nas dobili Cesi u grupi na primer. Desi se mi promasimo neke suteve oni daju i eto poraza od uigranijeg tima koji zna sta zeli u svakom trenutku u napadu dok se mi jos uvek trazimo i uigravamo.

 

Takodje Izrael deluje timski, iako smo i od njih znacajno jaci al nije nemoguce da se desi da njima bude najbolji dan a nama najgori i da izgubis jer imaju i oni svoje adute i nije tolika razlika koliko ljudi misle, pre svega zbog faktora uigranosti a po imenima tu nema diskusije. Finci imaju igraca koji je Ukrajini pre neki dan ubacio 42 poena, da 42 poena i to za 37 minuta. U februarskom prozoru dobili su Slovence (bez Doncica, ali su im igrali svi ostali), pa su dobili i Hrvate nekoliko dana kasnije. Sada na ovim turnirima su dobili Belgiju pa u drugoj tesno izgubili i izgubili od jake Litvanije.

 

Naravno da ne treba bezati od uloge da smo u par glavnih favorita za osvajanje jer imamo kapacitet za tako nesto, ali ne bi ja tako olako potcenjivao i ove neke underdog reprezentacije. Ranije samo pisao o Turcima dok ih nisu videli na delu sad ljudi bilo je komentara "Koja Turska sta pricas" a kamoli da sam napisao za dobre reprezentacije poput Ceske ili Gruzije koje imaju po 2 ili 3 poznata igraca a izuzetan su tim, sada kapiram da su ljudi u fazonu koja Ceska, dok ih ne vide na delu...

 

Slovenija, Francuska, Grcka, Spanija, Italija, Turska, Nemacka (koja ce biti jaci za Srudera i mozda jos nekog) ovo je bas ozbiljna konkurencija a medalje su samo 3 za ovih 7 reprezentacija odnosno 8 racunajuci i nas.

 

Iz nekog drugog sesira po jacini tu bi bile Gruzija, Hrvatska, Crna Gora, Ceska...  Bar jedna od ovih ekipa ce do cetvrtfinala.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gruziji se povredio danas Shengelija izgleda teze ali generalno sve stoji. 100% se slazem, ispljuvan sam ovde pre utakmice sa Letonijom zbog zakljucka da su jaca ekipa od nas u datom trenutku. Uprkos svemu smatram da mi mozemo do 5-0 u grupi i da to pre svega samo od nas zavisi.
 

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Česi su kurac na biciklu za istinsku košarkašku elitu. Ne znam dokle ćemo se zentati od prosečnih ekipa.

Cesi su po imenima cak samo dno, ne bi se zentali u svakom slucaju, a narocito ne sada kada ce biti bez glavnog igraca, nije to bila poenta da se iko ikoga zenta, cak sam naglasio da sigurno ne bezimo od uloge favorita.

 

Dok im je igrao Satoranski u julskim prozorima su redom pobedili Bugarsku-Bosnu-Litvaniju(na gostujucem terenu) zatim Hrvatsku. Svima su ubacili minimum 83 poena a 2 ove i 90+. Onda im se povredio najbolji igrac i to je to. On im vredi kao kada bi mi ostali bez Jokica, Bogdanovica i Micica. Mada opet mi bi i dalje imali jos dobrih evroligaskih igraca a oni nemaju. Imaju Veselog i Satoranskog, jos jednog igraca koji igra za Mursiju koja nije cak ni Evrokup ekipa i ostali igraju za klubove za koje verovatno niko nije ni cuo. Jako su bili uigrani, borbeni, i rekao bih i dobro vodjeni sa klupe. Sada nemaju nikakve sanse bas a da im je ostao Satoranski iznenadili bi se ljudi i ako bi ih 99% dobili sigurno al sam siguran da bi se namucili protiv njih vise nego protiv drugih reprezentacija iz grupe, smeo bi da se kladim da bi bili drugi u grupi da se ovaj nije povredio, ovako tipujem na Izrael. Nemaju zvucna imena al imaju 5-6 iskusnih evroligaskih igraca, i sto je najvaznije: uigrani su.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Česi su kurac na biciklu za istinsku košarkašku elitu. Ne znam dokle ćemo se zentati od prosečnih ekipa.

Sa Satoranskijim uopšte nisu, imaju dobrog pleja, što je danas rijetkost, imaju gabarite u reketu da niko ne može tek tako da ih buši, dugo igraju zajedno i znaju se, uostalom ista ova ekipa je bila šesta na SP prije 3 godine. Što ne znači da mislim da su bolji od nas ako mi igramo kako možemo, ali da mogu da budu opasni ako nas ne ide šut ili uđemo neodgovorno u utakmicu, to i dalje mislim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nahvalište simpatične Čehe, kad ono 35 razlike za Francuze. :classic_smile:

 

Francuzi su po meni prvi favorit na Euru. Imaju dovoljno igrača za 2 dobre ekipe, dok smo mi spali na to da nam ključne utakmice za plasman na SP igraju Vanja i Kuridza. Slovenci su mi najbliži tome da ih dobiju u eliminacionoj fazi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Nahvalište simpatične Čehe, kad ono 35 razlike za Francuze. :classic_smile:

 

Francuzi su po meni prvi favorit na Euru. Imaju dovoljno igrača za 2 dobre ekipe, dok smo mi spali na to da nam ključne utakmice za plasman na SP igraju Vanja i Kuridza. Slovenci su mi najbliži tome da ih dobiju u eliminacionoj fazi.

 

Nije bitno koliko igrača imaš već kako igraju. Slovenci sa prošlog Eurobasketa su pokazali kako sa dva ipo igrača mozes da osvojis prvenstvo ako imaš igru.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, PavNO1 said:

Nama je najbolje da budemo drugi u grupi 🙂

 

Osmina finala - najvjerovatnije Crna Gora

Četvrtfinale - Španija

Polufinale - Grčka ili Francuska/Slovenija/Litvanija 

Isli bi na hrvate u 1/8

 

Bicemo i onako lagano prvi u grupi tako da nam je sudbina

1/8 Ukrajina ili VB

1/4 Litvanija najverovatnije

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Llull propusta EP. Ako se ukrstavamo jedan manje koji ce iz dotrcavanja pogoditi trojku sa 9 metara u Spanskom sastavu. Prilicno, koliko god iskusni i namazani, tesko mogu zamisliti Spaniju sa medaljom ove godine.

Au, da, to im je veliki gubitak

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Duhovito.

Uopste se nisam zajebavao, mislim da je Ljuljovo odsutvo bas veliki minus za ovakvu ekipu Spanije i da ih izbacuje iz kategorije ekipa mogu nesto da naprave ako im se bas dosta stvari poklopi.

Idi zali se uiniju 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Manu locked this topic
  • Don Dusko unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...