Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

15 minutes ago, Avda Zekić said:

Ovo sam tek kad sam odgovorio video....samo da ti kažem, nisi fer.

 

Moj odgovor je bio na Goldbergov poslednji pasus koji glasi:

Niti si razume njega, ali ni mene.....ali OK, shvatio si kako si shvatio.

OK - moje izvinjenje ako sam pogresno protumacio tvoj post. Ucinilo mi se da se radi o diskvalifikaciji grupe forumasa na osnovu nacionalne propadnosti I mjesta boravka. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ters said:

OK - moje izvinjenje ako sam pogresno protumacio tvoj post. Ucinilo mi se da se radi o diskvalifikaciji grupe forumasa na osnovu nacionalne propadnosti I mjesta boravka. 

Taman posla....niti ja, niti Goldberg, cenim. Što bi? Nacionalna pripadnost ne kvalifikuje karakter i osobine, normalno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

 

I sto se onda grupa forumasa koji su nezadovoljni situacijom u Srbiji prosto ne isele iz nje?

 

Sada malo kopiras gospodina Trumpa.

Nema veze sto je ovo dole sa teme USA

 

Quote

Ako im kazes da se vrate tamo gde im je bolje, ili nedajboze ono sto je rekao Trump - `more mrs u svoju pm` 😀

- to sasvim normalno izazove buru i odvratnost prema izrecenom jer imas pravo da bulaznis sta hocess i da te niko zbog toga ne vraca odakle si dosao.

 

I zaista ne moras imati bas kako kazes `grupu forumasa` ali neka bude tako, znaci grupu ili pojedinca, koji su mrzeli domovine iz sasvim plitikih razloga, ubili se da se isele, iselili se nekako i opet nista ne valja ni na drugom kraju sveta

 

opet kvot

 

Quote

Ima jos jedna koja je u stavise u novom veku govorila da joj nista nije po volji, a sto nije ni cudo jer dolazi iz jedne zabiti ove planete, gde uslovi nisu normalni ni za koga pa je bilo normalno da je i ta osoba bila nezadovoljna....i bez obzira na svoje prosecno obrazovanje, neprimecene talente i nerazumevanje sveta oko sebe iz mnogih neznanja pa i jezckih, nigde bila nista videla ali osecala da joj pripada nesto bolje i vece nego sto ona sredina iz koje potice moze da joj pruzi. Tako rukama i nogama, misicima takoreci stigne u drzavu na cijoj smo temi. Da pobegne iz one zabiti u obecanu zemlju.

Quote

No, opet je stize isto nezadovoljstvo i iste ili slicne primedbe, sve smeta nista nije kako treba da bude kao sto je neko negde obecao i sto je iz one zabiti zvucalo preprimamljivo....i sada

kao da osoba zeli da od nove zemlje napravi istu onu iz koje je pobegla...

 

 

Eto vidis da stagod pomislis da je dobro, ispadne da nije, ispadne nekome ne valja ni da ostane niti da se iseli. Jos gore je ako se isele iz Srbije sa nekim neshvatljivim mentalitetima pa da od novih zemalja pokusaju da prave Srbije ....xaxaxax

 

Sada sta je bolje? Da li da se iseljavaju ovi koji kritikuju nakaradne mentalitete i pojave u Srbiji ili da se isele oni koji bi nezadovoljni srbijom pravili srbiju i u amerikama, zap. evropama i slicno?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim ništa šokantno i nikakav razlog za širenje ksenofobije i anticivilizacijske propagande. Ne sećam se sad imena firme, jedna od najvecih kompanija za proizvodnju hrane u USA, uhvaceni su da u magacinima gde drze mahunarke pre transporta povecavaju vlaznost vazduha da zrna malo nabreknu, tipa 5% ili nesto, što je ogromna kolicina kad se preracuna na hiljade i hiljade tona pasulja, graska itd. I onda su platili su neku kaznu u desetinama ili mozda stotinama miliona dolara, a inspektor koji ih je bio vec uhvatio i znao za to, ali cutao jer su ga podmitili, je zaglavio zatvor.

 

Poenta je, kompanije rade takve stvari, a na ovima je da ih kontrolisu. Oni kao nisu znali za ovo, da, da...

