Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, DJORDJE said:

Bas bih voleo da vidim to cudo.:roflmao:

Vucic je majstor obesmisljavanja bilo kakve diskusije. Ti ga pitas o Kosovu on prica o litijumu, pitas ga o litijumu, on odgovara pricom snabdevanju gasom i tako u nedogled. 

Juce pricam sa prijateljem kojem je Milan Bozic neki rodjak, pa cujem da je i on u SNS-u. Taj covek je lice politicke scene u Srbiji, nema stranke u kojoj nije bio.

Ma Vucic je ... Vucic! 

Ali eto ako neko ima predstavu ko se zasta zalaze od ovih glavnih stranaka u Skupstini? 

Zasta se npr zalazu DS, ova Djilasova grupacija i Moramo? 

Sticem utisak da su jedino NDBG jasno i glasno na pro-zapadnoj strani???

Link to comment
Share on other sites

On 2/7/2023 at 4:22 PM, Milenko Puzigaca said:

I sve sto je ostalo drzavno cime se kupuje socijalni mir rasprodati, otpustiti svu bagru iz raznih...sta su i cemu sluze niko ne zna, koji su na budžetu itd. Pa ko crkne zbog toga sto je tu pocelo da se krece prema normalnosti posle ce dobiti spomenik neznanoj zrtvi tranzicije, pored onog Nemanje.

 

Dobro. Sve se rasproda. Ljudi se otpuste sa posla. Šta dobijamo? 

 

1. Opština je organ državne uprave. Plate se primaju preko budžeta. Opština rasprodata. Policijske stanice takođe. Gde uzimate Uverenje o državljanstvu i gde dobijate novi pasoš kad istekne stari?

 

2. Broj nezaposlenih se enormno povećao. Bivši zaposleni imaju porodice. Koliko će gladnih ljudi šetati ulicama?

 

3. Ko će donirati nove Narodne kuhinje, biće mnogo novih Narodnih kuhinja jer se broj siromašnih građana povećao? 

 

Nemate ni trunku empatije u sebi.

 

4 hours ago, Darth Bane said:

 Jer opozicija je prilicno razvodnila tu diskusiju. 

 

 

Nije tačno. AV je razvodnio diskusiju. Dešavalo se isto kao i prošli put kada se razgovaralo o KiM. 

 

 

5 minutes ago, Darth Bane said:

Ma Vucic je ... Vucic! 

Ali eto ako neko ima predstavu ko se zasta zalaze od ovih glavnih stranaka u Skupstini? 

Zasta se npr zalazu DS, ova Djilasova grupacija i Moramo? 

Sticem utisak da su jedino NDBG jasno i glasno na pro-zapadnoj strani???

 

Bane, pogledaj sajtove DS, SSP i Moramo. Tamo jasno stoje Programi stranaka+ na sajtu SSP-a imaš i Deklaraciju vezanu za KiM donetu skoro odmah po formiranju stranke.

 

Pogledaj YouTube kanale ovih stranaka. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Džudi said:

 

Dobro. Sve se rasproda. Ljudi se otpuste sa posla. Šta dobijamo? 

 

1. Opština je organ državne uprave. Plate se primaju preko budžeta. Opština rasprodata. Policijske stanice takođe. Gde uzimate Uverenje o državljanstvu i gde dobijate novi pasoš kad istekne stari?

 

2. Broj nezaposlenih se enormno povećao. Bivši zaposleni imaju porodice. Koliko će gladnih ljudi šetati ulicama?

 

3. Ko će donirati nove Narodne kuhinje, biće mnogo novih Narodnih kuhinja jer se broj siromašnih građana povećao? 

 

Nemate ni trunku empatije u sebi.

 

 

Nije tačno. AV je razvodnio diskusiju. Dešavalo se isto kao i prošli put kada se razgovaralo o KiM. 

 

 

 

Bane, pogledaj sajtove DS, SSP i Moramo. Tamo jasno stoje Programi stranaka+ na sajtu SSP-a imaš i Deklaraciju vezanu za KiM donetu skoro odmah po formiranju stranke.

 

Pogledaj YouTube kanale ovih stranaka. 

Ma pusti ti programe. Kod nas su ti programi " na papiru mrtvo slovo". I SNS ima " borbu protiv korupcije" u svom programu.

Osim par marginalnih politicara (Ceda, Canak ...) niko ne kaze otvoreno da je Kosovo izgubljena stvar. 

