Jump to content

Vox Populi - Vox Dei


MetalHead

Recommended Posts

6 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Atavizam nije drugacije misljenje. Teznja ka obrnutom robinzonstvu nije "ravnopravna vrednost", niti je prihvatljiva, kao sto bi hteli da bude oni koji kenjaju o laznom kosmopolitizmu, itd, nego je samo buzdovanstvo i plemenstvo nekakvih zaumnih koji ne pripadaju ni veku u kome su, ni svetu gde se nalaze. Rupa obicna, gde je osnovni princip nepostovanje drugoga, krajnja nekultura, i opste nasilnistvo.

 

Eno ga danas neki degenije na jednom od ovih patrijotskih sajtova zapenio o velikoj lgbt zastavi na americkoj ambasadi, i zavrsava tekst ponavljajuci veliku mudrost koju je verovatno cuo od Antonica, kao, "i kod nas su uvek postojali lgbt ljudi ali ih mi nismo nikad tretirali kao npr u USA svojevremeno, nego smo im se samo podsmevali". I ostrakovali ih, to je produzetak ove recenice koji nije napisan. I ovi koji to pisu misle da im je to neki plus, a ne shvataju da je to gore, nego sto je bio tretman tih ljudi tamo gde su bili kriminalizovani, sto znaci da je drustvo ipak brinulo o njima, pa je htelo da ih uklopi, umesto da ih je kao drugacije potpuno otpisalo, kao atavisti sto rade sa svima koji nisu oni.

 

A sta, srbadija je kao ovi u biblical belt? Pa sto se onda bune kad ih neko opisuje kakvi su - buzdovancine obične i neprijatelji svakog progresa, reda, i poretka (i mister H ih je svojevremeno dobro procenio) sa kojima treba samo kao Tito što je, i sve ce biti OK.

Sta te sprecava da ostavis sve ovde i preselis se na sanjani idealni zapad gde ce sve biti kao u bajci?:smiley33:

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, goldberg said:

Sa druge strane, ako to posmatras kao "uskladjivanje politike sa nekim zemljama EU", tipa priznamo Kosovo, udjemo u NATO i jasno i glasno kazemo da je Rusija zlocinacka drzava, onda ne vidim kakvu korist obican gradjanin ima od takvog clanstva u EU? Za takve dileme postoji jedno jednostavno pitanje: Da li biste se sutra preselili u Podgoricu? Ako ne, zasto - u pitanju je zemlja koja je priznala Kosovo, zemlja koja je clanica NATO? Pa prilicno je jednostavno, ne postoji nikakva bolja socijalna, ekonomska ili poslovna perspektiva u PG, nema otvaranja boljih mogucnosti, zamenjuje se jedan nesredjen i do srzi korumpiran sistem drugim istim takvim sistemom.

Valja se podsetiti da je CG svojevremeno spadala u nerazvijene republike, standard i primanja su bili znatno nizi nego u Srbiji , a sada je u najgorem  slucaju tu negde, po zvanicnoj statistici cak i ispred. Sasvim sigurno to nije posledica priznanja Kosova, ali je ocigledno da je Srbija poslednjih 30 godina nazadovala, ma koliko je napredak u regionu bio spor.

Ovo politicko lutanje izmedju EU, Kine , Rusije, nesvrstanih ima itekako ekonomsku cenu.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Sta te sprecava da ostavis sve ovde i preselis se na sanjani idealni zapad gde ce sve biti kao u bajci?:smiley33:

 

 

Pogresno si spojio, bajka je bilo siroka stepa, ledeni predeli...i sve do Kine

 

Uostalom zasto bajka? Ko zeli niko nikoga ne sputava, posebno nije u redu da saljemo svoje prijatelje forumase na `idealni zapad` dok sami uzivamo u onim praznim prostranstvima....

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

Pogresno si spojio, bajka je bilo siroka stepa, ledeni predeli...i sve do Kine

 

Uostalom zasto bajka? Ko zeli niko nikoga ne sputava, posebno nije u redu da saljemo svoje prijatelje forumase na `idealni zapad` dok sami uzivamo u onim praznim prostranstvima....

 

Sto?

Treba neko i po prerijama zapada da odrzi obicaje.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Srbija je, jos, i u dobroj poziciji kad pogledas ko su nosioci vlasti i opozicije

 

Svasta, pa vlast i opozicija nije dosla sa druge planete, to su isti ljudi kao i gradjani koji sve to nemusto podrzavaju....

