Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Ne znam koliko ste upućeni, ali prošle godine je EON box dobio nagradu na najuticajnijem međunarodnom sajmu elektronskih medija i tehnologije IBC2019 u Amsterdamu, kao najbolji set top box koji dobija krajnji korisnik na svetu 🙂 To za kašnjenje je smaranje jedino ukoliko pratiš uživo rezultate na nekoj aplikaciji, pa vidiš 10ak sekundi ranije koš 😄 Inače, jedino preko njega možeš da dobiješ 4K sliku, mislim jedini kanal koji to inače pruža je SK 4K 😄 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Green23 said:

Ne znam koliko ste upućeni, ali prošle godine je EON box dobio nagradu na najuticajnijem međunarodnom sajmu elektronskih medija i tehnologije IBC2019 u Amsterdamu, kao najbolji set top box koji dobija krajnji korisnik na svetu 🙂 To za kašnjenje je smaranje jedino ukoliko pratiš uživo rezultate na nekoj aplikaciji, pa vidiš 10ak sekundi ranije koš 😄 Inače, jedino preko njega možeš da dobiješ 4K sliku, mislim jedini kanal koji to inače pruža je SK 4K 😄 

 

Problem veće prirode je kada gledaš neku jako bitnu tekmu pa čuješ komšiju da se raduje ili psuje i znaš da se nešto desilo a ti čekaš "red". Sad zimi i nije problem 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2020 at 6:52 PM, Stiletto said:

Sve je to lepo i krasno, ali ja u regalu gde čuči 32" još od Olimpijade 2012. imam tačno metar mesta s leva na desno. Da nasekiram regal jeli biste mi žito (ženin miraz, puno drvo, cirka za pola jake zime loženja, metiljavu bi izgurao celu). Pitagora kaže može da stane okolo 40-42 coli dijagonale, valja li išta 4K na tu kratkoću i od koje firme bi valjalo ako bi valjalo?

Ja sam uzeo marta meseca Hisense 4k,smart, 55 incha, i prezadovoljan sam.
Za sada mu ceo interfejs radi savrseno, sve je na klik, ne koci se.

Ja se ne razumem mnogo, ali sam se raspitao kod nekih ortaka koji prate, gledaju, i jedan od njih je bas 2 nedelje pre mene uzeo TV, i bio je tad u procesu gledanja i istrazivanja. Cak je i developer za smartTV app-ove....
Kaze da su ti Hisense bas dobri, cena-kvalitet.

Inace, vadi bre TV iz tog regala 😄 Ja na zidu gde mi je TV imam samo vrata i na kraju sobe orman, koji se spremam da izbacim posle NG.

Mnogo smo regal/narod narod 😄 Cuvamo regale i ormane za sve i svasta, za garderobu koju ne nosimo, ili za stvari koje koristimo 2 puta u godinu dana.
Samo cist zid, neka monstera deliciosa/fikus/palma, evenutalno neka slika/canvas, i cao 😄

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

To kašnjenje na EON-u stvarno jeste iritirajuće. Kad gledam tekmu meni je uvek uključen flashscore što ubija u pojam u kombinaciji sa EON-om. Otprilike ide opasan napad a ja znam da nema ništa od njega jer mi ništa nije promenilo na Flashscore-u. I nije baš desetak sekundi kašnjenje. VIše 30-45 sekundi....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Je li to kašnjenje samo ako ide preko EON aplikacije, ili i ako ide preko box-a.

Ja imam SBB preko "tanjira",tj.Total TV.
Ima kasnjenja,ali meni nimalo ne smeta..jbg,ja ne gledam prenose uz Flashscore :classic_biggrin:..gledam na tabletu ponekad preko EON app i sve fino radi..nisam imao problema (korisnik sam od septembra)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, mentalnodetoniran said:

Onda ce ti njihov box imati manje kasnjenje od aplikacije, bice isto kao i do sada sa njihovim boksom.
Boks je generalno poprilicno dobar, ima ugradjen i chromecast. Ja bih svakako uzeo boks, pa ako ti bas smeta dodatan daljinac mozes ga upotrebiti na nekom drugom tv.

 

Pa dobro, isto bih imao 2 daljinska, kao i do sada?  I sada imam d3 i redovan od TVa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, realno *w said:

 

Pa dobro, isto bih imao 2 daljinska, kao i do sada?  I sada imam d3 i redovan od TVa.

