Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

Ne znam koliko su tačne priče da su se razišli jer SPS nikako da se okrene od Kremlja, ali nekako mi miriše na to.

Ocekujes previse od slobista i nacional-boljsevika. 

2 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ova poslednja vest može značiti i da se sprema da kaže 'до свидания' ukoliko mu je Uncle Sam dovoljno snažno zavrnuo loptice, što bi moglo da podrazumeva i sankcije

Suvise optimisticno. 

Uostalom, vucler je vec najavio izbore, znaci opet se migolji, vrda i vecito odlaze. Pritom se jos nada se da ce putler pobediti i osvojiti Ukrajinu te da ce narandzasti ili tako neki krelac ponovo postati predsednik SAD. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Ocekujes previse od slobista i nacional-boljsevika. 

 

Ovde dugujem objašnjenje jer sam tek sada shvatio da mi je rečenica dvosmislena. Napisao sam ovo: „Ne znam koliko su tačne priče da su se razišli jer SPS nikako da se okrene od Kremlja, ali nekako mi miriše na to.”

 

Deo rečenice koji glasi „nekako mi miriše na to” se odnosi na razlaz, a ne na okretanje od Kremlja. Pošto SPS-u novac stiže odande, SPS će braniti antizapadni kurs do poslednjeg evra i dolara, a možda čak i rublje.

 

1 hour ago, FrediB said:

Uostalom, vucler je vec najavio izbore, znaci opet se migolji, vrda i vecito odlaze. Pritom se jos nada se da ce putler pobediti i osvojiti Ukrajinu te da ce narandzasti ili tako neki krelac ponovo postati predsednik SAD. 

Rekao je i da izbori nisu opcija: Vučić: Izbori nisu rešenje, neću se kandidovati za premijera, sa SPS-om narušeni odnosi

 

Ne ulazim u to što je više puta rekao da nešto neće, pa je onda zbog „molbi” članstva i naroda ipak pristao, već mislim da je poenta u tome što se Uncle Samu ne bi dopali izbori. Ukoliko bi bilo izbora, to automatski znači da se cela priča sa Kosovom odlaže do formiranja vlade, a vlada se može formirati mesecima. Ovo je već rekao Nebojša Vujović, a verujem da mu je sada i rejting opao, što se može produbiti ukoliko na scenu stupe i popovi, desna opozicija i autentični ludaci.

 

Ne znam da li ova vest (Po Beogradu grafiti koji najavljuju skup protiv Vučića) znači da je FSB došao po svoje ili je u pitanju farsa kako bi se predstavio kao 'faktor mira i stabilnosti' (odnekud zvuči poznato), ali ako je ovo prvo, onda su to odlične vesti jer to znači da je klupko počelo da se odmotava.

Edited by DJ_Vasa
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, DJ_Vasa said:

Ne ulazim u to što je više puta rekao da nešto neće, pa je onda zbog „molbi” članstva i naroda ipak pristao, već mislim da je poenta u tome što se Uncle Samu ne bi dopali izbori. Ukoliko bi bilo izbora, to automatski znači da se cela priča sa Kosovom odlaže do formiranja vlade, a vlada se može formirati mesecima. Ovo je već rekao Nebojša Vujović, a verujem da mu je sada i rejting opao, što se može produbiti ukoliko na scenu stupe i popovi, desna opozicija i autentični ludaci.

 

 

Iako je nezahvalno davanje prognoza, ko može predvideti šta se može dogoditi u iracionalnom okruženju sa istim takvim akterima, ipak, verujem da iza ove navodne frke dolazi rekonstrukcija vlade, Vučić i Dačić će se pokazati kao državnici, žrtvovače po neki svoj emotivni stav i ponekog saradnika, a sve u interesu Srbije, nastaviće saradnju, uradiće šta se mora. 

Vučić će podneti najveću žrtvu, njemu će biti najteže ali neće pobeći sada kad se bije odlučujuća bitka za Srbiju.

 

Link to comment
Share on other sites

Ovo oko desavanja u Skupstini: deprimirajuce je da su se svi takmicili koji je veci Srbenda! Pa cak I tzv "gradjanska" opozicija" blago staje na stranu takvih kreatura tipa Avetnice i Dveri, samo da se bude protiv Vucica po svaku cenu???!?!? 

Umesto da ako se vec odluci na nekakav kakav- takav dogovor oko Kosova da se to podrzi I da se konacno ta agonija zavrsi. Ili bar ublazi retorika!