 

Tog sto zovete Vodja i Diktator, sta on diktira i sta vodi? Da li neko zna kakva se politika vodi u srbiji i koju politiku predstavlja opozicija, da li si video kako se zove dugoocekivana ponoseva stranka - Srce srbije. To je ta politika. Posle kao `ne valja vlast ni opozicija zato je srbija jos i dobra takva kakva je`

 

Pa srbija je i ta vlast i ta opozicija i ta ponoseva stranka....Ogledalo. Znaci dno. Blato. Osim sto neki gledaju u zvezde...zanemarljivo skroz.

 


Srbiju vode neosvesceni gradjani/ke. Tek posle stizu vlasti i opozicije.

Edited by Mama_mia
navodnici
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li bi u Srbiji neko, gradjani/ke, vlasti, opozicije, Ponos, Srce srbije, podrzavao recimo ovo ispod kada bi neka vlast to htela da sprovede a da se pre toga nad time ne zgrozi?

 

Individual Freedom.

Limited Government. ...

The Rule of Law. ...

Peace through Strength. ...

Fiscal Responsibility. ...

Free Markets. ...

Human Dignity.

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Kronostime said:

Sta te sprecava da ostavis sve ovde i preselis se na sanjani idealni zapad gde ce sve biti kao u bajci?:smiley33:

Ama bas nista, i radi se na tome, a da to ne ide brze, sprecava to sto za rupčagu i dalje treba sto ausvajsa i slicno. A i fali mi jos malo para. Ali bice sve to, za jednu godinu, mozda malo duze, ali ce biti. Naravno da nemam ni najmanju nameru da među ovima...ne, pored ovih koji su tek sad pokazali pravo lice provedem jos par decenija ili slicno, teorijski, ako se uzme u obzir moja genetika, koliko su ziveli preci, i te stvari.

 

Nemam ja sa njima nista, jos od 1989, niti hocu da imam, samo slucajno govorim taj jezik. A sto nisam otisao do sada, pa isto kao svi koji nisu. Bio sam u zabludi da oni hoce da se civilizuju i promene, jer su se dugo krili ko su i sta su, a da im smetaju milosevic, kostunica, qrtzi paltzi. Ja do skoro nisam znao da ih tu ima toliko koji su neprijatelji civilizacije. Sad kad su se konacno razotkrili, na cemu hvala i Vucicu i celavom degeneriku, što se mene tiče, oni nisu ni stvarno živi, tj oni ne postoje, i nemam nameru da boravim medu anticivilizacijskim bezmozgim zombijima, sluđene "svesti" od kojih je i moj pas fokusiraniji, uz to buzdovanskih interesovanja, koje ne zanima nista van njihove zaparložene palanke iz 19 veka. Džaba ih bilo. Samo prljaju reke.

 

Takođe me ne zanimaju ni te ekstremisticke...ne znam sta su, neka podmetanja svakako. Ne treba meni nista kao u bajci. Uopste mi ne bi smetalo da zivim u kamp prikolici, ili onom kontejneru od 20ak kvadrata, i da budem sirotinja, ako je drustvo u kome zivim progresivno, koje se stalno menja i napreduje civilizacijski. Među ovakvima da ne moram ne bih hteo da zivim ni da mi ponude palate i trezor Baje Patka. Šta će mi to među atavistickim buzdovanima iz 19 veka u njihovom anahronom "društvu"? Nema tu nista za mene, a nije to nista licno. 

 

Kad je onomad bila seka 2008, isto je to rekla zena koja je u NY izgubila posao pa neko vreme sa dva deteta spavala u onim svratistima za beskucnike, kad je pitali sto se ne preseli u neko manje mesto gde bi imala posao. Rekla je "radije bi da mi deca zive kao beskucnici u multikulturalnom NY nego među tim buzdovanima". Tako je. Meni je prihvatljivija ideja da budem mrtav, nego da među ovakvima provedem od mojih godina još oko 3 decenije, kao moji dedovi i babe sto su. To je potpuno neprihvatljivo.