A sada je upravo idealna prilika menjati percepciju javnog mnjenja. Sada kada je Rusija izolovana i ne moze nam "pomoci" po tom pitanju.

Umesto toga imamo busanje u grudi " koji je veci Srbin"!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Beograd je konstruktivno pristupio evropskom planu za Kosovo i Metohiju i to će na kraju uticati na brzinu kojom se Srbija približava Zapadu, rekao je američki ambasador Kristofer Hil, koji veruje da je kraj godine razuman rok da se formira Zajednica srpskih opština.

https://n1info.rs/vesti/hil-beograd-konstruktivno-pristupio-evropskom-predlogu-za-kim/

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se prodaju opstine i policije, nego EPS i sta je jos ostalo, kao razna osiguranja i slicno, ali mogu da se otpuste svi koji su visak, a to je verovatno pola. Narodne kuhinje mogu da organizuju popovi, kao svuda i humanitarne organizacije. I nemam empatiju za nedavače Kosova i slicne, tačno, a tu su to skoro svi.

 

Zasto nemam? Prvo, jos malo pa 40 godina bre to traje. Kakvu empatiju traze? I gde su oni uopste kad tu treba nesto da se promeni i prihvati sto je bolje? Evo, bilo sta. Gde su da se bune za petarde, sto strujomeri do sada nisu zamenjeni onima sa daljinskim ocitavanjem ili izbaceni na ulice, sto nije uredeno da i tu postane normalno ono "prva kirija, zadnja kirija i depozit", da im se ne svodi postojanje na punjenje dupeta i gledanje u to sta drugi rade jer sami ocigledno ne znaju gde se nalaze i nikad ih nista u zivotu nije zanimalo itd. Šta je bilo, kako su za te stvari nesposobni, lakse im da mlate i oni (kocoBckom) zvečkom, plus da ih neko drugi izdrzava? Pa ko ih onda...

 

Plus ne vidim zasto bi mene trebalo da zanima to što oni imaju porodice. Više me zanima ovo što kažu da tu samo 300,000 ljudi radi u firmama koje stvaraju neku novu vrednost, verovatno vise od pola u stranim firmama, a tim lezilebima se isplacuju plate od poreza koji tih 300,000 uplate, i od kredita. Rekli smo, cak i u Izraelu su odavno zatvoreni svi kibuci koji nisu ekonomski isplativi. Sta je ovo ovde, neka masovna...kako se ono zove, ubožnica valjda beše.

 

Kako nekome nije odvratno takvo postojanje, to je bolje pitanje nego da li je neki kurta sa nekog foruma bezdušnik, što jeste, ali samo za određene. Npr, nedavno me bilo sramota kad sam procitao da najbolji delovi onog rooibos čaja kompletno idu za izvoz, u Evropu najvise, a ovima koji ga beru tamo u Africi sta ostane. To nije kul.

 

BTW, po hiljaditi put, gde su ovi "jadnici" bili i to da promene, to sto sve svode na lično "ti ovo, ti ono, ti si ovakav, ti si onakav...". O D.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Ma Vucic je ... Vucic! 

Ali eto ako neko ima predstavu ko se zasta zalaze od ovih glavnih stranaka u Skupstini? 

Zasta se npr zalazu DS, ova Djilasova grupacija i Moramo? 

Sticem utisak da su jedino NDBG jasno i glasno na pro-zapadnoj strani???

Da. I PSG!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Darth Bane said:

Da. I PSG!

Dzaba, ovde gradjanska opcija jedva moze da predje cenzus (cak i ovaj smanjeni) jer narod dobri je nece pa nece. 

Bojim se da upravo svedocimo poslednjim danima pomenute gradjanske opcije. 😞

Edited by FrediB
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odlicno, i ovi drugi neće ni njih ni bilo šta što ima veze sa njima, pored ostalog zato što su nekulturni, i nemaju ni želju ni nameru da se promene.

 

Na primer, ne zna se da li je gore sto za nekoga ko je na pragu pete decenije u "medijima" pišu "mladić" ili to što ovaj (ako postoji) na to hladno pristaje, i nije mu to uvredljivo. Juče je bio tekst o nekom "mladiću" od 39 godina iz Bosne koji navodno zna 40 jezika ili nesto.

 

Podsetilo me to na jednoga koji je podnosio krivicnu prijavu protiv svog direktora zato sto je taj ditektorbnesto mućkao, pa ga u sudu zvali "dečko" i nešto prdeli "mora da iza tebe stoji neko iz nekih partija" na šta je ovaj rekao da mu se obraćaju učtivo i da nije on za njih nikakav decko nego ima 40 godina, a ovo drugo nije ni komentarisao osim posle sa "podanicko seme kome ne ide u glavu da neko moze sam nesto tako da radi".

