Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

3 hours ago, Perkos2 said:

Gubi mnogo ali je pitanje i sta dobija ako se prikloni jačoj strani. Sem prazne priče lepo upakovane i uz po neku pretnju ni jača stana ne nudi ništa. Kad vidimo šta rade jadnim Makedoncima koji nemaju ali baš nikakav propust u saradnji sa najačim svetskim igračem onda je oprez nešto najmanje što se od Srbije moze očekivati

 

Pa dobro, uvek Vam ostaje da jedete korenje, tako to beše...

 

Neutralno korenje, pretpostavljam... Ima li to ikakav ukus, s obzirom da je neutralno?

Link to comment
Share on other sites

Što se mene tiče, mogu, i još važnije, treba, da dobiju samo q, i to tek kad plate za sve sto su uradili od 1989 do danas, i sto rade jos uvek. E bas mi je drago sto postoji normalan svet koji takve adekvatno tretira. Čuj, šta će oni dobiti. Pa ku... Pravo pitanje je šta oni imaju da ponude civilizovanom svetu, ali slabo ta lekcija ide narcisoidnim psihopatama koji da su normalni jos pomenute 1989 bi prvi sa velikim entuzijazmom i radosno pohrlili da se istom pridruze, i to bi bili zahvalni sto im je pruzena ta privilegija, i sto imaju priliku da se ugledaju na bolje od sebe i da uce njih.

 

P.S. dok nisu poceli sa naci histerijom v2.0 sa jos vecim zarom nego sa v1.0 sakupljao sam pseće poklončiće kad ih ostavi na ulici. Kad su počeli sa luđenjem v2.0 prestao sam da sakupljam, a sad kad su se pokazali h punom sjaju jedino mogu i ja da se pridružim psu, da kenjamo zajedno po ulicama, a oni neka sakupljaju. Eto to će dobiti.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Klotzen said:

Moje je mišljenje da Vučića uopšte ne zanima EU članstvo i zato on neće ni uvesti sankcije

Naravno. Bila je ovde jednom rasprava da bi poneki glasali za Vučića ako odluči da vodi Srbiju u EU i da se suprostavi uticaju Rusije. A ja rekoh da je to nemoguće, jer onda Vučić ne bi bio Vučić. Takvima demokratija ne štima, oni hoće apsolutnu vlast. Da moja baba ima kitu, bila bi mi deda.

Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 12:24 PM, Klotzen said:

@mladenvzz

 

Ne postoji neutralan položaj za Srbiju. Ako ne uvedemo sankcije zamerićemo se centralnoj i istočnoj Evropi (mislim na EU) i to će nam biti ogromna prepreka kada krene da se pregovara ozbiljno o ulasku u EU. Moje je mišljenje da Vučića uopšte ne zanima EU članstvo i zato on neće ni uvesti sankcije. Jedino što njega brine je da mu ne oduzmu pravo na pomoć i  povoljne razvojne kredite koje dobijamo od EU iz predpristupnih fondova i da se ne desi tihi bojkot kompanija i da investitori počnu da nas preskaču, možda po koji i da se povuče. Jer vremenom ćemo dobiti imidž Ruskih saveznika i neke kompanije će se same početi povlačiti odavde pod pritiskom javnosti u drugim zemljama. Pola kompanija se iz Rusije povuklo pod pritiskom javnosti u EU i SAD a ne zbog sankcija.

 

Ako uvedemo sankcije Vučić će preko noći izgubiti jedno 10% glasova a pod pritiskom pljuvačine još toliko u narednih godinu dana. To znači da će da padne na 25% a to znači da je izgubio vlast. Dakle ima više razloga da ne uvodi sankcije nego da uvodi.

 

Naravno ako rat potraje do sledeće godine onda će morati da uvodi ali on se nada da će do jeseni da se završi i da će on da se provuče "ni tamo ni vamo". No prilično sam siguran da već sada baltičke države i Poljska ovo neće zaboraviti i čekaće da nam vrate. Veliko je pitanje i za Rumuniju i Bugarsku koji takođe trpe od Rusa a mi se ponašamo kako se ponašamo.