 

Ali to vec nema vise veze sa temom. Mada je dobra ilustracija zasto necu da imam nista sa ovima tu. Jedan od glavnih razloga zbog cega mi se ne sviđaju i nikad mi se nisu sviđali je što oni ne umeju da komuniciraju a da sve ne svedu na lično. Ne umeju da govore o temi a da ne pocnu "ti ovo, ti ono, ti si ovakav, ti si onakav, zasto ti ne ovo, zasto ti ne ono...". Ili jos gore, pocne se neka tema i umesto da pricaju o temi krenu "i ja ovako, i ja onako, i ja ovo, i ja ono". Patologija neka sigurno. Ne zanimaju me takvi ljudi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ama bas nista, i radi se na tome, a da to ne ide brze, sprecava to sto za rupčagu i dalje treba sto ausvajsa i slicno. A i fali mi jos malo para. Ali bice sve to, za jednu godinu, mozda malo duze, ali ce biti. Naravno da nemam ni najmanju nameru da među ovima...ne, pored ovih koji su tek sad pokazali pravo lice provedem jos par decenija ili slicno, teorijski, ako se uzme u obzir moja genetika, koliko su ziveli preci, i te stvari.

 

Nemam ja sa njima nista, jos od 1989, niti hocu da imam, samo slucajno govorim taj jezik. A sto nisam otisao do sada, pa isto kao svi koji nisu. Bio sam u zabludi da oni hoce da se civilizuju i promene, jer su se dugo krili ko su i sta su, a da im smetaju milosevic, kostunica, qrtzi paltzi. Ja do skoro nisam znao da ih tu ima toliko koji su neprijatelji civilizacije. Sad kad su se konacno razotkrili, na cemu hvala i Vucicu i celavom degeneriku, što se mene tiče, oni nisu ni stvarno živi, tj oni ne postoje, i nemam nameru da boravim medu anticivilizacijskim bezmozgim zombijima, sluđene "svesti" od kojih je i moj pas fokusiraniji, uz to buzdovanskih interesovanja, koje ne zanima nista van njihove zaparložene palanke iz 19 veka. Džaba ih bilo. Samo prljaju reke.

 

Takođe me ne zanimaju ni te ekstremisticke...ne znam sta su, neka podmetanja svakako. Ne treba meni nista kao u bajci. Uopste mi ne bi smetalo da zivim u kamp prikolici, ili onom kontejneru od 20ak kvadrata, i da budem sirotinja, ako je drustvo u kome zivim progresivno, koje se stalno menja i napreduje civilizacijski. Među ovakvima da ne moram ne bih hteo da zivim ni da mi ponude palate i trezor Baje Patka. Šta će mi to među atavistickim buzdovanima iz 19 veka u njihovom anahronom "društvu"? Nema tu nista za mene, a nije to nista licno. 

 

Kad je onomad bila seka 2008, isto je to rekla zena koja je u NY izgubila posao pa neko vreme sa dva deteta spavala u onim svratistima za beskucnike, kad je pitali sto se ne preseli u neko manje mesto gde bi imala posao. Rekla je "radije bi da mi deca zive kao beskucnici u multikulturalnom NY nego među tim buzdovanima". Tako je. Meni je prihvatljivija ideja da budem mrtav, nego da među ovakvima provedem od mojih godina još oko 3 decenije, kao moji dedovi i babe sto su. To je potpuno neprihvatljivo.

 

Ali to vec nema vise veze sa temom. Mada je dobra ilustracija zasto necu da imam nista sa ovima tu. Jedan od glavnih razloga zbog cega mi se ne sviđaju i nikad mi se nisu sviđali je što oni ne umeju da komuniciraju a da sve ne svedu na lično. Ne umeju da govore o temi a da ne pocnu "ti ovo, ti ono, ti si ovakav, ti si onakav, zasto ti ne ovo, zasto ti ne ono...". Ili jos gore, pocne se neka tema i umesto da pricaju o temi krenu "i ja ovako, i ja onako, i ja ovo, i ja ono". Patologija neka sigurno. Ne zanimaju me takvi ljudi.

Previše si ti ogorčen da još od 1989.trpiš, ne uklapa se nešto ovde 🤔... Čist mazohizam... 

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa nista ja ne trpim. To sto nemam veze sa srbizmom od kad je 1989 izgmizao ne znaci nista, jer je tada postojala druga opcija i postojala je prava opozicija srbizmu, nije bilo kao sad. Nisam ja jedini kome se u startu srbizam gadio i ko ga je sve vreme odbijao. A i ovi drugi nisu bili toliko ludi kao sad. Oni su pravo lice razotkrili u poslednjih nekoliko godina, negde od pojave kovida, a najvise ih je na to podstakao celavi prcko u poslednjih nekoliko meseci, i nesto pre toga, a garantujem da je taj i iza onih dranja o Rio Tintu. Mada, tesko zabu u vodu naterati.