Istinita je ona narodna: ako ti neprijatelj da lek - popij ga! A ako ti majka da otrov - ispljuni ga! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

P. S. Opozicija je u Skupstini trebala da , unakrsnim pitanjima, dovede Vucica u pat- poziciju da konacno, jasno i nedvosmisleno se izjasni o svojoj politici u vezi Kosova. 

Npr ono sto je, bar meni, ostalo nejasno: Vucic se zalaze za prihvatanje francusko- nemackog plana. Ali jedan od ciljeva tog plana je da se Srbija ne usprotivi hipotetickom clanstvu Kosova u UN. A Vucic sa druge strane kaze da to on nikad nece prihvatiti ( clanstvo Kosova u UN). Onda se postavlja pitanje : a cemu onda pregovori? Cemu prihvatanje plana? Sve je ostalo nedoreceno. Jer opozicija je prilicno razvodnila tu diskusiju. 

P.S.2: tako da je meni ostalo prilicno nejasno ko se zasta zalaze???

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Darth Bane said:

P. S. Opozicija je u Skupstini trebala da , unakrsnim pitanjima, dovede Vucica u pat- poziciju da konacno, jasno i nedvosmisleno se izjasni o svojoj politici u vezi Kosova. 

 

Bas bih voleo da vidim to cudo.:roflmao:

Vucic je majstor obesmisljavanja bilo kakve diskusije. Ti ga pitas o Kosovu on prica o litijumu, pitas ga o litijumu, on odgovara pricom snabdevanju gasom i tako u nedogled. 

Juce pricam sa prijateljem kojem je Milan Bozic neki rodjak, pa cujem da je i on u SNS-u. Taj covek je lice politicke scene u Srbiji, nema stranke u kojoj nije bio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJORDJE said:

Juce pricam sa prijateljem kojem je Milan Bozic neki rodjak, pa cujem da je i on u SNS-u. Taj covek je lice politicke scene u Srbiji, nema stranke u kojoj nije bio.

 

Profesor na PMF, koliko znam. Ne vezuje se ni za kakve veće afere, ne vidim njegov interes u svemu tome, a jeftino rasprodaje ugled koji je stekao kao, ipak mislim, iskren borac protiv S. Miloševića.

Neki ljudi su nule dok ne uđu u politiku, neki postanu nule tek kad uđu.

Link to comment
Share on other sites

...
pa cujem da je i on u SNS-u. Taj covek je lice politicke scene u Srbiji, nema stranke u kojoj nije bio.


On ti je Vučićev glavni savetnik godinama. Da li je zvanično ili nije u SNS nebitno je, ali radi za gazdu od početka.

Ako nešto znači, usput je i jedan od bitnijih kontakta sa NATOom...

Sent from my SM-N9860 using controlled FACT 200

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

P. S. Opozicija je u Skupstini trebala da , unakrsnim pitanjima

A Orlić i ceo fazon opstrukcije?

1 hour ago, Darth Bane said:

Npr ono sto je, bar meni, ostalo nejasno: Vucic se zalaze za prihvatanje francusko- nemackog plana. Ali jedan od ciljeva tog plana je da se Srbija ne usprotivi hipotetickom clanstvu Kosova u UN. A Vucic sa druge strane kaze da to on nikad nece prihvatiti ( clanstvo Kosova u UN). Onda se postavlja pitanje : a cemu onda pregovori? Cemu prihvatanje plana? Sve je ostalo nedoreceno. Jer opozicija je prilicno razvodnila tu diskusiju.

P.S.2: tako da je meni ostalo prilicno nejasno ko se zasta zalaze???

Opozicija je povela teror na Kosovu 90tih, rat na Kosovu krajem 90tih, odbila mirovne pregovore, izazvala bombardovanje, priznala kosovske institucije i sada se zalaže sa Vučića.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Div said:

 

Profesor na PMF, koliko znam. Ne vezuje se ni za kakve veće afere, ne vidim njegov interes u svemu tome, a jeftino rasprodaje ugled koji je stekao kao, ipak mislim, iskren borac protiv S. Miloševića.

Neki ljudi su nule dok ne uđu u politiku, neki postanu nule tek kad uđu.

 

Ja sam mnogo mladji od tebe, ali za Bozica se svasta pricalo, sto je verovatno i bilo istina. On je ozenjen Sanjom Puric, cerkom Jagosa Purica, vrlo aktivnim slobistom sa osme sednice, koji je postao rektor BU ukazom, kada se ukidala autonomija. Preko nje je bio u posebnim vezama sa Mirom Markovic. Osnovao Liberalnu stranku (ili kako se vec zvala) sa Cavoskim, pa otisao kod Vuka, obarao Djindjica sa mesta gradonacelnika i bio V.D. gradonacelnika Beograda.