 

To ti je moje mišljenje oko toga što si pitao.

 

Pre nekoliko godina putujem iz Varšave ka Lublinu, autoput se gradi, delimično je i završen. Pitam dobro obaveštenog saputnika, je l ovo finansirano putem kredita EBRD, EIB-ili sličnih finansijskih institucija. Kaže čovek da nije reč o kreditu, već o direktnom ulaganju EU u poljsku infrastrukturu.  Građani Poljske neće morati da vraćaju novac za ovu investiciju. Da izračunamao: 160 km X 4 miliona Evra/km  (jer ne kradu, tj nije im omogućeno) = 640 miliona evra. Izvođač, pobednik na tenderu je građevinsko preduzeće iz Portugala. Novac iz fondova EU se opet vraća u državu članicu, bar delimično, kako i treba da bude.   E al' ovo ide samo uz normalan mentalitet, a ne uz "međedski".   I u tom mentalitetu i kulturnom modelu se krije odgovor o eventualnom datumu ulaska Srbije.  Čak i kada bi stvorilii privredu sličnu japanskoj, nećemo ući dok se većinski ne promenimo i postanemo normalni ljudi.  Svima je jasno da ovakve kakvi smo danas, u većini, niko ne želi u svojoj blizini. E, to je ta naša neutralnost  - niko nas ne neće, pa smo kao neutralni. Vlast to zna i baš to forsira, a zašto - pa to je takođe svima jasno: u normalnom okruženju ovima ne ostaje  ništa. Zamislimo šta bi neko od aktuelnih nosilaca vlasti radio u Danskoj ili u Holandiji, koji posao, od čega bi živeo? 

Edited by Newcastle
  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 2:42 PM, 033zero330 said:

 

Pa dobro, uvek Vam ostaje da jedete korenje, tako to beše...

 

Neutralno korenje, pretpostavljam... Ima li to ikakav ukus, s obzirom da je neutralno?

To je zvanična ponuda ? Ako nije nisi zanimljiv sa svojim upadom.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Newcastle said:

Zamislimo šta bi neko od aktuelnih nosilaca vlasti radio u Danskoj ili u Holandiji, koji posao, od čega bi živeo? 

Ne samo oni, nego kompletna bulumenta svih ovih doktora i filozofa i ostalih srbstvujućih naučnika i dežurnih branitelja srbstva. Čak i za tu čuvenu mafiju u takvom okruzenju bi se našlo čime bi se bavili, a koga tamo zabole za drvljenja kojekakvih zaumnika o istorijskim nepravdama i velikim vizijama malijeh patuljaka o ispravljanju istorijskih nepravdi i raznim qrtzpaltz svetovima, dok svi komplet sisaju državnu sisu. Jedino bi mogli da budu radosni ako na kraju ne zavrse u ludnicama, a kontejner im svima ne gine kao mesto za ispašu.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 2:42 PM, 033zero330 said:

 Ima li to ikakav ukus, s obzirom da je neutralno?

 

Ima ukus beluge, to za one sa skupljim neutralnim ukusom

....ima i ona jeftina  ali ne mogu da se setim kako se zove....uzasno jak i smrdljiv miris a ukus stipa za jezik. Kinik bi znao.

A uopste nisam htela da pricam ribama iz crnih i kaspijskih mora vec da kazem da ima dobar tekst A. Kisjuhasa`Sta zeli istocna Evropa`...

Tekst je duzi nema smisla da ga prenosim to sve ali otprilike se kaze nesto logicno da - Istocna Evropa zeli biti kao Zapadna...Da li ima nesto normalnije od ovog objasnjenja? Pa ne.

 

Kome je to cudno i nenormalno objasnjenje i zna za bolje taj laze.