 

Ranije su se jos uvek krili, ili mozda jos nisu bili poludeli skroz. Tada nije bilo 80% onih koji se otvoreno deklarisu protiv civilizacije, nego je bilo obrnuto, sa tim procentima, a devedesetih su na protestima protiv milosevica nosene zastave USA, EU, Nemacke itd. Posebno mlađa generacija nisu bili degenerisani protivnici civilizacije, nego suprotno. Evo ti primer.

 

Pisao sam da ne idem na slave i slicno zbog degena koji pored ostalih gluposti baljezgaju o zlim "Englezima" oko onoga bolje rat nego pakt, i slicno, a ja nemam nameru da sa takvima boravim u istoj prostoriji, nego imam zelju da im razbijem glavu. Ne zbog "Engleza" nego zato sto su budale koje štrokave tu gde se nalazim, i to rade 30 godina.

 

Iz istog razloga izbegavam razne na ulici jer me ne zanimaju glupanderi kojima je maksimum da budu normalni dva minuta, a onda pocnu da kenjaju o "zlom zapadu" i slicno. I takvima imam zelju da razbijem glavu. Sve to u sumi pricam mom psu, to jest kad ponekad imam kontakt sa takvim debilima, pa se onda osecam kao da je neko srao po meni, zato sto sam uopste imao kontakt sa tom prljavstinom.

 

E sad, zasto ovo pisem, pa zato sto su u poslednje vreme i nekolicina ovih koji su bili polunormalni poludeli (pokazali pravo lice) pa i oni koji su do juce bili za ulazak u NATO itd, sad isto poceli da kenjaju...ne znam tacno o cemu jer ne pratim to, sigurno im necime pune glavu na tv, ali o nuklearnom ratu i nekakvim "Englezima" koji tu nesto cackaju mecku. Potpuno ludilo.

 

Poenta je, nisu oni bili masovno ludi do skoro, nego su tek sad pokazali pravo lice kad je prcko poceo da ludi pa ih valjda izmamio. Do tada su se krili, valjda i sami od sebe. Prave pizde. Evo, da li je neko do pre nekoliko godina cuo da se ovoliki broj majmuna otvoreno deklarise protiv civilizacije? Nije toga bilo. Krili su to, ili mozda ni oni nisu znali, jer nije bilo necega sto bi ih razotkrilo j nateralo da odaberu stranu. Ali dobro, vazno da su se razotkrili na kraju. 

 

 

 

BTW, Kronos kaze ono nesto o demokratiji. Ama, za druge ne znam, ali u vezi tih neprijatelja civilizacije ja nikad nisam ni bio za nekakvu demokratiju. Nego sam ocekivao da kad padne milosevic, sve to sto je on isprdeo devedesetih bude vraceno u rupe u kojima je smrdelo do 1989, kundakom. Zabole me za njihova prava. Neprijatelji civilizacije ne treba da imaju nikakva prava jer oni civilizacijske tekovine ne prihvataju, nego ih treba ugnjetavati. Ali to je sve sad proslost. Poenta je, ko ih... Oni vise ne postoje. Samo su privremena smetnja, to je sve.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Avda Zekić said:

Pričaj druže...pišem ček odma' ili keš, šta više voliš:

  Reveal hidden contents

 

 

Eto i to je zaostalost. Jos kad je bilo vreme Ante Markovica mislio sam, tj jedva cekao, jer su o tome govorili, da to ukinu. Dođe čovek u prodavnicu da kupi cigare, i sad, čim ga vidiš kakav je, i uporediš sa sadržajem kolica, znaš da je čekaš. I onda se iživljava tamo, kilavi dva sata dok ono popunjava, a ti moraš da čekaš zbog njega i njegovog čeka za "odloženo plaćanje". Ma šta je to? Firma X ih finansira pola godine da se oni iživljavaju? Zašto to nije ukinuto još dok je bila Jugoslavija? A to je samo mrvica. Negde više niko ne koristi ni keš, pa ljudi budu zbunjeni ako nalete na restoran, na primer, sa "cash only" placanjem, a oni ko zna od kad nisu ni videli keš,  a tu još pišu "čekove sa odlozenim placanjem na 6 meseci". Sacuvaj bozanstvo u koje ne verujem :lol_2:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Eto i to je zaostalost. Jos kad je bilo vreme Ante Markovica mislio sam, tj jedva cekao, jer su o tome govorili, da to ukinu. Dođe čovek u prodavnicu da kupi cigare, i sad, čim ga vidiš kakav je, i uporediš sa sadržajem kolica, znaš da je čekaš. I onda se iživljava tamo, kilavi dva sata dok ono popunjava, a ti moraš da čekaš zbog njega i njegovog čeka za "odloženo plaćanje". Ma šta je to? Firma X ih finansira pola godine da se oni iživljavaju? Zašto to nije ukinuto još dok je bila Jugoslavija? A to je samo mrvica. Negde više niko ne koristi ni keš, pa ljudi budu zbunjeni ako nalete na restoran, na primer, sa "cash only" placanjem, a oni ko zna od kad nisu ni videli keš,  a tu još pišu "čekove sa odlozenim placanjem na 6 meseci". Sacuvaj bozanstvo u koje ne verujem :lol_2:

Ako imaš POS terminal, će provučemo "plastiku"...meni zajmljenje keša malo degutantno, a ček mi deluje, nekako amerikanski, a znam da bi to voleo, nekako...nobles...😛

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

znaš da je čekaš. I onda se iživljava tamo, kilavi dva sata dok ono popunjava, a ti moraš da čekaš zbog njega i njegovog čeka za "odloženo plaćanje".

 

Da li ovo znači da je sramota ukoliko neko koristi čekove za plaćanje? 

 

Da li znate da se u toj vašoj prelepoj civilizaciji o kojoj sanjate, više koriste debitne i kreditne kartice od keša ( konkretno mislim na Kanadu i Australiju, ali i na SAD )?

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Da li ovo znači da je sramota ukoliko neko koristi čekove za plaćanje? 

 

Da li znate da se u toj vašoj prelepoj civilizaciji o kojoj sanjate, više koriste debitne i kreditne kartice od keša ( konkretno mislim na Kanadu i Australiju, ali i na SAD )?

 

 

 

 

 

Pročitaj šta je čovek napisao. Očigledno je da kritikuje one koji ispisuju tzv. čekove na odloženo plaćanje. Postoji nešto što se zove kartica, omogućava plaćanje na rate, odlazak u minus i slično, a ne iziskuje da se na kasi ispisuju romani. I gle čuda, mnoge stvari se mogu kupiti na rate bez kamate. Ne vidim razloga da se i ovde ne koristi kartica za plaćanje malih iznosa koji se često plaćaju i kešom. Kartica se može povezati i sa telefonom tako da ga je dovoljno prisloniti na POS terminal, a sve savremene kartice se takođe samo prislanjaju.

 

Pre 10-15 dana mi se kasirka čak i zahvalila što sam račun od oko 150 dinara platio karticom jer joj je ponestalo sitnine kod prethodne dve mušterije. Da je bilo sreće, još bi se za vreme Ante Markovića taj način ustalio, ali neki rešiše da se bore za naciJonalno dostojanstvo pa je sve to palo u vodu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Kako kakvu korist ima obican građanin od ulaska u EU kad bi se uradilo sve to sto je odavno trebalo, zato sto je tako normalno. Pa eto tu korist ima, sto su zavrsene te price, kao i ono cemu EU i sluzi - moze slobodno bez ausvajsa da se preseli gde hoce bilo gde u EU. A sta oni tu hoce, pare? Evo im k. Mogu da dobiju po neko ulaganje u infrastrukturu kao sto je neko pisao da negde, mozda u Češkoj, EU finansira izgradnju nekog puta ili nesto. A ako im trebaju pare neka ih zarade sami. To nema veze sa EU. Isto ovo važi za Makedoniju, nisam hteo dva puta da pisem. To, sta obican građanin ima - mogućnost za slobodno kretanje bez ausvajsa. A šta  drugo treba da ima? Kakva su to uopste pitanja, kao da je neko pao sa kruske. 

 

Ne pricamo sad o moralu (sta je "dobro", a sta "lose"), nego bas o koristi.

 

OK, ti si naveo da je moguce da se neko preseli gde hoce u EU - kako tacno je to korist za vecinu ljudi koja je ostala u Srbiji? Oni koji imaju kvalifikacije mogu da se presele bez obzira da li je zemlja u kojoj su u ovakvom ili onakvom stanju, oni koji nemaju mogu da rade neke fizicke poslove za bolje pare - OK, neki i rade, neki ne.

 

Sustina je da je za pobedu na izborima potrebno da se objasni vecini gradjana zasto je ova ili ona odluka bolja, zasto je ovaj pravac pozeljan, a onaj nije.