 

Zli marketi malo pre isteka roka trajanja ispeku smrznute pilice (razmrznu ih prvo :lol_2:) pa ih uvaljuju po nizoj ceni nego sto je obicno pecena piletina. Strahota!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evropska unija nam kao nagradu nudi da priznamo Kosovo kao državu. Sigurno u Evropskom parlamentu ima nekog ko misli da bi to Srbija prihvatila, ali takav um još medicinski nije dokumentovan. Licemerje nije bolest, da jeste Evropskom parlamentu bi bila potrebna kolektivna terapija.

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=07&dd=06&nav_category=11&nav_id=2181460

 

:ajme::ajme::ajme:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Avda Zekić said:

Evropska unija nam kao nagradu nudi da priznamo Kosovo kao državu. Sigurno u Evropskom parlamentu ima nekog ko misli da bi to Srbija prihvatila, ali takav um još medicinski nije dokumentovan. Licemerje nije bolest, da jeste Evropskom parlamentu bi bila potrebna kolektivna terapija.

 

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2022&mm=07&dd=06&nav_category=11&nav_id=2181460

 

:ajme::ajme::ajme:

To bre, to narod hoće da čuje, samo oštro trbuhozborac preko svoje krpene lutke neka poručuje preko svojih medija, smeta svima ovakva sila u svakom pogledu...😅

 

Pre par godina, jedan biznismen iz Emirata mi kaže na loše srpskom:

 

Vi se mnogo kurči za džabe, nema istorija, nema nafta, nema more, nema pare, nema ništa, a samo sere....

Pa reko' jeste, samo se kurčimo bez pokrića 😁

®Srbija tm

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, JohnnyDragon said:

To bre, to narod hoće da čuje, samo oštro trbuhozborac preko svoje krpene lutke neka poručuje preko svojih medija, smeta svima ovakva sila u svakom pogledu...😅

 

Pre par godina, jedan biznismen iz Emirata mi kaže na loše srpskom:

 

Vi se mnogo kurči za džabe, nema istorija, nema nafta, nema more, nema pare, nema ništa, a samo sere....

Pa reko' jeste, samo se kurčimo bez pokrića 😁

®Srbija tm

Al sa stilom.....:77:    More nemoj mi ih pominješ.....ja veće licemere nisam video od tih UAE, SA.....

*Meni pak jedan Francuz, poljskog porekla, kaže (dečkić inače piči 8-9 jezika...čita i piše) "Ja obožavam vas Srbe"...zsšto pitam...kaže "vi sve znate, u svemu ste najbolji, najpametniji", a kad pitam kako i zašto, niko ne zna da mi odgovori...kažu, jednostavno je tako....:ajme::lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Nismo mi jedina autokratija u Evropi,kamoli u svetu. Medjutim,nacin na koji ova nasa funkcionise,tj.nacin na koji se ovde i partijski kadrovi,novinari,ali i dobar deo naroda, snishodljivo ponasa prema Vrhovniku je bez presedana. To tvrdim. Tvrdim da toga nema ni u Madjarskoj,Turskoj,ali ni u Belorusiji..verujem ni u Rusiji. Nema sanse da se u pobrojanim zemljama partijski kadrovi i njima bliski javni delatnici,ali i obicni gradjani toliko ulizuju Orbanu, Erdoganu, Lukasenku ili Putinu. Bar ne javno. Verujem da i tamo pobrojani delovi drustva,pokazuju lojalnost,odanost svojim verzijama Vucica,ali ne ovoliko i ne ovako. Kompletno unizavajuci sebe same! Hvalospevi se tamo zavrsavaju na velicanju, u nekom obimu, te-i-te figure,ali bez ponizavanja sebe.. "Vucic je najveci..ja sam kompletna beda i nistavilo spram njega"..toga jos ima samo u Severnoj Koreji.

Nemoguce je izbeci temu ovog krimi-narko klana,cije je politicko krilo vladajuca partija. Sta se tu radi..horor. Ali najjace od svega je kolicina, intenzitet i duzina analnog alpinizma usmerenog ka Vodjinom anusu.

