Jump to content

ABA Liga 2021/22, nikad jaca?


goldberg

Recommended Posts

31 minutes ago, Knipex said:

Ladno Javor ima brata koji je takođe košarkaški sudija i sada zajedno sude utakmicu ABA lige (Zadar-Partizan) :classic_ohmy:

Ima, ako je suditi po spisku na sajtu lige, dosta nekih novih sudija pa ocekujem da ce biti tu dosta nervoze i kod igraca i kod navijaca ove sezone, kao i standardne price kako se navlaci za jednu ili drugu ekipu zavisno ko vam odgovara da dobije/izgubi 😄 A zapravo samo ljudi neiskusni.

 

Cim je Partizan odgovorio na taj size Zadra, islo je mnogo lakse no jbg neki od glavnih igraca su morali da se istrpe tu ali na kraju se isplatilo.

 

Link to comment
Share on other sites

Zali boze Zadra koji uvek skupi ekipu cisto da ne ispadnu iz lige. Nemaju pravog skorera i to ih je i dovelo do poraza. 

 

Obradovica su uhvatile godine, milion gresaka u postavci i generalno u rosteru. Imao je i srece kad vadi vruceg Mura, usli su im neki nerezonski sutevi, slabi blokovi..malo lakih poena.

 

Ipak tek je pocetak, klubovi neki jos nisu kompletirani i vide se da odredjeni timovi biju na to sto su uigrai jos iz prosle sezone. 

 

Sledece kolo ce vec dati bolju sliku o timovima, posebno derbi Zvezda- Buducnost. Radonjic i dalje izgleda kao najbolji trener ABA lige svih vremena, drzi je u malom prstu i protivnici trenutno nisu dostojni kako zna da iz svakog igraca izvuce maksimum.

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ali Lukovic koji na 6:6 ili 8:8 trazi izmjenu 😀

 

Jest ono je bilo zaniljivo.

 

A i to da ga trener nije uvodio kad se lomilo na kraju, s obzirom da se Partizan dosta mučio sa njim u početku. Mada, mogu i da razumem odluku, jer je stvarno bio konstantno nervozan i ulazio u rasprave sa saigračima oko svačega.

Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2021 at 6:03 PM, Devil In My Pants said:

Pa ne bih se slozio. Zvezda je jaca...Buducnost manje vise ista, CED mozda malo bolja, Igokea bolja,Mornar losiji..Cibona bolja, Borac bolji..pa cak i FMP mozda bolji. Ne znam vise ni ko igra..partizani bolji. Mega nije slabija bez obzira na Petruseva i Simonovica.

 

Krka i ako je pukla je jaca, Split slabiji..SC nece biti bas ovako los. Manje vise bice zanimljivo jer mislim da ce redosled biti Zvezda, kkp, Buducnost, Igokea...onda blizu ce biti Olimpija i mozda cak i Cibona..kaskace iza Borac, FMP. 

 

Liga moze biti znacajno jaca samo ako ovi donji klubovi uloze vise para, ovako je razlika manje vise slicna. Mislim da mogu timovi,skoro svi obezbediti budzete slicne Igokei i Mornaru.

 

Treba napraviti minimalan budzet i onda jacati te timove koji su vecno na dnu tabele.

 

Na osnovu cega prognoziras ovako dobru Igokeu? Meni su oni znatno slabiji nego prosle godine i nece videti plejof, cak ni u ovom prosirenom izdanju.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Devil In My Pants said:

Obradovica su uhvatile godine, milion gresaka u postavci i generalno u rosteru. Imao je i srece kad vadi vruceg Mura, usli su im neki nerezonski sutevi, slabi blokovi..malo lakih poena.

 

ja sam gledao samo kraj utakmice, tj 4/4, pa me zanima nekolicina od tih milion grešaka u postavci ako može?

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Romantik said:

 

Na osnovu cega prognoziras ovako dobru Igokeu? Meni su oni znatno slabiji nego prosle godine i nece videti plejof, cak ni u ovom prosirenom izdanju.

Imaju dugu klubu...tri dobra igraca sa loptom tj Robinson i Stark, moze se dodati i Radanov. Voler je klasican suter, Josilo i Dalbor Ilic na krilima igraju dobru odbranu i fizicki su dosta jaki. Centar im je odmeren, skocan i moze da preuzima cak i niske igrace..dole u ispomoci imaju Fundica, Tanaskovica i Djordjevica gde poslednja dva mogu da napreduju. Mislim da im treba jos jedan dobar bek da bi kompleirali pricu, ali meni je ovo dobar tim kojij ce sigurno biti u PO, videcemo sa koje pozicije.

5 minutes ago, oubrevo. said:

 

ja sam gledao samo kraj utakmice, tj 4/4, pa me zanima nekolicina od tih milion grešaka u postavci ako može?

 

 

 Ne moze Koprivica da igra a Miletic da sedi na klupi. Taj trio krila mu opet igra zajedno. Nema mesa ispod kosa, cak je igrao i bez centra u jednm momentu. Mur je igrac kome treba vise lopta u rukama, nekako mi i dalje jako stidljiv na sve to imao je mozda 11-12 asistencija, bez ikakvog pika i dosta mucenja svaki poen.