 

10 hours ago, Milenko Puzigaca said:

BTW, onih 80% kao i makedonske bundžije treba dobro izmlatiti, eto taj uslov bih ja podrzao, kad bi ga EU postavila. Mozda neko zna za epizodu serije The Outer limits kad je jedan sto su ga valjda bese izbacili iz skole posle smislio nacin za hladnu fuziju, i dokazao im da je istina tako sto je aktivirao jednu bombu, a uslov da ne aktivira ostale, mnogo jace, nisu pare i nista slicno, nego da dovedu 5 lica koja su ga u zivotu maltretirala, kao neki profesor i slicni, i da ih tu na licu mesta na ulici streljaju. E, tako jedan od uslova treba da bude da se ovima iz tih 80% slobista i šešeljevaca opali 25 po turu, javno, TV da prenosi.

 

Jasno je koji bi ti uslov podrzao, ali on nema veze sa raciom, nego sa navijackim mentalitetom. To je isto kao kada neko zali sto zivi u zemlji koja je previse liberalna - postoje konzervativnije zemlje u kojima bi se takvi lakse uklopili. I obrnuto, umesto da se svaki dan govori kako je zemlja ovakva ili onakva i sta bi trebalo da se radi ovima ili onima, izbor je jasan - selidba u neku bolju zemlju i bolji sistem ili prikljucivanje naporima da se zivot u zemlji u kojoj zivimo (i ne mozemo da je napustimo) poboljsa.

 

7 hours ago, DJORDJE said:

Valja se podsetiti da je CG svojevremeno spadala u nerazvijene republike, standard i primanja su bili znatno nizi nego u Srbiji , a sada je u najgorem  slucaju tu negde, po zvanicnoj statistici cak i ispred. Sasvim sigurno to nije posledica priznanja Kosova, ali je ocigledno da je Srbija poslednjih 30 godina nazadovala, ma koliko je napredak u regionu bio spor.

Ovo politicko lutanje izmedju EU, Kine , Rusije, nesvrstanih ima itekako ekonomsku cenu.

 

Jeste postignut izvestan napredak, ali to nije dovoljan uslov da se neko preseli u Podgoricu jer bi tamo imao bolje uslove za zivot od Beograda, Novog Sada ili Nisa.

 

Tako da, ocigledno je da za napredak drustva nije dovoljno samo voditi "pravu spoljnu politiku".

8 hours ago, ters said:

 

Nije to zadrto nego je potpuno fer pristup: onima koji vole Sibir i gulage - Sibir i gulazi...

 

I sto se onda grupa forumasa koji su nezadovoljni situacijom u Srbiji prosto ne isele iz nje? Eto, pokusavam da razumem, vecina u kuci se opredelila za zivot bez struje (za to su glasali otac, majka, deda, baba) i onda ukucan koji ne zeli tako da zivi svojevoljno ostaje tu i svaki dan prica sve najgore o kuci u kojoj nema struje? Ima li takvo razmisljanje nekog smisla po tebi?

  • Like 2
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DJ_Vasa said:

Pročitaj šta je čovek napisao. Očigledno je da kritikuje one koji ispisuju tzv. čekove na odloženo plaćanje. Postoji nešto što se zove kartica, omogućava plaćanje na rate, odlazak u minus i slično, a ne iziskuje da se na kasi ispisuju romani. I gle čuda, mnoge stvari se mogu kupiti na rate bez kamate. Ne vidim razloga da se i ovde ne koristi kartica za plaćanje malih iznosa koji se često plaćaju i kešom. Kartica se može povezati i sa telefonom tako da ga je dovoljno prisloniti na POS terminal, a sve savremene kartice se takođe samo prislanjaju.

 

Pre 10-15 dana mi se kasirka čak i zahvalila što sam račun od oko 150 dinara platio karticom jer joj je ponestalo sitnine kod prethodne dve mušterije. Da je bilo sreće, još bi se za vreme Ante Markovića taj način ustalio, ali neki rešiše da se bore za naciJonalno dostojanstvo pa je sve to palo u vodu.

Gotovina sluzi za muvanje. Vrlo jednostavno.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, goldberg said:

I sto se onda grupa forumasa koji su nezadovoljni situacijom u Srbiji prosto ne isele iz nje? Eto, pokusavam da razumem, vecina u kuci se opredelila za zivot bez struje (za to su glasali otac, majka, deda, baba) i onda ukucan koji ne zeli tako da zivi svojevoljno ostaje tu i svaki dan prica sve najgore o kuci u kojoj nema struje? Ima li takvo razmisljanje nekog smisla po tebi?