Pa da, s tim da eon može da ti služi kao i daljinski od tv-a, to mislim da može i od onog tvog uređaja što sam video na onoj slici sa TV-om. Ja volim EON daljinski zato što je bluetooth-om povezan sa risiverom, i ne moraš da se trudiš da ti je uperen u risiver, recimo ako gledaš iskosa, ili te mrzi da vadiš daljinski ako si ispod pokrivača 😄

 

 

 

Ovo je gospodski "televizor" 😄

 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

@realno *w Šta si pazario?

 

Što se tiče ovog kašnjenja, možda ne pratiš rezultate, ali mi se čini da budeš često na lajvu na forumu, a s obzirom koliko imamo neizvesnih završnica ove sezone poludeo bi da ti još i kasni. 😄

Razmišljam i ja da uvedem EON. Sad imamo stari D3 paket.
@Green23 me je malo zbunio sa ovim što je predložio da koristiš aplikaciju na tom novom tv-u, a na starom da box uređaj. Mislim, jasno mi je to, nego me interesuje da li se i dalje dobijaju neki drugi uređaji (kao što je bio d3mini) pomoću kojih može da se gleda program na drugim televizorima? Ne vidim baš u ponudi, to je pre bilo lepo navedeno za d3mini.

I šta mislite, pošto imaju akciju za nove korisnike, da li je novi korisnik ako samo promenim ugovarača, sa ćaleta na kevu? 😄 6 meseci po 1 dinar, nije loše.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, uvrnuto said:

@realno *w Šta si pazario?

 

Što se tiče ovog kašnjenja, možda ne pratiš rezultate, ali mi se čini da budeš često na lajvu na forumu, a s obzirom koliko imamo neizvesnih završnica ove sezone poludeo bi da ti još i kasni. 😄

Razmišljam i ja da uvedem EON. Sad imamo stari D3 paket.
@Green23 me je malo zbunio sa ovim što je predložio da koristiš aplikaciju na tom novom tv-u, a na starom da box uređaj. Mislim, jasno mi je to, nego me interesuje da li se i dalje dobijaju neki drugi uređaji (kao što je bio d3mini) pomoću kojih može da se gleda program na drugim televizorima? Ne vidim baš u ponudi, to je pre bilo lepo navedeno za d3mini.

I šta mislite, pošto imaju akciju za nove korisnike, da li je novi korisnik ako samo promenim ugovarača, sa ćaleta na kevu? 😄 6 meseci po 1 dinar, nije loše.

Dobijaju se d3 mini ili kartica, za ostala maksimalna 2 televizora. 

 

Što se tiče ugovora, mogu tu svakakve mahinacije da se rade 😁 Problem je ako je stan, pošto onda mora da je drugačije prezime u odnosu na osobu koja je prethodno raskinula ugovor na toj adresi 😁

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Green23 said:

Dobijaju se d3 mini ili kartica, za ostala maksimalna 2 televizora. 

 

Što se tiče ugovora, mogu tu svakakve mahinacije da se rade 😁 Problem je ako je stan, pošto onda mora da je drugačije prezime u odnosu na osobu koja je prethodno raskinula ugovor na toj adresi 😁

 

E, hvala. 

 

Nije stan, kuća je, kontam isti đavo onda. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, uvrnuto said:

@realno *w Šta si pazario?

 

Što se tiče ovog kašnjenja, možda ne pratiš rezultate, ali mi se čini da budeš često na lajvu na forumu, a s obzirom koliko imamo neizvesnih završnica ove sezone poludeo bi da ti još i kasni. 😄
 

 

https://rs.hisense.com/proizvodi/televizori/uhd-tv/55a7500f/20002880

 

A što se ovoga tiče, ako su stvarno sekunde u pitanju, onda ni to neće smetati.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, freethrow said:

Da li bi neko mogao da mi preporuči wireless ruter za ADSL vezu u stanu? Imam Beotelov td-vg5612  od TP Linka koji je, i po njihovom priznanju, smeće i ne održava vezu. 

Ako ćeš stvarno nešto da valja Mikrotik onda. Ili da se poigraš sa jeftinim TP-link ali stavi OpenWRT umesto stock firmvera

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, realno *w said:

Zvao sada SBB, imao par pitanja.

 

Između ostalog da zadržim d3 ako uzmem EON, pa da ga stavim na drugi TV, traže mi da ga platim 5000 + 200 rsd na račun, trajno :classic_wacko:

 

Ali 5000 da platim za uređaj koji je već 5 godina kod mene. Jbt.

To nikako. Ukoliko već nešto tako hoćeš, onda tražiš PDS3121, čini mi se da taj koji ti trenutno imaš, nije taj, koji ti je 4900 +290 dinara (ne treba ti lan kabl za mogućnost vraćanja unazad i korišćenja video kluba) ili dodatni EON box za 6900+290 dinara (treba ti lan kabl).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...