Ja ne znam kako ti Stefanovici, Hrkalovicke npr.ne vide koliko su jadni,bedni crvi,kad se toliko upinju i takmice u najodvratnijim izlivima poltronizma..jedan od hajlajta mi je bio "ja u njega gledam kao u...ma ne znam...kao u sunce"..da odrasli ljudi sebe toliko ponize i obezvrede spram jednog odvratnog lika..tacno mi se smuci svaki put ova(kva) Srbija.
Dijana H kaze: "pa,zar vi ne vidite koliko ja njega obozavam?..sta jos treba da uradim da bi ljudi videli koliko ga volim..gledam u njega kao u sunce"

Pa se pitam - jel' normalno da ja zivim 2022.godine u zemlji gde se ljudi na javnim funkcijama ovako izrazavaju? Da ovako ocajnicki zele da se uvuku u rektalni otvor..do tankog creva ako moze.

Diksilend.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Dijana H kaze: "pa,zar vi ne vidite koliko ja njega obozavam?..sta jos treba da uradim da bi ljudi videli koliko ga volim..gledam u njega kao u sunce"

 


Morace jos nesto da uradi kao dokaz, ja joj ne verujem...onaj glupan ce jos i da poveruje :lol_2:

 

Kakav odvratan teatar apsurda u srb. Ta zarobljenica ide na tv da izjavljuje ljubav predsedniku. Utrkuju se. Ali mozda moraju. Tj. sigurno moraju inace niko nije toliki kreten da ozbiljno saopsti nesto onakvo....

 

Edit - Jao setih se,na starom forumu sam i ja Ava poredila sa istim grejnim telom - suncem...ali sasvim neozbiljno.

 

Verujte ili nemojte, da se ubijem ne mogu i necu.

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

On 7/6/2022 at 6:48 PM, Avda Zekić said:

Koliko je renomirani brend..pitanje je..ali na nesto drugo bih ovde zeleo da ukazem.

Znaci, C&A i njihov spediter su prikazivali lazne uvozne deklaracije 7 godina,a nasa vlast to tek sada saznaje?! Nista carina,inspekcije,nadzori? Da li to znaci da se to dopusta i ostalim kompanijama ili investitorima? E,kad me neko pita: "Sta je to vladavina prava", ja mogu najjednostavnije da odgovorim - ono sto ce ovakvo postupanje da spreci.

Takodje,vladavina prava je i to da neko za ovo snosi odgovornost,a ne da samo "ode iz Srbije".

Ceo komentar nije nikakva kritika tvog posta,samo si mi dao slagvort.

Edited by Drug Crni
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sa C&A je malo komplikovanija priča u kojoj vam poslednja rečenica iz saopštenja uprave carina sve otkriva. 

Samo ću reći da C&A nije svercovao nikakvu kinesku robu pa čak ni njihov spediter nije svercovao robu. Roba o kojoj je reč je ušla u Srbiju prijavljena na granici i ocarinjena je i plaćene su dažbine. Stvar je u tome da je taj spediter koristio povlastice koje ima C&A i kinesku robu uvozio sa falš papirima koji glase na C&A. Ovo je otkriveno ima skoro godinu dana i od tada traje natezanje uprava carine - c&a a s obzirom na onu gore pomenutu rečenicu iz saopštenja carine, sve bi trebalo da vam bude jasno ko s kim itd. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

-Radnja radi, ali ne za kupce. Spustili smo rešetke kako bismo sačuvali neku imovinu. Ljudi koji kupuju kod nas dolaze jer su čuli da imamo popuste. Ne, nemamo popuste i mediji koji su to objavili nisu objavili istinu. Imamo one naše standardne popuste, ali nekih većih nema. Takođe, mnogo robe je ukradeno, od kabina za presvlačenje su napravili haos, a mi smo pokušali da to sredimo koliko-toliko. Svaka druga osoba je na vratima od radnje pištala, ne tvrdimo, ali znamo da toliko robe nismo prodali i da je pola pokradeno", kaže jedan od zaposlenih

Kakvih ima ljudi među nama, dobro i prolazimo.

https://nova.rs/vesti/drustvo/nova-rs-obisla-rasturene-radnje-ca-pola-smo-prodali-a-pola-su-ukrali/?ref=fbnova&utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1657489924