Grupa forumaša uopšte ne živi u Srbiji, pa ne može da se iseli iz nje, a grupa forumaša nikad nije ni živel u Srbiji, (niti su Srbi mada to nije ni bitno), da bi se iz iste iselila. A imaš i likove, koji su jednostavno takvi, ništa im ne štima, pa čak i kad bi Srbiju, Evropu, Svet, uredili po njihovom, opet bi imali primedbe ili kako naš narod kaže, a pametni su bili ti stari, rđavome q. i dlaka smeta.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Avda Zekić said:

Grupa forumaša uopšte ne živi u Srbiji, pa ne može da se iseli iz nje, a grupa forumaša nikad nije ni živel u Srbiji, (niti su Srbi mada to nije ni bitno), da bi se iz iste iselila. A imaš i likove, koji su jednostavno takvi, ništa im ne štima, pa čak i kad bi Srbiju, Evropu, Svet, uredili po njihovom, opet bi imali primedbe ili kako naš narod kaže, a pametni su bili ti stari, rđavome q. i dlaka smeta.....

 

Ja sam  forumas koji uopste ne zivi u Srbiji, i koji nije u Srbiji nikada nije proveo vise od par mjeseci u kontinuitetu, i koji uz to nije Srbin po  definicijama koje izricu autoriteti  ("Srbin nekrsten ne biva"), niti po sopstvenom osjecanju i isakzivanju nacionalnosti,  ali eto imam zajednicku proslost (a moguce i buducnost) sa Srbijom i njenim ziteljima, kao i  neke segmente DNA koji se poklapaju sa istim takvim segmentima kod mojih rodjaka Srbiji i valjda sam zbog toga na ovom forumu. O najdrazima da ne pricamo - supruzi i ocu koji jesu Srbi iz Srbije u kojoj su i zivjeli, i mojim sinovima i kceri koji su rodjeni u Kanadi, ali koji su opet mijesanjem onih segmenata DNA i imenima Srbi...

 

Politicke stavove iskazujem uglavnom na temama koje su u zizi svjetskog interesovanja - USA i Ukrajina, i  u nesto manjoj mjeri na lokalnim temama posvecenim zemljama koje me interesuju - Kanada, Bosna, Srbija, Crna Gora, Hrvatska, i na temi o SFRJ u kojoj jesam zivio.

 

Evo sad imas pregled mojih veza sa Srbijom, i mojih intersovanja, pa pregledaj ove teme koje sam pomenuo, te mi daj odobrenje za oglasavanje na istim.

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ters said:

 

Ja sam  forumas koji uopste ne zivi u Srbiji, i koji nije u Srbiji nikada nije proveo vise od par mjeseci u kontinuitetu, i koji uz to nije Srbin po  definicijama koje izricu autoriteti  ("Srbin nekrsten ne biva"), niti po sopstvenom osjecanju i isakzivanju nacionalnosti,  ali eto imam zajednicku proslost (a moguce i buducnost) sa Srbijom i njenim ziteljima, kao i  neke segmente DNA koji se poklapaju sa istim takvim segmentima kod mojih rodjaka Srbiji i valjda sam zbog toga na ovom forumu. O najdrazima da ne pricamo - supruzi i ocu koji jesu Srbi iz Srbije u kojoj su i zivjeli, i mojim sinovima i kceri koji su rodjeni u Kanadi, ali koji su opet mijesanjem onih segmenata DNA i imenima Srbi...

 

Politicke stavove iskazujem uglavnom na temama koje su u zizi svjetskog interesovanja - USA i Ukrajina, i  u nesto manjoj mjeri na lokalnim temama posvecenim zemljama koje me interesuju - Kanada, Bosna, Srbija, Crna Gora, Hrvatska, i na temi o SFRJ u kojoj jesam zivio.

 

Evo sad imas pregled mojih veza sa Srbijom, i mojih intersovanja, pa pregledaj ove teme koje sam pomenuo, te mi daj odobrenje za oglasavanje na istim.

 

 

Nisam ti tražio CV, a daleko od toga da brojim krvna zrnca, a možda nećeš verovati, iz tvog CV-a, konstatujem da  imamo 80% zajedničkih crta.