 

xaxaxa a i pljuje ovaj AK...

pljuje svasta i sve sto je potrebno pljuvati, za moj `ukus` nezno on to radi, no evo delic:

 

U kontekstu ruske agresije na Ukrajinu, isuviše se smatra, drobi i palamudi o „širenju NATO na Istok“. Dok, kao što smo videli, dokazi da taj Istok uopšte ili realno postoji su neuhvatljivi i nepostojani kao za NLO ili čudovište iz Loh Nesa. Pa ipak, prema istraživanju Crte, vrtoglavih 72 odsto građana Srbije smatra da je „Rusija bila izazvana na sukob“ baš zbog namere NATO da se „širi na Istok“. Tačnije, dominantna palamuđevina glasi ovako: članeći zemlje Istočne Evrope, NATO je praktično naterao Putina da napadne Ukrajinu, poput životinje saterane u ćošak. Pošto je, nakon raspada Sovjetskog Saveza, NATO navodno obećao Rusiji da se neće širiti unaokolo, pa se ipak proširio 1999, pa opet 2004, pa 2009, i tako sve do Severne Makedonije (2020). Ne zarezujući Rusiju, NATO ili mrski Zapad su gradualno širili svoj uticaj po Istoku kao biber po pilavu.:lol_2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Volim Kristofera Hila. Tako je jasan i precizan.
"Gradjani Srbije ne stoje ispred dva puta sa znacima: jedan za istok,drugi za zapad. Put za istok je zatvoren...na duze vreme"

Odnosno - mozete vi da ostanete na putu..za nigde..pa,sad ako ste toliko glupi - ne bih vas zadrzavao. Hil je najbolja politicka figura u Srbiji trenutno..a onda znate kakva nam je politicka scena kad je ambasador SAD najbolji. Covek je jasno i glasno rekao kako stoje stvari. U stilu - dosao sam da vam kazem da tog drugog puta nema. Rusija je izbacena iz Evrope na duze staze. I to je fakat. Da li cemo mi prihvatiti realnost - nasa stvar. (a svi znamo da necemo)

U svakom slucaju,ovo je politicka izjava godine. Za mene jeste.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

On 7/2/2022 at 12:24 PM, Klotzen said:

@mladenvzz

 

Ne postoji neutralan položaj za Srbiju. Ako ne uvedemo sankcije zamerićemo se centralnoj i istočnoj Evropi (mislim na EU) i to će nam biti ogromna prepreka kada krene da se pregovara ozbiljno o ulasku u EU. Moje je mišljenje da Vučića uopšte ne zanima EU članstvo i zato on neće ni uvesti sankcije. Jedino što njega brine je da mu ne oduzmu pravo na pomoć i  povoljne razvojne kredite koje dobijamo od EU iz predpristupnih fondova i da se ne desi tihi bojkot kompanija i da investitori počnu da nas preskaču, možda po koji i da se povuče. Jer vremenom ćemo dobiti imidž Ruskih saveznika i neke kompanije će se same početi povlačiti odavde pod pritiskom javnosti u drugim zemljama. Pola kompanija se iz Rusije povuklo pod pritiskom javnosti u EU i SAD a ne zbog sankcija.

 

Zavisi sta znaci "ulazak u EU".

 

Ako to posmatras kao "uskladjivanje zemlje sa propisima koji vaze u razvijenim zemljama", onda je jasno da od tog procesa u duzem roku nema nista i da nas ceka dug put, ma koja vlast da vodila zemlju, a pogotovo ova. Ne moze se ovako voditi ekonomija, ne moze ovako cvetati korupcija, ne mogu se ovako kupovati glasovi, to nisu EU vrednosti.

 

Sa druge strane, ako to posmatras kao "uskladjivanje politike sa nekim zemljama EU", tipa priznamo Kosovo, udjemo u NATO i jasno i glasno kazemo da je Rusija zlocinacka drzava, onda ne vidim kakvu korist obican gradjanin ima od takvog clanstva u EU? Za takve dileme postoji jedno jednostavno pitanje: Da li biste se sutra preselili u Podgoricu? Ako ne, zasto - u pitanju je zemlja koja je priznala Kosovo, zemlja koja je clanica NATO? Pa prilicno je jednostavno, ne postoji nikakva bolja socijalna, ekonomska ili poslovna perspektiva u PG, nema otvaranja boljih mogucnosti, zamenjuje se jedan nesredjen i do srzi korumpiran sistem drugim istim takvim sistemom.

