Jump to content

Šta kupiti od tehnike?


Recommended Posts

Kad ste već kod televizora, treba mi savet/pomoć.

 

Najverovatnije ukidam kablovsku, imaću samo Telenor internet. Imam stariji TV koji nije smart koji počinje da zeza. Dok ne kupim TV, laptop će služiti kao TV. 

 

Ne znam još budžet za TV, ali mi je sledeća zamisao. Treba mi nešto što će mi omogućiti da da koristim HBO GO aplikaciju, EON aplikaciju i da strimujem sadržaj sa telefona na TV. Da li da kupim neki box da bih mogao to da koristim ili će to moći da izgura smart TV? I kako da strimujem sa laptopa na TV, bez HDMI kabla?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mentalnodetoniran said:

Za to sto si naveo chromecast izgleda kao najbolje resenje.

 

I ja mislim chromecast, ja sam morao akrobacije da izvodim kad su mi ukinuli obično kablovsku, jer sam insistirao na starom TV Bang & Olufsen zbog zvuka, pa sam premostio set up box-om, ali tebi ovo završava posao

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Referent said:

Kad ste već kod televizora, treba mi savet/pomoć.

 

Najverovatnije ukidam kablovsku, imaću samo Telenor internet. Imam stariji TV koji nije smart koji počinje da zeza. Dok ne kupim TV, laptop će služiti kao TV. 

 

Ne znam još budžet za TV, ali mi je sledeća zamisao. Treba mi nešto što će mi omogućiti da da koristim HBO GO aplikaciju, EON aplikaciju i da strimujem sadržaj sa telefona na TV. Da li da kupim neki box da bih mogao to da koristim ili će to moći da izgura smart TV? I kako da strimujem sa laptopa na TV, bez HDMI kabla?

Opet ja sa preporukom za LG. Bilo koji LG smart ima u svom operativnom sistemu (webOS) aplikacije za sve što si naveo i rade odlično. Trenutno je njihov softver najbolji na tržištu. Ujedno su best buy opcija. Pošto sam od kolege dobio eon nalog na korišćenje, a nije bio onaj izvan mreže, nisam mogao da koristim eon aplikaciju za TV pa sam gledao preko screen share opcije (Miracast) i radilo je sasvim dobro. Doduše koristio sam telefon ali može i laptop da se poveže. Bitno je da laptop i TV budu na istoj wi-fi mreži. Nisi napisao koja ti dimenzija odgovara ali kolegi sam pre nekoliko dana preporučio odličan model od 49", pošto kod njega taman taj staje. Ima neka akcija u tehnomaniji sa popustom od 31% pa umesto 94k izađe 65k a trenutno je garancija na LG 5 godina.

 

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/televizori/lg-smart-49sm8050plc.html

Edited by Knipex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za TV pogledajte tehnomaniju ovih dana. imaju odlične popuste. Trenutno imaju ovogodišnji "The One" od Philipsa za 65k u verziji od 50 inča i TLC QLED 50 inča za 50k. Odlični televizori a što je još važniji oba su android što znači da ćete imati najveću slobodu što se tiče aplikacija.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Referent said:

TV ću verovatno preko KP od ovih iz Mađarske ili neku varijantu polovnog iz Nemačku. 

Mada, jedna od opcija je i totalno izbacivanje TV, videćemo. 

 

Ako imaš nekog u Dojcland,  tj da ti donese, za nekih cca 300€ mozes da kupis  4K Hisense 43' , ToSiba 43' ,  TCL 50' ...itd 

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali odakle uvek ta ideja, ako imas nekog iz EU da ti donese? Da li vi mislite da je to toliko jednostavno tim ljudima kad dolaze, da eto odu u neki Tehno Market i kupe TV i onda u auto ili autobus pa da donesu? Mislite da to nije cimanje za njih? Da li bi se vi cimali za nekoga tako?

Link to comment
Share on other sites

Pošto znam da rade neprestano u EU i da nemaju vremena ni za sebe, a kamoli da meni kupe neki TV koji im se nalazi u šoping centru u koji dođu svaki drugi dan i da imaju malo vremena kada dođu u majčicu između odlaska kod zubara i posete kafanama, uzeću u Tehnomaniji na popustu.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Sprivel said:

Za sta ti treba?

 

Ništa spec, ali da može da potera CS:GO i po neku igricu. Lenovo Legion 5 mi se najviše sviđa po dizajnu jer ne izgleda kao oni šljašteći gejmerski laptopovi, a ima i 120hz monitor. Gledam da ubodem neki sa Ryzenom jer su jeftiniji nego sa Intelovim sličnih performansi međutim kako se pojave tako i nestanu sa stanja.

 

Nego što je to bitno za ovo što sam pitao? :classic_biggrin: 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, djole said:

 

Ništa spec, ali da može da potera CS:GO i po neku igricu. Lenovo Legion 5 mi se najviše sviđa po dizajnu jer ne izgleda kao oni šljašteći gejmerski laptopovi, a ima i 120hz monitor. Gledam da ubodem neki sa Ryzenom jer su jeftiniji nego sa Intelovim sličnih performansi međutim kako se pojave tako i nestanu sa stanja.

 

Nego što je to bitno za ovo što sam pitao? :classic_biggrin: 

 

 

 

 

Dobijas review za Legion 5 za neki dan.
Upravo mi je stigao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, djole said:

Kad ste se dotakli ove teme oko garancija, hoću neki laptop da uzmem, da li treba da se obazirem uopšte na to ili kao što rekoste gde je najjeftinije?

U kom smislu da se obazireš? Tebi garanciju ne pruža prodavac, već proizvođač, od prodavca je jedino bitno da imaš fiskalni račun.

Link to comment
Share on other sites

U kom smislu da se obazireš? Tebi garanciju ne pruža prodavac, već proizvođač, od prodavca je jedino bitno da imaš fiskalni račun.
Zato i pitam pošto nemam pojma, srećom do sada kad sam kupovao te velike stvari nisam imao potrebe za garancijom.
Link to comment
Share on other sites

  • MetalHead changed the title to Šta kupiti od tehnike?

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...