Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

34 minutes ago, Helena said:

Šta sam propustila?

 

Ovaj i slicni ova iznenadna otkrovenja koja im se prikazuju treba da upucuju na prave adrese, a ne ovako da vicu u rupu "u cara Trojana kozje usi". A koje su to adrese, pa raznorazni kakademici, institutlije, popovi i ostali peticionaši koji gube izvor prihoda ako se tu bar malo urazumi.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

A sto je najjace lik drzi ime napisano na ruskom. 😄 

 

Nije to ruski, već bugarski. Na ruskom bi se prezime pisalo Крстич, a ovo Кръстич je bugarski. Ne znam zašto je uzeo baš bugarsku transkripciju, ali vidi se po tvrdom znaku (ъ) ili kako ga već zovu na bugarskom. Na bugarskom se krst kaže кръст, a razlog za ovo je što bugarski 'ne trpi' da se naniže mnogo konsonanata jedan za drugim.

 

Moram priznati da me kopka zašto baš bugarski, ali OK,  to je njegova stvar.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, erwin said:

Pišu ljudi po PPP-u da jesu.

 

Sveža mapa gde se sve osetio. U tamnosivim tačkama se nije osetio.

 

lyIJ4kW.png

 

Nije strašno, preživeo sam i doživeo mnogo jače, ali nije ni prijatno. Ja sam dvaput u razmaku od nekoliko sekundi osetio, ali nikad ne znaš jesu li to "šegrti" pa dolazi "majstor" ili je to to...jbg.

https://www.juznevesti.com/Drushtvo/Zemljotres-sa-epicentrom-u-Rumuniji-osetio-se-i-na-jugu-Srbije.sr.html

Link to comment
Share on other sites

Turske firme koje su gradile ove zgrade koje su se srusile po Turskoj posle zemljotresa gradile izmedju ostalih kompanija i Beograd na vodi, navode iz Narodne stranke. Nisu dali dokaze za sad, ali ne bi me cudilo. Turske firme jesu angazovane u Beogradu na vodi, samo je pitanje da li su to iste kompanije i da li medju uhapsenima u Turskoj ima funkcionera tih kompanija u Beogradu na vodi.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, McLeod said:

Turske firme koje su gradile ove zgrade koje su se srusile po Turskoj posle zemljotresa gradile izmedju ostalih kompanija i Beograd na vodi, navode iz Narodne stranke. Nisu dali dokaze za sad, ali ne bi me cudilo. Turske firme jesu angazovane u Beogradu na vodi, samo je pitanje da li su to iste kompanije i da li medju uhapsenima u Turskoj ima funkcionera tih kompanija u Beogradu na vodi.

I po Nišu su gradili dosta. Čitavo novo naselje iznad pivare npr.

 

Link to comment
Share on other sites

Ja u komunistickim blokovima ne osecam nista, a zena u kancelariji jeste. Koristim cekic busilicu kad treba sliku da postavim u betoncanju. Verujem da je Tito ovo gradio sa toliko armature da moze da izdrzi udare sovjetske artiljerije. 

Elem, nisam pametan vise da li bih kupio novogradnju negde na Balkanu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Negde, čini mi se, krajem sedamdesetih, na Novom Beogradu su radili testiranje izdržljivosti zgrada na zemljotres, nekom tehnikom je izazivanao pomeranje tla, naravno na malom prostoru, koje odgovara potresu koji može da izazove oštećenja, ne i razaranja. To je rađeno u nekom od blokova oko hotela Jugoslavija. Po dobrom običaju, arhitekte i rukovodioci gradnje su stajali u prizemlju zgrade na njopasnijim mestima. Ne znači da je svaka zgrada rađena apsolutno bezbedno, ali se naročito druga polovina šesdesetih, sedamdesete pa i osamdesete vodilo računa o seizmičkoj bezbednosti, između ostalog jer je svakih 5-6 godina bilo opomena, Skoplje, Banja Luka, Budva, Kopaonik i niz slabijih.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...