 

Cak da je ovaj Karter malo prisebniji mogli su dobiti, tvrd je na obrucu i sutu a lako je gazio ta njihova krila. Nisam gledao ceo mec, vec ht i kraj tekme, ali sticem utisak da im ne treba samo centar, vec i jedno krilo koje zna da igra ispod kosa i da rudari. 

 

Ne vidim nikakav pecat, ovo bi dobili i sa Alimpijevicem,mozda i lakse...generalno nov tim i treba vremena, ali daleko je ovo od uigranosti i ozbiljnog takmaca za EC...blokovi losi poprilicno itd...

 

Kazem,opet je pocetak..igrace oni sve bolje, ali bez mesa nema sta da traze alje,licno bih Lideja cak pomerio i na cetiri..bez mesa, gubice dosta utakmica, posebno na strani..pik je misaona imenica za ovaj tim..

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, propolis said:

Partizanu treba jos jedno krilo?

Tu sam prestao da čitam.

Pa bolje i da ne citas. Treba im krilo koje ce se pobiti ispod kosa,a ne krila koja ce da coskare. Bukvalno nemaju post, gade se znojavog tela, dole ne mogu npr Kalinu odbraniti nikad. Mogu da sutiraju do iznemoglosti....Naravno da im treba da zamene dva krila sa jednim koji ce dole da se bije. Ovako su mekani, nece to jedan centar puno promeniti sem ako ne nadju ne znam koga...tipa Monroa u Energy Terijem telu..a to nece naci...:))

 

Ovako ce se ispucavati do sutra, pa nama nece prici kosu...:)) pa ako ih ide sut imaju sanse u suprotnom borodolom..

Edited by Devil In My Pants
Link to comment
Share on other sites

Hrvatski klubovi se ne miču sa mrtve tačke već godinama. Nekako su to uvijek skromni rosteri, pretežno borba za opstanak ili donji dio tabele. Cibosi su krenuli dobro, ali mislim da su i oni daleko od borbe za top 6. Split je vjerovatno i najgora ekipa u ligi, a Zadar će se isto boriti za opstanak. Liga je svakako napredovala ove sezone, samo se to ne odnosi na hrvatske predstavnike. Tako meni to izgleda.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, nlavrnja said:

Fmp ima titulu, sem ako im je nisi pisao zbog pravnih zackoljica 😀

 

Ma kakvi, ne moze klub iz NS koji se preselio u BG i cetiri puta promenio ime da bude vlasnik tih titula samo zato sto se sada tako zove.

 

Da se podsetimo, u sezoni 2011/12 nije bilo nikakvog KK FMP - samo KK Radnicki FMP koji je usao u ligu kao KK Radnicki Basket.

 

Zna se kako je pravi KK FMP mogao da povrati svoje trofeje, pocne od samog dna sa novom godinom osnivanja, kao i svi ostali klubovi svuda osim kod nas.

 

13 hours ago, Kooineeperk said:

Goldberg ne priznaje kontinuitet izmedju starog FMPa i ovog novog, zato je namerno napisao da nema titula i oduzeo im 7 ucesca. 

 

Ne mari on sta pise na zvanicnom sajtu lige:

 

Odes do sajta EL, udjes u rubriku Fenerbahce, odes do sezone 2005/06 i procitas sta pise (da ti pomognem, pise KK Ulker).

 

Verovatno to znaci da to zapravo nije stari Fenerbahce nego KK Ulker koji je promenio ime u Fenerbahce Ulker, a mozda i ti sajtovi pisu ono sto im se kaze iz klubova da napisu.

 

7 hours ago, oubrevo. said:

goldberg je šipkaš. šipkaš on hois own, but still šipkaš.

 

Ne, vec autor teme koji pise o klubovima onako kako misli da je ispravno (svi podaci postoje na wiki aba lige, tamo pise i o broju sezona, broju finala i broju polufinala).

 

Sad, mozemo mi napisati jos 10 strana ovih dana o temi "odbrana dr Covica i zasto volimo da verujemo onome sto kaze", a mozemo i da komentarisemo temu, a to je takmicenje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MrTwister said:

Ima, ako je suditi po spisku na sajtu lige, dosta nekih novih sudija pa ocekujem da ce biti tu dosta nervoze i kod igraca i kod navijaca ove sezone, kao i standardne price kako se navlaci za jednu ili drugu ekipu zavisno ko vam odgovara da dobije/izgubi 😄 A zapravo samo ljudi neiskusni.

 

 

Novih lica je tolika zato sto je ove godine jedinstvena lista sudija i delegata za ABA i ABA2, ali mnogi od njih nece videti ABA ligu.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, goldberg said:

 

Ma kakvi, ne moze klub iz NS koji se preselio u BG i cetiri puta promenio ime da bude vlasnik tih titula samo zato sto se sada tako zove.

