Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

30 minutes ago, Perkos2 said:

Kod nas nema provere ni za obična zanimanja pa uglavnom kreteni prolaze a ti bi za "borce" da sprovodiš takva testiranja

Psi rata na srbovski nacin...gradjanskog rata. Mada, ovde pozicija i nema sa sa kim da ratuje, ovo malo druge Srbije moze i policija da prebije, vec vidjeno. Eto, Srbija konacno - cela. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Psi rata na srbovski nacin...gradjanskog rata. Mada, ovde pozicija i nema sa sa kim da ratuje, ovo malo druge Srbije moze i policija da prebije, vec vidjeno. Eto, Srbija konacno - cela. 

Kakva druga Srbija,to odavno ne postoji ili možda još neko veruje da su čeda,Čanak i maniti vuk nešto drugo 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, FrediB said:

''Druga Srbija'' danas podrazumeva one ciji se narativ razlikuje makar malo od radikalskog, SePSaskog ili od narativa naci-''opozicije''. 

Dakle, u vrh glave par stotinak hiljada ljudi u Srbiji. 

Mislim da si nerealno optimističan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stiletto said:

https://n1info.rs/vesti/navijaci-moldavskog-serifa-pretuceni-u-beogradskom-bulevaru-oslobodjenja/

 

Izgleda da su budući specijalci VJ imali prijemni ispit...

Interesantno je da za taj Serif uglavnom navijaju moldavski Rusi a ne ''zli nacisti Rumuni''. 

Tako da je vise rec o klasicnom navijackom okrsaju nego o politicki motivisanom napadu. 

 

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Constantin said:

Sad si me zbunio...odakle ovo? Ko kaže...?

 

Demografija i geografija. Evo šta kaže Wikipedia, biće dovoljno: https://en.wikipedia.org/wiki/FC_Sheriff_Tiraspol

 

Klub je iz Tiraspolja, glavnog grada Pridnjestrovlja, a to je okupirani deo Moldavije. Vlasnik kluba i istiomene kompanije koja praktično poseduje sve bitno u Pridlnjestrovlju je Viktor Gušan, bivši KGB-ovac koji se čak i borio za otcepljenje Pridnjestrovlja od Moldavije. Čak je i primarna verzija sajta ovog kluba na ruskom.

 

Ako znamo ko živi u Pridnjestrovlju, po čemu je vlasnik kluba poznat i kako se odnosio prema Moldaviji, lako se može pogoditi ko navija za ovaj klub.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Verovatno je hteo da karikira shvatanje ovdašnjih budala jer misle da su se osvetili 'rumunskim nacistima'. Ironija je u tome da one Partizanove navijače jesu vratili Moldavci/Rumuni, iako su oni išli da gledaju utakmicu protiv Rusa, a 'osvetili' su se upravo Rusima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FrediB said:

Interesantno je da za taj Serif uglavnom navijaju moldavski Rusi a ne ''zli nacisti Rumuni''. 

Tako da je vise rec o klasicnom navijackom okrsaju nego o politicki motivisanom napadu. 

 

 

Šta god bilo, ta "ekipa" koja je juče napala Moldavce sutra će da zarađuje debelu platu u SA jedinicama, zato sam i napisao da su polagali prijemni. Sigurno kandidata ima više od objavljenih slobodnih mesta, moraju da se dokazuju da zaslužuju smeđu uniformu Sturmabteilung-a.

 

Mada još uvek ne mogu da dokučim kome Firer iz našeg sokaka toliko veruje da ga postavi za Ernsta Rema.

 

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zamenica tužioca Jasmina Paunović upozorila je na vajber grupi Višeg javnog tužilaštva u Beogradu da je zahtev šefa VJT Nenada Stefanovića da njegovi zamenici od njega moraju da traže odobrenje za svako podnošenje krivične prijave, pisanje izveštaja ili kontaktiranja policije - kršenje zakona i Ustava. Nakon toga je izbačena sa odeljenja zajedno sa koleginicom Bojanom Savović koja je bila dala nalog za hapšenje šestoro osumnjičenih za koruptivne radnje u EPS-u. Biće da nije tražila dozvolu držeći se zakona koji zamenicima garantuje slobodu u radu

"Ubuduće, pre nego što odlučite da li ćete podneti krivičnu prijavu protiv nekoga ili bilo kakav izveštaj i pre nego što pozovete policiju, za bilo šta, prvo ćete sve referisati Željki.“
Ovako je od vrata do vrata Odeljenja za suzbijanje korupcije u Višem javnom tužilaštvu (VJT) u Beogradu jedna saradnica šefa tog Tužilaštva Nenada Stefanovića obilazila kabinete i prenosila usmenu poruku. Željka Nikolaidis kojoj bi trebalo sve da referišu je rukovodilac Odeljenja, u javnosti poznata kao tužiteljka koja je pila kafu iz šolje sa logom BIA dok je saslušavala Slobodana Milenkovića, policijskog šefa koji je razotkrio Jovanjicu, prema optužnici najveću plantažu marihuane u Evropi.

https://www.vreme.com/vesti/vise-javno-tuzilastvo-u-beogradu-mala-skola-diktature/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Constantin said:

Ja ne znam što se digla tolika dževa...pa i Madjarska ima mornaricu, a nema more...:s_w:

 

Koju mornaricu ima Mađarska? Ako ne računamo Austrougarsku, Mađarska ima rečnu flotilu, plus civilnu mornaricu.

 

Ne znam kako ovaj zamišlja da zemlja bez izlaza na more ima mornaricu jer to je veoma skup sport, plus je potrebna logistika, međudržavni ugovori i tome slično, a potreban je i kadar koji negde treba obučiti. Oficiri koji su završili mornarički smer su uglavnom pred penzijom, a novi kadar se ne može školovati na Obedskoj bari. Čak i da je potrebno suprotstaviti se talasu migranata naoružanih do zuba koji jedva čekaju da naprave kalifat u Svilajncu ili šabačko-lozničku džamahiriju ploveći na splavovima, prava mornarica je potrebna za one koji te napadaju brodovima.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Constantin said:

Hahahaa...a bre Vaso, zar nisi nikad čuo kad kažu za nekog "Briga njega što Madjarska nema more, a ima mornaricu" :smiley2:

 

Jesam, dobro si me podsetio i pošteno priznajem da sam se upecao :classic_tongue:

 

Druže moj, jeste da se ne slažemo po nekim pitanjima, ali volim kad polemišemo jer si tu zaista super :thumbsup:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...