 

U SNSu je od 2011, znaci od samog pocetka, i to je opste poznato. Bio po upravnim odborima gde god, bio je jedan od glavnih za sporazum Telenora i Telekoma (neki kazu i jedan od arhitekata citave "medijske strategije"). Njegovo clanstvo u raznoraznim odborima i profesorsko mesto nikad nije doslo u pitanje.

 

Udbas 1/1, nikad on nije bio borac protiv Milosevica, vec klasican ubaceni element.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Profesor na PMF, koliko znam. Ne vezuje se ni za kakve veće afere, ne vidim njegov interes u svemu tome, a jeftino rasprodaje ugled koji je stekao kao, ipak mislim, iskren borac protiv S. Miloševića.

Neki ljudi su nule dok ne uđu u politiku, neki postanu nule tek kad uđu.

Nije se baš jeftino prodao, mnogo je cifara na njegovom kontu

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Div said:

 

Profesor na PMF, koliko znam. Ne vezuje se ni za kakve veće afere, ne vidim njegov interes u svemu tome, a jeftino rasprodaje ugled koji je stekao kao, ipak mislim, iskren borac protiv S. Miloševića.

Neki ljudi su nule dok ne uđu u politiku, neki postanu nule tek kad uđu.

Ne bih bas rekao da je jeftino. Rece mi covek da ima neku visoku funkciju u Telekomu, pre toga valjda u NISu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

 

Ja sam mnogo mladji od tebe, ali za Bozica se svasta pricalo, sto je verovatno i bilo istina. On je ozenjen Sanjom Puric, cerkom Jagosa Purica, vrlo aktivnim slobistom sa osme sednice, koji je postao rektor BU ukazom, kada se ukidala autonomija. Preko nje je bio u posebnim vezama sa Mirom Markovic. Osnovao Liberalnu stranku (ili kako se vec zvala) sa Cavoskim, pa otisao kod Vuka, obarao Djindjica sa mesta gradonacelnika i bio V.D. gradonacelnika Beograda.

 

U SNSu je od 2011, znaci od samog pocetka, i to je opste poznato. Bio po upravnim odborima gde god, bio je jedan od glavnih za sporazum Telenora i Telekoma (neki kazu i jedan od arhitekata citave "medijske strategije"). Njegovo clanstvo u raznoraznim odborima i profesorsko mesto nikad nije doslo u pitanje.

 

Udbas 1/1, nikad on nije bio borac protiv Milosevica, vec klasican ubaceni element.

 

22 minutes ago, Perkos2 said:

Nije se baš jeftino prodao, mnogo je cifara na njegovom kontu

 

10 minutes ago, DJORDJE said:

Ne bih bas rekao da je jeftino. Rece mi covek da ima neku visoku funkciju u Telekomu, pre toga valjda u NISu.

 

Eto, stvarno nisam znao toliko detalja, valjda je vešto igrao iz drugog plana, nije se isticao da bi baš on privukao pažnju. Barem moju.

Idem da se stidim.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darth Bane said:

Ovo oko desavanja u Skupstini: deprimirajuce je da su se svi takmicili koji je veci Srbenda! Pa cak I tzv "gradjanska" opozicija" blago staje na stranu takvih kreatura tipa Avetnice i Dveri, samo da se bude protiv Vucica po svaku cenu???!?!? 

Zato treba da im se svima silom otme ta zvečka, i da pride budu malo ištipani, te silom naterani da pređu na sledeći stepenik odrastanja, kad im više ne  trebaju zvečke, cucla ili ćebence. Što znači da treba podržati ove koji otimaju zvečke, jer od toga da ih ovakvi sami odbace nema ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Zato treba da im se svima silom otme ta zvečka, i da pride budu malo ištipani, te silom naterani da pređu na sledeći stepenik odrastanja, kad im više ne  trebaju zvečke, cucla ili ćebence. Što znači da treba podržati ove koji otimaju zvečke, jer od toga da ih ovakvi sami odbace nema ništa.

Nesto stranci opet daju lufta i prostora barabi da se migolji, vrda i odlaze; naime, rok za potpis onog DE-FR dokumenta je do kraja godine, a baraba taman planira negde u septembru da organizuje izbore. 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...