Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

  

Quote

Vučić: Srbija bez EU teško da može napred
Predsednik Vučić je rekao da Srbija umnogome zavisi od EU.


"Samo hoću da ljudi znaju da Srbija umnogome zavisi od EU, da Srbija bez EU teško ili ne može napred i da oni koji joj serviraju mogućnosti pronalaženja velikih i spasonosnih aleternativnih puteva, ne govore istinu i nisu fer prema svojim građanima", rekao je Vučić u Nacionalnom dispečerskom centru Elektromreže Srbije.


Istakao je da, iako zna u ime građana Srbije da odgovori ponekad žestoko na ono što dolazi iz EU, ali da uvek, kako je rekao, dobro mora da zna šta je ono što Srbiju gura napred i hrani našu zemlju, donosi posao za mlade i šta je ono što im donosi budućnost.


To ljudi u Srbiji treba da znaju, poručio je Vučić.

Kaže da ko god bi im nešto drugo rekao da su to bajkovite i prazne priče.

Vučić je istakao da je ovo veliki i važan dan za našu zemlju, s obzirom na to da smo samo u jednom danu dobili na poklon od EU jedan odsto naših predviđenih prihoda za godišnji budžet.

"Neretko potcenjujemo ono što EU čini za nas", dodao je Vučić.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/5122755/vucic-ziofre-eu.html

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije poenta u pogledu, da se ne lazemo ne smeta, jer tamo ionako malo ko ce da gleda, vise ljudi gledaju ka Uscu. 

Problem je sto su oni fakticki izgradili na granici sa Donjim gradom i tako onemogucili bilo kakvo dalje arheolosko istrazivanje tog dela Kalemegdana. Ko zna sta su sve radnici iskopali prilikom kopanja garaza sto nije smelo da se prijavljuje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Div said:

Negde, čini mi se, krajem sedamdesetih, na Novom Beogradu su radili testiranje izdržljivosti zgrada na zemljotres, nekom tehnikom je izazivanao pomeranje tla, naravno na malom prostoru, koje odgovara potresu koji može da izazove oštećenja, ne i razaranja. To je rađeno u nekom od blokova oko hotela Jugoslavija. Po dobrom običaju, arhitekte i rukovodioci gradnje su stajali u prizemlju zgrade na njopasnijim mestima. Ne znači da je svaka zgrada rađena apsolutno bezbedno, ali se naročito druga polovina šesdesetih, sedamdesete pa i osamdesete vodilo računa o seizmičkoj bezbednosti, između ostalog jer je svakih 5-6 godina bilo opomena, Skoplje, Banja Luka, Budva, Kopaonik i niz slabijih.

 

Ja se sećam Bara, Budva mi nije ostala u sećanju.

Što se pak tiče tog psa, tu su nam psi prijatelji, inače su prljavi, smrde, opasni...:classic_mellow:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Helena said:

Ja se sećam Bara, Budva mi nije ostala u sećanju.

 

Meni su ostale u sećanju slike iz Budve:
 

200px-Hotel-Slavija-1979-Yugoslavia-Eart

Sa WIKI:

Quote

Будвански Стари град је тешко оштећен. Од 400 грађевина у Старом граду само 8 је остало недирнуто потресом. Зидине и заштитни бедеми из 15. вијека су такође тешко оштећени. Манастир Прaсквица који се налази између Милочера и Светог Стефана је претрпио велика оштећења. Црква унутар манастира је потпуно срушена, а и фреске су такође оштећене.

Inače, eticentar jeste bio bliži Baru i Ulcinju.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, AgroLaki said:

Nije poenta u pogledu, da se ne lazemo ne smeta, jer tamo ionako malo ko ce da gleda, vise ljudi gledaju ka Uscu. 

Problem je sto su oni fakticki izgradili na granici sa Donjim gradom i tako onemogucili bilo kakvo dalje arheolosko istrazivanje tog dela Kalemegdana. Ko zna sta su sve radnici iskopali prilikom kopanja garaza sto nije smelo da se prijavljuje.

 

Ideja Beograd na vodi ili silazak grada na reke, kad se pojavila pretpostavljala je oslobađanje obala og objekata koji ih drže okovanim, železnička pruga, tranzitni drumski saobraćaj oko Kalemegdana, autobuske i železničke stanice, fabrike, stovarišta, magacini, uglavnom sadržaji koji ne samo da sprečavaju prilaz i zaklanjaju pogled već i truju vodu u rekama, ali ne gradnju stambenih i poslovnih monstruma već zelenila, parkova, staza za pešake i bicikliste. 

Stiji da Luka verovatno mora da bude na obali reke, teško da može ispod avale, ali ne mora u centru grada, tu bi trebalo izračunati gde bi pravila najmanje štete.
Potez od Sajma do Višnjičke banje, sve između obale i ulica Višnjićke, Dunavske, Pariske, Karađorđeve, Savske ne bi trebalo graditi ništa, eventualno , bilo je reči o operi i nekim galerijama.

I za Zoo vrt je davno konstatovano da mu nije mesto tu gde je, zboh životinja i zbog tvrđave.

Međutim, javašluk, korupcija, nestručnost nepopravljivo uništavaju deo po deo grada, zelenilo postaje prostor za gradnju, reke glavni kanalizacioni kolektor, saobraćaj je u kolapsu sa sve manje šanse da se popravi, a i ostala infrastruktura je u raspadu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Inače, eticentar jeste bio bliži Baru i Ulcinju.
Slično je prošao i hotel "Agava" u Baru, kad smo već kod hotela. Inače, sećam se, takodje u Baru, dve zgrade, spojene u ćoškama, jedna je bilo poprilično oštećena, a druga je ostala netaknuta.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Constantin said:

Air India kupila 470 aviona, 250 Airbus, 220 Boeing .... mi pravimo feštu kad kupimo jedan. Gde smo mi, a gde su drugi i gde su oni.

 

Indijaca ima 250 puta više nego nas. To je kao da ErSrbija kupila 2 aviona.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ultra desničari prave neka sranja po BG. Nisam se uključio na vreme da vidim. Čujem da su kamenovali policiju. A vođa im je AV-ova pudlica Damjan. Neki ljudi nikad ne nauče neke lekcije.

 

Primećujem unazad par nedelja da se ponovo aktivirao onaj Mladen Obradović iz Obraza.

 

 

 

Treutno idu ispred policijske stanice jer je uhapšena trudnica u 8. mesecu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MeanMachine said:

 

Pa zato što su Rusima bitni Bugari a mi se ložimo da smo im bitni.

Oduvek je tako.

 

Čak i kad su potpisali "san stefanski sporazum", koji je žestoko bio protiv srpskih interesa, zadržali su idolopoklonike u Srbiji.

Edited by Don Juan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...