 

Tako moze do sutra da se ređa. Kao npr majmuncine kojima se 783 puta ponovi ono kako kazu u Skandinaviji "ne postoji lose vreme, nego samo neadekvatna odeca" oni i dalje nista ne razumeju i ima da kenjaju kad treba nesto da se radi, bilo sta, moze i setanje psa, "sad je hladno, sad je kiša, sad je previše vrućina, sad nije previše vruće, sad im kosa na glavi pa im smeta...". More marš. Maaaaarš. Sa takvima ništa. Kilavi Radovani.

 

Zato su ih...samo nisu. Isto i j. Zasto bi neko sa takvima hteo da ima veze. Eto im je njihova zvečka neka mlate, neće još dugo.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Američki ambasador [Kristofer Hil] je naglasio da veruje i ne sumnja da je Srbija na mnogo načina već donela odluku. "Ali, baš kao u poslovnom svetu, još nisu svi obavešteni. Poruka je jasna. Srbija će biti deo Evrope, da pomenem još jednu dimenziju ovoga – atlantskih struktura. To se već dešava. To je samo pitanje tempa i obima", zaključio je Hil.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/5116859/kristofer-hil-srbija-eu-zapad.html

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

To, care! A sva atavistićka bagra koja već 35 godina hoće da zaustavi vreme na smetliste istorije, kao i njihovo izmisljeno "srbstvo", pena na usta, po ceo dan razotkrivanje njihove suštine u smrdljivim tabloidima dok se veći deo njih ne obesi, da im se vrati ono sto su oni 35 godina radili svima - silovanje tabloidima do smrti, pa da jedemo žito. Što bi rekao njihov glavni huškač, neće biti mesta za njih na točkovima aviona, koji ide u pakao.

 

I obavezno nekoliko izdajnika koji svoju zemlju daju putleru, i koji bi da je samoizoluju, pa jos tvrde da je to dobro za stanovnistvo, koje će jesti i korijenje dok oni sisaju drzavnu sisu, kao i nekoliko ovih koji kradu pakete po poštama...zna se. Zasto, ne zbog paketica koji kosta 1 dolar, nego zbog principa koji su u osnovi bilo kakve zajednice - poverenje. Kakvo je to drustvo gde se ne moze imati poverenje da će naruceni paket stici, i to zato sto se tako danas diglo nekom Peri ili Miki. Takvo "drustvo" treba nemilosrdno satrti i to ne treba da postoji.

 

More samo NATO, opa bato! Zasto, rekli smo, da najveci protivnici prikljucenja velicanstvenom vecem svetu crknu od muke dok njihov bazd ne poguši sve ostale njima slične.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Div said:

Profesor na PMF, koliko znam. Ne vezuje se ni za kakve veće afere, ne vidim njegov interes u svemu tome, a jeftino rasprodaje ugled koji je stekao kao, ipak mislim, iskren borac protiv S. Miloševića.

Neki ljudi su nule dok ne uđu u politiku, neki postanu nule tek kad uđu.

Čekaj Božić iskren borac protiv Miloševića?

Pa za njega su i partijske kolege pričale iza leđa da je ubačen u SPO od strane Jul-a, kao krtica, pošto mu je Mira Marković bila prijateljica.

Što se tiče većih afera, dovoljno je videti šta se dešavalo sa Beogradom za vreme dok je vršio funkciju gradonačelnika i kakav haos je ostavio za sobom (kućice na zgradama - tm).

 

Sve se u Srbiji lako zaboravlja.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, erwin said:

Srbija će biti deo Evrope, da pomenem još jednu dimenziju ovoga – atlantskih struktura. To se već dešava. To je samo pitanje tempa i obima", zaključio je Hil.

 

Sve mi je ovo pričao još pre 6 godina ovde skoro pominjani prof. Božić. MIslim da sam već lajao ranije nešto na tu temu...  Čovek mi pričao pre svega o vezama vojske sa NATO jer je smatrao da je to najbitnije, a i pošto je sam učestvovao u kontaktima i non stop putovao po tim nekim misijama saradnje po inostranstvu.  Btw. uvek je bio neka vrsta Littlefinger-a... to mu i leži.