 

On 7/2/2022 at 12:24 PM, Klotzen said:

Ako uvedemo sankcije Vučić će preko noći izgubiti jedno 10% glasova a pod pritiskom pljuvačine još toliko u narednih godinu dana. To znači da će da padne na 25% a to znači da je izgubio vlast. Dakle ima više razloga da ne uvodi sankcije nego da uvodi.

 

 

Znaci, treba se nadati da ce uvesti sankcije.

 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je situacija u evropi slična onoj kod raspada SSSR i mi to opet ne razumemo ili ne želimo da razumemo. Ne može se danas u Evropi biti neutralan, ovo je početak novog hladnog rata i obe strane će nam kako vreme ide zamerati ovaj kalkulantski stav. Čak je i Švajcarska jasno rekla svoj stav a mi glumimo "neutralnost".

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Klotzen said:

Mislim da je situacija u evropi slična onoj kod raspada SSSR i mi to opet ne razumemo ili ne želimo da razumemo. Ne može se danas u Evropi biti neutralan, ovo je početak novog hladnog rata i obe strane će nam kako vreme ide zamerati ovaj kalkulantski stav. Čak je i Švajcarska jasno rekla svoj stav a mi glumimo "neutralnost".

Mnogi su veličali tita zbog neutralnosti i osnivanja pokreta nesvrstanih ili što bi makedonci rekli nevrzanih

Link to comment
Share on other sites

Kako kakvu korist ima obican građanin od ulaska u EU kad bi se uradilo sve to sto je odavno trebalo, zato sto je tako normalno. Pa eto tu korist ima, sto su zavrsene te price, kao i ono cemu EU i sluzi - moze slobodno bez ausvajsa da se preseli gde hoce bilo gde u EU. A sta oni tu hoce, pare? Evo im k. Mogu da dobiju po neko ulaganje u infrastrukturu kao sto je neko pisao da negde, mozda u Češkoj, EU finansira izgradnju nekog puta ili nesto. A ako im trebaju pare neka ih zarade sami. To nema veze sa EU. Isto ovo važi za Makedoniju, nisam hteo dva puta da pisem. To, sta obican građanin ima - mogućnost za slobodno kretanje bez ausvajsa. A šta  drugo treba da ima? Kakva su to uopste pitanja, kao da je neko pao sa kruske. 

 

BTW, onih 80% kao i makedonske bundžije treba dobro izmlatiti, eto taj uslov bih ja podrzao, kad bi ga EU postavila. Mozda neko zna za epizodu serije The Outer limits kad je jedan sto su ga valjda bese izbacili iz skole posle smislio nacin za hladnu fuziju, i dokazao im da je istina tako sto je aktivirao jednu bombu, a uslov da ne aktivira ostale, mnogo jace, nisu pare i nista slicno, nego da dovedu 5 lica koja su ga u zivotu maltretirala, kao neki profesor i slicni, i da ih tu na licu mesta na ulici streljaju. E, tako jedan od uslova treba da bude da se ovima iz tih 80% slobista i šešeljevaca opali 25 po turu, javno, TV da prenosi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kako kakvu korist ima obican građanin od ulaska u EU kad bi se uradilo sve to sto je odavno trebalo, zato sto je tako normalno. Pa eto tu korist ima, sto su zavrsene te price, kao i ono cemu EU i sluzi - moze slobodno bez ausvajsa da se preseli gde hoce bilo gde u EU. A sta oni tu hoce, pare? Evo im k. Mogu da dobiju po neko ulaganje u infrastrukturu kao sto je neko pisao da negde, mozda u Češkoj, EU finansira izgradnju nekog puta ili nesto. A ako im trebaju pare neka ih zarade sami. To nema veze sa EU. Isto ovo važi za Makedoniju, nisam hteo dva puta da pisem. To, sta obican građanin ima - mogućnost za slobodno kretanje bez ausvajsa. A šta  drugo treba da ima? Kakva su to uopste pitanja, kao da je neko pao sa kruske. 