Link to comment
Share on other sites

...nekako ne razumijem stav Srbije u aktualnoj krizi.Nekako mi se čini da bi to bilo,Rusija nam daje jeftini plin(a kako doći do Srbije),Kina jeftine kredite(kad tad treba ih i vratiti),a EU daje keš-samo je pitanje kako će i dokle,npr porezni obaveznici iz EU neto davaoci,pristajati na navodnu neutralnost Srbije.Jasno Srbiji nitko neće ništa uvjetovati,ali,oko mogućih posljedica je Srbija spremna(npr vize,povišenje carina,odlazak zapadnih firmi itd)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On je u osnovi avanturista, ništa ne radi planski nego kako mu se učini u tom trenutku. Zato i srljamo u poziciju gde ćemo na kraju imati loše odnose i sa zapadom i sa istokom. Jedina politika je njegov rejting i on je spreman na sve da ga očuva.

 

Sve poteze koji mu krnje rejting pegla preko medija koje sve kontroliše i tako dok EU ne shvati da je on samo vuče za nos ne bi li što duže imao njenu podršku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Oni to već znaju, samo se ne bave time, dok se tu ne lomi i ne divlja. Zna se kako normalan svet gleda na taj region - kao na mesto  koje samo pravi probleme, a korist od njega nikakva, i kad ih ne pravi. Da se ozbiljnije bave time je samo beskorisno trošenje resursa i vremena. A i ovaj ništa drugačije ne radi nego što bi radili neki drugi umesto njega, pa i ovi koji su bili pre njega. Oni tu nisu ni spospobni za nešto drugo, naročito zato što sami sebe vide onako kako misle da ih vide drugi - kao domoroce u lokalnim nošnjama koji služe samo da zabavljaju ove iz civilizacije igrajući dodolske plesove i slično. Ljudi bez mozga :lol_2:

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Odluka Društva lekara Vojvodine (DLV) da Hipokratovu medalju dodeli predsedniku Aleksandru Vučiću za zasluge u unapređenju zdravstva pokazuje kako se DLV pridružilo svima onima koji realnost Srbije gledaju kroz ružičaste naočare nacionalnih frekfencija. Prvi put čujemo za ovu nagradu, a svakako nije smela biti dodeljena predsedniku države.

Osvrćući se na ovu nagradu dr Dejan Žujović, pulmolog, navodi da je „predsednik Vučić medalju zaslužio time što je ogolio ovo društvo kao zbir podlaca, podguznih muva i ulizica najgore vrste“.

Hahahahahah,Dejane...kraljuuu!!

Ovo i ja mislim..ovo drustvo je u moralnom kolapsu i ova recenica ga idealno..ma savrseno opisuje. To je sistem kojeg je uspostavio.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2022 at 4:33 PM, erwin said:

Usred leta spucavamo stotine hiljada, ako ne i preko milion evra dnevno na uvoz struje.

 

 

Ko hoće sam da gleda:

https://ems.energyflux.rs/#/dashboard

https://ems.energyflux.rs/#/spot-market-price

 

Većina još uvek važećih ugovora sa privredom, bar što se tiče većih potrošača, je na 95 €/MWh.

 

Kupuješ po 430, prodaješ po 95. Ekonomski tigar.

 

Međutim to je sam kraj problema. Početak je katastrofalna situacija u EPS-u i na kopovima Kolubare. A to ne može da se reši bez mnogo para i mnogo vremena. Čak je i Zorana rekla da ćemo uvoziti struju bar do 2024. godine, u vrednosti od preko milijardu evra. Ali zato je bar naše i nema stranog investitora da skuplja kajmak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Firma Vuka Hamovića (seća li se neko tog imena?) EFT se bavi trgovinom strujom i jako lepo posluje. 

 

Elem, Zapad ima neke koristi od ovog regiona a to je značajno jeftinija radna snaga u startapima i multinacionalkama nego što bi bila na tom Zapadu. Sve dok sve to ne prejebe ekipa iz južne Azije, ali njih baš jako kolje uglavnom očajan i nerazgovetan engleski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...