Razlika je u tome što su se moja deca rodila u Srbiji, ali samo polovina živi ovde....mene ne interesuju Kanada (zamalo da dobacim tamo), Hrvatska pa i Bosna. Iskreno, Kanada me zanima ali o njoj ne znam ništa....bila bi mi rezervna opcija za Skandinaviju. Mogao bih u Kini da živim, od mesta koje sam posetio, Saudijska Arabija, samo pod kaznu. Grčka u nekom ludilu, Bugarska, Rumunija ni u ludilu, Albanija nedelju dana do deset na leto, Sarajevo...3 dana...kad sam gladan. Madjarska nedefinisano, Austrija možda ali ne u Beč, Germanija...što dalje od naših, Italija Firenca i ostrrva...Kipar možda, Malta ako bih morao....Turska od Efesa naniže...šta ću "krv nije voda"....eto i moj deo CV-a. Ubaci me negde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, ters said:

Evo sad imas pregled mojih veza sa Srbijom, i mojih intersovanja, pa pregledaj ove teme koje sam pomenuo, te mi daj odobrenje za oglasavanje na istim.

Ovo sam tek kad sam odgovorio video....samo da ti kažem, nisi fer.

 

Moj odgovor je bio na Goldbergov poslednji pasus koji glasi:

15 hours ago, goldberg said:

I sto se onda grupa forumasa koji su nezadovoljni situacijom u Srbiji prosto ne isele iz nje?

2 hours ago, Avda Zekić said:

Grupa forumaša uopšte ne živi u Srbiji, pa ne može da se iseli iz nje, a grupa forumaša nikad nije ni živel u Srbiji, (niti su Srbi mada to nije ni bitno), da bi se iz iste iselila. A imaš i likove, koji su jednostavno takvi, ništa im ne štima, pa čak i kad bi Srbiju, Evropu, Svet, uredili po njihovom, opet bi imali primedbe ili kako naš narod kaže, a pametni su bili ti stari, rđavome q. i dlaka smeta.....

Niti si razume njega, ali ni mene.....ali OK, shvatio si kako si shvatio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Mama_mia said:

Da li bi u Srbiji neko, gradjani/ke, vlasti, opozicije, Ponos, Srce srbije, podrzavao recimo ovo ispod kada bi neka vlast to htela da sprovede a da se pre toga nad time ne zgrozi?

 

Individual Freedom.

Limited Government. ...

The Rule of Law. ...

Peace through Strength. ...

Fiscal Responsibility. ...

Free Markets. ...

Human Dignity.

 

 

Oni koji imaju ovakav program ne samo da tu ne bi prosli cenzus, nego su sve ovo za vecinu "građana"  neprijateljske ideje. Oni sve ovo vise mrze nego sve "spoljne neprijatelje" zajedno. Evo, danas su im ga rekli iz evropskog parlamenta, onaj kuka o katastrofi koja "nas" čeka, a struju i da ne pominje. Ako, ako, samo tako. Vazno da su maske konacno pale, rekli smo. Sve do pre nekoliko mrseci nije postojalo nista sto bi ih nateralo da se stvarno javno izjasne o svom civilizacijskom opredeljenju, i radili su ono sto najbolje znaju - lagali. Kao, ma hocemo mi da se integrisemo, kako da necemo, naravno da hocemo, ja tebi serdare, ti meni vojvodo. Kad ono prc, putler napravi džumbus, i natera ih da konacno javno kazu kojem ce se privoleti carstvu, svih 80% plus cutolozi = 90% minimum.  Ovom bez struje, logicno, navikli na mrak. Ali to je dobro, jer ce naterati ove koji nece u da sede u mraku da odatle odu, i razbiti iluzije neodlucnima i narocito mlađima o mestu gde privremeno borave.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, goldberg said:

Jasno je koji bi ti uslov podrzao, ali on nema veze sa raciom, nego sa navijackim mentalitetom. 

...

I sto se onda grupa forumasa koji su nezadovoljni situacijom u Srbiji prosto ne isele iz nje? 

Pa hoće, ali to ne ide tako, a, u, drž, ne daj, nego redom kako ide, a da bude kako je realno, tek sad su ih okolnosti naterale da se otvoreno izjasne, a sve pre ovoga je bilo samo trtomuđenje.

 

A ovo prvo, možda delimicno, ali vise ima veze sa pravdom i osvetom. Šta su oni mislili kad su slali poljupce slobi slobodi, i kad su radili sve sto su radili, da ce to divljanje koje traje proci nekaznjeno? U principu i jeste tako prolazilo, do sada. Ovo sto je nesto i izgrađeno i razvijeno od tog perioda do sada (materijalno, sto se tice civilizacijskog razvoja vratili su se nazad) , to nije pravda. To su se izvukli bez posledica za svoje opredeljivanje 1989, i u tom periodu kad je propao komunizam. Ne više.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...