 

BTW, onih 80% kao i makedonske bundžije treba dobro izmlatiti, eto taj uslov bih ja podrzao, kad bi ga EU postavila. Mozda neko zna za epizodu serije The Outer limits kad je jedan sto su ga valjda bese izbacili iz skole posle smislio nacin za hladnu fuziju, i dokazao im da je istina tako sto je aktivirao jednu bombu, a uslov da ne aktivira ostale, mnogo jace, nisu pare i nista slicno, nego da dovedu 5 lica koja su ga u zivotu maltretirala, kao neki profesor i slicni, i da ih tu na licu mesta na ulici streljaju. E, tako jedan od uslova treba da bude da se ovima iz tih 80% slobista i šešeljevaca opali 25 po turu, javno, TV da prenosi.

Hm, uterivanje nekoga  na silu u neki savez obicno nije prolazilo dobro u istoriji ni po onoga ko uteruje, a ni po onoga koga uteruju.

Link to comment
Share on other sites

Pa ko koga silom uteruje gde? Mada, još gore je prolazilo kad neko normalan zbog gomile degenerika mora da bude ni kriv ni duzan u zatvoru zajedno sa njima, zbog njih. Doduse bude loše po njegove maloumne mučitelje, sto mu onda na kraju bude kao da je objektivno bilo dobro. Šifra mister B od ultima thule, i mister P od sin sitija.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa ko koga silom uteruje gde? Mada, još gore je prolazilo kad neko normalan zbog gomile degenerika mora da bude ni kriv ni duzan u zatvoru zajedno sa njima, zbog njih. Doduse bude loše po njegove maloumne mučitelje, sto mu onda na kraju bude kao da je objektivno bilo dobro. Šifra mister B od ultima thule, i mister P od sin sitija.

U kom si ti zatvoru od tih koje si naveo?

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kronostime said:

Hm, uterivanje nekoga  na silu u neki savez obicno nije prolazilo dobro u istoriji ni po onoga ko uteruje, a ni po onoga koga uteruju.

 

Potpuno si u pravu, Puzo stalno neku kontru, stalno bi srbiju mimo srbije - on je taj koji hoce na silu da napravi srbiju da lici na zapadnjacku trulez. Ja se uopste ne slazem, Srbija zasluzuje nesto mnogo jace i vece - siroku travnatu stepu i ogromna ledena prostranstva i to ce i da dobije.

 

 

A onda tu je i Kina ... ne smem vise da se zanosim ovo lici na bajku, na neki san....

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mama_mia said:

 

Potpuno si u pravu, Puzo stalno neku kontru, stalno bi srbiju mimo srbije - on je taj koji hoce na silu da napravi srbiju da lici na zapadnjacku trulez. Ja se uopste ne slazem, Srbija zasluzuje nesto mnogo jace i vece - siroku travnatu stepu i ogromna ledena prostranstva i to ce i da dobije.

 

 

A onda tu je i Kina ... ne smem vise da se zanosim ovo lici na bajku, na neki san....

 

Obzirom da nema gradjanske opcije u Srbiji (Vesna Pesic baljezga po tviteru dok se Chaddah leci  kod vracara po zabiima), Srbija je, jos, i u dobroj poziciji kad pogledas ko su nosioci vlasti i opozicije u istoj: od zla oca i od gore majke.

Ovo nemusto opoziciono i svrstano stado luta bez ovna predvodnika bez cilja, a i  cobanski kerovi ga napustili i presli za sigurnu hranu u kucu domacina u selu.

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kronostime said:

U kom si ti zatvoru od tih koje si naveo?

Mesto gde nece da se menjaju i prilagođavaju okruženju koje se stalno menja, kako je jedino prirodno, nego se deru i upinju da ostane samoizolovana samodovoljna anahrona i atavistička palanka i rupa je gore nego zatvor. Sto se mene tice takva mesta u slucaju sukoba civilizacija (koji prizivaju 80% rupadžija koje je tek deda sto ne nosi brushalter divljanjem po Evropi podstakao da posle 30 godina pokazu svoje pravo demonsko lice) treba staviti na listu primarnih ciljeva, iz principa.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Mesto gde nece da se menjaju i prilagođavaju okruženju koje se stalno menja, kako je jedino prirodno, nego se deru i upinju da ostane samoizolovana samodovoljna anahrona i atavistička palanka i rupa je gore nego zatvor. Sto se mene tice takva mesta u slucaju sukoba civilizacija (koji prizivaju 80% rupadžija koje je tek deda sto ne nosi brushalter divljanjem po Evropi podstakao da posle 30 godina pokazu svoje pravo demonsko lice) treba staviti na listu primarnih ciljeva, iz principa.