 

Da se podsetimo, u sezoni 2011/12 nije bilo nikakvog KK FMP - samo KK Radnicki FMP koji je usao u ligu kao KK Radnicki Basket.

 

Zna se kako je pravi KK FMP mogao da povrati svoje trofeje, pocne od samog dna sa novom godinom osnivanja, kao i svi ostali klubovi svuda osim kod nas.

 

 

Odes do sajta EL, udjes u rubriku Fenerbahce, odes do sezone 2005/06 i procitas sta pise (da ti pomognem, pise KK Ulker).

 

Verovatno to znaci da to zapravo nije stari Fenerbahce nego KK Ulker koji je promenio ime u Fenerbahce Ulker, a mozda i ti sajtovi pisu ono sto im se kaze iz klubova da napisu.

 

 

Ne, vec autor teme koji pise o klubovima onako kako misli da je ispravno (svi podaci postoje na wiki aba lige, tamo pise i o broju sezona, broju finala i broju polufinala).

 

Sad, mozemo mi napisati jos 10 strana ovih dana o temi "odbrana dr Covica i zasto volimo da verujemo onome sto kaze", a mozemo i da komentarisemo temu, a to je takmicenje.

To moze samo u Sernistanu. Jos je smesnije sto se navijaci KKCZ bune oko statusa FMP-a..a boli ih uvo sto nema skupstine...xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, MrTwister said:

Samo u PG su ovo kolo bila dvojica kojih se ne sjecam da su ikom sudili ranije prethodnih sezona u ABA ligi.

 

Nisam gledao tu utakmicu, sad sam pogledao ko je sudio. Kruljcu je cini mi se druga sezona na ligi ali je malo sudio, a Bosanac Stapic je bio jedan od boljih na ABA2 prosle godine i on ce suditi povremeno. Svakako ce uglavnom to biti poznata lica na utakmicama za koje se proceni da mogu da budu iole rezultatski neizvesne, a za Bud - FMP je ocigledno lose procenjeno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Manu said:

 

Nisam gledao tu utakmicu, sad sam pogledao ko je sudio. Kruljcu je cini mi se druga sezona na ligi ali je malo sudio, a Bosanac Stapic je bio jedan od boljih na ABA2 prosle godine i on ce suditi povremeno. Svakako ce uglavnom to biti poznata lica na utakmicama za koje se proceni da mogu da budu iole rezultatski neizvesne, a za Bud - FMP je ocigledno lose procenjeno.

Ljudi su uspjeli da igrace oba tima izlude nekim nekonstantnim odlukama i ubiju svaki ritam utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Ljudi su uspjeli da igrace oba tima izlude nekim nekonstantnim odlukama i ubiju svaki ritam utakmice. 

 

U to ne sumnjam. ABA svakako trenutno nema dovoljan sudijski kvalitet da pokrije ujednacenu ligu i na nekim utakmicama ce morati da curi, iako je vrh ABA lige ujedno i vrh evropskog sudjenja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  

1 hour ago, goldberg said:

Ma kakvi, ne moze klub iz NS koji se preselio u BG i cetiri puta promenio ime da bude vlasnik tih titula samo zato sto se sada tako zove.

 

NBA liga place za jednim sportskim pravnikom kao sto si ti 😄  

Hint: Sarlot Hornets. 

 

Da ne idemo dalje 😄 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Devil In My Pants said:

Zali boze Zadra koji uvek skupi ekipu cisto da ne ispadnu iz lige. Nemaju pravog skorera i to ih je i dovelo do poraza. 

 

Obradovica su uhvatile godine, milion gresaka u postavci i generalno u rosteru. Imao je i srece kad vadi vruceg Mura, usli su im neki nerezonski sutevi, slabi blokovi..malo lakih poena.

 

Ipak tek je pocetak, klubovi neki jos nisu kompletirani i vide se da odredjeni timovi biju na to sto su uigrai jos iz prosle sezone. 

 

Sledece kolo ce vec dati bolju sliku o timovima, posebno derbi Zvezda- Buducnost. Radonjic i dalje izgleda kao najbolji trener ABA lige svih vremena, drzi je u malom prstu i protivnici trenutno nisu dostojni kako zna da iz svakog igraca izvuce maksimum.

Ma obradovic klasicni lemur:)))

Pa covek skapirao da ove moze da dobije i sa trecom petorkom. Tako je i poceo, zato je i koprivica igrao toliko. Bitnije mu je da koprivica igra 20 minut, da urla na petorku i dobije sa 5,  nego da dobije 30 razlike!

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Ne, vec autor teme koji pise o klubovima onako kako misli da je ispravno (svi podaci postoje na wiki aba lige, tamo pise i o broju sezona, broju finala i broju polufinala).

 

Sad, mozemo mi napisati jos 10 strana ovih dana o temi "odbrana dr Covica i zasto volimo da verujemo onome sto kaze", a mozemo i da komentarisemo temu, a to je takmicenje.

 

zavitlavam se, nego mi fali sarkazam font. već smo diskutovali na temu, slažem se da nema potrebe

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...