Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

Budućnost je baš grozno izgledala sinoć protiv limitiranog FMP-a. Imaju ljudi prostor da igraju divnu košarku, ali sinoć je morao Kobs sam da rešava. Od Micova sam očekivao opasnu dominaciju na ovom nivou, ali nije pokazao apsolutno ništa. Veliki broj izgubljenih lopti na obe strane, Budućnost dobila na Kobsa i ofanzivni skok (4 u jednom napadu kada se lomilo). Evidentno je da nedostaje kreacija i lucidnost Ivanovića, Sili je drugačiji igrač.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Liska Manjina said:

Budućnost je baš grozno izgledala sinoć protiv limitiranog FMP-a. Imaju ljudi prostor da igraju divnu košarku, ali sinoć je morao Kobs sam da rešava. Od Micova sam očekivao opasnu dominaciju na ovom nivou, ali nije pokazao apsolutno ništa. Veliki broj izgubljenih lopti na obe strane, Budućnost dobila na Kobsa i ofanzivni skok (4 u jednom napadu kada se lomilo). Evidentno je da nedostaje kreacija i lucidnost Ivanovića, Sili je drugačiji igrač.

 

Svi su sinoć u Morači grozno izgledali, ne znam da li je do osvetljenja u sali ili ima veze sa kamerama, uglavnom bio je baš neki grozan polumrak i neki dobrodošli u prvu B ligu SFRJ sezona 1986/87 vajb.

 

FMP se ustoličio kao abaligaš iz sredine tabele, uvek će biti dovoljno gorih i dovoljno boljih ekipa da ostanu tu. Budućnost jeste izgledala kao da otaljava posao iako je prva utakmica u sezoni, ali ima tu dovoljno materijala i vremena da zaigraju bolje. Džile jeste značajno smršao, što je super, jedino što ga mrzi da se cima i nabavlja nove krpice odgovarajuće veličine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Drugim recima, dok se mi u Srbiji krpimo sa centrima, oni se rasipaju 😄 

 

Da Vajli ima taj sut sa distance, bio bi opaka cetvorka, ovako ispada da je negde izmedju. "Suvise" dobar ballhandling, atleticizam, brze kretnje za jegno klasicnog centra, a suvise los sut sa distance za krilnog centra. Pogotovo sada nakon izostanka Danila moze igrati i cetvorku. 

 

Ne znam sto su Barovica vracali u tim, mozda se boje povreda pa da se "zastite". Zasto je Vajli propustio ovu tekmu nisam ispratio? 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Borca said:

 

Cini mi se da sam u podkastu u petak kod @Mairosu sa Edinom cuo da je valjda odluceno da do sezone 24/25 (znaci sa ovom 21/22 jos sigurno i naredne 2 tj 22/23 i 23/24) liga ima 14 klubova.


dobro si čuo ali ko da bi to bila prva odluka koja se preinači preko kolena.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Vajli je dosa' povrijedjen sa poslednje akcije sa Makedoncima. Tako su cijele pripreme bez njega. Dzile je planirao njega i Zokija na pet, onda se pojavio Reed. Imamo ih mnogo ali svakako posle povrede Vajlija i situacije sa Dacom,morali smo i Baru da angazujemo ahahhahaha

 

Dobrodošao, zvanično i treći navijač Budućnosti na forumu. :classic_smile:

 

Nadam se još jednom finalu sa vama ove sezone, to već postaje klasik na jadranu. :classic_smile:

Edited by Sector
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...