 

I koju demokratsku crtu vidis kod sebe ako nisi spreman razgovarati sa onima koji imaju drugacije misljenje od tebe - vec bi ih proterao u Sibir, logore....?

Zar to nije u suprotnosti sa vrednostima za koje se , deklarativno, zalazes, vec su vrednosti protiv  kojih se boris?

Ako smatras da je samo tvoje misljenje i vidjenje sveta ispravno - gde je tu dijalog?

Suvise zadrto, po mom misljenju. :smiley33:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Kronostime said:

 

I koju demokratsku crtu vidis kod sebe ako nisi spreman razgovarati sa onima koji imaju drugacije misljenje od tebe - vec bi ih proterao u Sibir, logore....?

Zar to nije u suprotnosti sa vrednostima za koje se , deklarativno, zalazes, vec su vrednosti protiv  kojih se boris?

Ako smatras da je samo tvoje misljenje i vidjenje sveta ispravno - gde je tu dijalog?

Suvise zadrto, po mom misljenju. :smiley33:

 

Nije to zadrto nego je potpuno fer pristup: onima koji vole Sibir i gulage - Sibir i gulazi...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Posteno!

Ovima sa druge strane - Biblical Belt u USA, pa nek` tamo propovedaju vrednosti.:thumbsup:

 

Naravno - svakome ono sto zeli i cemu se nada: forumasu koji otkida na prosperitet Pakistana - upravo takav prosperitet, forumasima koji otkidaju na mocnu rusku armiju - ruska armija pred kucom , ma sta pred kucom - u dnevnoj sobi...

 

Ja ne vidjeh ni jednog forumasa koji otkida na vrijednosti bible belt-a... Mozda ima par Cvorovica  na temi USA koji se zalazu za poneku bible belt konzervativnu "vrijednost", ali su i oni daleko od zalaganja za sve "vrijednosti" bible belta...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Atavizam nije drugacije misljenje. Teznja ka obrnutom robinzonstvu nije "ravnopravna vrednost", niti je prihvatljiva, kao sto bi hteli da bude oni koji kenjaju o laznom kosmopolitizmu, itd, nego je samo buzdovanstvo i plemenstvo nekakvih zaumnih koji ne pripadaju ni veku u kome su, ni svetu gde se nalaze. Rupa obicna, gde je osnovni princip nepostovanje drugoga, krajnja nekultura, i opste nasilnistvo.

 

Eno ga danas neki degenije na jednom od ovih patrijotskih sajtova zapenio o velikoj lgbt zastavi na americkoj ambasadi, i zavrsava tekst ponavljajuci veliku mudrost koju je verovatno cuo od Antonica, kao, "i kod nas su uvek postojali lgbt ljudi ali ih mi nismo nikad tretirali kao npr u USA svojevremeno, nego smo im se samo podsmevali". I ostrakovali ih, to je produzetak ove recenice koji nije napisan. I ovi koji to pisu misle da im je to neki plus, a ne shvataju da je to gore, nego sto je bio tretman tih ljudi tamo gde su bili kriminalizovani, sto znaci da je drustvo ipak brinulo o njima, pa je htelo da ih uklopi, umesto da ih je kao drugacije potpuno otpisalo, kao atavisti sto rade sa svima koji nisu oni.

 

A sta, srbadija je kao ovi u bible belt? Pa sto se onda bune kad ih neko opisuje kakvi su - buzdovancine obične i neprijatelji svakog progresa, reda, i poretka (i mister H ih je svojevremeno dobro procenio) sa kojima treba samo kao Tito što je, i sve ce biti OK.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...