 

Rekao bih da je Vučiću sad frka za goli život s obzirom na rusku špijunsku mrežu ovde i činjenicu da Moskva može da baci Fatvu svaki trenutak, kao i na "opšte raspoloženje" kojem je, jbg. i sam kumovao onoliko.  Sad šta bude, biće.

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, freethrow said:

Koji je onda broj 1?

Stavljam ruku u vatru da su to Kinezi. Sem NIS-a i Kosova, nas sa Rusijom malo šta veže. Ok imaju svoje satelite u Srbiji, ali je pitanje koliki je njihov uticaj.

Sa druge strane sa Kinom imamo vrlo ozbiljne finansijske aranžmane i jasno da se i oni i te kako pitaju, samo što oni to ne rade kao Rusi.

 

Kako vreme prolazi mislim da će taj uticaj biti sve jači i jači, ako se nešto ne preokrene oko članstva u Uniji, tako da ja mislim da glavna opasnost za Srbiju i njenu budućnost, nije Rusija nego Kina. Pre svega zbog potencijalne visoke finansijske zavisnosti, posebno ako nam ukinu pristup EU fondovima.

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

ako se nešto ne preokrene oko članstva u Uniji

Autisticne EU birokrate nikako da shvate da treba da olabave prema ''Zapadnom Balkanu'' , tj. da to sto pre ubace nekako u EU umesto sto insistiraju na kojekakvim zatvaranjima poglavlja i propozicijama koje ne bi mogle da ispune ni mnogo jace zemlje a koje su sada deo EU. 

Edited by FrediB
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kurti izjavio da u FR-GE planu postoje detalji koji se bave priznanjem.

Time on nastavlja da baca dobre karte na sto i pritiska ovog naseg zblanutog.

 

Za Kosovo i Srbiju bi najbolje bilo da i jedni i drugi prihvate plan i da ga onda razrade

u narednih godinu dana,

ali za Kurtija i ovog naseg fundus Murtija idealan scenario je da suprotna strana odbije.

 

Mi znamo kako se odbija. Mi to radimo rutinski, hladnokrvno, iskusno.

Da li ce Vucic razocarati Kurtija.....

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

„Sada je nemoguće odgovoriti na vaše pitanje, jer niko od nas u ovom trenutku ne zna kako će se konačno rešiti kosovsko pitanje.

Kosovsko pitanje biće rešeno u drugim geopolitičkim uslovima koji će nastati nakon okončanja sukoba između zajedničkog Zapada i Rusije.

U sadašnjim geopolitičkim uslovima nije moguće dugoročno rešenje za neka otvorena regionalna pitanja, pa ni za Kosovo i Metohiju“,

naglasio je ambasador Rusije.

 

Aj sad malo i Bocan, kaze lik (prepevavam) da ce pitanje Kosova Rusija koristiti kao deo konacnog resenja u Ukrajini, 

sto znaci samo jedno, Kosovo za Donbas.

 

Zato je Vucicu, Srbiji i Srbima potreban potpuni poraz Rusije u Ukrajini

( tj ako zelimo da sacuvamo Kosovo ovakvo lepo, celo i samo nashe. )

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja vec neko vreme "mislim" da uopste ne treba iskljuciti mogucnost da "konacno resenje" za Kosovo bude vezano za paket dogovora (kao svojevrsni privezak ili ukrasna masnica) izmedju Zapada i Rusije.
Ne prica Bocan-Kurchenko bezveze i u prazno.

Mi cemo Rusima solidno doci (ponovo) kao moneta za potkusurivanje..sad,sto su Srbi glupi k'o noc pa to ne vide (ili nece da vide) - drugi je par cipela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Olosh iz Junkovca said:

Aj sad malo i Bocan, kaze lik (prepevavam) da ce pitanje Kosova Rusija koristiti kao deo konacnog resenja u Ukrajini, 

sto znaci samo jedno, Kosovo za Donbas.

 

Ukoliko bi se to desilo, baš me zanima šta bi putleroljupci onda mislili o svom idolu. Da li bi izvršili kolektivni harakiri, otrčali u Ukrajinu da rasteruju vagnerovce na buljuke ili nešto treće?

Link to comment
Share on other sites

 
Ukoliko bi se to desilo, baš me zanima šta bi putleroljupci onda mislili o svom idolu. Da li bi izvršili kolektivni harakiri, otrčali u Ukrajinu da rasteruju vagnerovce na buljuke ili nešto treće?
Pa ne. Vrlo je jednostavno, kako su oni nama uzeli kocobo tako i putin njima donbas. Dakle donbas je srce Srbije.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...